Setari Cookie-uri

unde reducem din cheltuieli???

De la: iulika_flore, la data 2010-01-13 01:48:42fetelorrrrrrrrrrr ce ne facem cu criza???

miresicilor, ati inceput pregatirile???

cum merg???

noi in urmatoarea perioada avem de facut urmatoarele:

1.sa vorbim cu firma de decoratiuni, poate ne fac vreun discount ceva



2. de dat o raita prin magazine, pe la reduceri, pentru a vedea dc se poate achizitiona ceva la juma' de pret...

nu stiu cum merge la voi, eu imi tot fac calcule de zor

super aiurea ... m-am blocat ... nici nu am inceput bine pregatirile si deja ma simt obosita ... sunt intr-un mom in care nu mai stiu ce sa fac ... mi-am propus multe , dar timpul zboara si nu cred k mai am timp ...
paullyss
Postat pe 20 Februarie 2010 00:47
De la: adrienutzame, la data 2009-02-05 09:28:13Cypcip, am vazut ca m-ai intrebat cine imi va canta la nunta: Fratii Reut. i-am vazut cum au cantat la nunta unui foarte bun prieten de-al meu si mi-au placut foarte mult. e drept ca pretul m-a cam dat pe spate. ti-e cine iti canta cu 55 de milioane? unde faci nunta in Suceava? e frumoasa ideea cu pietricelele si din astea sunt din belsug. am o prietena care va pune drept marturii niste floricele din acelea parfumate in tiul (sper ca asa se scrie ) de aceeasi culoare cu fondele de pe scaune.

si noi la inceput am vrut sa avem formatia fratii reut la nunta dar noua ne-au cert 2000euro..si noi suntem din vrancea.....cum de ti'a cerut asa mult ....noi avem nunta pe 15august
elena8820
Postat pe 21 Februarie 2010 15:57
De la: paullyss, la data 2010-02-20 00:47:49
De la: iulika_flore, la data 2010-01-13 01:48:42fetelorrrrrrrrrrr ce ne facem cu criza???

miresicilor, ati inceput pregatirile???

cum merg???

noi in urmatoarea perioada avem de facut urmatoarele:

1.sa vorbim cu firma de decoratiuni, poate ne fac vreun discount ceva



2. de dat o raita prin magazine, pe la reduceri, pentru a vedea dc se poate achizitiona ceva la juma' de pret...

nu stiu cum merge la voi, eu imi tot fac calcule de zor

super aiurea ... m-am blocat ... nici nu am inceput bine pregatirile si deja ma simt obosita ... sunt intr-un mom in care nu mai stiu ce sa fac ... mi-am propus multe , dar timpul zboara si nu cred k mai am timp ...


hmmmmmm, super aiurea

imi pare rau ptr u...da' ce s-a intamplat? a inceput sa ti se pare intreaga pregatire o corvoada?

eu una m-am calmat sa stii asa eram si eu la inceput...da' uite k incet incet, cu calc am inceput sa le rezolvam pe toate.

mooolta bafta si astept vesti
iulik_flore
Postat pe 21 Februarie 2010 17:08
De la: iulika_flore, la data 2010-02-21 17:08:16
De la: paullyss, la data 2010-02-20 00:47:49
De la: iulika_flore, la data 2010-01-13 01:48:42fetelorrrrrrrrrrr ce ne facem cu criza???

miresicilor, ati inceput pregatirile???

cum merg???

noi in urmatoarea perioada avem de facut urmatoarele:

1.sa vorbim cu firma de decoratiuni, poate ne fac vreun discount ceva



2. de dat o raita prin magazine, pe la reduceri, pentru a vedea dc se poate achizitiona ceva la juma' de pret...

nu stiu cum merge la voi, eu imi tot fac calcule de zor

super aiurea ... m-am blocat ... nici nu am inceput bine pregatirile si deja ma simt obosita ... sunt intr-un mom in care nu mai stiu ce sa fac ... mi-am propus multe , dar timpul zboara si nu cred k mai am timp ...


