Setari Cookie-uri

a inceput numaratoarea inversa

Pentru mine azi a inceput numaratoarea inversa. Peste exact o luna, pe la aceasta ora ma voi pregati sa devin sotie. Sper ca acest 20 septembrie sa fie cea mai frumoasa zi din viata mea.
Doamne ajuta!!
fantome
Postat pe 20 August 2008 10:53
Atat timp cat va am pe voi alaturi simt ca am tot suportul necesar. A-ti devenit prietenele si confidentele mele. Stiu ca sunteti acolo gata sa-mi dati orice raspuns, sincer, fara ocolisuri. Asta va fi probabil cea mai grea luna de pana acum in legatura cu nunta, dar stiu unde gasesc raspunsuri; la voi. Stiindu-va aici inca nu am emotii, desi primesc intrebarea de vreo 5 ori pe zi de la tot felul de cunostinte, colegi de serviciu, rude.
Multumesc. Va multumesc voua, prietenelor mele de pe Grace.
fantome
Postat pe 22 August 2008 16:17
fantome...desi nu te cunosc personal...din cate am `barfit` pe aici mi se pare ca esti o tipa super ok...esti genul de persoana care o admir...cu limite bine puse...si planuri bine facute...intradevar tzi se vor parea interminabile zilele...insa ai multe de rezolvat...si asta o te tzina ocupata mult timp pe zi...iti doresc o nunta asa cum tziai dorit si o casnicie dulce si plina de momente frumoase...sotzul tau(de acu ce mai...)cred ca e un barbat f norocos...ca te are...si daca vreodata te deranjeaza cu vreo ceva ...va avea de aface cu noi...pritenele si confidentele tale...doar ai vazut ce rea sunt de gura...
tu doar gandeste-te cat de frumoasa o sa fii...la fericirea cand vei spune din toata inima acel DA.....si la momentele minunate care le vei petrece alaturi de persoanele dragi tzie
CASA DE PIATRA!

Postat pe 28 August 2008 22:53

Saru'mana!!
Multumusc mult de urari si de sfaturi. Cand am avut nevoie sa vorbesc am intrat pe Grace si am stiut ca va gasesc aici si totul a devenit mai usor. Multumesc ... si tot binele din lume tuturor!
fantome
Postat pe 29 August 2008 13:15
S-a mai scurs o saptamana...
Au mai ramas 3 saptamani.
Tic-tac, tic-tac, tic-tac.....
fantome
Postat pe 30 August 2008 10:46
Ha!! Au ramas mai putin de 2 saptamani. Azi ma intalnesc cu cea care va face buchetele. Tineti-mi punii!
fantome
Postat pe 8 Septembrie 2008 09:53
mai e un picccccccc

Postat pe 8 Septembrie 2008 21:51
Inca o saptamana jumatate mai ai
Cum merg pregatirile?
Eu mai am trei saptamani jumatate
saptamana asta primim si numarul suplimentar de invitatii pe care le si dam, aranjam cu vinul si cu marturiile, eu imi iau rochia de mireasa (e gata dupa vreo 2 luni de lucru) si rezolv si cu stilista ... Mai tre sa vad si de scutece pentru scaune ... pardon, huse ... si sa stabilesc legatura cu doamna care se va ocupa de buchete si aranjamente florale ...
La tine cam e timpul pentru sedinta de cosmetica
Emotii?

Te pup!!!
LittleScorpio
Postat pe 9 Septembrie 2008 10:31
Buna Cora.
Cred ca sunt in grafic: ieri am stabilit buchetele, maine seara fac meniurile. Marturiile mai trebuie imprimate, la cosmetica am programare luni, vineri, si sambata, stilista vineri si sambata.
De luni voi fi in concediu si va fi mai usor.
Emotii, cred ca in limita normalului, parerea mea.
Ce-i drept, am ceva emotii dar incerc sa le tin sub control.

Iti tin pumnii!!!!
fantome
Postat pe 9 Septembrie 2008 15:08
fetelor, Casa de Piatra!!! ma bucur ca in programul aglomerat va faceti timp si pentru noi!!!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 9 Septembrie 2008 22:26
De la: k3ntutza, la data 2008-09-08 21:51:23mai e un picccccccc



unde iti faci buchetele? la ce florarie?
dragonela
Postat pe 10 Septembrie 2008 07:27
intrebarea era pt fantome
dragonela
Postat pe 10 Septembrie 2008 07:27
Si pentru mine numaratoarea asta inversa este obositoare, cu cat mai putin timp ramane, cu atat mi se pare ca trece mai greu... Eu am nunta pe 21 septembrie si am rezolvat aproximativ totul... Astazi seara mergem sa ne luam analizele, maine depunem dosarul la primarie si cam atat pt sapt aceasta... In rest treburi prin casa... casa noua, deh...(garsoniera inchiriata, ce credeati?! ). Apoi sapt viitoare coafor, cosmetica, tre sa luam bautura sa o ducem la local si sa stabilim ultimele detalii. Spor si voua si sa aveti parte de multe zambete!

