Setari Cookie-uri

cel mai bun tort de nunta

ce ar trebui sa contina cel mai bun tort de nunta?

Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:11
parerea mea ar fi ceva cat mai usor ,nu cu foarte multa frisca nici ciocolata,depinde de preferintele fiecaruia,ar putea fi o combinatie intre diplomat si ciocolata
elyda_83
Postat pe 18 Noiembrie 2008 18:03
da, este buna si sugestia eydei
insa eu am mancat un tort f bun, ma refer la continut, de la cofetaria ana
pe langa faptul k exteriorul era martipan(preferatul meu)
interiorul era dintr-un din ciocolata, cu nu stiu ce fel de crema si visine
nu era nici f dulce sa te lesine dar nici lipsit de gust
puteai manca o bucata singura fara probleme
cam in genul asta as vrea si eu continutul
ma feresc de cele din frisca.nu sunt nici prea estetice si pe deasupra sunt si gretoase
iulik_flore
Postat pe 19 Noiembrie 2008 10:35


eu am avut un tor de nunta deoasebit de gustos "Domino" cu crema de ciocolata neagra, ciocolata alba, stafide, nuci si imbracat in frisca....nu a fost nici gretos nici prea dulce...putin racors....numai bun pentru a incheia o seara minunata. Ti l recomand din inima, tortul cu crema Domino.
Evident il poti incerca inainte de a l comanda.
mihaela_cristea2000
Postat pe 19 Noiembrie 2008 13:12
multumim Alexuta
chiar aveam nevoie de un asemenea sfat
PHOTOCAKE stiu k au niste tortulete superbeeeeee!!!!!!!!
cred ca acolo mi-l voi face si io
il vreau aproximativ ca al tau numai ca il vreau ornat cu trandafiri rosii nasturali
iulik_flore
Postat pe 4 Decembrie 2008 11:47
la nunta mea a avut un mare succes tortul din sarlota cu fructe ornat cu frisca si trandafirasi rosii a cantarit 15 kg dar a fost suficient ptr cele 130 de persoane prezente la nunta cat si ptr invitatii de dupa nunta , la ciorba de potroace , cand s-a consumat iar tort pe saturate

Postat pe 4 Decembrie 2008 14:18
torturi f bune si frumoase fce si cofetria AGAPITOS,este undeva pe la universitate prin spatele teatrului,de fapt nu pe srada cu inter pe cealalta paralela est epe stanga super torturi.iar cel cu visine si ciocolata si frisca,chiar ca este f bun cat de mult ai manca este loc si pt tort super.


kalis27
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:41
Buna..!Eu am nunta in 2010...dar dupa parerea mea, cel mai bun tort este acela de fructe imbracat cu martzipan...am mancat la o nunta...este foarte gustos si da bine si ca aspect...!
mihaelamitea
Postat pe 6 Decembrie 2008 20:09
GRESIT TORTUL DE FRUCTE IMBRACAT IN MARTIPAN NU E BUN DELOC