hmmmmmm, super aiurea

imi pare rau ptr u...da' ce s-a intamplat? a inceput sa ti se pare intreaga pregatire o corvoada?

eu una m-am calmat sa stii asa eram si eu la inceput...da' uite k incet incet, cu calc am inceput sa le rezolvam pe toate.

mooolta bafta si astept vesti

pregatirile in sine nu mi se par o povara , asta pt k am deja un program de la care am dezvoltat ... dar nu gasesc timpul necesar ... am trimis cerere de oferta in ceea ce priveste fantana de ciocolata si decoratiunile , am primit raspuns - si unul foarte bun , cu preturi super ok , am vb la tel despre contract , avans si altele dar nu ne facem timp sa ajungem la agentie ... ... asta-i marea noastra pb ...
deocamdata am rezolvat cu muzica , programul special , bautura (este un prieten foarte bun - ne-a facut o oferta de nerefuzat + retur la bauturile neconsumate) si biserica - unde inca ma mai gandesc pt k as vrea sa facem cununia la Muzeul Civilizatiei Astra ...
paullyss
Postat pe 21 Februarie 2010 19:02
u cu ce te-ai pus la punct ?
la ce sume ati ajuns pana acum?
paullyss
Postat pe 21 Februarie 2010 19:06
hmmmmmmm e mult de pov

oricum ma bucur ptr, vad k ai ajs relativ departe, cel putin cu informarea

poate imi impartasesti si mie unde despre oferta cu fantana de cioloata...eu pana acum nu am gasit nimic care sa ma impace...

nu am auzit ce Muzeul Civilizatiei Astra...ce este asta? poate ma lamuresti si pe mine...

oricum este bine k timpul este principala voastra problema in general banii sunt problema majoritatii.

noi am icbiriat localul, asta inca de anul trecut, am dat avans 46 mil

am facut rezervarea la biserica...15 mil

am luat o parte din bauturi ( wishky si bauturile ptr femei)

am vb cu dj, cameramanul, fotograful, i-am rezervat si pe acestia

si am vb si cu firma de decoratiuni, inca nu am apucat sa ne vedem cu ei, deci nu iti pot povesti ce si cum...

in schimb...am mai discutat si cu makepu-erul si hair stylist-ul care se va ocupa de mine ( am tinut sa discut din timp ptr k tipa stiu k este destul de ocupata si in plus lucreza si la o televiziune)

siii...bineinteles m-am mai plimbat prin magazine

luna viit vrem sa mergem ptr a cumpara cele necesare confectionarii: cocardelor, podoabelor ptr masini, cardurilor de masa, etc, pe astea mi le fac singura...

cam atat mom......

aaaaaaaaa si uite k uitam

am facut rezervare la hotel ptr luna de miere

nahhhhhhhh......k ti-am dat tot raportul
iulik_flore
Postat pe 22 Februarie 2010 00:36
si scuza-ma te rog ptr greseli, speri k intelegi k la ora asta nu mai sunt in stare buna de functionare
iulik_flore
Postat pe 22 Februarie 2010 00:38
De la: iulika_flore, la data 2010-02-22 00:36:35hmmmmmmm e mult de pov

oricum ma bucur ptr, vad k ai ajs relativ departe, cel putin cu informarea

poate imi impartasesti si mie unde despre oferta cu fantana de cioloata...eu pana acum nu am gasit nimic care sa ma impace...

nu am auzit ce Muzeul Civilizatiei Astra...ce este asta? poate ma lamuresti si pe mine...

oricum este bine k timpul este principala voastra problema in general banii sunt problema majoritatii.

noi am icbiriat localul, asta inca de anul trecut, am dat avans 46 mil

am facut rezervarea la biserica...15 mil

am luat o parte din bauturi ( wishky si bauturile ptr femei)

am vb cu dj, cameramanul, fotograful, i-am rezervat si pe acestia

si am vb si cu firma de decoratiuni, inca nu am apucat sa ne vedem cu ei, deci nu iti pot povesti ce si cum...