Postat pe 10 Septembrie 2008 08:07
Dragonela, buchetele si toate aranjamentele florale mi le fac cei de la Magic-Day. Nu stiu daca o sa am timp sa postez poze imediat dupa nunta, dar promit solemn ca im momentul in care ma intorc din Grecia o sa pun poze cu tot ce va poate interesa. O sa va spun ce a iesit bine si ce nu, ca din greselile altora am invatat si eu pana acum . Tu cand ai nunta?
fantome
Postat pe 10 Septembrie 2008 09:00
Multumim Nightwish de urari! Nina, o nunta minunat de frumoasa sa ai!

Apropo de program, depinde mult de cat de organizat esti ca om, in general. Noi sambata am fost toata ziua cu prietenii la piscina si toti se mirau ca am venit.

Daca va faceti un plan de bataie, nu aveti cum sa nu aveti si timp liber... Orice intervine, tratati cu calm, nu va grabiti. Spor la treaba!
fantome
Postat pe 10 Septembrie 2008 09:04
Mai sunt 10 zile pana la nuntile noastre, Fantome.... Cum te simti ?.. Ai emotii ?... Eu abea acum incep sa le simt...Sper sa iasa bine atat la noi cat si la voi...Pupii
Ancush
Postat pe 10 Septembrie 2008 09:05
pe 27 sept. mai am timp, dar e bine sa mai auzi o recomandare-doua...

inca nu am comandat florile.

trebuie numai sa anunt cu ce culoare vreau sala, sa cumparam bautura si florile si cam atat...

dragonela
Postat pe 10 Septembrie 2008 15:51
Anca, am ceva emotii... Cred ca e normal, mai ales ca am investit in nunta asta multe sentimente, multa munca, alergatura, bani... Ma imbarbatez singura ca va fi bine. Cred ca cel mai greu o sa fie pana ajung la sala, daca se umple sala si lumea se simte bine, ma voi relaxa si ma voi distra din toata inima.
Sa dea bunul Dumnezeu sa avem niste nunti frumoase, fa fim inconjurate de toti cei dragi si sa lasam o impresie frumoasa in urma. Ce frumos ar fi ca peste un timp familia/ prietenii sa-si aduca aminte cu drag de nunta.
fantome
Postat pe 10 Septembrie 2008 15:56
Dragonela, mai ai un pic... Vrei nr celor de la magic day? Bafta mare in continuare!
Unde ai nunta? La ce restaurant? Cine iti canta?
fantome
Postat pe 10 Septembrie 2008 15:58
Draga de tine... Nu-ti mai face atatea griji fantome....Sa fii convinsa ca totul va iesii perfect... Stiu....ne gandim, ca nunta o faci o data in viata si vrei sa-ti iasa super bine, insa am sentimentul ca toti cei care vor venii se vor simti de minune, pentru ca ei, sunt oamenii dragi noua, pe care ni-i dorim alaturi la un acest eveniment important din viata noastra, si tot ei, ne iubesc si ne accepta asa cum suntem..... si noi la randul nostru procedam la fel cand mergem la nunta cuiva... Nu-i asa ?... Atata timp, cat punem suflet in ceea ce facem, nu are cum sa nu iasa bine.
Ancush
Postat pe 11 Septembrie 2008 15:21

