Setari Cookie-uri

trecutul....oare ne poate urmari?

salutare....am si eu o pb. mi sa pus pata pe o chestie...am o relatie minunata...dar de ceva timp ma macina ca iubitul meu nu vrea sa imi spuna cu cate femei a facut sex inaintea mea. l-am intrebat treaba asta si mi-a zis ca nu are rost sa vb de asta ca el ma iubeste numai pe mine si ca e numai al meu, ca apoi ma va afecta si ma voi gandi la fostele lui relatie. ca in momentele intime ma voi gandi daca si ei ii facea ce imi face mie, daca si pe ea o saruta asa, etc. eu ii spun ca nu si cred si eu ca nu.... dar oare chiar e posibil sa ma afecteze? oare trebuie sa imi iasa din cap treaba asta? voi stiti trecutul iubitilor vostri? oare sa fie o toana a mea pentru ca sunt in dezavantaj ca a fost primul meu partener sexual?

dupa lungi discutii cu el mi-a promis ca asteapta momentul potrivit si ca imi va spune. numai ca ... nu stiu daca il voi face sa imi raspunde si la anumite intrebari

deci astept parerile voastre? e bine sau nu? ce parere aveti?

thx!

aaaa si mai am o intrebare, dar sa nu radeti de mine, nu am prea multa experienta avand doar un partener, ne putem da seama cumva daca a fost virgin?
ca ma gandesc la 2 variante: ori au fost prea multe si daca a promis ca le spune le va spune pe toate de ii e asa greu sa imi spuna, ori a fost virgin ...greu...
love_love
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:12
hmmmm...oare nu am deschis subiectul unde trebuia? de nu comenteaza nimeni? :O:O:O
love_love
Postat pe 30 Noiembrie 2008 17:29
Dak a fost virgin??? habar n-am DAK se poate proba chestia asta, sau dak se poate, CUM. Cat despre trecutul sau...de ce vrei sa-ti faci singura dureri de cap? Nu conteaza decat PREZENTUL SI VIITORUL VOSTRU, restul e istorie!
simona_grace
Postat pe 30 Noiembrie 2008 18:03
parerea mea e ca te stresezi degeaba sa afli un lucru care nu t afecta in viitor. ce conteaza cate femei a mai avut sau daca a avut? oricum barbatii nu sunt judecati dupa numarul de femei pe care le-au avut.cred ca ar trebui sa nu t mai preocupe acest aspect si ar trebui sa te bucuri de relatia frumoasa pe care o ai. curiozitatea ta e des intalnita la alte femei dar nu fa prea mult caz din asta ca nu merita...
andalicious
Postat pe 1 Decembrie 2008 15:31
daca el nu vrea sa-ti spuna o fi avand motivele lui....nu ma refer neaparat la ceva rau... poate o fi avut vre-o iubita pe care tu o cunosti sau care ti-a facut rau o data in viata si nu o poti suporta si de aceea el vrea sa te protejeze... poate o fi avut vre-un miss si nu vrea sa te faca sa te simti mai prejos.... poate o fi avut o panarama si nu vrea sa-ti spuna pentru ca se simte prost.... sunt difeite motive dar daca el nu vrea sa-ti spuna e treaba lui... e normal sa fii curioasa si eu sunt dar mie imi spune tot si-mi povesteste lucruri pe care cateodata nu as dori sa le ascult ... o prietena de-a mea are un sot care barbatul nu vb niciodata despre sex sau despre fostele iubite si ea se oftica cand vede ca sotul meu e asa deschis... si eu ma oftic cand povesteste unele lucruri care mai bine le-ar tine pt el

