Setari Cookie-uri

i-am spus ca vreau sa ne casatorim si m-a parasit

... suntem impreuna de 5 ani, eu deja am o cariera si totul se duce in relatia noastra, i-am spus ca asta imi doresc, iar el a zis ca nu e pregatit, ca poate mai bine luam o pauza si n-a mai sunat de-o luna...

Postat pe 15 Decembrie 2008 18:12
nici acuma de craciun nu a sunat??Nici un cadou nimic??Doamne! ce om,5 ani zici!Imi pare rau dar mai bine ca i=ai vazut adevarata fata,lasa o s aaibe Dzeu grija s agasesti pe cineva care te iubeste cum meriti ,si care sa vrea s -si petreaca toata viata si dupa cu tine.Nu te merita oricum.Sa ai parte de sarbatori calduroase si daca ai familie si prieteni buni stai cu ei ca sunt mai important decat un om care nu te iubeste!
pisimaya_grace
Postat pe 27 Decembrie 2008 12:13
De la: emmy, la data 2008-12-15 18:12:48... suntem impreuna de 5 ani, eu deja am o cariera si totul se duce in relatia noastra, i-am spus ca asta imi doresc, iar el a zis ca nu e pregatit, ca poate mai bine luam o pauza si n-a mai sunat de-o luna...

Nu dispera toate lucrurile se intampla cu un scop....vei vedea cum peste ceva timp o sa-ti aduci aminte cu zambetul pe buze de perioada asta si ai sa multumesti ca s-a intamplat asa.....ai rabdare...timpul le rezolva pe toate....
tu comportate ca si cum nu ti-ar pasa chiar daca acum e dureros,.ai grija de aspectul tau mai mult ca niciodata, imbraca-te sexy...iesi in oras cu fetele si daca se intoarce inapoi ca un catelush bucura-te si umple-te de energie pozitiva dar nu-i acorda nici o sansa....ai sa vezi ce bine ai sa te simti...
rocsanyk3
Postat pe 28 Decembrie 2008 07:22
Draga Emmy, nimic din ce ti-am putea noi spune nu-ti va readuce zambetul pe buze. Ai dreptul sa plangi si sa-ti lingi ranile. Acorda-ti un timp sa te linistesti si apoi ia viata in piept. O sa te mai doara mult timp, dar viata e prea scurta ca sa o petreci plangand dupa un om care nu stie ce vrea. Capul sus, dupa ce trec sarbatorile va fi mai bine. La multi ani!
fantome
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:58
nu stiu dak te ajuta cu ceva dar aproape prin aceeasi situatie trec si eu, numai ca eu am avut o relatie de 1 an jumate...mi-a fost greu la inceput si am plans foarte mult pana intr-o zi cand mi-am dat seama ca nu o sa ajung nicaieri dak o sa mai continui asa, nu l-am mai cautat si am inceput sa-mi ocup timpul cu altceva...gandeste-te ca poate nu este el cel alaturi de care sa-ti petreci restul zilelor, ca poate meriti ceva mai bun decat el, incearca sa pui lucrurile intr-o lumina buna si poate o sa-ti fie mai usor...

LA MULTI ANI!!!

Postat pe 30 Decembrie 2008 01:58
Eu zic sa ai rabdare, poate l-ai speriat pur si simplu, barbatii de regula fug de ideea de casatorie. Acorda-i o perioada de timp, sa se obisnuiasca macar cu ideea. Nu il alunga de langa tine si nu il cataloga.Am vazut relatii cu lungi perioade de timp si dupa ce s-au casatorit la cateva luni au divortat.
Lizzie_grace
Postat pe 2 Ianuarie 2009 08:57
De la: emmy, la data 2008-12-15 18:12:48... suntem impreuna de 5 ani, eu deja am o cariera si totul se duce in relatia noastra, i-am spus ca asta imi doresc, iar el a zis ca nu e pregatit, ca poate mai bine luam o pauza si n-a mai sunat de-o luna...




