Setari Cookie-uri

Credeti in iubire la distanta?

Eu am iubitu plecat de 8 luni si juma aproape pe mare.....si imi e f dor de el....credeti ca iubirea noastra o sa reziste....eu zic ca da ramane aprins focul pasiuni...dar imi e ffff greu....e primu voiaj....di parca ne iubim pe zi ce trece mai mult....sper in viitoru apropiat sa fiu si eu ceruta:X:X:Xramane de vazut va tin la curent;)....raspundetimi si mie va pup sa fiti iubite si fericite...

Postat pe 17 Septembrie 2008 17:40
scuze pt greselile gramaticale dar eu sunt mai repezita de fel:*

Postat pe 17 Septembrie 2008 17:41
Da, poate sa reziste o iubire la distanta daca chiar e iubire. Si eu traiesc un fel de iubire la distanta. El este la facultate in alt oras, vine numai la sfarsit de saptamana acasa si cu toate acestea duminica asta facem logodna si in 24 iulie 2010 nunta. Demonstreaza-i ca meriti iubirea lui si ai incredere in tine. Bafta si sa fii iubita :)
ioana_taut
Postat pe 15 Octombrie 2008 10:27
iubire la distanta? ... nici o problema :P daca chiar e iubire sigur rezista ...distanta va poate chiar apropia :) prietenul meu este la facultate in alt oras si o sa ne vedem cam rar ..... dupa o vara intreaga petrecuta impreuna va fi cam greu :D dar chiar si cu distanta asta s-a legat o relatie frumoasa :d si ne pregatim de nunta pentru anul viitor
v3rdeatza
Postat pe 21 Octombrie 2008 17:37
Nu pot sa ma pronunt, nu am trait asa ceva. Insa, printre prietenii apropiati, au fost si astfel de cazuri si cu parere de rau va spun ca nu a rezistat nici o relatie, desi erau relatii lungi.
fantome
Postat pe 22 Octombrie 2008 09:20
:( la mine s-a terminat urat...o relatie la distanta
bafta multa!
partea proasta e ca si dupa atata timp, tot la el ma gandesc...
cikita66
Postat pe 22 Octombrie 2008 09:58
Off, si eu am trait o asemenea iubire, timp de 2 ani. Si apoi intr-o zi, nefasta pot spune (08.08.08) am spus "GATA!" . Stiam ca nu prea imi este fidel dar credeam ca poate poate :D....
SI NU MAI VREAU SA INCEREC sa am o asemenea relatie. E tare greu, mereu se ivesc suspiciuni de infidelitate.
crisstina30
Postat pe 22 Octombrie 2008 11:12
da rezista iubirile la distanta.......eu am un iubit din alt orash si suntem impreuna de 4 ani si ne-am logodit la anu facem nunta.............daca iubiti mult iubirea rezista si peste tati si oceane......Aura
aura_blonda21
Postat pe 22 Octombrie 2008 12:13
Pe mine ma desparte o distanta de 2200 kilometri fata de logodnicul meu, si dragostea noastra a rezistat distantei, si ne casatorim in Mai 2009! Abia asteptam.Nu ne.am mai vazut de 3 luni, si adevarul e fff greu, dar privim spre viitor, cand in Mai 2009, toata distanta se va sfarsi.
