Setari Cookie-uri

Dam pozele si filmele dupa nunta la invitati?!!????

Dragele mele, ma confrunt cu o mare problema...multi invitati imi cer sa le trimit cd-urile cu pozele si filmul nuntii, chiar si-n in alte tari sa le fac pachet si etc. Chestia o inteleg pt cativa invitati sa le fac cadou poze....dar de aici pana la a face cunoscut tot parcursul nunti la terte persoane cae poate nu au nici o treaba cu nunta...nu stiu ce sa mai zic....financiar vorbind ma aduce la disperare ....
mikaela_ta_grace
Postat pe 16 Decembrie 2008 19:24
De la: Mikaela_ta, la data 2008-12-16 19:24:45Dragele mele, ma confrunt cu o mare problema...multi invitati imi cer sa le trimit cd-urile cu pozele si filmul nuntii, chiar si-n in alte tari sa le fac pachet si etc. Chestia o inteleg pt cativa invitati sa le fac cadou poze....dar de aici pana la a face cunoscut tot parcursul nuntii la terte persoane care poate nu au nici o treaba cu nunta...nu stiu ce sa mai zic....financiar vorbind ma aduce la disperare ....
mikaela_ta_grace
Postat pe 16 Decembrie 2008 19:25
Sincer,mie nu mi se pare chiar corect. Eu am facut copii dupa dvd-uri pt parinti,nasi si vreo 2-3 prieteni mai apropiati. Ar fi chiar culmea sa ma apuc de facut copii la 100 de perechi,cate am vaut. Sunt 3 dvd-uri cu nunta si 1 cu poze. Asta ar insemna 400 de dvd-uri. S-avem pardon! Eu zic sa-i refuzi politicos si sa le explici ca iti este practic imposibil asa ceva. Bafta!
andreeadascalu
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:26
noi am facut 9 copii la cd-uri (5 video+1 foto)
2 parinti,
2 nasi,
3 frati,
1 originalul pentru pastrare si nefolosire,
1 pentru noi de vazut daca vine cineva pe la noi de dat la prieteni si sa ni-l dea inapoi

mi-am facut un albm mare cu poze puse frumos in ordine si cine vrea sa vada i-l arat si cum majoritatea imi cere cate o poza ca amintire ii refuz politicos spunandule ca nu stric albumul si daca vor poze le dau cd sa-si scoata pozele care vor...

daca era sa dau cate o poza la toata lumea care imi cerea ramaneam fara albumul nuntii
mi se pare absurd sa incepi sa faci copii pt toata lumea...faci o copie si o dai pe la toti sa-si faca ei copii daca vor sau daca nu sa-l vada si sa ti-l dea inapoi
rocsanyk3
Postat pe 22 Decembrie 2008 03:34

Noi am facut multe copii ale celor 2 dvd-uri cu nunta , plus unul cu o selectie de poze si le-am dat tuturor celor care au cerut. Cei mai multi dintre prieteni au venit cu dvd-urile lor. Pt multi nunta noastra a fost un exemplu, pentru altii a fost o distractie pe cinste, pentru rude a fost un moment de mult asteptat. Asa ca inca mai facem copii si nu ne deranjeaza.
fantome
Postat pe 22 Decembrie 2008 11:51
Nu pot spune ca ma deranjeaza sa dau copiile dupa dvd-uri etc, chestia este ca toti invitati vazand intreg filmul nuntii etc se distreaza copios, barfesc etc pe seama momentelor de la nunta, ba rad de unii ba de altii....nunta mea a fost facuta cu multi invitati de la locul de munca, si credeti-ma...m-am saturat sa aud si acum impresiile pe la colturi .... chit ca au fost buna sau rautacioase.
mikaela_ta_grace
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:04
De la: fantome, la data 2008-12-22 11:51:05
Noi am facut multe copii ale celor 2 dvd-uri cu nunta , plus unul cu o selectie de poze si le-am dat tuturor celor care au cerut. Cei mai multi dintre prieteni au venit cu dvd-urile lor. Pt multi nunta noastra a fost un exemplu, pentru altii a fost o distractie pe cinste, pentru rude a fost un moment de mult asteptat. Asa ca inca mai facem copii si nu ne deranjeaza.


