Setari Cookie-uri

Cu ce masina sa vina mireasa la nunta?

Cu ce masina v-ar placea sa fiti adusa la biserica in noaptea nuntii? Mergeti pe jos, inchiriati o limuzina, o caleasca sau veniti cu masina proprie?

Postat pe 23 Decembrie 2008 17:30
cu masina de epocaaaaa!!!!!!!!!!!!!!

sper sa imi si pot permite

asa a ramasa sper sa se si tina de cuvant sotul
iulik_flore
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:37
prefer cu maºina mea ....nu am "dacie" dar nici de epoca nu e ...dar pentru mine e ...
angik_grace
Postat pe 26 Ianuarie 2009 00:27
eu cred k o sa aleg caleasca....consider k e ceva mai deosebit...cu masina mergem in fiecare zi....
solyta
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:45
eu am avut un Jaguar fain tare nici ultimul tip dar nici de epoca... ceva asa pe la mijloc dar fain tare .... nu am stiut ce msina ma va duce ... mi-a facut mirele surpriza... eu am cumparat voal si am facut ornamentul, o funda mare pentru capota si voal prins din loc in loc cu fundite aurii si cine a impodobit masinile l-a pus cum a crezut ... a iesit frumos .... puteti vedea poze la profil ...
vroiam limuzina dar nu este nici una in oras trebuia adusa de la 35 km ... m-ar fi ajuns o gramada de bani .... asa a fost si mai economic si mai distractiv ... cu trasura nu m-as fi riscat ... a plouat 2 saptamani la rand si s-a oprit in ziua nuntii...eram cea mai fericita ... nu a fost soare dar macar nu a plouat ...
rocsanyk3
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:55
ti-am vizionat pozele iubita, f frumoasa masina ta!!!

zici k era de epoca
iulik_flore
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:05
Eu sunt deacord cu sol vreau caleasca:XX:X:X: Mi se pare forte eleganta si rafinata
cristiana_dana
Postat pe 18 Februarie 2009 17:02
si eu tot intr-o caleasca, limuzina sau masina de epoca ma visam, insa de cand la noi in oras numai persoanele de alta etnie apeleaza la asa ceva m-am razgandit...asa ca tot cu masina mea o sa merg in ziua nuntii...
ralukada
Postat pe 20 Februarie 2009 10:19
un mic ajutor pentru cele care vor masina de epoca :) intrati pe profilul meu si o sa vedeti o masina de epoca. daca va place puteti sa ma contactati, pentru bucuresti si zonele limitrofe acestuia e cea mai ieftina varianta, pentru restul tarii se plateste si transportul masinii. pentru cei interesati va las mailul meu banzytza@yahoo.com .
banzytza
Postat pe 20 Februarie 2009 12:33
Eu am vrut sa inchiriez o limuzina la nunta. dar pretul mi s-a parut prea mare. asta pentru ca nu se gaseste in orasul meu asa ceva..si trebuia sa inchiriez din alta parte..si drumul dus-intors pana acolo...CEREA SI MAI MULT TIMP. pretul era de 100 pe ora.. eu aveam nevoie de ea 5 ore...plus vreo 2 ore dus..7 ore..700 de euro. nu. nu cred ca ar trebui sa cheltuim banii pe asa ceva. chiar daca la nunta noastra ne dorim sa fim printese. sa nu uitam ca printesele au parintii regi. si regii au calestile proprii, bani, masini...etc. La nunta mea, am vorbit cu un var de-al sotului care avea un bmw x5 alb, si am ales ca aceea sa fie masina miresei. insa el a avut o problema in ziua aceea, un mic accident mai bine zis..si pe ultima suta de metri, am ales un volvo, masina unui alt prieten al sotului. E importanta masina cu care vine mireasa, bineinteles, insa e la fel de importanta si modul in care arata aceasta. Asa ca sfatul meu e sa nu cheltuiti atat de multi bani pe masina miresei... si in ceea ce priveste caleasca... trebuie sa ne gandim ca daca bate vantul in ziua respectiva, tot praful se pune pe noi..calul isi face nevoile..si din mers..si nu miroase chiar foarte bine.. si daca vrem sa simtim adirea animalului..sau fundului acestuia..hm..nu cred ca ar fi o alegere prea buna. asta pentru ca in ziua nuntii trebuie sa umbli..pana la primarie, pana la biserica, un tur al orasului..cat mai lung..asta ca sa vada lumea.. hm..asa ca ganditi-va de doua ori fetelor..
lady_me
Postat pe 20 Februarie 2009 13:09
De la: ralukada, la data 2009-02-20 10:19:40si eu tot intr-o caleasca, limuzina sau masina de epoca ma visam, insa de cand la noi in oras numai persoanele de alta etnie apeleaza la asa ceva m-am razgandit...asa ca tot cu masina mea o sa merg in ziua nuntii...