Pentru a rezista o relatie la distanta, trebuie ca amandoi, sa se simta sentimente ff puternice , sinceritate 100%, incredere in cealalta persoana 100%
andreea25graversen
Postat pe 22 Octombrie 2008 20:52
Iubire la distanta? Stati calme fetelor ca eu am avut o relatie de 4 ani de zile. Eu Romania la facultate, el in strainatate sa munceasca pentru viitorul nostru. Sa zicem ca sa rezistati trebuie sa nu-l pisati prea mult sa-i lasati impresia ca va poate pierde oricand ca daca nu cadeti in aceeasi capcana in care am cazut eu...credibilitatea. Vedi Doamne nu mi-a dat beep ca era prea obosit de la munca, nici timp sa-si incarce telefonul nu are...acolo unde lucreaza peste program nu are retea....iese in oras cu sefii lui....l-au invitat la masa niste prieteni in varsta....eheee...in spatele acestor adevaruri stau fetele. Normal ca nu rezista ei sa nu ne insele. Oricat de frumoasa ai fi...el are nevoi...si desi nu pune sentiment intr-o relatie de abureala ca normal vrea doar sex....iubirea sincera tot pentru noi ramane. Ideea e ca aceste mici curvulitze atunci cand il vede ca sta stresat il intreaba aaa ai prietena...te pistoneaza, te verifica...eii traieste-ti viata ce asta-i iubire...las-o...bla bla..asa m-am luptat si am suferit...enorm.

Fiti indiferente. Idiferenta ii va macina si ii va intreba oare ma mai iubeste?Oare ma mai vrea?Oare ma mai asteapta?Etc....Luptati pentru iubirea voastra.......nu va uitati in stanga in dreapta...la ce vor zice oamenii..urmeaza-ti dorinta din suflet...viata e atat de scurta uneori...si credeti-ma e sufocant sa traiesti printre regrete.....
conduratr
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:20
De la: crisstina30, la data 2008-10-22 11:12:26 Off, si eu am trait o asemenea iubire, timp de 2 ani. Si apoi intr-o zi, nefasta pot spune (08.08.08) am spus "GATA!" . Stiam ca nu prea imi este fidel dar credeam ca poate poate :D....
SI NU MAI VREAU SA INCEREC sa am o asemenea relatie. E tare greu, mereu se ivesc suspiciuni de infidelitate.


Parerea mea este ca nu distanta duce la infidelitate. Daca e sa te insele, poate s-o faca si "cu tine de mana"....Us, people suck!! We lie...
cikita66
Postat pe 24 Octombrie 2008 11:31
Sincer sa va zic eu nu prea cred in iubirea asta la distanta.Fratele meu este cu o fata pot spune chiar viitoarea cumnata de 6 ani de zile.Din pacate ea este la scoala aici iar el munceste in alt oras.Cu toate declaratiile de iubire pe care le face el tot calca stram chiar daca asta nu o stie si ea.Baietii nu rezista mult fara anumite lucruri asa ca ....mai bine langa tine si al tau decat departe si al tuturor;)
Puffy_grace
Postat pe 24 Octombrie 2008 12:56
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:33
daca te iubeste cred ca o sa reziste relatia dintre voi.si eu am patit dar la mine nu a rezistat si gasit alta.
claudya21
Postat pe 2 Decembrie 2008 19:06
buna; iubirea exista sub multe forme si contexte, fiecare are dreptul la un alt fel de iubire. e ft greu la distanta dar cred ca se poate. eu am fost departe de prietenul meu 2 luni si a fost groaznic pt amandoi; pot vb insa de experienta celei mai bune prietene care are o rel de 9 ani aproape cu cineva care de asemenea e plecat pe mare(anul acesta s_au si casatorit,au facut o nunta de vis asa cum ea si_a dorit),dar se iubesc enorm, ea bineinteles ca e la locul ei si nu isi face de cap iar el ii face toate placerile, totul este pt ea si totul e minunat, se vede dragostea in ochii lor; deci dragostea exista, se traieste, fericire exista, numai ca noi cateodata le risipim de prea mult bine,ca doar e vb aia "fara durere fericirea nu ar exista"
fille_unique
Postat pe 7 Decembrie 2008 17:22
buna. si eu am o relatie de 6 ani de zile. si rezista. a fost plecat prin bucuresti la servici 8 luni , ne vedeam la sf de saptamana, apoi a plecat in spania 6 luni timp in care nu ne-am vazut. de 3 ani eu sunt la facultate si el este acasa lucreaza. ne vedem doar la sf de saptamana si totusi iubirea rezista.e mai greu si mai dureros dar parca atunci cand il vezi si te vede e totul mai cu foc si mai ca la prima intalnire. va pup si nu uitati AVETI INCREDERE.