in schimb...am mai discutat si cu makepu-erul si hair stylist-ul care se va ocupa de mine ( am tinut sa discut din timp ptr k tipa stiu k este destul de ocupata si in plus lucreza si la o televiziune)

siii...bineinteles m-am mai plimbat prin magazine

luna viit vrem sa mergem ptr a cumpara cele necesare confectionarii: cocardelor, podoabelor ptr masini, cardurilor de masa, etc, pe astea mi le fac singura...

cam atat mom......

aaaaaaaaa si uite k uitam

am facut rezervare la hotel ptr luna de miere

nahhhhhhhh......k ti-am dat tot raportul [/quote
pai si noi am rezolvat cu sala de anu trecut(10 mil pe care ni-i scade din meniuri) ... muz.civilizatiei populare astra este un muz.in aer liber amenajat cu case de pe tot teritoriul tarii(in sibiu) ... este intim si super romantic , este si un lac amenajat ... iti poti imagina despre ce vb?!
paullyss
Postat pe 22 Februarie 2010 10:10
daaaaaaaaa, imi imaginez superb

ar fi super sa poti organiza acolo.
iulik_flore
Postat pe 22 Februarie 2010 17:56
De la: iulika_flore, la data 2010-02-22 17:56:26daaaaaaaaa, imi imaginez superb

ar fi super sa poti organiza acolo.

nu-mi ramane decat sa ma interesez de preturi , comparativ cu tarifele practicate la o biserica in oras ... cat priveste fantana de ciocolata am gasit la o firma din sibiu la care tarifele pleaca de la 800 ron pt 100 de pers fara fructe ... este ciocolata fina , belgiana , nu se diferentiaza cu nimic de cea de la bur chocolat ... mie pt 180 pers si 10 sortimente de fructe mi-au cerut 1500 ron ... peste 200 pers fac reducere ... astea sunt vb din telefoane si mail-uri ... pana nu ma duc sa semnez contractul , nu sunt sigura de nimic ... oricum te tin la curent ...
paullyss
Postat pe 22 Februarie 2010 19:08
elena8820, nu am idee de ce ne-au cerut asa de mult, cert e ca la criza asta (si dupa multa munca de lamurire cu prietenul meu) am renuntat la ei. am ales in schimb o formatie formata din profesori de muzica (intamplarea face ca ei au fost profesorii celor de la Reut) si am iesit mult mai ieftin.
cat priveste reducerea cheltuielilor si eu am optat sa fac marturiile singura. cu ornatul si celelalte inca nu m-am hotarat, dar am cumparat deja invitatiile si plicurile de bani si m-au ajuns in jur de 230 lei (100buc.).
adrienutzame
Postat pe 23 Februarie 2010 11:05
cam asa ma gandesc k o sa ma duca si pe mine invitatiile.

acum sa vedem ce rezolvam si noi cu fantana de ciocolata...aici in Buc, toate sunt mai scump...

eu pe cea mai acceptabila am gasit-o la 270 ron cu ciocolata nelimitata insa nu stiu ptr cate ore...

o sa mai interesez si eu....deja am sunat la "n" firme....
iulik_flore
Postat pe 23 Februarie 2010 23:51
Buna, eu sunt Vicky si organizez evenimente de doi ani de zile. Punctual, vreau sa va dau cateva sfaturi:
1. Organizatorul de evenimente este aproape obligat moral sa va fac o vizita la domiciliu, pentru a putea sa va faca o oferta personalizata (noi practicam acest lucru pentru fiecare mireasa, fara nici un cost)
2. Reducerile costurilor la nunta trebuie sa inceapa de la un planning structurat, incluzand tema nuntii. In acest fel, fiecare viitoare mireasa se poate concentra pe aspectele importante ale nuntii si care nu pot lipsi. Daca ai o nunta cu tema naturala, poate chiar la cort, spre exemplu, atunci limuzina, fantana de ciocolata si aranjamentele pompoase sunt de prisos.
3. Agentiile de nunta ofera mirilor marele avantaj de a obtine pentru ei preturi mai bune decat pot obtine singuri - o agentie poate sa scada dramatic pretul pentru formatii, DJ, fotograf si chiar pentru rochia de mireasa.
4. O varianta este sa inchiriati rochia de mireasa. In acest fel va asigurati ca veti purta ACEA rochie si nu una de compromis, la un pret cu pana la 70% mai ieftin!
5. Costurile pot fi reduse de peste tot, daca asta ne dorim. O alta varianta este sa cautam produsele de care avem nevoie in magazine care nu au specific de nunta, pentru ca asa ne vom asigura ca vom gasi un pret cu pana la 100% !!! mai ieftin!

