Setari Cookie-uri

viata e un chin...

buna.nu stiu daca imi va raspunde cineva la ceea ce scriu dar am nevoie de un sfat.la varsta de 16 ani am inrat pe internet.acolo am cunoscut diferite persoane printre care se afla si cel cu care sa zicem ca mai stau si in ziua de azi.povestea a inceput acum doi ani jumatate cand a venit la mine in oras sa ne vedem real.eu in familie am avut o situatie mai aparte...un tata de la care am vazut numai scandal si batai,iar o mama care a ramas langa el chiar daca i-a fost greu.la nici 2 saptamani dupa ce a venit prietenul meu in orasul in care locuiesc,sa ne vedem real,am fgit de acasa pentru ca nu mai suportam situatia.aveam 17 ani.am lucrat la un club de noapte in tara vreo luna dupa care am plecat acasa sa-mi termin scoala.el in timpul asta a chemat o tipa,ca sa folosesc un mod mai elegant,la el si au facut de toate in patul in care dormeam cu el.dupa ce am terminat scoala am plecat din nou la el pentru ca acasa nu puteam sa stau nici dupa ce am facut isprava asta.el nu lucreaza,a fost casatorit,acum e divortat,iar timp de un an aproape am stat pe banii fostei sale neveste.tin sa mentionez ca ei au ramas buni prieteni dupa divort doar pentru copil.timp de un an cat am stat in casa lui a fost un chin pt mine pe de o parte.cand avea o problema sau cand era suparat vorbea mereu cu fosta nevasta.cu mine niciodata pt ca din ceea ce am vazut intr-un mesaj trimis pe tel fostei sotii,eram un copil.bine...a trecut timpul si am decis sa plec in italia la munca.i-am zis ca daca plec o fac pentru NOI nu pentu MINE sau pt EL.au trecut doi ani jumatate de atunci si de sarbatorile pascale am plecat in tara.am fost sa-mi vad familia dupa care am stat cateva zile la el.mi-a zis ca anul acesta vrea sa facem cununia.dar totusi nu as putea sa fac acest pas urias cu un barbat langa care nu am nici o siguranta si nici o satisfactie.il iubesc foarte mult,dar el pune orgoliul mai presus de toate si ii ia mereu apararea fostei sotii.anul trecut am ramas insarcinata cu el,am avortat si mi-a zis ca acel copil nu a fost al lui.eu nu l-am inselat in perioada aceea pentru ca il respect in primul rand si in al doilea chiar visez sa am o viata de familie cu el.stiu ca sunt mica la 20 de ani dar m-am atasat de el si visez la o familie inca de pe acum pt ca am probleme mari de sanatate.iar in ziua e azi nimeni nu te intelege.la mentalitatea care e toata lumea ma va respinge.el stie de situatia asta dar...imi spune ca ma iubeste si ca o alta femeie ( fata ) nu va mai avea dupa mine.m-am saturat sa intretin un barbat langa care nu stiu sigur daca am un viitor.am discutat cu el pe treaba asta dar nu am ajuns la nici o concluzie pentru ca de fiecare data se apuca sa dea vina pe mine.mi-a zis ca anul asta in tomna vrea sa e duca sa se angajeze.am uitat un lucru.el are 3 hernii de disc si de asta nu lucreaza.e o poveste foarte incurcata.la cine m-am mai destainuit mi-a zis sa-l las ca sta cu mine doar pentru bani si ca ma foloseste.asa sa fie?am inceput si eu sa ma gandesc la asta doar pentru simplul fapt ca e foarte rece si indiferent cu mine.sa fie din cauza faptului ca el are 38 de ani si eu numai 20?e posibil sa creada ca sunt un copil pe langa el?cel putin de cand am venit in italia m-am maturizat mult si de un an jumatate ma descurc singura.va rog sa ma sfatuiti...ce ar fi mai bine sa il las si sa-mi vad de viata singura sau sa raman u el?
Licuriky
Postat pe 27 Iulie 2009 08:12
mi se pare o relatie destul de complicata.in locul tau as pune in balanta toate lucrurile bune si rele,iar daca cele rele sunt mai multe(ceea ce asa si cred)l-as parasi.asa cum spui si tu aceasta persoana nu-ti ofera nici o satisfactie.meriti sa fii fericita,toate meritam asta.de ce preferi sa te chinui asa?fa un sacrificiu si departeaza-te de el pentru ca, consider eu,este o rea influenta asupra ta.ai dat destule exemple de lucruri rele care ti s-au intamplat alaturi de el si cred ca sunt suficiente pentru ca o femeie sa puna capat unei astfel de relatii.te chinui psihic.ai spus ca esti bolnava.ai nevoie de un mediu linistit si de persoane care te iubesc si care s t ingrijeasca.

