Setari Cookie-uri

relatzie sau nu?

Buna fetelor, ao o relatzie de 1 an jumatate care "scatzie", desi ne iubim si tinem unul la celalalt ne certam foarte des.Pana acum cateva luni nu imi dadeam seama foarte bine de sentimentele mele si am comis greseli, pe care mi le asum,nu m`am purtatexemplar cu el shi acum se intoarce roata.Lucrurile intre noi nu sunt roz deloc, il simt distant, rece, nu`mi mai acorda importanta.In urma cu cateva zile ne`am certat la telefon shi dupa aceasta cearta mi`a trimis un mesaj:"HAI SA NE VEDEM O VREME DE TREABA NOASTRA,ESTE MAI BINE PT AMANDOI"Nu stiu cums a`l interpretez, ofi un mod mai subtil de a spune gata,are nevoie de timp sa isi puna gandurile in ordine nu stiu, cert este ca eu nu l`am mai kutat nu am mai vb deloc cu el de 5 zile.Imi putetzi da un sfat? Cum ar trebui sa reactionez eu,tinand cont ca la ultimele certuri eu am fost cea care il cauta.
minunata_de_maria
Postat pe 1 Februarie 2009 11:44
Poate ar trebui sa astepti sa te caute el si sa incerci sa ajungi la esenta lucrurilor - de ce va certati.
Te-ai gandit ca potae mai are pe cineva?Nu vreau sa te sperii dar si asta poate fi un motiv pt care unele cupluri ajung in situatia voastra.
Oricum trebuie sa te gandesti foarte bine ce vrei TU, ce esti dispusa si poti sa faci pt a obtine si abia dupa sa vezi ce-i cu el si el ce vrea...
Numai bine iti doresc.
alina
Postat pe 17 Februarie 2009 09:08
Imi pare rau pentru ceea ce ti se intampla...nu vreau sa te influientez cu nimic, dar parerea mea e ca el nu vrea sa mai fiti impreuna...dar vorba aia...nu poti stii niciodata cu adevarat ce e in mintea omului. Asa ca, incearca sa continui dupa cum iti dicteaza mintea 90% si inima 10%.
NICOLE_V_condo
Postat pe 24 Februarie 2009 10:49
Eu, la inceputul rel mele cu viitorul meu sot, am fost foarte indiferenta. Dupa ceva vreme, mi-a trimis un mes cam ca cel primit de tine. Tu spui k nu te-ai purtat tocmai ok cu el...poate ca el s-a saturat. Asta se intamplase iubitul meu atunci(acum 4 ani). Se saturase de nazurile si indif mea; el se implica mult su nu prea. Eu nu am facut ca tine; cand mi-am dat seama ce am pierdut si ca il iubesc, l-am terorizat cu mes si tel. El isi gasise pe alta, am vb si cu ea, a ajuns intr-un final sa o insele pe cealalta cu mine Poate ca si tu ai gresit. Trebuie sa vb sa lamuriti situatia.
raluk4coco_grace
Postat pe 12 Iunie 2009 18:46
tarot_healthy
Postat pe 18 August 2009 16:46
"Fie roata si patrata se intoarce ea odata" - cam asta ti s-a intamplat tie acum.Stiu cum este ca si eu am fost in aceeasi situatie-iremediabila pt mine dar am luat-o ca lectie de viitor:nu fa greseli in fata barbatului,fi tu cu inima ta sincera si naturala si daca el vrea " sa o lasati asa un timp"- las-o asa.Indiferentza calculata face mult...si daca el nu are pe nimeni si te iubeste crede-ma ca-ti va simti lipsa si El va fi cel care da primul semn,dar pentru asta fii prietenoasa,intelege-l(si el s-a saturat de atatea certuri) si luati o pauza.Ai incredre in el da-i timp sa se mai detaseze...daca pe parcurs se doveste a fii indiferent inseamna ca nu merita si chiar asta vroia :sa nu mai fii in viata lui,daca timpul il face sa reflecteze si daca mai contezi pentru el fii sigura ca vei fi prima care va afla.dar pentru asta las-o mai moale un timp si nu-l cauta sa vezi cum stau treburile...mai degraba suna-l sa-ti recuperezi ceva de la el (nu toate lucrurile,ceva ce vezi doamne ai nevoie urgent) si printre altele intreaba-l cum ii mai merge,daca ii merge bine munca..intereseaza-te de viatza lui si incearca sa ii fii prietena lui nu iubita sau fosta ..Comporta-te cu el cu prietenie si dragoste,nu are cum sa nu te simta acolo daca tu esti...Oricum va face bine putin timp la distanta iar daca el o ia pe alta parte si nu mai da nici un semn....i-ati gandul de la el ca nu merita sa pierzi nici o secunda din viata plangand dupa un baiat caruia nu-i pasa de dragostea ta..Crede-ma nu merita..daca estec a el sa fie acolo si sa-ti fie sortit vei simti dar nu forta lucrurile ...cele mai frumoase sentimente sunt cele care vin natural nu care sunt fortate sau trase de par.
Si nu uita sa te respecti ca femeie ca persoana ca om...
O viatza fericita asta trebuie sa fie scopul asa ca BAFTA!
Juvika
Postat pe 1 Februarie 2010 06:59
Ai totala dreptate Juvika,asa e dak te iubeste se intoarce el lasa timpul sa hotarask.Asa am facut s eu cu a meu,mama kt mi-o trebuit pana l-am facut sa ma iubeask.Da acuma sunt fericita s mai e cv,dak vezi k el e mai capos lasa d la tn.K dak va certati toata ziiua nu aveti nik d castigat,s oricum roata se intoarce.V-am pupat aveti grija d voi,papa.
marzadia22
Postat pe 1 Februarie 2010 08:43
Imi pare rau sa iti spun,dar eu una cred ca are pe altcineva mai mult ca sigur.asa se intanpla probabil ca nu are curajul sa ii spuna.ar trebui sa vb cu el mai bine sa sti adevarul.chiar daca doare mai bine acum decat mai tarziu.
kudika001468
Postat pe 2 Februarie 2010 00:04
Sunt pusa in situatia sa iti reamintesc ca recunosti greselile, greseli care le-a facut si el. Asteptarea poate duce la nelistea ta si la rezolvare problemelor lui nu tocmai benefica pentru voi. Gandeste-te doar ca femei sunt la tot pasul (si barbati) si este suficient sa il ,,compatimeaca'' o alta incat sa creada ca gata a ,,gasit-o''. Barbatii sunt foarte rabdatori cu mofturile noastre dar totdata si orgoliosi. Gandeste-te daca te merita, daca il vrei chiar pe el sau doar iti lipseste cineva, daca te iubeste si daca il iubesti. Daca raspunsurile sunt afirmative cautal TU, trimitandu-i un mesaj prin care sa ii arati ca iti pare rau si cat de mult iti lipseste (incearca sa fi foarte optimista in mesaj, nu te invinovati prea mult si nu ii a de inteles ca esti disperata). Daca il vrei cu adevarat veti fi impreuna - vointa ta si bunul Dumnezeu il vor aduce la tine. Sa auzim de bine!
BOGDALINA
Postat pe 8 Februarie 2010 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Povesti cu parfum de … 1 De la: luciabogorodea 13 Ianuarie 2011 02:21
cel mai bun meniu de nunta si cel mai ieftin! 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:18
Pomisori feng shui si unt de shea 1 De la: I3ianca 14 Ianuarie 2011 22:03
decoratiunile pentru sala 40 De la: marry 11 Aprilie 2010 16:34
machiajul si iar machiajul.... 96 De la: grace003783 17 Aprilie 2010 00:50