Va doresc mult succes si sa aveti parte de o nunta de vis!

P.S.
Ofer planning si consultanta gratuit
avatarstuff
Postat pe 7 Martie 2010 19:35
De la: iulika_flore, la data 2010-02-23 23:51:34cam asa ma gandesc k o sa ma duca si pe mine invitatiile.

acum sa vedem ce rezolvam si noi cu fantana de ciocolata...aici in Buc, toate sunt mai scump...

eu pe cea mai acceptabila am gasit-o la 270 ron cu ciocolata nelimitata insa nu stiu ptr cate ore...

o sa mai interesez si eu....deja am sunat la "n" firme....

am incheiat contractul cu cei cu fantana de ciocolata ... am stabilit suma de 1000 ron + 100 pt fructe ... pt 180-200 invitati ...
paullyss
Postat pe 9 Martie 2010 23:28
MEY FETELOR EU DEOCAMDATA MI-AM GASIT DECAT RESTAURANTUL.E CEVA NORMAL NU LUX SI MA GANDEAM SA FAC INVITATII HAND MADE CA SI : CARDURI CU NUME SI MENIURI PT MESE .DEASEMENEA HAND MADE:MARTRII SI CRED CA IMI VOI CUMPARA COCARDE ARTIFICIALE DIN EUROPA CA SUNT CELE MAI IEFTINE...IMI PLAC CELE NATURALE DAR..CRED CA VA TREBUI SA RENUNT...CAM ASA REDUC EU CHELTUIELILE AAA SI IMI VOI LUA ROCHITA LA MANA A DOUA..BAUTURA DIM METRO..SI TOT CA ECONOMIE VOI AVEA UN SINGUR FEL DE VIN CINE INCEPE CU UNUL CU ACELA TERMINA...ASTEPT PROPUNERI DE LA VOI SI MAI ALES DACA IN BUCURESTI ESTE VREU-UN DEPOZIT CU PLATA A DOUA ZI CUM AM VAZUT LA VOI...AUZISEM DE PGB(PIATA DE GROSS BERCENI)CA AU BAUTURI IEFTINE DAR NU AM FOST SA VAD...
felicia16
Postat pe 9 Martie 2010 23:37
mie una mi-au disparut fluturasii din cap in legatura cu rochia de mii de euro,artificiile,fantana de ciocolata,etc etc.am inceput pregatirile si mi-am dat seama ca sunt o risipa de bani.acum imi doresc doar sa iasa bine si frumos.eu fac nunta la roman,formatia de muzica o am de la falticeni si vreau sa va spun ca mi-au luat f.f.foarte putin si sunt multumita cum canta.meniul e de 150lei,acum caut fotograful si cameramanul si astia iau cam o caruta de bani.ideea cu merele puse in vaza lunga chiar imi place.ms de idee
grace005178
Postat pe 10 Martie 2010 11:19
canta super fratii reut dar sunt tare scumpi.poti gasi alte formatii care sa-ti cante la fel de frumos.de ex mie imi canta formatia de la restaurantul parc din falticeni si imi iau 1000de euro.sunt cam uratei ei dar merge,important e sa-mi faca atmosfera
grace005178
Postat pe 10 Martie 2010 11:23
4. O varianta este sa inchiriati rochia de mireasa. In acest fel va asigurati ca veti purta ACEA rochie si nu una de compromis, la un pret cu pana la 70% mai ieftin!
5. Costurile pot fi reduse de peste tot, daca asta ne dorim. O alta varianta este sa cautam produsele de care avem nevoie in magazine care nu au specific de nunta, pentru ca asa ne vom asigura ca vom gasi un pret cu pana la 100% !!! mai ieftin!