love_love
Postat pe 8 Decembrie 2008 00:29
offf... relatiile astea la distanta... da am trait si eu asa ceva si din pacate s-a terminat... nu stiu daca e mai bine sau mai rau... mai am putin si fac 1 an de cand ne-am despartit dar stiu ca am suferit enorm... am inceput tot printr-o relatie la distanta... eu in romania el in spania... ne-am indragostit... a urmat plecarea mea la el... si urma sa raman acolo cu el... am stat doar 3 luni si a trebuit sa ma intorc urgent in tara... am zis ca dupa ce se rezolva problemele de aici vom fi iar impreuna... el a cam inceput sa amane momentul in care trebuia sa ajung eu acolo... am indurat acest chin ca asta a fost pt mine, un chin sa stau departe de el... deja trecusera 5 luni de cand plecasem eu de acolo si nu mai puteam... si i-am spus ca trebuie sa se decida ce vrea sa facem cu viata noastra... i-am spus ca daca in maxim 2 saptamani nu reusit sa gasim o solutie e mai bine ca fiecare sa isi vada de drumul sau in viata. nu stiu de unde am avut curajul sa spun aceste lucruri... am regretat ca am spus asta dar intr-un fel a fost bine ca altfel si acum asteptam ca el sa se decida ca ma vrea mai repede langa el... nu stiu ce sentimente a avut el pt mine ca deja incepusem sa cred ca nu este iubire ce simte el... ca daca era iubire facea tot posibilul sa ma aduca langa el inapoi... dar asta a fost...
inca mai cred in dragostea la distanta dar trebuie sa vrea amandoi sa reziste pt ca unul nu este suficient... deci daca asta va doriti amandoi poate sa reziste. asa ca MULTA BAFTA!!!
ralukam1r
Postat pe 8 Decembrie 2008 09:41
Sunt cazuri si cazuri, dar pana la urma fiecare relatie e diferita, si nu poate stii nimeni cu siguranta ce se va intampla...
Eu cred ca daca te iubeste cu adevarat si isi doreste sa nu te piarda, nu te va insela
_alinaandreea_
Postat pe 8 Decembrie 2008 12:00
pff..si iubitu meu e student la marina, deci..iti inteleg situatia..a meu nu a plecat inca, dar intentioneaza..nu stiu cum am sa reactionez..desi suntem din acelasi oras, el e plecat acolo de 2 ani si un pic...ne vedem destul de rar, vacante, sarbatori.el e dragostea mea,e greu fara el, dar timpul trece..tot ce trebuie sa faci este sa ai rabdare..
ame_grace
Postat pe 8 Decembrie 2008 12:15
De la: carmenus, la data 2008-09-17 17:40:00Eu am iubitu plecat de 8 luni si juma aproape pe mare.....si imi e f dor de el....credeti ca iubirea noastra o sa reziste....eu zic ca da ramane aprins focul pasiuni...dar imi e ffff greu....e primu voiaj....di parca ne iubim pe zi ce trece mai mult....sper in viitoru apropiat sa fiu si eu ceruta:X:X:Xramane de vazut va tin la curent;)....raspundetimi si mie va pup sa fiti iubite si fericite...
MIRESICA_ADY
Postat pe 11 Decembrie 2008 03:16
da dragostea nu are masura! nu are bariere! nu are nimic de aface cu distanta adik! daca iubesti pe cineva dupa cel il vezi il iubesti mai mult! stiu asta ca noi dupa ce am facut cununia civila (doar urmeaza nunta) la 2 luni a plecat in anglia si nu lai mai vazut 2 luni jumate si mama daca nam plans chiar si la nunta lu varmiu! si am slabit din 60 am ajuns la 50 de kile! dar cand lam revazut din nou neam pupat fff tandru si cand am ajuns acasa neamm iubit mult asa ca ai incredere in dragostea ta si totul va fi bine !