parerea mea e ca mai bine nu stii numic de fostele iubite... dupa aia te gandesti la lucrurile care ti le spune el cu nostalgie si cu zambetul pe buze si mai rau iti faci...
rocsanyk3
Postat pe 22 Decembrie 2008 02:40
Pe mine nu ma intereseaza ce s-a intamplat in trecutul lui din acest punct de vedere. Nu-mi pasa nici daca s-a culcat cu 100 de femei. De toata experienta lui profit eu acum.
Ii respect dreptul de a pastra pentru el acele momente din trecut, sunt ale lui. Este viata lui de pana la mine cu care eu nu am nici o legatura. Nici mie nu mi-ar face placere sa fiu descusuta in legatura cu relatiile mele trecute. Ele au contribuit la ceea ce sunt eu acum.
fantome
Postat pe 22 Decembrie 2008 11:59
Eu nu mi-as intreba niciodata partenerul despre trecutul lui, pentru ca ce a fost a trecut nu mai exista, exista doar prezentul si acesta este cel care conteaza. Si daca a fost virgin sau nu tu iti poti da seama, pentru ca se vede cineva care nu are experienta, si cineva care are.
_alinaandreea_
Postat pe 22 Decembrie 2008 12:36
De la: fantome, la data 2008-12-22 11:59:29Pe mine nu ma intereseaza ce s-a intamplat in trecutul lui din acest punct de vedere. Nu-mi pasa nici daca s-a culcat cu 100 de femei. De toata experienta lui profit eu acum.
Ii respect dreptul de a pastra pentru el acele momente din trecut, sunt ale lui. Este viata lui de pana la mine cu care eu nu am nici o legatura. Nici mie nu mi-ar face placere sa fiu descusuta in legatura cu relatiile mele trecute. Ele au contribuit la ceea ce sunt eu acum.


sunt intr-un totul de accord...
cu ce ma incanta dc stiu k a fost cu 10 , 100 sau cu nici o femeie? ne simtim bine in postura actuala , cea de pereche cu planuri de nunta... cel mai important este faptul k ne intelegem (chiar din priviri as spune) , ne respectam si ne redescoperim de fiecare data ...
sarbatori fericite!!!
LA MULTI ANI !!!

paullyss
Postat pe 28 Decembrie 2008 21:36
daca stim prea multe ?sigur ne afecteaza dar nici sa traim in minciuna .parerea mea este ca sinceritatea este un lucru bun ,daca ma iubeste si daca il iubesc, ne acceptam cu tot ce-i al nostru;trecut ,prezent si viitor......
lenutza1
Postat pe 29 Decembrie 2008 08:28
eu acelasi lucru l-am intrebat pe fostul meu prieten la inceputul relatiei noastre, iar spre deosebire de prietenul tau el mi-a povestit... la inceput nu pot sa spun ca m-a afecta in vreun fel, dar cu timpul am devenit geloasa si mi-am dat seama ca era mai bine pt mine sa nu fii stiut nimic de fostele lui prietene...in fine acum depinde si de felul fiecaruia, de cum privesti lucrurile...

si dak tot se apropie anul nou va doresc un an nou mai bun decat acesta si de ce nu mai putin bun ca 2010

LA MULTI ANI!!!

Postat pe 30 Decembrie 2008 01:42
multumesc pentru raspunsuri. sper sa fie bine si sa nu ma urmareasca trecutul lui sau sa ma afecteze. LA MULTI ANI PENTRU TRECEREA IN ANUL 2009. VA PUP SI SA NE AUZIM SI IN 2009 TOT CU SFATURI SI INTELEGERE INTRE NOI. LA MULTI ANI.
mylove21kiss
Postat pe 31 Decembrie 2008 01:56
Vreau sa imi exprim si eu parerea poate o ajuta pe domnisoara in relatia cu iubitul.

Am si eu un iubit la care i-am tocat nervii pana mi-a zis despre fostele iubite (3 sau 4 la numar, ca nici nu mai stiu).

Una dintre ele mi-a ajuns prietena si mi se pare cam aiurea, una dintre ele e plecata din tara si pe aia sunt geloasa de mor pt ca stiu ca i-a fost prima iubire. Restul sunt nesemnificative.

Acuma mi-as fi dorit sa-l ascult cand imi zicea nu ma mai bate la cap ca tie iti fac rau daca iti povestesc (si asa e).

Lasa-l in pace daca el asa simte. Parerea mea ca faptul ca nu iti povesteste denota respect pt tine si relatia cu tine si ar trebui sa apreciezi ce ai si sa te bucuri de relatia asta fara sa te gandesti la ce a fost.

Te pup si sper ca ti-am fost de folos.

LA MULTI ANI SI MULTA FERICIRE SI IMPLINIRE ALATURI DE CEI DRAGI PT TOATE SI PT TOTI.