Emmy, si daca este casatorit deja,sau poate mai are o relatie mult mai stabila?Oricum nu merita sa-i acorzi nici o atentie de acum incolo,daca l-ai ierta ,la o posibila revenire a lui,te-ai umili si din acel moment vei deveni doar o jucarie in mana lui.
Nu uita ,nu este barbat ,pentru ca nu a avut curajul sa discute direct cu tine despre ceea ce-l impedica sa ...spuna DA, unei relatii de durata cu tine.

De acum incolo sa nu mai faci niciodata ceea ce ai facut acum,gaseste echilibrul intre tandrete si MANDRIE, nu te mai darui cu usurinta, nu-ti mai pune in joc sentimentele,demnitatea si puritatea sufletului tau.

Sa fii fericita in acest an.

Postat pe 2 Ianuarie 2009 09:18
naspa...imi pare rau pentru tine dragutza...pot sati spun k si eu am avut o perioada asemanatoare de sarbatorile astea...ne-am certat tot timpul sanse au fost fara numar dar pana la urma am hotarat sa ne despartim am plans asta este...numai k nu au trecut doua zile si ma si kutat ...mia zis k aunt viata lui si a trecut greu timpul fara mine si toate nu aveau sens fara mine...deci si tu ar trebui sa astepti sa vina el la tine,nu-l kuta tu pe el !arata-i k ai demnitate...si dak totusi nu te cauta stai linistita k nu este nici primul si nici ultimul barbat de pe pamant relaxeazate!!!!

Postat pe 2 Ianuarie 2009 11:27
Buna si la multi ani!:) nu ai dat prea multe detalii despre relatia pe care ai avut-o cu acest barbat. poate are un caracter mai dificil, poate e de fapt un rebel mereu in cautare de noi aventuri(cu femei sau fara)sau poate pur si simplu chiar nu e pregatit. in orice caz eu in locul tau as incerca sa il uiti pentru ca efectiv pierzi timp daca te mai gandesti la el.ai pierdut 5 ani...cred ca e suficient. e greu intr-adevar sa o iei de la capat dar...asta e...nu ai ce face. toti suntem responsabili de propriile alegeri fie ca sunt bune sau nu. eu iti urez un an mai bun, multa sanatate si sa dea domnul sa intalnesti persoana potrivita.:*
andalicious
Postat pe 2 Ianuarie 2009 13:12
Si eu cred ca fetele au dreptate, putea sa vb cu tine deschis sa-ti spuna ce simte si sa luati o hotarare impreuna. Dupa 5 ani relatia e deja foarte apropiata si nu se mai pune pb sa nu poata discuta cu tine. Daca ii pasa cu adevarat nu te lasa asa si fugea, mai ales acum de sarbatori.
Mi-e teama k dak s-ar intoarce si l-ai ierta intr-un alt moment dificil din viata voastra ar fugi iar si tu tot singura ai ramane.
Nu este chiar exclusa nici varianta k ar mai avea pe altcineva, sa faca el sarbatorile singur asa numai de frica unei ipotetice casatorii....
Stim k iti e greu si suntem alaturi de tine, incearca sa fii tare initial fata de el pt k fata de tine insati e mai greu si apoi iti vei reveni si tu cu adevarat.
bastiuta
Postat pe 2 Ianuarie 2009 14:08
Asa sunt mai toti: daca esti serioasa si de casa dau bir cu fugitii, dar le spui ca vrei ceva fara prea mari obligatii zic ca esti neserioasa. cum sa o mai dai?
andw_condo
Postat pe 2 Ianuarie 2009 15:03
iMI PARE RAU PENTRU CA A TREBUIT SA TRECI PRIN ASA CEVA.NU TE MAI GANDI LA EL PENTRU CA NU MERITA, E UN OM FARA CARACTER.FII TARE ACUM SI INCEARCA SA UITI,AI SA VEZI CA DUPA O PERIOADA, CAND RANILE DIN SUFLET SE VOR VINDECA VEI VEDEA ALTFEL LUCRURILE...
biacj
Postat pe 2 Ianuarie 2009 15:32
Mai fetelor....orice om merita o a doua sansa!Toate am acordat o a doua sansa barbatului de langa noi, dar se pare ca nu vreti sa recunoasteti.
Lizzie_grace
Postat pe 2 Ianuarie 2009 15:44
De la: Lizzie, la data 2009-01-02 15:44:16Mai fetelor....orice om merita o a doua sansa!Toate am acordat o a doua sansa barbatului de langa noi, dar se pare ca nu vreti sa recunoasteti.