MIRESICA_ADY
Postat pe 11 Decembrie 2008 03:19
eu de 2 ani si 6 luni sunt iubita unui baiat ce face facultatea in bucuresti(eu sunt din bacau).Am trecut prin multe certuri,insa am realizat ca cea mai buna metoda de a pastra o relatie este comunicarea!
geo_rgiana2006
Postat pe 19 Decembrie 2008 08:27
Buna.O sa fiu foarte directa si o sa spun ca iubirea la distanta poate rezista daca si numai daca cele doua pers se iubesc cu adevarat.Prietenul meu a fost plecat din tara aproape doi ani si ne vedeam de doua ori pe an,sincer la un moment data imi pierdusem speranta ca o sa mai fie ceva dar m am inselat acum 2 luni s a intors in tara si acum suntem impreuna,locuim in aceasi casa si ne inteleg si mai bine.Asa ca nu ar trebui sa ti faci pb tote o sa fie bine.Bafta si nu uita ca speranta moare ultima.Ai incredere.
Ramy_Rely
Postat pe 19 Decembrie 2008 09:14
iubire la distanta....mmmm exista...dar se rupe treptat treptat...poate nu din partea ambelor parti...dar din partea unuia sigur...relatie de 4 ani jumate transformata in scrum....
Diana_Budeanu
Postat pe 19 Decembrie 2008 09:16
Iti voi raspunde prin ceea ce traiesc eu. Ma cunosteam cu actuala mea logodnica si viitoarea mea sotie de 3 ani si ea este in Bucuresti, iar eu in Arad....mare distanta....numai 650km:), eiii dar intr-o zi a ajuns si iubirea intre noi si in noi si crede-ma ca de-atunci si pana acum rezista, iar in 30 mai 2009 ne vom casatori si stii de ce? Cel mai important lucru care ne tine impreuna este DUMNEZEU(pentru ca EL ne-a creat unul pentru altul), iar apoi DRAGOSTEA (IUBIREA) dintre noi doi pe care o avem clar reciproc si alte doua lucruri pot sa spun fara care o relatie nu rezista este INCREDEREA (unul in celalalt) si COMUNICAREA dintre noi doi(am facut aceasta cum am putut: telefoane, messenger). Iti doresc sa si va doresc tutror sa fiti iubiti de cei pe care ii iubiti si sa fiti fericiti alaturi de ei. Sarbatori fericite!
Danutz_grace
Postat pe 19 Decembrie 2008 10:30
Eu cred in iubire la distanta. Eu spun ca se poate si ca poate rezista o iubire la distanta.