Diana
diana_princessa
Postat pe 2 Ianuarie 2009 01:37
eu zic k mai bn nu ai afla despre trecutulk lui...j la mine a fost primul si ultimul partener d sex,pt k m-am ksatorit q el,dar vreau sa-ti sp k j aqm ma macina fostele lui rtelatii...asa k mai bn fa-l s pastreze pt el c afost in trecut,va fi mai bn pt u!!!!o sp din proprie exeperienta...:*
bebelusha_oana
Postat pe 3 Ianuarie 2009 13:21
cum poti sa incetezi sa nu mai intrebi? asa e omul e parte din noi din mine din tine: CURIOZITATEA.
tot_eu_sas
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:47
Data: 2009-01-05 19:47:54
cum poti sa incetezi sa nu mai intrebi? asa e omul e parte din noi din mine din tine: CURIOZITATEA.


Ei bine, te autoeduci.
fantome
Postat pe 10 Ianuarie 2009 13:37
De la: fantome, la data 2009-01-10 13:37:00Data: 2009-01-05 19:47:54
cum poti sa incetezi sa nu mai intrebi? asa e omul e parte din noi din mine din tine: CURIOZITATEA.


Ei bine, te autoeduci.



Foarte bine zis draga mea !!!
diana_princessa
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:28
si eu sunt in aceeasi situatie ca tine! doar ca pe mine nu ma intereseaza cu cine a mai fost! stiu ca a mai avut si alte iubite inaintea mea dupa felul in care a insistat sa facem dragoste la inceputul relatiei si dupa cat m-a urmarit si m-a presat pana m-a convins! nu cred ca un virgin ar fi fost atat de insistent si de indraznet! oricum ce ma intreseaza e ca de 9 ani e cu mine si doar cu mine ! de ce sa mai stiu cu cine a fost?
si apoi mai bine ca nu spune! inseamna ca e un barbat care nu se lauda cu experientele lui !cei care se lauda sunt dezgustatori!
kagome_grace
Postat pe 12 Ianuarie 2009 23:56
Parerea mea e ca nimeni nu trebuie judecat dupa numarul de parteneri avuti anteriori. Aceasta apartine de viata privata a fiecarui individ si nu ar trebui in mod normal sa afecteze viata cuplului daca se iubesc cu adevarat.
Roxy1000
Postat pe 14 Ianuarie 2009 02:33
Sunt intru totul de acord cu fantome!! Dar in ceea ce ma priveste pe mine, sotul meu mi-a povestit intreaga lui viata de Don Juan! Si chiar ne facea placere sa vorbim despre asta... Eu nu m-am suparat deloc... pentru absolut nimic din ceea ce mi-a zis. El e "omul -amanunt". asa ca m-a zis T.O.T. Pentru mine, el a fost primul barbat.. Si daca s-a oprit la mine, dupa muulte insistente de-ale lui. inseamna ca eu sunt aleasa si nu are de ce sa imi pese din ceea ce s-a intamplat in trecutul lui,.sau sa ma afecteze in vreun fel. Ci exact asa cum spunea cineva mai sus, daca a acumulat mai multa experienta MAI BINE! PENTRU CA ACUM.... Totul se intampla numai cu mine..iar cea care profita de pe urma experientei lui..SUNT NUMAI EU!
lady_me
Postat pe 10 Februarie 2009 14:33
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:03
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html

PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:22
am o singura intrebare: DE CE VREI SA DESCHIZI CUTIA PANDOREI????
vaiana
Postat pe 4 Iunie 2009 06:49
De la: love_love, la data 2008-11-29 23:12:24 salutare....am si eu o pb. mi sa pus pata pe o chestie...am o relatie minunata...dar de ceva timp ma macina ca iubitul meu nu vrea sa imi spuna cu cate femei a facut sex inaintea mea. l-am intrebat treaba asta si mi-a zis ca nu are rost sa vb de asta ca el ma iubeste numai pe mine si ca e numai al meu, ca apoi ma va afecta si ma voi gandi la fostele lui relatie. ca in momentele intime ma voi gandi daca si ei ii facea ce imi face mie, daca si pe ea o saruta asa, etc. eu ii spun ca nu si cred si eu ca nu.... dar oare chiar e posibil sa ma afecteze? oare trebuie sa imi iasa din cap treaba asta? voi stiti trecutul iubitilor vostri? oare sa fie o toana a mea pentru ca sunt in dezavantaj ca a fost primul meu partener sexual?