Dupa 5 ni de zile nu merita a doua sansa! capul sus si mergi inainte! Sigur iti va iesi cineva in cale care sa te iubeasca cu adevarat!
diasb
Postat pe 2 Ianuarie 2009 19:42
Salutare,

Draga ANDW, chiar nu cred ca poti sa generalizezi in halul asta

Ideea cred eu e alta: te-ai gandit vreodata ca poate ai incurcat persoanele cu felul de a fi si cu ce-si doreste fiecare?
In sensul ca, normal, daca spui unuia care vrea o aventura sau o relatie pasagera ca tu vrei ceva serios LOGIC ca fuge, si invers, daca spui cuiva interesat de o relatie serioasa, solida si de durata ca nu vrei prea multe obligatii sau implicare vrei sa ramana langa tine? Normal ca nu...

Uite asa sa o dai...

Deoarece asa cum tu ai catalogat ca "Asa sunt mai toti", tot asa, la fel de bine, pot spune si eu "Asa sunt mai toate, niste....".



Bye!

Postat pe 2 Ianuarie 2009 21:03
Categoric NU!!!

Nicicand nu mai merita o a doua sansa, nici dupa o ora, nici dupa 10 ani. Pai ce sansa sa mai merite? Chiar crezi ca dupa ce prinzi gustul a ceva nou sau diferit poti sa renunti asa de usor si apoi sa revii ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat?

Si chiar daca acorzi o a doua sansa, cum crezi ca mai poti privi persoana aia care intr-un fel sau altul te-a ranit?

A.R.


Postat pe 2 Ianuarie 2009 21:17
Parerea mea: n-a meritat nici macar cea mai mica particica din tine. Bafta si mergi inainte...


Postat pe 2 Ianuarie 2009 21:24
Cred ca ati auzit de cel care arunca o piatra in apa, nici zece destepti nu o pot scoate. Pot sa spun ca cele care faceti comenturi vizavi de poate, disperarea unei femei, nu aveti nici 40 de ani, k sa nu mai spun nici experienta. Uitati-va la telenovele in continuare. Recomand un film care merita vazut-Totul despre sex.
Lizzie_grace
Postat pe 3 Ianuarie 2009 16:47
buna....hmmm,cand citesc aceste randuri, parca ma intorc in timp...eu eram de 4 ani cu el, primul baiat din viata mea..si tot degeaba..m-ai erau 2 sapt pana faceam 4 ani, si l-am intrebat daca intr-adevar isi doreste o familie...desi il intrebasem in nenumarate randuri pana atunci, dar intotdeauna evita rasp...pana am cedat...intr-o anumita seara, mi-am facut bagajul si am plecat..cand el a zis ca nu este sigur ca vrea o familie, ca inca nu este pregatit..asta se intampla acum 1 an, el avand 30 de ani. am suferit f mult, dar sunt f multumita de decizia mea..acum sunt cu cineva de 10 luni, si totul e ok. multa bafta....te pupic.
sweet_monique01
Postat pe 3 Ianuarie 2009 20:53
De la: sorinp82, la data 2009-01-02 21:17:50Categoric NU!!!

Nicicand nu mai merita o a doua sansa, nici dupa o ora, nici dupa 10 ani. Pai ce sansa sa mai merite? Chiar crezi ca dupa ce prinzi gustul a ceva nou sau diferit poti sa renunti asa de usor si apoi sa revii ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat?