Postat pe 9 Decembrie 2008 05:51
De la: dianadiana, la data 2008-11-14 11:11:02ce ar trebui sa contina cel mai bun tort de nunta?
MIRESICA_ADY
Postat pe 10 Decembrie 2008 23:14
yo zic ca cel mai bun tort tre sa aibe cate un etaj difirid ca gust sa nu fie facut din mai multe arome si gusturii ex unu de fructe unu cu ciocolata unu cu marzian si fai prezentat asta pt e tortul ideal!
MIRESICA_ADY
Postat pe 10 Decembrie 2008 23:19
De la: iulika_flore, la data 2008-11-19 10:35:22da, este buna si sugestia eydei
insa eu am mancat un tort f bun, ma refer la continut, de la cofetaria ana
pe langa faptul k exteriorul era martipan(preferatul meu)
interiorul era dintr-un din ciocolata, cu nu stiu ce fel de crema si visine
nu era nici f dulce sa te lesine dar nici lipsit de gust
puteai manca o bucata singura fara probleme
cam in genul asta as vrea si eu continutul
ma feresc de cele din frisca.nu sunt nici prea estetice si pe deasupra sunt si gretoase
MIRESICA_ADY
Postat pe 10 Decembrie 2008 23:20
da stiu de cofetariile ana acolo a lucrat si sotu meu si recomand si la alte miresicii sasi faca de acolo!
MIRESICA_ADY
Postat pe 10 Decembrie 2008 23:21
De la: adina_miha3la, la data 2008-12-06 20:09:04 Buna..!Eu am nunta in 2010...dar dupa parerea mea, cel mai bun tort este acela de fructe imbracat cu martzipan...am mancat la o nunta...este foarte gustos si da bine si ca aspect...!
MIRESICA_ADY
Postat pe 10 Decembrie 2008 23:27
ou ai tu nunta in 2010 si yo la fel pe ce data?
MIRESICA_ADY
Postat pe 10 Decembrie 2008 23:29
iulik_flore
Postat pe 12 Decembrie 2008 10:34
Eu raman la ideea ca tortul de fructe imbracat cu martzipan este foarte bun...am mancat la o nunta...si mi-a placut!
Miresica_Ady...eu am nunta in 2010...pe 17 iulie...si referitor la tortul descris de mine...mi se pare cel mai bun pentru perioada verii...fara frisca si ciocolata ca sunt gretzoase, prea dulci...si te leshina...! Pup toate miresicile...
mihaelamitea
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:22
yo o am in septembrie 2010 ! macar e bine ca suntem luati legal ca era mai greau daca trebuia sa facem amandoua in aceasi zi!
MIRESICA_ADY
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:26
Si eu am nunta tot in 2010, in 24 iulie. Tortul meu vreau sa fie din martipan, iar interiorul sa fie din ciocolata cu fructe de padure. E delicios
ioana_taut
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:40
Eu as putea vorbi intr-una despre torturi ,Sunt cofetar si ador sa decorez torturi dar mai ales pe cele de nunta.
Mireselor , atunci cind ajunjeti si la ultimul fel din lista de meniu cum ar fi tortul .
In primul rind portia de tort pe persoana ar trebuie sa ajunga la 100 de gr. deci, calculati la citi invitati aveti .
Recomand tort de ciocolata cu fructe padure dar totodata sa fie imbracat intr-un glasaj de ciocolata alba ,ii da un aspect frumos si in sfirsit si decorul ar fi sa fie cu trandafiri naturali in ton cu ,culoarea salonului.poate sa fie bobocii!!!
cam asta ar fi ...v-am pupat si astept sa ma abordati oricind in legatura torturilor
liv2703_grace
Postat pe 2 Februarie 2009 20:25
fetelor rochitze noi

superbeeeeeeeeeeee

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochii_de_mireasa_ultra_moderne.html

tocmai le-am depistat, sunt abonata aici si le primesc ;)
iulik_flore
Postat pe 3 Februarie 2009 12:20
Tortul meu de la nunta a fost din blat dobos tort invelit in martipan crem cu trandafiri rosii si crem coborand intr=o spirala din varf unde nu am pus porumbei sau ale figurine, simplu trandafiri din martipan mai mari si mai mici.Tortul nu a mai fost facut la mine in cta, chiar l-au pus ca si poza de prezentare in albumul laboratorului Dumi. ..i-l gasiti in pozele mele in profil. Despre gust...nu am cuvinte....e foarte potrivit dupa masa copioasa de nunta, nu este deloc gretos si are o savoare aparte.Succes!
mikaela_ta_grace
Postat pe 3 Martie 2009 19:09
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:50
Buna!Sorry ca sunt off-topic.Vroiam doar sa te rog sa dai si tu un click aici http://e-castig.com/index.php?r=va3v . Multumesc pentru ajutor.O zi buna
kryssa_grace
Postat pe 11 Decembrie 2009 13:29
Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 19:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nunta la ortodocsi 1 De la: dana2005 26 Aprilie 2010 10:54
nu cred ca daca ma casatoresc virgina este o rusine 1412 De la: 29 Noiembrie 2012 16:13
VAND ROCHIE DE MIREASA DEMETRIOS 1 De la: Derya 25 Septembrie 2009 23:40
ziua nuntii 1 De la: railia22 20 Noiembrie 2009 22:18
sexul este obligatoriu inainte de nunta 372 De la: 13 Decembrie 2012 21:04