dupa lungi discutii cu el mi-a promis ca asteapta momentul potrivit si ca imi va spune. numai ca ... nu stiu daca il voi face sa imi raspunde si la anumite intrebari

deci astept parerile voastre? e bine sau nu? ce parere aveti?

thx!

aaaa si mai am o intrebare, dar sa nu radeti de mine, nu am prea multa experienta avand doar un partener, ne putem da seama cumva daca a fost virgin?
ca ma gandesc la 2 variante: ori au fost prea multe si daca a promis ca le spune le va spune pe toate de ii e asa greu sa imi spuna, ori a fost virgin ...greu...


Da' de ce Doamna iarta-ma sa-ti faci asta????!!!!
citisem candva intr-o carte ceva de genul: "Tinand ochii atintiti spre trecut risti sa pierzi din vedere prezentul si, mai ales viitorul. Condamnandu-i erorile risti sa nu le mai vezi pe cele pe care le poti evita in prezent..."
Cruta-te! Toata viata ta sa o faci!
Toate bune!
luminutza
Postat pe 4 Iunie 2009 07:52
Da,sigur, ne urmareste; trecutul niciodata nu-l putem uita. Gresita expresia "timpul vindeca ranile"- ranile sunt nevindecabile, chiar daca partenerii incearca sa le ignore prin diferite purtari si secrete, totdeuna in constiinta lor exista, va exista si odata tot o sa iasa la iveala cu repercursiunile lui. !
Tycu
Postat pe 4 Iunie 2009 08:04
buna love,eu cred k nu ar trebi sa te sttresezi pe o chestie care mi se pare normala adik sa fi avut mai multe femei si sa nu-ti povesteasca de ele.si la mine tot el a fost primul dar eu nu i-am cerut niciodata sa-mi povesteasca de ex dar el o face,la inceput il intrebam daca e bine ce mi se intampla mie daca si cu celelalte era la fel asa el a inceput sa-mi povesteasca de ex relatiile lui.si daca nu vrea sa-ti povesteasca poate exista un motiv,poate te cunoaste si stie k va ve-ti certa ptr niste lucruri intamplate demult.asteapta k are sa-ti povesteasca dar nu-l presa.si nu e nimic important in cate femei a avut depinde cum se poarta cu tine.pa
aly79_grace
Postat pe 4 Iunie 2009 09:01
dar de ce este important cu cate a facut sex inaintea ta? nici macar nu te cunostea pe vremea aia.

nu vad ce diferenta poate face faptul ca a facut sex cu 100 de femei sau cu nici una. sincer, cred ca nu isi are rostul intrebarea aia, a ta, atat timp cat te iubeste si aveti o relatie frumoasa.

omul o sa-ti spuna la momentul potrivit, cand o sa simta nevoia, nu fa presiuni asupra lui si incearca sa te relaxezi, pentru ca asta nu-i motiv de stress.
patima
Postat pe 4 Iunie 2009 09:36
De la: mdorinela_08, la data 2008-12-30 01:42:28eu acelasi lucru l-am intrebat pe fostul meu prieten la inceputul relatiei noastre, iar spre deosebire de prietenul tau el mi-a povestit... la inceput nu pot sa spun ca m-a afecta in vreun fel, dar cu timpul am devenit geloasa si mi-am dat seama ca era mai bine pt mine sa nu fii stiut nimic de fostele lui prietene...in fine acum depinde si de felul fiecaruia, de cum privesti lucrurile...