Buna dragelor,

as vrea sa te intreb Vicky daca ai recomandat multor mirese sa-si inchirieze rochia? este clar ca nu voi putea plati pe cea care o doresc cei 1500 de euro, nu are nici un rost pentru ca-mi doresc cel putin 2 saptamani de luan de miere, daca nu chiar 3 pentru a ma relaxa, am avut nu numai anul asta ci vreo 2 in urma grei....asa ca la obiect, ce pot face cu o rochie inchiriata daca sunt micuta? am doar 1.59...si toate din cate am probat tb scurtate la greu!!!! chiar daca in partea de sus era ok marimea......punctual daca ai cumva idee, se pot modifica si cele inchiriate? mi se pare mai greu de realizat la mine sincer....eu ma uitam pe iste le elitemariaj parca si au si modelul care l-as dori eu, pret ok....dar ce mai fac cu lungimea....plus de asta....sincer as avea tone de emotii sa nu pateasca ceva rochia pana cand o pot lua eu......daca nu mai e sa fie, si aflu cu 2 saptamani inainte??!! e o mare dilema sincer.....renuntasem la idee....dar si sa fiu amarata toata nunta ca nu se ridica rochia la inaltime nu as vrea, sa nu ma pot bucura de dans ca trebuie sa sustin rochia in mana toata seara, mai bine ma scutesc si iau una alba de ocazie, sincer.....ca sunt destul de emotiva de obicei, dar in o asemenea zi... da-mi te rog idei sau sugestii, si informatii daca ai despre firma asta de inchirieri, pentru ca sunt cele mai diverse modele la ei. Mersi mult de tot! ( eu doar in septembrie voi fi, asa ca totusi mai am ceva timp.. sper)
dreamer_healthy
Postat pe 10 Martie 2010 15:04
De la: dreamer5625, la data 2010-03-10 15:04:204. O
as vrea sa te intreb Vicky daca ai recomandat multor mirese sa-si inchirieze rochia?

punctual daca ai cumva idee, se pot modifica si cele inchiriate? mi se pare mai greu de realizat la mine sincer....eu ma uitam pe iste le elitemariaj parca si au si modelul care l-as dori eu, pret ok....dar ce mai fac cu lungimea....plus de asta....sincer as avea tone de emotii sa nu pateasca ceva rochia pana cand o pot lua eu......daca nu mai e sa fie, si aflu cu 2 saptamani inainte??!!


Pe rand.
Eu nu recomand mireselor sa faca nimic la modul general. Nu pot recomanda unei femei sa aleaga altceva decat isi doreste ea pentru acea zi. Eu pot sa spun "daca faci x sau y, scutesti niste bani". Dar nu pot spune "fa neaparat asa.."
Modificarile la inaltime sunt destul de complicate pentru ca ori face casa de moda un compromis si scurteaza pe bune fusta, ori nu face si, in cazul in care modelul permite, o incropeste un pic, ii prinde doua ace pe undeva si gata, e mai scurta...
Nu ii stiu personal pe cei de la Elite MAriaj, pentru ca nu ne-am intalnit inca. Am vazut ca pe site scrie ca ar face si modificarile in lungime. Cel mai bine este sa intrebi direct la ei.
Oricum, mai sunt cateva case de moda care inchiriaza rochite. Toate spun ca fac modificari pe lungime, dar asta nu ti-o pot garanta eu. Am avut o mireasa care si-a inchiriat rochita si totul a fost f ok. Dar nu se punea problema scurtarii...

