Setari Cookie-uri

Aranjamente de flori naturale sau de flori artificiale la nunta?

Voi ce fel de aranjamente florale ati vrea pentru nunta voastra? Din flori naturale sau din flori artificiale? Nimic nu se compara cu florile naturale, acestea dau farmec si viata unei incaperi, insa daca se strica sau se ofilesc din cauza caldurii? Pe de alta parte, exista flori artificiale care seamnana atat de bine cu cele naturale incat ai putea sa juri ca sunt naturale. Ce ziceti? Voi ce fel de aranjamente ati avut la nunta voastra?

Postat pe 23 Decembrie 2008 17:41
Buna eu cred ca cele mai ok sunt florile naturale chiar daca sunt mai scumpe
vetuta_grace
Postat pe 5 Ianuarie 2009 16:18
Eu nu suport florile artificiale, indiferent cat de bine ar semana cu cele naturale. Alegerea aste a ta. Suntem diferiti si ceea ce-mi place mie nu este obligatoriu sa-ti placa si tie si invers.
fantome
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:51
nooooooooo ce va apucat cu florile artificiale???

poate decat sa fie din alea cum a fost la nunta Columbenilor de puteai sa juri k sunt reale

bine...da' oricum au fost facute de nu stiu ce designer si au costat triplu fata de cele naturale

asadar
iulik_flore
Postat pe 29 Ianuarie 2009 11:58
eu o sa am flori artificiale deoarece tipa care se ocupa de aranjamentul restaurantului are niºte flori aduse din olanda de juri ca sunt naturale iar mie îmi plac am fost si la alte nunti si am vãzut cum arata ...si in plus nu îmi permit sa mai cumpar si flori naturale ...sunt prea multe cheltuieli...eu zic ca o sa fie o.k....
angik_grace
Postat pe 30 Ianuarie 2009 09:17
bafta angik
iulik_flore
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:21
Flori artificiale????? No way!!!!
Gaby211081_grace
Postat pe 31 Ianuarie 2009 09:20
Flori naturale. Daca sunt facute bine te tin cateva zile. Chiar daca sunt scumpe poti sa iei doar un aranjament pt. prezidiu si sa rogi pe cineva sa se duca mai devreme la local si sa aranjeze in vaze florile de la cununia civila.
Alexuta_grace
Postat pe 31 Martie 2009 12:15
da, am mai auzit de sistemul asta
e ok dc nu vrei sa ai aranjamente la fel si mai vrei pe deasupra sa economisesti si niste bani
iulik_flore
Postat pe 31 Martie 2009 16:49
este buna varianta pentru cele care fac cununia civila în aceeași zi...dar pentru cele care au fãcut cununia?
angik_grace
Postat pe 31 Martie 2009 17:39
eu oricum nu as merge pe sistemul asta

vreau sa am aranjamente florale la fel pentru toate mesele

superbeeeeeeeee

uitati-va cum sa va asortati buchetul in functie de rochie

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:02
parerea mea este ca florile naturale au inntotdeauna alt aspect fata de cele artificiale
florariadaniela
Postat pe 24 Aprilie 2009 07:48
florile artificiale oricat de frumoase ar parea par ..."artificial" :D naturalul da bine intotdeauna...era cat pe ce si eu sa fac aranjamente artificiale la insistentele altora si cand am vazut m-0am razgandit...cautati la firme care nu sunt asa de cunoscute si vedeti ca se pot face aranjamente superbe cu bani putini...eu asa am reusit
Puffy_grace
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:48
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro




Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:20
Sincer mi se pare lipsa de bun gust,nu vad flori artificiale in vreun restaurant,poate doar la cort ,la tara,in drum..
Eu voi avea flori naturale.:X
Anama_grace
Postat pe 5 Ianuarie 2010 19:07
Puffy are dreptate..sunt multe firme care iti pot face aranjamente frumoase si cu bani mai putini. Dar daca nu va permiteti aranjamente florale naturale, mai bine nu puneti nimic,sau inchiriati niste vaze inalte frumoase in care puteti pune doar cateva fire de flori( 3-5)..ex.cale, gerbera,gladiole..o sa arate f.bine.In nici un caz flori artificiale, pentru mine personal reprezinta un kitch.
Lilly_s
Postat pe 25 Ianuarie 2010 15:42
Ai dreptate florile naturale sunt mult mai ok .
vetuta_grace
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:14
Buna!
Daca sunteti din Craiova si vreti aranjamente florale pentru nunti(buchete mireasa/nasa/d-re de onoare,lumanari,cocarde,bratari,gaspouri,aranjamente pe suporti din fier forjat,arcade) sau diverse alte ocazii,apelati-ma cu incredere.Ofer preturi avantajoase si calitate.Pentru detalii si poze cu aranjamentele realizate,trimiteti un e-mail la avccraiova@yahoo.com
avccraiova
Postat pe 4 Februarie 2010 09:30
Clar flori naturale!De la ei le-am avut pe toate de la nunta!
http://www.e-nuntadevis.ro
andrea28
Postat pe 12 Februarie 2010 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poze profesionale...help! 1 De la: ingeras 7 Noiembrie 2009 15:08
FOTO, VIDEO, MUZICA NUNTI SI BOTEZURI 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 22:06
verighete?!! 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:44
Alune, fistic, crantzanele 15 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:26
Pareri: Salon Florian 7 De la: grace005428 4 Octombrie 2009 17:46