Setari Cookie-uri

culoarea verighetei

aveti cumva idee ce culoare trebuie sa aiba verighetele la prima casatorie!!!se poate si combinatie aur alb si galben????mersi mult

Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:18
Bineinteles. Asa le avem si noi. Dar verighetele pot fi de aur simple, indiferent de culoare, de argint dupa preferinte sau buget sau de orice alt metal.

Nu metalul conteza la o verigheta (fizic vorbind) ci forma de cerc care simblizeaza contiunuiatea si infinitul.
caurea_grace
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:40
Teoretic acum se fac din aur si la nunta de argint se inlocuiesc cu unele de argint.
Practic nu mai tine mineni cont de asta (si pe buna dreptate)si le face fiecare dupa buget si preferinta. Noi le-am facut din aur alb cu galbem k eu s-o pot purta atat cu bijuteriile de argint cats si cu cele de aur.
bastiuta
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:07
eu acum sunt in cautarea verighetelor,m-am orientat spre doua modele foarte frumoase unul cu aur alb si galben ,iar al doilea model cu aur alb galben si roz nu stiu inca ce model voi alege am timp de gandire pana luni
mihaelaonu
Postat pe 20 Februarie 2009 15:20
ale noastre au fost aur alb cu aur galben ... le-am luat asa pentru ca am multe bijuterii de argint, aur alb sau aur alb si galben combinate, Atunci am tinut cont de asta si au fost si cele mai gragute pe care le-am gasit ...
rocsanyk3
Postat pe 3 Martie 2009 16:10
noi am facut comanda si sunt de aur galben in combinatie cu aur alb
mica_creatza87
Postat pe 4 Martie 2009 12:47
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro







Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:18
NU STIU DACA DE CAND AI DESCHIS DISCUTIA SI PANA ACUM AI FACUT DEJA ALEGEREA SI TOTODATA SI NUNTA DAR DUPA MINE NU ARE NICI O IMPORTANTA CULOAREA,FORMA SI ALTE CHESTI LEGATE DE VERIGHETE.CEEA CE CONTEAZA CU ADEVARAT ESTE IUBIREA DINTRE VOI,INTELEGEREA,CAT DE BINE VA COMPLETATI UNUL PE CELALALT.DEGEABA AI PE DEGET O VERIGHETA FRUMOASA DACA ALATURI DE PERSOANA RESPECTIVA ESTI NEFERICITASAU AI FACUT-ODIN INTERES.ORICUM EU VA DORESC CASA DE PIATRA SI TOT CE ATI PLANUIT SA REALIZATI SI MAI AES SA IMBATRANITI FRUMOS IMPREUNA.
laura_novacesc
Postat pe 12 Iulie 2009 16:20
Ale anoastre sunt tot cu aur alb si aur galben!
dar nu cred ca exiata vreo problema in alegerea culorii/culorilor.
atata timp cat voua va plac anumite verighete....nu vad dc sa ne luam dupa unii....dupa altii!!
byanka_2009
Postat pe 13 Iulie 2009 09:05
Am ales verighete de aur. Ne-au placut foarte mult acestea cu aur alb si galben. Mi-ar placea sa vad verighetele alese de voi. Sa fiti fericiti!!
vero4new
Postat pe 17 Iulie 2009 14:18
albe sau alb cu galben depinde de preferinta
grace_alisa
Postat pe 23 August 2009 00:29
nu conteaza culoarea
grace004344
Postat pe 23 August 2009 07:39
sincera sa fiu nu conteaza fff mult culoarea..conteaza sa va placa..ale noastre sunt jumatate aur alb-jumatate aur galben..ni le-am ales dintr-un catalog cu 600 de modele ...si ele...ne-au placut...si le-am facut la comanda!duminica faina!
hanamaria2k
Postat pe 23 August 2009 07:52
sincera sa fiu nu am auzit de nush ce regula tampita in directia asta...cred ca cel mai important e sa va alegeti ce va place voua....eu una stiu ca vreua neaparat o verghete cu pietricele, mici diamante....am vazut multe modele iar pretulu verghetei cu pietre ajunge la max 5000 lei :P. Eu una asta-mi doresc si nimeni nu o sa-mi interzica sa-mi cumpar astfel de verghete. NIMENI
agny
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:10
tarot_healthy
Postat pe 12 Noiembrie 2009 04:34
De la: caurea, la data 2009-01-16 16:40:26Bineinteles. Asa le avem si noi. Dar verighetele pot fi de aur simple, indiferent de culoare, de argint dupa preferinte sau buget sau de orice alt metal.

Nu metalul conteza la o verigheta (fizic vorbind) ci forma de cerc care simblizeaza contiunuiatea si infinitul.[/qu
grace007116
Postat pe 14 Mai 2010 09:52
Verighetele la nunta de argint nu se schimba cu cele de la nunta propriuzisa ci ori se pastreaza pe acelasi deget amandoua ori se sudeaza cele 2 verighete.
anjula
Postat pe 14 Mai 2010 14:47
De la: breakoutkiss, la data 2009-07-12 16:20:34NU STIU DACA DE CAND AI DESCHIS DISCUTIA SI PANA ACUM AI FACUT DEJA ALEGEREA SI TOTODATA SI NUNTA DAR DUPA MINE NU ARE NICI O IMPORTANTA CULOAREA,FORMA SI ALTE CHESTI LEGATE DE VERIGHETE.CEEA CE CONTEAZA CU ADEVARAT ESTE IUBIREA DINTRE VOI,INTELEGEREA,CAT DE BINE VA COMPLETATI UNUL PE CELALALT.DEGEABA AI PE DEGET O VERIGHETA FRUMOASA DACA ALATURI DE PERSOANA RESPECTIVA ESTI NEFERICITASAU AI FACUT-ODIN INTERES.ORICUM EU VA DORESC CASA DE PIATRA SI TOT CE ATI PLANUIT SA REALIZATI SI MAI AES SA IMBATRANITI FRUMOS IMPREUNA.


eu sunt casatorita deja si pot spune ca le-am primit pe amandoua,am si verigheta superba pe deget si un barbat cum nici nu credeam ca exista.le poti avea pe amandoua.
mihaelaonu
Postat pe 15 Mai 2010 08:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MAI IUBESC?DACA DA,PE CINE? CUM IMI DAU SEAMA? Am nevoie de un sfat...? 6 De la: ioana_n20 25 Septembrie 2009 18:23
Toti sagetatorii se poarta ca niste copii? 25 De la: cj25har 13 Iunie 2010 11:49
niste sfaturi 5 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:58
Pot purta la nunta jarteluta de culoare neagra? 8 De la: alina_hahuie 6 August 2009 18:40
Buna 1 De la: sara_of29_yahoo_com 4 Februarie 2011 18:39