Daca vrei sa inchiriezi eu zic sa o faci cu toata inima. Oricum, nu vei sta toata seara cu rochia in mana! Cativa trandafirasi aplicati la baza rochiei de obicei rezolva problema. Si te asigur ca emotiile din ziua nuntii vor fi de alta natura, sentimentala

Mult succes! Si sa ai o rochita de vis!
Pana atunci, spor la pregatiri. Poate ne anunti ce ai hotarat, sunt curioasa...
avatarstuff
Postat pe 11 Martie 2010 08:47
De la: paullyss, la data 2010-03-09 23:28:50
De la: iulika_flore, la data 2010-02-23 23:51:34cam asa ma gandesc k o sa ma duca si pe mine invitatiile.

acum sa vedem ce rezolvam si noi cu fantana de ciocolata...aici in Buc, toate sunt mai scump...

eu pe cea mai acceptabila am gasit-o la 270 ron cu ciocolata nelimitata insa nu stiu ptr cate ore...

o sa mai interesez si eu....deja am sunat la "n" firme....

am incheiat contractul cu cei cu fantana de ciocolata ... am stabilit suma de 1000 ron + 100 pt fructe ... pt 180-200 invitati ...


paullyss zi-mi si mie te rog unde ai gasit fantana de ciocolata???????? pls pls pls.........mie imi cer astia peste tot niste sume exorbitante.

astept rasp de la u

ms din suflet!!!!!!!!!!!
iulik_flore
Postat pe 11 Martie 2010 16:03
De la: felicia, la data 2010-03-09 23:37:07MEY FETELOR EU DEOCAMDATA MI-AM GASIT DECAT RESTAURANTUL.E CEVA NORMAL NU LUX SI MA GANDEAM SA FAC INVITATII HAND MADE CA SI : CARDURI CU NUME SI MENIURI PT MESE .DEASEMENEA HAND MADE:MARTRII SI CRED CA IMI VOI CUMPARA COCARDE ARTIFICIALE DIN EUROPA CA SUNT CELE MAI IEFTINE...IMI PLAC CELE NATURALE DAR..CRED CA VA TREBUI SA RENUNT...CAM ASA REDUC EU CHELTUIELILE AAA SI IMI VOI LUA ROCHITA LA MANA A DOUA..BAUTURA DIM METRO..SI TOT CA ECONOMIE VOI AVEA UN SINGUR FEL DE VIN CINE INCEPE CU UNUL CU ACELA TERMINA...ASTEPT PROPUNERI DE LA VOI SI MAI ALES DACA IN BUCURESTI ESTE VREU-UN DEPOZIT CU PLATA A DOUA ZI CUM AM VAZUT LA VOI...AUZISEM DE PGB(PIATA DE GROSS BERCENI)CA AU BAUTURI IEFTINE DAR NU AM FOST SA VAD...


de la Piata de Gros am luat si noi bauturile. insa nu iti pot spune sigur dc se ptractica sistemul asta de a plati a doua zi. ceea ce iti pot spune, este k intr-adevar, preturile la bauturi sunt bune. nu zic k in metro sau alte mag nu gasesti bautura la preturi ok, uneori se poate sa o iei mai ieftin si k de la piata. depinde...trebuie sa urmaresti reducerile.

in ceea ce priveste vinul, si noi am ramas la un sg sortiment (cel alb).
iulik_flore
Postat pe 11 Martie 2010 16:06
Mie personal fantana de ciocolata sau sampanie mi se pare un cost la care s-ar putea renunta foarte usor daca se doreste acest lucru!Daca cautati sa economisiti bani, faceti-o cu cap, nu economisiti 5mii de lei vechi sa va faceti voi invitatii, carduri si alte nebunii cand astea se pot gasi si la 1,5- 2 lei bucata. Cea mai simpla metoda mi se pare sa vorbiti cu un organizator de evenimente si sa-i spuneti exact de ce buget ati dispune, ca nu ati vrea sa faceti de fala si daca intamplator gasiti un astfel de organizator caruia sa-i pese de clienti mai mult decat din perspectiva de a vinde si a obtine profit mare..va va recomanda ce sa faceti si unde puteti sa faceti economii.
Mie mi se pare normal daca vin la noi miri care nu au un buget mare sa le dam exact ce vor ei, sa iasa bine cu banii,sa fie multumiti,de aceea avem si servicii variate pentru fiecare buget!Ganditi-va ca nu o sa puteti sa faceti voi singure toate cele necesare, sa va duceti sa luati flori cu o zi inainte, sa le puneti in vaze,sa decorati sala,sa va faceti buchetul..cand va ramane timp pentru voi,trebuie sa fiti fresh in ziua aceea!
Lilly_s
Postat pe 12 Martie 2010 15:32
asta cam asa este...
oricat de mult ai vrea, nu poti face chiar toate cele numai tu...chiar dc vei fi ajutata.
ganditi-va ca florile trebuie sa le aduceti in ziua repsectiva ca sa nu fie pleostite, asta inseamna ca toata seara, noaptea veti sta si veti lucra la ele.....automat asta inseamna somn tarziu prin concluzie deci..neodihna...