si la mine a fost exact la fel.acum stiu sigur ca era mai bine sa nu stiu.eu cred ca ar trebui sa nu-l mai intrebi.e mai bine asa.
kudika183253
Postat pe 4 Iunie 2009 09:43
dar dece esti tu asa curioasa sa stii cu cate femei s-a culcat inaintea ta?are vreo importanta?zi mersi ca are experienta,si asta nu oputea capata asteptandu-te pe tine,sau cu ....stanga(sorry).nu crezi ca are si el dreptul sa tina doar pentru el trecutul lui sexual si sentimental?daca te-a ales pe tine inseamna ca esti cea mai buna de pana acum,insa nu forta nota,ca s-ar putea sa ramai cu buza umflata facandu-l sa caute pe cineva si mai buna ca tine.pe mine chiar ma deranja la inceputul relatiei mele sa imi vorbeasca de vreo pipita din trecutul lui,chiar incepusem sa i-o tai scurt cand mai capatasem si noi vechime si imi permiteam.ajuta-l sa-si ingroape trecutul, nu sa il reactualizeze ori de cate ori vrei tu sa tii cate a avut in trecut,ca s-ar putea sa aiba si regrete si cine stie....nu mai risca daca vrei ceva de viitor.el trebuie sa stie ca esti cea mai buna si asa vei fi mereu,ca alta mai buna ca tine nu exista pentru el,lauda-te mereu cu calitatile tale in fata lui,cu frumusetea ta,ma rog cu tot ce crezi tu de cuvinta,si iti garantez ca asa te va vedea si el mereu.chiar daca ai si defecte,ca orice om,nu le scoate in evidenta,ignora-le scotand in evidenta calitatile si exploatandu-ti calitatile la maxim,pentru el
oni_math
Postat pe 4 Iunie 2009 11:11
Buna,am citit ce anume te framanta pe tine,dar da-mi voie sa-ti dau si eu un sfat.Nu te mai gandi la trecut,traieste prezentul la maxim si fa-ti planuri de viitor.Sunt barbati care se lauda cu trecutul lor(adica se lauda cu cate femei au trecut prin patul lor,dar sunt si barbati care prefera sa considere fostele cuceriri a fiind istorie).Se pare ca iubitul tau e unul dintre aceia care considera trecutul istorie,iar tu nu ar trebui sa te stresezi cu cate femei a avut relatii,important pt tine e sa te iubeasca acuma doar pe tine,sa te respecte si sa te trateze ca pe o printesa.Sincer daca scormonesti undeva s-ar putea sa gasesti ceva ce nu ar trebui sa gasesti,lasa trecutul in urma.Zici k el a fost primul barbat din viata ta,crede-ma pentru el e un privilegiu(pentru multi barbati e un privilegiu sa aiba o iubita virgina,se simt deosebiti,nu stiu al tau cum e),dar cu cat are el mai multa experienta cu atat mai bine pentru tine,vei profita la maxim de ea.
Nu te mai gandi la trecut,doar gandeste-te k tu esti cea mai norocoasa acuma,iar la momentele intime la care te gandesti cum le saruta pe celelalte....iti faci singura rau,scumpa mea,te chinui.Deci in concluzie daca el vrea sa-ti povesteasca e bine,dar nu incerca sa-l tragi tu de limba,k poate o sa-ti para rau.Eu am aflat ca iubitul meu a avut peste 60 de femei la viata lui,sincer m-a afectat putin,dar e ok acuma,eu profit la maxim de experienta lui Lasa trecutul si profita de prezent,e cea mai buna varianta ca sa fii fericita .Sa ai grija de tine
nightwish_83
Postat pe 4 Iunie 2009 12:26
eu nu stiu nici una din fostele relatii ale sotului meu.nu stiu nici un nume,nici un detaliu..si asta pt k de fiecare data cand deschide cel mai mic subiect ii spun k nu vreau sa ascult.pt k il iubesc enorm si stiu k m'ar macina orice..ma cunosc si stiu cum as reactiona;))tot ce ne intereseaza este noi si viitorul nostru..trecutul nu mai face parte din "noi" asa k nu avem de ce sa necomplicam vietile
anka_eda
Postat pe 4 Iunie 2009 18:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Traditie din zona Vrancea 9 De la: mikala 23 Martie 2010 15:56
MUZICA PT NUNTA BOTEZ SI DIFERITE EVENIMENTE TIMISOARA 1 De la: kudika420601 19 August 2011 19:04
Cununie civila 17 De la: grace001729 20 Ianuarie 2015 20:35
VAND ROCHIE DE MIREASA DEMETRIOS 1 De la: Derya 25 Septembrie 2009 23:40
Virgina pana la casatorie 185 De la: _dulcik_ 12 Ianuarie 2015 12:50