foarte frumos gestul tau ... si noi am fost laudati ca am avut o nunta frumoasa la care invitatii s-au diatrat cum n-o mai facusera de mult timp.... dar noi am avut 6 dvd cu filmul nuntii ... si abia a reusit sa termine dvd-urile si copiile ca a trebuit sa plecam in Spania.... am lasat un rand de dvd sa le imparta de la unul la altul cum or sti ..... cine vrea sa-l vada sa-l vada, cine vrea sa-l aiba ca amintire sa si-l copie.... daca era sa facem copii pentru fiecare... trebuia sa facem cel putin 300 copii de dvd si sa le impartim la cei mai apropiati ...n-am pus toti invitatii ...
daca eram acasa stateau altfel lucrurile ... vine omul cu dvd...ii faci imediat o copie cat ma stai la o bere... sau la prietenii apropiati si rude le faci cadou cate o copie...
rocsanyk3
Postat pe 26 Decembrie 2008 06:20
Parerea mea este ca pentru cei apropiati: parinti si frati (atat ai sotului cat si ai sotiei), nasi, si cativa prieteni mai apropiati de familie sa le facem cu dvd-urile noastre, iar ceilalti care cer sa vina cu dvd-urile lor.
Roxy1000
Postat pe 27 Decembrie 2008 07:34
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochia_de_mireasa_cu_trena_.html fetelorrrrrrrrrrr superbe pentru inspiratie
iulik_flore
Postat pe 10 Februarie 2009 12:13
eu am facut copii doar pt nasi si parinti, iar apoi am mai facut 2 copii, pe care le tin acasa, pentru cine vrea sa vada dvd-urile de la nunta, si le dau cu imprumut, astfel dupa ce le vad si isi iau ce poze vor ei, imi returneaza cd-urile pentru a le putea da mai departe la cine mai este interesat.
este mult mai simplu asa, astfel ca daca o persoana vrea o copie dupa dvd-uri, i le dau si il intereseaza daca isi face sau nu copii pentru el, mie oricum trebuie sa mi le returneze dupa 1-2 saptamani.
carmela_grace
Postat pe 27 Martie 2009 15:09
sunt de acord...sa vina cu DVD-urile lor...si atunci nici o problema.
..sau..cu un memory stick mai marisor...si se rezolva poblema.
ganditiva,,,saracul DVD writer..cat are de suferit...la atatea zeci de copii..si mai ales timpul pierdut...ca de...nu dureaza 1min/dvd...si...time is money
byanka_2009
Postat pe 29 Martie 2009 22:02
salutare tuturor !

ce-ar fi daca le-am trimite in e-mail poze arhivate de la nunta ?
Rudele apropiate oricum o sa primeasca poze developate .
Iar ideea de filmat nunta e chiar obligatorie ?
grace001783
Postat pe 16 Mai 2009 09:11
nu este obligatorie ideea de filmat nunta,insa pentru mine este un lucru extrem de important,pt ca peste ani filmarea o s fie valoroasa pentru mine.imi voi putea revedea nunta ,le-o voi putea arata copiilor mei.
kudika183253
Postat pe 16 Mai 2009 09:17
De la: mikaela_ta, la data 2008-12-16 19:24:45Dragele mele, ma confrunt cu o mare problema...multi invitati imi cer sa le trimit cd-urile cu pozele si filmul nuntii, chiar si-n in alte tari sa le fac pachet si etc. Chestia o inteleg pt cativa invitati sa le fac cadou poze....dar de aici pana la a face cunoscut tot parcursul nunti la terte persoane cae poate nu au nici o treaba cu nunta...nu stiu ce sa mai zic....financiar vorbind ma aduce la disperare ....