mai auzisem pe aici vorbindu-se de mirese care voiau sa isi faca singure tortul ori asa ceva sincer...chiar nu cred ca este posibil......sau te vei trezi din noapte k sa stai in bucatarie printre oale si cratite ca mai apoi sa constati k totul a fost un dezastru...

deci fetelor, sa nu exageram, se pot face anumite lucruri singure...dar haideti sa nu sarim calul si sa incercam sa facem mai mult decat este omeneste posibil...ptr k s-ar putea sa dam gres.

toate cele bune

si spor in pregatiri
iulik_flore
Postat pe 12 Martie 2010 17:02
IN LEGATURA CU BAUTURA IEFTINA CINEVA M-A SFATUIT CA AR FI IEFTINA IN DEPOZITUL ANTEFRIG STITI CEVA?SI MAI SPUNE-TI SI MIE CAM CE BAUTURI SE CUMPARA SI IN CE CANTITATI DE PERSOANA?MC!
felicia16
Postat pe 12 Martie 2010 23:53
EU AM NUNTA PE 28 AUGUST 2010,SI mi-a cerut formatia 45 mil
gabita_grace
Postat pe 13 Martie 2010 09:25
buna,cat iti ia formatia si unde faci nunta?150 meniul fara bautura,nu?am si eu nunta in august si sunt interesata .
gabita_grace
Postat pe 13 Martie 2010 09:34
De la: felicia, la data 2010-03-12 23:53:34IN LEGATURA CU BAUTURA IEFTINA CINEVA M-A SFATUIT CA AR FI IEFTINA IN DEPOZITUL ANTEFRIG STITI CEVA?SI MAI SPUNE-TI SI MIE CAM CE BAUTURI SE CUMPARA SI IN CE CANTITATI DE PERSOANA?MC!


ptr aprox 195 pers, noi am cumparat cam asa:

20 sticle wishkey ( cu tot ce se da ptr furatul miresei, noi am socotit undeva la 2 sticle)

17 sticle de sampanie ( primarie + restaurant)

200 de sticle de vin ( noi vom lua numai alb)

2 sticle de 700 ml Alexandrion ( ne-am gandit k poate or mai fi vreunul-doi care vor vrea, am tinut cont si de faptul ca noi nu avem oameni in varsta la nunta)

2 sticle de Martini ( alb si rosu)

crema de wishky - Bayley's -1 sticla

2 sticle Campari Red

noi ne-am gandit k maj femeilor care or sa fie prezente la nunta nu prea o sa bea ( 90% sunt soferite), intr-un cuplu unul din cei doi o sa bea, iar cel care o sa bea de regula este barbatul. oricum dc va fi sa ramanem in pana de ceva vom lua de la barul restaurantului. nu are rost sa te arunci cu excesiv de multa bautura. cineva care a avut nunta inainte noastra, cu un nr asemanator de invitati ne-a spus ca am luat f multa. acum, te orientezi si u im functie de invitatii pe care ii ai si de peferinte.

acum...mai ramane sa luam vreo 2 baxuri de ref bull ptr cei care prefera sa bea whisky-ul asa si o naveta de bere. poate mai este vreun ratacit...desi noi nu facem nunta vara pe canicula.


in privinta sucurilor nu te pot laumuri inca, nu am ajs sa le cumparam si nici nu stiu ce calcule a facut sotul meu.