Si chiar daca acorzi o a doua sansa, cum crezi ca mai poti privi persoana aia care intr-un fel sau altul te-a ranit?

A.R.


Ma bucur k am citit un astfel de raspuns de la un barbat, k daca ziceam noi s-ar fi putut spune k suntem disperate si necrutatoare si ne uitam la telenovele etc, dar daca si un barbat zpune acelasi lucru inseamna k totusi nu suntem chiar pe alaturi.
bastiuta
Postat pe 14 Ianuarie 2009 12:59
Daca dupa 2 ani de relatie nu da nici un semn ca vrea ceva oficial asta este. Bagajele si la revedere! Altfel e timp pierdut...
t_simmy18
Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:52
Am observat ca dupa o relatie, de regula care ajunge la 7 ani, deabia atunci cei doi se casatoresc.
Dar oare pierzi timpul dupa 15 ani de casnicie, in care ai avut parte de nu stiu cate momente de infidelitate din partea sotului, si mereu ai zis" bun, asta e, merg mai departe"?
Lizzie_grace
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:11
Totul se intampla in vata noastra pentru ca avem nevoie de acel lucru, chiar daca noua nu ne place deloc acel lucru. Trebuie sa invatam din orice , chiar si din necazurile ingrozitoare.Fiind o femeie care are o cariera, bineinteles ca dedici foarte mult timp muncii, cu siguranta ca nu ai acordat destua atentie relatiei si partenerului astfel incat sa observi din timp ca ceva nu e in regula. Iar acel ceva care nu era in regula a evolut pana a devenit o ruptura.O relatie se mentine cu farte mult efort, este foarte, foarte greu, si in general unul sau ambii pareneri nu stiu cum sa se comporte cum sa se deschida cum sa comunice ce simte, ce are nevoie ce vise are , etc.Tocmai de aceea relatii reusite sunt foarte putine.Incercati sa meditati foarte mult asupra a ceea ce ati gresit fata de partener si nu cadeti in capcana tipica oamenilor mediocri are spun; dar eu nu am gresit cu nimic, stiu ca nu sunt perfecta ,dar eu am facut aia si aia si aia si aia pt el iar el......----!!NU!! Ati gresit foarte mult altfel nu se rupea relatia. Aceast este gandirea sanatoasa, cea care va va face ca pe viitor sa gestionati mult mai bine o relatie, cu invatatura trasa acum.Retineti ca nimeni nu ne face nimic, noi ii permitem acelei persoane sa ne faca ceva, si nimic nu ni se intampla, noi contribuim la acel lucru, atunci cand e vorba de relatii interumane. Va doresc sa treceti cu curaj si forta peste suferinta , si tineti minte ca NU CONTEAZA CAT DE MARE ESTE NECAZUL,IMPORTANT E CUM TRECI PESTE EL.
Arlene
Postat pe 19 Ianuarie 2009 09:36
De la: emmy, la data 2008-12-15 18:12:48... suntem impreuna de 5 ani, eu deja am o cariera si totul se duce in relatia noastra, i-am spus ca asta imi doresc, iar el a zis ca nu e pregatit, ca poate mai bine luam o pauza si n-a mai sunat de-o luna...
: sml-happy0044: Interesant cum , in 5 ani[ca nu-s 5 zile] nu ai observat ce intentii are ?Pentru el ai fost fata de placere , pentru interesul lui ! De ce nu te-a anuntat in 5 ani ca nu-i pregatit de casatorie ? Asa ca , lasa-l , uita-l , si cauta pe cineva care e "pregatit" in ceva serios cu tine !.
Tycu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 10:55
De la: emmy, la data 2008-12-15 18:12:48... suntem impreuna de 5 ani, eu deja am o cariera si totul se duce in relatia noastra, i-am spus ca asta imi doresc, iar el a zis ca nu e pregatit, ca poate mai bine luam o pauza si n-a mai sunat de-o luna...
>>>BOALA LUNGA ...MOARTE SIGURA...!!!! SI-TI PIERDU-SI SI >5 ANI !!! NIMENI NU NE DA >TIMPUL PIERDUT INAPOI!! NIMENI!!... VINE NOROCUL...PUTINTICA RABDARE !!

Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:39
sincer poate tot din ce-ti spunem noi nu te incurajeaza nu te face sa te smti mai bine,este o suferinta car numai tu o simti si numai tu sti cat te doare dar poate e mai bine asa pt tine.nu suferi pt un om care nu ae curajul sa faca un pas important in viata loi
simoanbv2007
Postat pe 20 Ianuarie 2009 00:24
Emmy, nu ai mai scris nimic. Da-ne un semn de viata. Suntem prietenele tale nevazute si desi pare greu de crezut, chiar ne pasa.
Scrie-ne ceva, orice...
fantome
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:37
Mergi mai departe nu merita sa suferi. Iti vei gasi jumatatea cand iti este scris . Multa bafta PA
juliana2005
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:50
incearca sa n-o iei ca pe o pierdere a 5 ani din viata ta! ci ca pe o experienta! orice relatie ne face sa crestem , sa schimbam ceva la noi! e adevarat ca orice fata care are o astefel de relatie lunga crede ca se va termina cu o casatorie ( stiu ce spun si eu am avut o rel de 7 ani si abia apoi ne-am casatorit) dar barbatii nu considera asa ! pt. ei o relatie lunga nu inseamna neaparat si o casatorie la final! de aceea e mai bine sa nu te gandesti ''vai am fost impreuna 5 ani si el nu se gandea la casatorie '' sau '' el nu a considerat relatia noastra destul de importanta ca sa ma ceara de sotie''! iti faci sange rau degeaba!si poate ca tot rau e spre bine!
kagome_grace
Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:42
De la: emmy, la data 2008-12-15 18:12:48... suntem impreuna de 5 ani, eu deja am o cariera si totul se duce in relatia noastra, i-am spus ca asta imi doresc, iar el a zis ca nu e pregatit, ca poate mai bine luam o pauza si n-a mai sunat de-o luna...

prietenul meu m-a cerut de nevasta si cand s-a apropiat data nuntii mi-a spus ca nu e sigur si am amanat nunta.imi imaginez cum te simti desi eu nu m-am despartit de prietenul meu.acum s-a razgandit,vrea sa facem nunta dar nu se mai poate pt ca tatal meu e grav bolnav.am avut o gramada de discutii din aceasta cauza dar in final el singur s-a convins ca asta e ceea ce vrea.mi-a zis ca il stresez cand vb de nunta si de asta nu a mai fost sigur.daca ai sti cat de mult regreta ca nu a ramas nunta pe data stabilita(oricum nu o puteam face dar macar nu ma dezamagea)....am vrut sa facem o logodna mica doar pt a fi si tati langa noi si pe cand am luat aproape tot ce ne trebuia tatal meu a ajuns la spital si din nou am amanat tot.deci nici situatia mea nu e prea roz.
daca zici ca nu te-a mai cautat deloc inseamna ca poate nu erai tu persoana cu care vroia sa isi imparta viata.nu vreau sa sune urat dara sa am gandit si despre mine la acel moment cand a renuntat.te cred ca ti-e greu dar poate nu te merita.poate ar trebui sa te bucuri ca nu mai stai ani buni cu el si apoi mai tarziu sa te lase.bafta mare in ceea ce o sa faci in viata
cheregi_andreea
Postat pe 3 Martie 2009 15:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rochite 7 De la: mile 8 Aprilie 2010 08:21
caut nasi de cununie 4 De la: floricica26 19 Mai 2016 10:39
MUZICA PT DIERITE EVENIMENTE TIMISOARA 1 De la: kudika420601 19 August 2011 18:49
buna 5 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:58
Fotograf Sibiu sau Arges 1 De la: kudika_983183 18 Martie 2015 19:19