nu am auzit niciodata ca numai oamenii de alta etnie apeleaza la masini de epoca, caleasca sau limunizina

poate la caleasca da, e mai putin utilizata in zilele noastee insa in ceea ce priveste masina de epoca si limuzina, eu stiu ca din contra, numai cei cu bani, oameni finuti si cu gusturi

acum ganditi-va si voi fetelor cum ar da o mireasa intr-o masina de teren 4x4 sau una sport!

dc nu ai bani si nu ai din ce alege asta e altceva
dar dc tot imi pot permite clar as opta pentru una din cele trei variante de mai sus
iulik_flore
Postat pe 20 Februarie 2009 13:25
da e clar cine are bani isi ia limuzina,masina de epoca,etc,daca nu poti sa o atingi nu inseamna ca ......ai facut precum vulpea care nu ajunge la struguri.Si eu vroiam limuzina dar este 200euro ora,iar biserica dureaza 1ora,si pana la restaurant facem iar 50min.
In final am decis sa ma duc cu masina mea,am vazut ca unii chiar inchirieaza modelu,deci am renuntat la limuzina.
care oricum imi da un pic de stress,deoarece nu te lasa sa fumezi,sa ai grija sa nu spargi ceva prin bar ca se plateste,si am zis decat sa stau ca o stana,mai bine ma simnt relaxata in masinuta mea,care nu e veche nu noua noua dar e BMW.
kalis27
Postat pe 20 Februarie 2009 13:38
De la: iulika_flore, la data 2009-02-20 13:25:20
De la: ralukada, la data 2009-02-20 10:19:40si eu tot intr-o caleasca, limuzina sau masina de epoca ma visam, insa de cand la noi in oras numai persoanele de alta etnie apeleaza la asa ceva m-am razgandit...asa ca tot cu masina mea o sa merg in ziua nuntii...


nu am auzit niciodata ca numai oamenii de alta etnie apeleaza la masini de epoca, caleasca sau limunizina

poate la caleasca da, e mai putin utilizata in zilele noastee insa in ceea ce priveste masina de epoca si limuzina, eu stiu ca din contra, numai cei cu bani, oameni finuti si cu gusturi

acum ganditi-va si voi fetelor cum ar da o mireasa intr-o masina de teren 4x4 sau una sport!

dc nu ai bani si nu ai din ce alege asta e altceva
dar dc tot imi pot permite clar as opta pentru una din cele trei variante de mai sus
ralukada
Postat pe 20 Februarie 2009 15:06
eu am spus ca asa se intampla la noi in oras...nu am generalizat..am dat un exemplu
ralukada
Postat pe 20 Februarie 2009 15:08
cum streg contul de pe grace. multumesc
love_love
Postat pe 20 Februarie 2009 22:02
De la: ralukada, la data 2009-02-20 10:19:40si eu tot intr-o caleasca, limuzina sau masina de epoca ma visam, insa de cand la noi in oras numai persoanele de alta etnie apeleaza la asa ceva m-am razgandit...asa ca tot cu masina mea o sa merg in ziua nuntii...





:))):))):))) si eu as merge in masina mea dar eu am un lupic:))=)) adik un lupo:D si cred ca as fi de rasul lumii
cristiana_dana
Postat pe 21 Februarie 2009 18:26
mai depinde si ce maºinã ai ...eu merg cu maºina mea am un mercedes benz si eu zic ca e perfect
angik_grace
Postat pe 22 Februarie 2009 16:44
De la: angik, la data 2009-02-22 16:44:52mai depinde si ce maºinã ai ...eu merg cu maºina mea am un mercedes benz si eu zic ca e perfect


corect depinde f mult de masina

noi avem o dacie mai veche pe care nu o mai folosim, pana atunci o putem face de epoca
iulik_flore
Postat pe 23 Februarie 2009 10:48
De la: iulika_flore, la data 2009-02-23 10:48:57
De la: angik, la data 2009-02-22 16:44:52mai depinde si ce maºinã ai ...eu merg cu maºina mea am un mercedes benz si eu zic ca e perfect


corect depinde f mult de masina

noi avem o dacie mai veche pe care nu o mai folosim, pana atunci o putem face de epoca