acum e viata ta si tu decizi asupra ei,eu ti-am dat doar un sfat si tine de tine daca-l vei urma sau nu.
kudika183253
Postat pe 27 Iulie 2009 09:30
multumesc frumos pentru sfat.
Licuriky
Postat pe 27 Iulie 2009 15:08
Buna, Gaboanna!am citit povestea ta si mi se pare destul de complicata viata la 20 de ani pt tn...si pot sa-ti spun k stiu prin ce treci deoarece am trecut si eu print-o poveste asemanatoare, numai k tipul nu era casatorit si divortat ci avea o iubita de f multi ani, pe kre o punea mereu pe primul loc si nestiind una de alta ...umbla cu amandoua..eu una am rezistat 3 ani cu acest individ , pot spune 3 ani de chin, minciuna,suferina si multe lacrimi.Te inteleg perfect, stiu ce inseamna sa iubesti o persoana cu toata fiinta ta, ai vrea k numai voi 2 sa existati pe pamanat!Eu sa sti k n-am mai suportat si am renuntat la aceasta relatie, nu puteam sa fiu mintita pana la nesfarstit, imi doream si eu k si tn o viatza cu el, o familie, un copil...dar toate erau in zadar...Si mi-a fost greu la inceput, dar am iesit sa ma distrez cu prietenii, am rupt orice legatura cu el...si am cunoscut un "inger"..cu kre suntem si acum impreuna si anul acesta in aug avem nunta!!Sfatul meu este sa rupi orice legatura cu el, telefonic si chiar evita sa-l mai vezi pt k-ti face rau...cunoaste alte persoane si vei vedea ka D-zeu te va ajuta sa treci peste aceasta suferita...dak nu nu iti doresti nu vei reusi sa treci...D-zeu iti da putere u doar trebuie sa te ti de ea, sa lupti cu aceea dragoste kre iti face rau..esti tanara si sigur vei cunoaste o alta viatza, ai dreptul sa fi fericita...Eu iti urez succes si depinde numai de tn dak vrei sa renunta la ceasta relatie pt a cunoaste o viatza mai buna...Fi increzatoare in destinul tau!!..
ngr28
Postat pe 29 Iulie 2009 13:39
felicitari si casa de piatra.multumesc mult pentru sfaturi.
Licuriky
Postat pe 29 Iulie 2009 15:29
sincer draga mea,meriti ceva mult mai bun..ma socheaza faptul ca te vede doar un copil si cu toate acestea prefera sa fie intretinut de tine..ca sa nu mai pun la socoteala faptul ca inca mai tine legatura cu sotia lui..e bataie de joc,el este un norocos ca are doua femei ca voi,insa nu merita asta..ai 20 de ani,ai viata inainte..dupa cum povestesti esti o tipa destul de inteligenta..deci ai si metode o gramada sa gasesti pe altcineva care sa merite toate eforturile tale.lasa-l in pace,e mult prea comod si prea putin intelept sa merite o femeie ca tine...sa itzi dea bunul Dzeu putere sa treci peste asta..stii tu vorba aia un sut in...un pas inainte.
simplueu3
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:26
Draga Gaboanna.

Prima dragoste este speciala si nu se uita niciodata. Din pacate viata reala si basmele au foarte putin in comun: in viata reala ei nu se casatoresc si nu raman impreuna pana la adanci batraneti decat in cazuri exceptionale.
Ar trebui sa iesi cu baieti de varsta ta, sa iesi in cluburi, la film, la cumparaturi etc. Eu zic ca er trebui sa muncesti pentru tine, doar pentru tine. Daca lui nu-i place munca, dar ii place sa fie intretinut, incearca sa-ti inchipui cum va fi viitorul tau alaturi de al: tu venind obosita de la seviciu, el asteptandu-te intr-un nor de fum cu o bere in mana si urmarind DD TV. Vrei sa te trezesti la 50 de ani ca ai trait cu un parazit si nu mai ai timp sa-ti refaci viata?
Viata poate fi frumoasa. Depinde si de tine cum o traiesti!
fantome
Postat pe 24 Septembrie 2009 13:51
buna ziua.am vrut sa mai pastrez legatura cu dvs macar aici.vreau sa va zic ca am fost in tara si am lamurit mai multe aspecte cu el.i-am spus ce imi place si ce nu,ce am asteptat si ce nu am primit.el si-a dat seama unde a gresit si am incercat sa nu mai fiu nici eu aia geloasa si posesiva cu toate ca el in vara asta s-a distrat cand cu una,cand cu alta dar a fost din vina noastra pt ca ajunsesem sa ne spunem niste cuvinte oribile care nu credeam vreodata ca vor iesi din mintea noastra.in fine.avem 3 ani de cand o ducem asa si eu am luat o decizie.la anul as vrea sa ma duc de tot acasa si sa raman acolo si el a fost de acord sau daca nu sa il aduc pe el aici si sa stea cu mine dar va fi mai greu pentru ca are si fata si nu pot sa fiu egoista pentru ca ea are mai multa nevoie macar de tatal ei daca mama ei nu poate sa fie langa ea decat in vacanta de vara cand o aduce aici.dar problema mea e alta daca m-ati putea ajuta.cum as putea sa-i zic tatalui meu de el?sunt sigura ca ma voi certa cu tata pentru ca nu accepta omul care nu lucreaza dar nu mai vreau nici eu sa mai stau asa.stiu si ca la urma nu imi fac viata cu el dar asta nu ar fi o solutie sa-i zic in fata.dar daca la anul ma voi strange si eu acasa as vrea ca macar cununia civila sa o fac.si cum sunt singura la parinti nu as vrea sa ma trezesc ca nu vine nimeni din partea mea.prietenul meu e in ultimul an la facultate acum si sper ca dupa ce termina isi cauta si el un loc de munca.problema e ca orasul unde stam e foarte mic si e mai greu sa-ti gasesti loc de munca.vom vede pana la urma cum o vom scoate la capat si pe asta.va rog atat sa-mi da-ti o idee cum as putea sa ii spun tatalui meu de barbatul care e de 3 ani in viata mea si de varsta lui ( are 38 de ani ).va multumesc.
Licuriky
Postat pe 23 Noiembrie 2009 11:51
Si eu daca as fi tatal tau as avea o problema cu asta. Nici eu nu suport barbatii intretinuti (nici cu femeile intretinute nu sunt deacord). Casatoria sau orice relatie este ca o caruta cu 2 cai, amndoi trebuie sa contribuie.
Hotararea iti apartine!
fantome
Postat pe 23 Noiembrie 2009 17:17
sincer cred ca merti mai mult de atat. eu nu as intretine un barbat in veci.si daca tot mai vorbeste cu fosta sotie.... si daca te-ar fi iubit nu adevarat nu s-ar fi distrat nici cu una nici cu cealalata. eu asa vad lucrurile.si l-as lasa fara sa clipesc dar tu decizi..
mia0111
Postat pe 24 Noiembrie 2009 19:16
veziti de viata ta draga mea. iti dau un sfat sincer. omul acesta nu te merita .
experienta mea imi spunea asta . am 37 de ani .