Asa e Anca. Vom avea niste nunti minunate. Sper sa nu ploua pana la pranz!
fantome
Postat pe 12 Septembrie 2008 09:00
Asa e.... sper sa nu ploua...dar daca totusi va ploua... sa nu te superi caci ( spun batranii ) ploaia aduce belshug...Orice s-ar intampla, vom fii fericite si ne vom bucura alaturi de sotii si familiile noastre ( si de bebelusha noastra in cazul meu )...Pupici si imbratzishari
Ancush
Postat pe 12 Septembrie 2008 17:49
Deci treaba merge bine fetelor! Keep it that way!
Se pare ca eu am nunta cel mai tarziu, asa ca daca dupa nuntile voastre aveti sfaturi proaspete, nu uitati sa le postati
Eu am un mini-sfat: asigurati-va ca mirele stie vals (asta, bineinteles, daca optati pentru clasicul vals pentru dansul de deschidere) si ganditi-va din timp la o melodie, daca nu ati facut-o deja. Vedeti sa o poata interpreta formatia, daca nu, sa aveti CD ul pregatit. Tot formatiei ii puteti aduce o listuta cu cateva titluri de melodii care va plac voua, mirilor, care se potrivesc cu ocazia.
Cam atat pentru azi ...
Pupicei!
LittleScorpio
Postat pe 13 Septembrie 2008 15:18
fantome...vezi sa ii pui pe cavaleri si pe domnisoare sa-si faca treaba...ca sa te mai scuteasca pe tine...cu florile...cu primitul...etc...sa nu plece sa se schimbe sau mai stiu eu ce si sa te lase pe acolo...singura cu toate...te poopic...mult noroc...casa de piatra

Postat pe 13 Septembrie 2008 21:40
Peste trei saptamani pe vremea asta ... sper sa nu fie vremea asta ca e cam frig

Peste trei saptamani pe vremea asta o sa fiu in pline pregatiri si cu casa plina

...
LittleScorpio
Postat pe 14 Septembrie 2008 14:12
De la: cora3, la data 2008-09-14 14:12:27Peste trei saptamani pe vremea asta ... sper sa nu fie vremea asta ca e cam frig

Peste trei saptamani pe vremea asta o sa fiu in pline pregatiri si cu casa plina

...



ma bucur pentru tine...lasa ma...ca oricat de frig ar fi...te mai incalzesti cu o populara...un vinutz...si la cate emotzii o sa ai si cate lucruri o sa ai de facut no sa simtzi nici frig....nici nimic...iti doresc o nunta ca-n povesti...

Postat pe 14 Septembrie 2008 21:21
Merci, Kentutza. Le-am avertizat ca vor fi expluatate.
fantome
Postat pe 15 Septembrie 2008 19:59
Multumesc pt. sfat cora.... noi ne-am ales melodia de inceput si nu e vals... consider ca nu trebuie sa fie musai vals... e minunat daca partenerii stiu sa danseze, pe o asemenea melodie, insa noi suntem cam bate la acest capitol si am ales o melodie care mie imi merge direct la suflet ( si sotului meu ii place )... Etta James - At last... http://www.youtube.com/watch?v=csoMt1CiP04&feature=related
Si acum un mic sfat din partea mea... cereti o mostra din tortul de nunta inainte de al cumpara... nu de alta dar s-ar putea sa aveti surprize neplacute in noaptea cu pricina... ca de exemplu sa nu fie intocmai ceea ce a-ti cerut... Noi din fericire ( datorita unui eveniment placut din familie ) am comandat un tortulet identic cu cel de la nunta acum 3 zile si nu pot decat sa va spun ca numai tort de nunta nu era... In fine... Aveti mare grija si la astfel de detalii... Multi pupici fetelor !!!
Ancush
Postat pe 16 Septembrie 2008 10:50
De la: fantome, la data 2008-09-09 15:08:06Buna Cora.
Cred ca sunt in grafic: ieri am stabilit buchetele, maine seara fac meniurile. Marturiile mai trebuie imprimate, la cosmetica am programare luni, vineri, si sambata, stilista vineri si sambata.
De luni voi fi in concediu si va fi mai usor.
Emotii, cred ca in limita normalului, parerea mea.
Ce-i drept, am ceva emotii dar incerc sa le tin sub control.

Iti tin pumnii!!!!




Nu te supara, eu ma marit in octombrie...ce ai facut la stilista si la cosmetica??? Sunt foate curioasa...Casa de piatra!!!
vero4new
Postat pe 16 Septembrie 2008 14:24
Eu voi merge la coafor si voi adopta un machiaj foarte natural...in rest, ce ma mai sfatuiti??
vero4new
Postat pe 16 Septembrie 2008 14:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Violenta sau nu? 2 De la: kudika_952386 20 Ianuarie 2014 18:33
cum sa-mi salvez relatia? 32 De la: Iris 21 Martie 2010 00:49
Accesorii handmade 1 De la: mrs 23 Februarie 2010 22:57
vand rochia mea de mireasa 1 De la: Meli80 6 Ianuarie 2010 11:39
vand eu 1 De la: myssnatacha 30 Ianuarie 2010 09:50