le spui frumos sa iti trimita cd, dvd, si sa plateasca ei la destinatie costul pachetului, apoi de pe cd isi scot ei poze
micki23
Postat pe 16 Mai 2009 13:04
noi am dat dvd-uri cu poze si filmare doar nasilor!

asa se da!

dar..dak mai sunt si alti doritori...sa-ti dea dvd-uri si tu le faci copii...k altfel..ajungi la sapa de lemn
byanka_2009
Postat pe 18 Mai 2009 09:47
Eu am facut copii doar unora....dar o alta varianta ar fi sa le dati dvd-urile cu poze si filmul nuntii (copii bineinteles) si sa si le copieze singuri in calculator. Eu asa am procedat...si toata lumea a fost multumita. Si asa au ramas cu amintiri...si nasii si neamurile...si prietenii sau vecinii.
crisdany75
Postat pe 18 Mai 2009 14:42
Daca exista bun simt da !!! Noi am mers la o nunta unde nu am primit nimic !! doar ce am facut noi cu tel si apartatul din geanta...in ziua de azi nu e greu sa iei un stick sa le dai pe calc, la rude o poza 2 ...si aia e
kudika_17683
Postat pe 28 Iulie 2013 15:12
De la: crisdany75, la data 2009-05-18 14:42:38Eu am facut copii doar unora....dar o alta varianta ar fi sa le dati dvd-urile cu poze si filmul nuntii (copii bineinteles) si sa si le copieze singuri in calculator. Eu asa am procedat...si toata lumea a fost multumita. Si asa au ramas cu amintiri...si nasii si neamurile...si prietenii sau vecinii.



filmuletele le-as da daca le vrea careva, nu stiu ce sa fac exact in cazu asta
kudika_17683
Postat pe 28 Iulie 2013 15:14
De la: mikaela_ta_grace, la data 2008-12-16 19:24:45Dragele mele, ma confrunt cu o mare problema...multi invitati imi cer sa le trimit cd-urile cu pozele si filmul nuntii, chiar si-n in alte tari sa le fac pachet si etc. Chestia o inteleg pt cativa invitati sa le fac cadou poze....dar de aici pana la a face cunoscut tot parcursul nunti la terte persoane cae poate nu au nici o treaba cu nunta...nu stiu ce sa mai zic....financiar vorbind ma aduce la disperare ....

nu le trimite daca nu doresti dar nici nu poti afirma ca nu au nicio treaba din moment ce ei au onorat invitatia la nunta ta
oricum e nunta ta si a sotului tau
nu sunteti obligati sa o impartiti cu nimeni
maria-ioana
Postat pe 28 Iulie 2013 17:09
deci chiar au trecut acele vremuri cand se imparteau acele poze,azi le gasesti de la miri direkt de pe facebook sau fiecare cu aparatu lui......revolutia tehnicii e in floare!
Titanika
Postat pe 28 Iulie 2013 17:37
De la: Titanika, la data 2013-07-28 17:37:20deci chiar au trecut acele vremuri cand se imparteau acele poze,azi le gasesti de la miri direkt de pe facebook sau fiecare cu aparatu lui......revolutia tehnicii e in floare!


Da intr-adevar nu mai este ce era acuma cativa ani.Eu una nu vreau sa impart in stanga si in dreapta pozele, adica nu vreau sa le expun pe facebook asa pe rand
kudika_17683
Postat pe 28 Octombrie 2013 21:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pretul Unui Meniu De Nunta 34 De la: grace008815 13 Mai 2010 16:35
de ce nu mai e asa de interesat ca la inceput? 26 De la: lorettagodeanu 21 Ianuarie 2010 20:31
Te poti indragosti de doua ori de acelasi barbat? 104 De la: Tycu 13 Aprilie 2010 20:13
Accesorii handmade 1 De la: mrs 23 Februarie 2010 22:57
Tinute de zi, rochii de seara, rochii de mireasa la comanda si de inchiriat 1 De la: kudika_6992 9 Mai 2012 17:51