Setari Cookie-uri

nunta mea cea traznita

daca e ceva pe lumea asta de care mi-a fost frica a fost ridicolul.si iata ca nu am scapat.ma marit (slava domnului ar spune unii) luna viitoare pe 21.asta n-ar fi nimic dar, Doamne, este mult mai mic decat mine.sunt catalogata ca nebuna, inconstienta, curoajoasa, nesanatoasa, tulburata psihic, indragostita, subjugata sexual etc.si lista ar putea continua....pana maine. le spu ca din toate lucrurile de pe lume, doar pe asta a mai ramas sa-l fac: sa spun da. si sa ma distrez cu prietenele si prietenii mei o naopte .si asa ca sa va amuzati si voi: eu am 40 si el......25. nici nu stiu de ce scriu.simt nevoia poate de o incurajare.va multumesc. carmen
puppetluisa
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:59

Din informatiile mele nu esti nici prima si cu siguranta nici ultima.
Este adevarat ca e o diferenta mare, dar daca era invers, nu cred ca comenta nimeni. De obicei se intampla ca el sa fie trecut de 40 si ea sa aiba in jur de 20 de anisori.
Casa de piatra!!
fantome
Postat pe 15 Ianuarie 2009 15:29
Sa fiti sanatosi! Esti o curajoasa! Iar el, un barbat adevarat!
Draga mea, sa nu-ti pese ce zice lumea. Cand dai de necaz sau iti chioraie matele de foame, cand esti pana in gat dator la banca de nu poti dormi... ce face lumea? Te lasa in noroiul in care esti. Dar cu jumatea ta imparti tot: si bucurie, si necaz. Iubiti-va si fiti tari, mereu impreuna!

Casa de piatra!
geta_ocos
Postat pe 15 Ianuarie 2009 15:57
Nu conteaza ce zice lumea!!!

Poate sa fie bine, poate sa fie rau

Dar nu din cauza diferentei de varsta

Important este ca tu sa stii ce faci si sa fii sigura de el

Totusi, tu ai 40 el 25!

Insa daca va iubiti nu este asta un impediment

Casa de piatra, dc esti sigura pe tine!

Dar de gura lumii care nu trebuie sa iti pese niciodata
iulik_flore
Postat pe 16 Ianuarie 2009 17:37
casa de piatra si multa bafta...
mihaela_cristea2000
Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:02
nu pot decat sa va multumesc. e ingrozitor de greu sa iti gasesti jumatatea, aia adevarata, care sa respire in acelasi ritm cu tine si nu avem nici o vina ca ne-am gasit.atat m-au pisat niste "prieteni" incat la un momenta dat vroiam sa renunt, dar l-am ranit atat de tare incat si acum regret intentia mea de a da inapoi.sper sa fie bine, ceea ce va doresc si voua tuturor.merci mult.pentru tot.sunteti niste oameni deosebiti.pupici.
puppetluisa
Postat pe 19 Ianuarie 2009 09:13
Daca tu il iubesti si simti k el este alesul tau nu vad de ce nu... Gura lumii oricum vorbeste. Nu te lua dupa nimeni. Asculta de toti dar fa-i ca tine.
Casa de piatra!
vivi1984
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:46
offfffffffffff. de ce lucrurile nu sunt simple si nu curg lin? trebuie sa se intample ceva care sa-ti strice cheful si pofta si sa te faca sa te intrebi daca nu cumva era mai bine in starea de "burlacie", atunci cand faci ce vrei, cand vrei, cu cine si unde vrei. din momentul in care stie omul de langa tine ca te are se schimba radical, in rau. asteapta sa-i pui masa (pana mai ieri era invers), se uita la televizor fara sa te intrebe ce program vrei sa urmaresti si .............colac peste pupaza isi invita una din fostele iubite la cununie. si tu daca poti sa devi muta........dar eu nu pot. motivul era ca este dansatoare si vroia sa-mi fac o surpiza. l-am intrebat de ce nu-mi invita un striper, ca sa fie o surpriza placuta!!!!!!!!!!! scuze........diverse........dupa (pt.ca eu am temeprament coleric) l-am intrebat daca vrea sa ne invitam reciproc fostii si fostele ca sa ne distram. si de aici.....va dati seama ce a iesit. dimineata se uita la mana mea dreapta sa vada daca mi-am pus verigheta. si eu ma gandesc si ma uit la el ca la un strain. CE MA FAC????????????
puppetluisa
Postat pe 20 Ianuarie 2009 09:12
Cat de matur poate fi un barbat la 25 de ani ,mai ales pt o femeie de 40 .Hai sa fim seriosi . O sa l plictisesti cu sfaturi si gesturi de "mamica",cu geloziile ,ca deh va avea 30 si at e altceva .Gandeste te bine ,bineinteles cazul vostru poate fi o exceptie de la ce zic eu ,doar tu stii cel mai bine.Eu am un baiat care a fost 6 ani cu o fata mai mare decat el cu 6 ani.A inceput cand el avea 19 si ea 25. Dar cand el a facut 26 a vrut altceva si zau ca nu aveam ce i reprosa fetei decat varsta.Il iubea ,dar il si agasa cu geloziile ,ii verifica telef ,il suna f des.Si n a mers .Poate eu sunt subiectiva din aceasta cauza . Succes si sa fiti fericiti
DUMIELY
Postat pe 20 Ianuarie 2009 09:35
draga mea, eu nu sunt geloasa..............nu pricepi cel gelos este el, ma suna de 100 de ori pe zi, mesaje, intrebari de genul: unde esti, vin sa te iau s.a.m.d. normal si logic este ca diferenta de varsta sa fie alta, sau invers, daca vrei, dar asta s-a intamplat. este de mirare ca poti sa ai atata obiectivitate in cazul fiului tau, te felicit.putine mame de baieti ca tine. pe de alta parte, cine imi garanteaza mie ca o sa mai traiesc 10 sau 6 ani, cat sa vad ce reactii va avea el la...nu stiu cati ani? viata asta e atat de imprevizibila si scurta incat....nu-mi fac planuri pe termene atat de lungi.multumesc pt.incurajare si crede-ma ca are importanta orice parere de aici. te pup.
puppetluisa
Postat pe 20 Ianuarie 2009 11:58
Mie mi se pare foarte foarte tare ca v-ati gasit si acum.. cum ai zis si u... e foarte foarte greu sa iti gasesti jumatatea. Bravo voua!!!! Trebuie tu acum in schimb sa fi un pic imatura cateodata... adica incepi sa gandesti din nou ca la 25 de ani ca sa poti sa il intelegi pe el. Nu inseamna sa reactionezi ca atunci, ci doar sa intelegi ce vroia el sa zica si de ce face ce face... cu timpul o sa creasca si el, mai ales daca o sa te aibe pe tine langa el!!!! Sa fiti super fericiti, sa va dati cat de multa iubire puteti si sa nu care cumva sa ascultati de gurile rele!!!! Lumea e rea din principiu cateodata... doar pt simplul fapt ca poate... sau daca nu e rea, judeca! "If you judge people, you have no time to love them." - Mother Teresa .... asa ca lasa-i pe ei sa vb si sa judece si tu sa iubesti!!!! Te pupic si casa de piatra!!!
lexutza_grace
Postat pe 3 Februarie 2009 18:34
Mesajul tau desi nu sunt exact cea cu nunta traznita m-a uns pe suflet
Cat adevar ai grait,lumea nu stie decat sa comenteze si la greu mai putin
Cum bine zicea cineva da-mi orice dar nu sfaturi ca de ele sunt satul.
Deoarece am ramas fara ai mei parinti fiindca asa a vrut Domnul tu mi-ai dat aripi in ceea ce fac
Asta deoarece ai mei nu mai sunt nu prea se mai inghesuie asa zisele rude la nunta si este trist orecum,dar defilam cu ce avem mai important: eu si el si iubirea noastra
Toate cele bune

