Setari Cookie-uri

Buchetele de flori la mana domnisoarelor de onoare?

La noi in zona se aleg ca domnisoare de onoare fetite. Fetitele or sa poarte rochite de aceeasi culoare. Voi cum procedati? Am auzit ca in cazul domnisoarelor mai mari se prind buchetele mici de flori la mana lor si imi place la nebunie aceasta idee. Nu stiu care idee este mai buna. Cum sa fac ca nu ma pricep deloc. Voi ce spuneti?...

Postat pe 23 Decembrie 2008 17:04
eu una nu le voi zapaci pe prietenele mele cu rolul domnisoarei de onoare

voi avea in schimb fetita unei prietene care la anul va avea aproape 13 ani

deja nu mai este un copil, asadar ii voi lua bratara de pus la mana

si se va putea imbraca cum va dori ea

bratarile respective se gasesc oriunde, la orice florarie, trebuie doar sa specifici
iulik_flore
Postat pe 4 Februarie 2009 11:03
da e super ideea si eu am domnisoare de onoare si le voi pune la mana buchetele de flori in schim de imbracat le las pe ele sa aleaga .
silvestra
Postat pe 15 Februarie 2009 09:23
Eu le voi face buchete de mana si se vor imbraca in galben!Spor la treaba tuturor!

Postat pe 15 Februarie 2009 11:37
Eu voi avea 6 domnisoare de onoare : de la 3 la 14 ani. Le voi face rochitele , care vor fi roz, dar le voi lasa pe ele sa-si aleaga modelul. Si ma gandeam sa le fac si 6 buchetele mici !
florance83
Postat pe 15 Februarie 2009 12:44
la mine la nunta am ales o pereche ...un baietel care e nepotelul meu si se va imbraca in smoching alb si fetitza cu rochitza alba ca de printesika...si sper sa gasesc aripi de ingeri la amn2 :) funny things
my_chocolat
Postat pe 15 Februarie 2009 14:46
De la: vereM, la data 2008-12-23 17:04:34La noi in zona se aleg ca domnisoare de onoare fetite. Fetitele or sa poarte rochite de aceeasi culoare. Voi cum procedati? Am auzit ca in cazul domnisoarelor mai mari se prind buchetele mici de flori la mana lor si imi place la nebunie aceasta idee. Nu stiu care idee este mai buna. Cum sa fac ca nu ma pricep deloc. Voi ce spuneti?...

eu asa l-am facut la domnisorele mele si a aratat super
adri3_valentina
Postat pe 15 Februarie 2009 16:11
http://www.iuresh.ro/profil.php?profil=carmen_manu
carmen_bera_grace
Postat pe 16 Februarie 2009 14:47
si eu am ales 2 domnisoare verisoara mea si cea mai buna prietena a mea...iar ca flower girl o fetita de 4 anisori care o sa aiba rochiata alba....iar pt domnisoare ink nu ma m gandit ce culoare dar mai am timp pana in august...iar buchetele o sa fie la fel ca al meu dar mai mici putin si o sa fie cu cale si trandafiri al meu alb si al lor calele colorate precum culoarea rochitei iar trandafirii albi...sper sa iasa bine tot...va poop
monallissada
Postat pe 21 Martie 2009 15:55
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:06
Eu am 5 perechi de domnisoare si cavaleri de onoare. Le fac fiecareia buchet din flori naturale, iar dupa cununia religioasa le impart corsaje (asa se numesc aceste buchetele de flori pe mana) facute din flori artificiale care le raman si amintire. Le-am cumparat material sa-si faca fiecare rochita (ce model vrea fiecare), iar la cavaleri le-am cumparat camasi si cravate in aceasi culoare cu rochita fetelor. Abia astept sa-i vad pe toti. Mai e putin! Nici 3 saptamani!!! Va pup! Si mult spor la pregatiri!
Tassy_grace
Postat pe 18 Mai 2009 11:26
De la: Tassy, la data 2009-05-18 11:26:44Eu am 5 perechi de domnisoare si cavaleri de onoare. Le fac fiecareia buchet din flori naturale, iar dupa cununia religioasa le impart corsaje (asa se numesc aceste buchetele de flori pe mana) facute din flori artificiale care le raman si amintire. Le-am cumparat material sa-si faca fiecare rochita (ce model vrea fiecare), iar la cavaleri le-am cumparat camasi si cravate in aceasi culoare cu rochita fetelor. Abia astept sa-i vad pe toti. Mai e putin! Nici 3 saptamani!!! Va pup! Si mult spor la pregatiri!




wowwwww

f tare

desi imi place ideea

totusi nu pot obliga pe nimeni sa se imbrace asa cum vreau eu

si cu siguranta ca nici ei nu ar accepta.

vrea care mai de care sa faca parada modei

dehhh sunt mai "fitzosi"
iulik_flore
Postat pe 19 Mai 2009 13:02
nu imi plac corsajele pt.domnisoarele d eonore nu stiu de ce,de imbracat se imbraca asa cum isi doresc ele nu am impus nimic in schimb eu nu o sa am fetita sau baietel care sa duca florile sau mai stiu eu ce nu de alta dar copilasii sunt imprevizibili nu vreau sa traga prea tare de trena voal sau cine stie ce sa faca cu florile.chiar daca vb.cu ei dinainte tot exista riscul sa faca o boacana
kudika007717
Postat pe 27 Mai 2009 15:48
mda...dar la 13 ani nu cred ca mai este deja un copil

eu la 13 ani aveam deja primul prieten
iulik_flore
Postat pe 15 Iunie 2009 23:27
buna....la mine la nunta...off ce repede a trecut...asta ca o paranteza...am avut domnisoarele de onoare imbracate in verde:P....si le-am pus corsaje la mina..din flori naturale..adica din trandafirasi..miniroze...fff frumos s-au vazut la mana..finut si elegant!zi buna va doresc!
hanamaria2k
Postat pe 23 August 2009 06:58
mie mi se par o prostie...anul asta am fost domnisoara de onoare si am purtat o asemenea bratara la mana si pot sa va zic ca nu are nici un rost ...pt ca florile sunt lipit pe o panglicuta cu o chestie asemanatoare cu siliconul si se ofilesc si incep sa cada una cate una...concluzia o trageti voi...
grace000218
Postat pe 23 August 2009 10:03
http://magicflowerscraiova.blogspot.com/2010/02/oferta-noastra.html
Va garantam calitatea lucrarilor nostre!
In mod sigur bratarile nu vor cadea de la mainile d-relor de onoare!
avccraiova
Postat pe 28 Februarie 2010 18:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand costum barbatesc deosebit 1 De la: lady_p 2 Noiembrie 2009 11:10
Coruptia iti afecteaza viata?! :( 1 De la: GangstaTear 16 Februarie 2010 00:06
casa in Bucovina 4 De la: Titanika 18 Februarie 2012 10:29
nunta fara nas 35 De la: sabryna 20 Martie 2013 22:38
ai mei sunt divortati - mama nu vrea sa o invit pe iubita tatalui la nunta 54 De la: nattysor 8 Ianuarie 2010 17:55