Sper ca ti-am fost de folos.

Bafta la pregatiri.
iulik_flore
Postat pe 14 Martie 2010 23:52
Buna. Si noi avem nunta in 18 septembrie si nu stim inca cum sa facem cu muzica...Mi se par destul de mari sumele pretinse de diferite formatii, pentru bucuresti... Imi puteti recomanda ceva convenabil si care sa fie in stare sa intretina atmosfera pentru toata noaptea?
mersiii
andreea_28
Postat pe 15 Martie 2010 10:19
buna doamnelor am sa va spun eu cum si la ce am redus eu cheltuielele.
in primul rand muzica si restaurantul le-am impacat cu 10 luni inainte la restaurant nu am iesit chiar in avantaj pentru ca meniurile le-am platit la pretul zilei.dar la muzica am cutit 300 de euro.deci un avantaj.
invitatiile,marturiile , paharele pentru miri ,cosuletele pentru concarde ,ornamente pentru masa de primire ,ornamentele pentru masini le-am facut eu cu manutele mele au iesit super.
la aranjamentele florale am optat pentru ceva mai simplu dar superb asa au descris inclusiv decoratorul aranjamentele florale alese de noi.la masa mirilor a fost ceva mai invcarcat.
in privinta rochiei am optat pentru ceva mai ieftin dar cu aproape acelasi model ca si una cu pret dublu fata de rochia mea.i-am facut o modificare care a uimit pana si fotografii a fost unica deloc comuna.bauturile le-am luat cand am prins un moment de reduceri si la asta m-a scutit suficent.daca imi mai amintesc unde am redus va voi anunta.
mihaelaonu
Postat pe 15 Martie 2010 11:41
De la: iulika_flore, la data 2010-03-11 16:03:28
De la: paullyss, la data 2010-03-09 23:28:50
De la: iulika_flore, la data 2010-02-23 23:51:34cam asa ma gandesc k o sa ma duca si pe mine invitatiile.

acum sa vedem ce rezolvam si noi cu fantana de ciocolata...aici in Buc, toate sunt mai scump...

eu pe cea mai acceptabila am gasit-o la 270 ron cu ciocolata nelimitata insa nu stiu ptr cate ore...

o sa mai interesez si eu....deja am sunat la "n" firme....

am incheiat contractul cu cei cu fantana de ciocolata ... am stabilit suma de 1000 ron + 100 pt fructe ... pt 180-200 invitati ...


paullyss zi-mi si mie te rog unde ai gasit fantana de ciocolata???????? pls pls pls.........mie imi cer astia peste tot niste sume exorbitante.

astept rasp de la u

ms din suflet!!!!!!!!!!!

am gasit-o la noi in sibiu ... sunt niste baieti super simpatici , fara mofturi si de bun simt ... sunt la inceput , putin cunoscuti , iar fantana este de marime medie ... dar cu ciocolata la discretie si 10 kg de fructe , cam 1 kg de sortiment ... iti dau nr lor , vb cu ei si poate ajungeti la un compromis ... cu siguranta va trebui sa le platesti relocarea ... dar poate iti convine ca si costuri ... bafta !!!
ADI ORASTEAN 0746162670 ; IONUT CALIN 0745910527
TE POOP !!!
paullyss
Postat pe 19 Martie 2010 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de mireasa Marysabel 2 De la: grace007880 5 Martie 2010 18:51
SUPER ROCHITA DE MIREASA STIL PRINTESA CU CRISTALE SWAROWSY 1 De la: Silvia_Muntean 29 Iunie 2009 22:10
Rochia de mireasa speciala 5 De la: myssnatacha 24 Iunie 2010 07:55
O ROCHIE CU ATITUDINE 1 De la: grace005658 4 Octombrie 2009 22:30
vand rochie mireasa avangarde brides 1 De la: mire27 5 Octombrie 2009 02:45