Roxy1000
Postat pe 19 Decembrie 2008 15:50
salut carmenus,si eu sunt in aceeasi situatie,(suntem de 5 ani impreuna)e la primul contract pe mare ,a plecat abia de 2 saptamani si mor de dorul lui,de cand a plecat m am schimbat park sunt un zombi,nu mai pot sa dorm decat ziua,noptile nu pot sa inchid un ochi cred ca nu m am obisnuit inca sa fiu singura,vorbim la telefon pe internet si stiu ca pasul asta trebuia facut ca sa putem sa ne luam si noi o casa in cativa ani,chiar daca zice toata lumea ca iubirea nu rezista la distanta cand el pleaca pe vas;(eu sper din tot sufletul sa reziste si abia astept sa prind si eu un contract ca sa am ocupatie sa nu ma mai gandesc asa mult la el.oricum daca m ar insela sunt sigura ca l as simti,si sper nici eu sa nu l insel vreodata.cred ca s nebuna dar cateodata ma gandesc ca daca ma inseala sper sa nu aflu niciodata atata timp cat nu si schimba atitudinea fata de mine,eu oricum stiu ca o sa raman pe primul loc intotdeauna pentru el;)daca e sa fie o sa ramanem impreuna
bruneta
Postat pe 19 Decembrie 2008 16:04
Iubire la distanta,asa cum celelalte doamne/domnisoare au raspuns,din proprie experienta sau din experienta prietenilor,poate sa reziste,daca intr-adevar e iubire adevarata.Eu am trait o iubire la distanta,dupa 2 ani impreuna zi de zi,el a plecat sa munceasca in strainatate,la inceput m-a sunat zilnic,apoi din ce in ce mai rar,pana la un moment cand nu m-a m-ai sunat.Se pare ca dion partea lui nu a fost o iubire adevarata,ci doar din partea mea,dar asta e experienta mea.Daca te iubeste cu adevarat atunci cu siguranta te va cere si de sotie,ceea ce iti doresc din tot sufletul.Si sa-ti mai spun inca ceva,ce i se intampla cuiva nu e necesar sa ti se intample si tie,daca tu crezi ca e barbatul cu care vrei sa-ti petreci toata viata,atunci asa va fi.Ai incredere in tine si in dragostea voastra si ai sa vezi ca tot ce-ti doresti se va implini asa cum vrei tu.Iti doresc sa fi fericita,te pup.
nightwish_83
Postat pe 20 Decembrie 2008 00:48
De la: ioana_taut, la data 2008-10-15 10:27:16Da, poate sa reziste o iubire la distanta daca chiar e iubire. Si eu traiesc un fel de iubire la distanta. El este la facultate in alt oras, vine numai la sfarsit de saptamana acasa si cu toate acestea duminica asta facem logodna si in 24 iulie 2010 nunta. Demonstreaza-i ca meriti iubirea lui si ai incredere in tine. Bafta si sa fii iubita :)
ASTA ,>DA< OPTIMISM!!!!

Postat pe 20 Decembrie 2008 07:14
De la: ela_daniela83, la data 2008-12-20 00:48:17Iubire la distanta,asa cum celelalte doamne/domnisoare au raspuns,din proprie experienta sau din experienta prietenilor,poate sa reziste,daca intr-adevar e iubire adevarata.Eu am trait o iubire la distanta,dupa 2 ani impreuna zi de zi,el a plecat sa munceasca in strainatate,la inceput m-a sunat zilnic,apoi din ce in ce mai rar,pana la un moment cand nu m-a m-ai sunat.Se pare ca dion partea lui nu a fost o iubire adevarata,ci doar din partea mea,dar asta e experienta mea.Daca te iubeste cu adevarat atunci cu siguranta te va cere si de sotie,ceea ce iti doresc din tot sufletul.Si sa-ti mai spun inca ceva,ce i se intampla cuiva nu e necesar sa ti se intample si tie,daca tu crezi ca e barbatul cu care vrei sa-ti petreci toata viata,atunci asa va fi.Ai incredere in tine si in dragostea voastra si ai sa vezi ca tot ce-ti doresti se va implini asa cum vrei tu.Iti doresc sa fi fericita,te pup.
INTR-O RELATI ARE MARE IMPORTANTA >VAZUL,MIROSUL ,GESTURILE,PRIVIRILE ,ETC....>>eu nu cred CA REZISTA!!! {SUNT GICA CONTRA ? sau am dreptate??]DOAR DACA ,REZISTA !,CAND >EL

Postat pe 20 Decembrie 2008 07:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FORMATIE sau DJ ? Si De Ce? 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 01:59
Restaurante in Iasi? 6 De la: Cassey 24 August 2009 14:57
restaurant craiova 7 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:40
Restaurant Casa Romaneasca din Brasov 2 De la: Vandcostumeorientale 1 Iunie 2010 07:00
Cadoul pentru nasi - ce si cand se ofera? 67 De la: Mony_eu 26 Aprilie 2016 09:55