Ce simpatica ai fost, chiar ajunsesem foarte obosita si stresata si cand am vazut ce ai scris chiar m a binedsipus , faza cu dacia de epoca e ff originala
cristiana_dana
Postat pe 23 Februarie 2009 17:54
pai da, o decapotam noi

si pana atunci devine de epoca
iulik_flore
Postat pe 24 Februarie 2009 16:54
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:46
tarot_healthy
Postat pe 18 August 2009 20:54
tarot_healthy
Postat pe 2 Noiembrie 2009 14:11
Cu un Hammer, bineinteles (as vrea eu!). Ceva in genul: http://www.lincah.com/wp-content/uploads/2008/12/2009-hummer-h3t-alpha-picture-1-588x441.jpg
Alex_H_grace
Postat pe 19 Noiembrie 2009 10:18
eu am mers cu masina nasilor ca au refuzat sa merg cu alta masina (ca voiau sa fie masina lor prima din coloana..batuti in cap)...dar daca ar fi fost sa pot alege eu..mi-ar fi placut o broscuta Wolsvagen alba si decapotobila si sa o conduc eu...ar fi fost super...mm..asta e...la urmartoarea nunta..
BarbieGirl_grace
Postat pe 11 Aprilie 2010 09:14
Eu am mers cu masina noastra (coincidenta a fost ca e si alba si s-a potrivit ca si masina a miresei), puteti vedea in pozele mele din album. Cu trasura, caleasca (chestii trase de cai) nu mi-ar fi placut sum nici o forma... din cauza mirosului de animal (oricat de curati si ingrijiti ar fi caii miros ingrozitor)
b_ralu_83
Postat pe 11 Aprilie 2010 13:14
Buna.Mie mi-ar place sa merg cu o masina cat de cat draguta la primarie si la biserica si de acolo sa merg cu caleasca la sala,deoarece la noi dupa biserica se merge in centru orasului si se inconjoara un parc(sens giratoriu)de 3 ori si aici te vede toata lumea dupa care mergem la sala.si asta ar dura cam o ora.dar o sa vad se pot schimba multe pana atunci,asta vreau eu sa vedem viitorul sot ce va vrea.va pup
ankaLoredana
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:05
eu am ramas cu o amintire foarte placuta referitoare la plimbarea din ziua nuntii. am avut de ales intre a merge cu masina de epoca sau cu trasura cu caluti. am ales masina pentru simplul fapt ca nu imi trebuiau aprobari speciale ca pentru trasura si oricum sunt satula de calutzi :) k doar cu ei am contact in fiecare zi. si as putea sa o contrazic pe miresica de mai sus referitor la mirosul cailor. daca pui cai de caruta de la tara la trasura intradevar miros oribil, dar caii folositi la trasurile de nunta inainte de a fi pusi la atelaj sunt spalati si curatati si nu miros mai a nimic. orice animal miroasea animal ;)
banzytza
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:11
De la: banzytza, la data 2010-04-11 14:11:02eu am ramas cu o amintire foarte placuta referitoare la plimbarea din ziua nuntii. am avut de ales intre a merge cu masina de epoca sau cu trasura cu caluti. am ales masina pentru simplul fapt ca nu imi trebuiau aprobari speciale ca pentru trasura si oricum sunt satula de calutzi :) k doar cu ei am contact in fiecare zi. si as putea sa o contrazic pe miresica de mai sus referitor la mirosul cailor. daca pui cai de caruta de la tara la trasura intradevar miros oribil, dar caii folositi la trasurile de nunta inainte de a fi pusi la atelaj sunt spalati si curatati si nu miros mai a nimic. orice animal miroasea animal ;)


Eu nu vorbeam de caii de la tara, ci cei curati si ingrijiti ft bine. Am vazut trasuri cu cai in Paris, in Roma si am simtit mirosul specific de cal chiar si la acei cai. Ca sa nu mai vorbin de caii de la calestile din Romania, din statiunile de la mare, care teoretic sunt tot cai speciali pt trasuri dar miros atat de urat incat nu poti trece pe langa ei fara sa iti tii respiratia... Nu tine doar de ingrijirea lor ci si de mirosul specific de animal, asa cum chiar si tu ziceai... si acel miros ar fi urat sa se transfere la mireasa sau la mire... din punctul meu de vedere. Nu vreau sa supar pe nimeni aici, e doar parerea mea.
b_ralu_83
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:28
PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264
Marry_grace
Postat pe 12 Aprilie 2010 11:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Singuratatea.......arma de distrugere a vietii de tanar 5 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 15:05
Ne casatorim...dar ma inseala 79 De la: gyo85 19 August 2013 23:38
Lumanari rupte 16 De la: Eva33 2 August 2012 17:07
sexul este obligatoriu inainte de nunta 372 De la: 13 Decembrie 2012 21:04
Pentru miresele de la inceputul 2010, MAI IUNIE ETC. 3 De la: bestbride 14 Martie 2010 12:14