inasiscu
Postat pe 14 Martie 2009 23:30
nu ai mai scris de mult nimik...pana la urma ce ai facut...? sper din tot sufletul ca ati mancat sarmale.....numai bine
brindusa39
Postat pe 4 Aprilie 2009 08:04
bravo tie!casa de piatra!
grace000456
Postat pe 4 Aprilie 2009 10:35
De ce te intereseaza ce zice lumea? Intre mine si logodnicul meu este o diferenta de varsta de 7 ani, iar toti prietenii mei au spus acelasi lucru: k nu vom putea fi impreuna, datorita diferantei de varsta.eeeeeeeeeeee, surpriza, au trecut aproape 2 ani de atunci iar noi vrem sa ne cununam, macar civil, dar mai intai ar trebiu sa se intoarca si ai mei (caci parintii mei nu sunt in tara). Atunci cand vor venii, sper sa putems a ne casatorim, asta si pentru ca, desi eram impreuna de 1 luna, noi ne-am logodit fara sa spunem nimic nimanui.Acum, asteptam intoarcerea parintilor mei , asta pentru a le putea da vestea: ca ne vom casatori. Mult noroc.
alice_cornelia
Postat pe 4 Aprilie 2009 11:26
parerea mea e ca ai mare curaj! eu una nu m-as incumeta sa incep o astfel de relatie. insa, pana la urma niciodata nu sti ce-ti rezerva viata, iar daca el este marea ta dragoste, atunci eu zic sa lupti pt ceea ce iti doresti.
iti doresc mult succes si nu uita ca gura lumii n-o astupa decat pamantul. pana la urma cu el traiesti in casa, nu cu altcineva. cine vrea sa fie alaturi de voi, sa fie, cine nu...asta e! nu e o tragedie. voi sa va intelegeti, asta conteaza cel mai mult!
raly_uca
Postat pe 6 Aprilie 2009 08:27
eu sper sa fit fericiti si nu conteaza varsta.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:34
Casa de piatra !!! clar...
ce zice lumea?! cui ii pasa? el ce zice ? cred ca asta e important..iar din experienta mea de viata, indiferent de este egalitate la varsta sau in orice directie diferenta, unele etape de viata tot nu au fost depasite, parerea mea ca alea pot fi depasite intr-un cuplu care stie ce vrea si mai gandeste inainte de a lasa impulsurile de gelozie sau alte apucaturi sa se faca simtite. Daca ai soacra, acolo mai degraba sa fii atenta....
dack
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:16


biancabaju
Postat pe 6 Aprilie 2009 18:36
TE-AI CASATORIT?????????


http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html

PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:19

Zambetul tau pentru eternitate.

Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contacteati-ne la adresa de e-mail veinslain@yahoo.co.uk si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera D5000




eunescu09_condo
Postat pe 26 August 2009 08:25
tarot_healthy
Postat pe 12 Octombrie 2009 06:03
Iti doresc sa fii fericita !
scm
Postat pe 2 Martie 2010 16:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
da....sa te paraseasca a doa zi... 62 De la: b_ralu_83 5 Mai 2010 17:05
despre musulmanii care vin in Romania si se casatoresc islamic cu 2-3 femei ce parere aveti? 80 De la: sotto 28 Martie 2013 07:52
intrebare 4 De la: kudika_6773 21 August 2012 20:26
cate perechi au venit la nunta voastra? 46 De la: grace009279 16 Iunie 2010 17:27
buna 10 De la: lorettagodeanu 21 Ianuarie 2010 19:55