iti doresc tot binele din lume
grace001535
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:43
salut,am citit povestea ta,adevarul e k este cam complicata,stii u pana la urma varsta nu conteaza,da totusi gandestet de 10.000 de ori inainte sa faci un pas gresit,eu sunt de parere k ink nu e momentul sa te cununi,traiesteti viata,ink esti o pustoaik k si mine,si eu tot 20 de ani am,stau cu un baiat de la varsta de 15 ani,am plecat in strainatate de la 16 ani jumate cu el,cu prietenu meu,tot c regret pana acum din reletia mea cu el e faptul k nu miam trait copilaria si nu am terminat scoala,am fugit de acasa la fel k tine k sa pot fi cu el,da eu am avut alte motive,ai sa vezi k atunci cand o sa fcaipasu de a te cununa o sa fie mai greu,pt k deja va pune stapanire pe tine,te cred,e prima iubire,la mine e la fel,avem 5 ani si cva impreuna,da ink nu sunt hoatrata sa fac pasu asta,de a ma casatori,pt k in relatia mea au existat deja prea multe certuri,si multe alte chestii,nu ma grabesc sa ma marit,pana la urma dak te iubeste cu adevarat nu te poate obliga sa te mariti cu el nu te tin actele,u gandestete bine,pune in balanta toate lucrurile bune si rele,si apoi poti face un pas de ati decide viata,si totusi iti zic asa k o pritenea a ta,e deja prea mare pt tine,u ai 20 el 38,e normal k el sa vrea sasi faca geja o familie pt k stie k tea gasit pe tine k sal intretii,nu fi atat de naiva,esti tanara gasesti pe altul mai tanar si care sa te inteleaga si sa te pretuiasca,nu sa te insele de fiecare data cand u esti plecata de acasa.team pupat si gandestet bn
dulcik0021
Postat pe 18 Decembrie 2009 14:00

Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:24
Draga mea, si eu am tot 20 de ani. Locuiesc impreuna su barbatul cu vare am stabilit deja nunta. Eu nu lucrez, sunt studenta, am bursa, ce-i drept, dar e micuta (250 lei). Viitorul meu sot lucreaza. A terminat electrotehnica si acum este inginer. Nu avem casa, nu avem nunta facuta, si am vrea sa ne descurcam noi singuri, fara sa cerem parintilor. Din cate vad, noi suntem un caz fericit. Am acceptat sa ma mut cu el nu pt ca ar fi omul perfect, ci pt ca am obsrvat la el calitati pe care multi, enorm de multi barbati nu le mai au. Am crescut langa o mama care a divortat de tata acum 19 ani, si m-a cresut singura. Cred ca am invatat ceva din experienta ei. Draga mea, scumpa mea, imi pare enorm de rau pt greseala ta. Pentru ca este o mare greseala. Vad ca tu muncesti, te straduiesti sa ai o viata mai buna. Trebuie sa-ti cauti un barbat apropiat de varsta ta (al meu are 25 de ani), nu divortat, nu cu copii, nu unul care sa profite de absenta ta ca sa se duca la altele. Nu mai suporta situatia asta. Nu mai insista, tu nu ai vrea sa fii apreciata pentru munca pe care o depui? Observ ca nu ai parte de niciun respect din partea lui. Gandeste0te, femeia aia care l-a lasat si acum e prietene buna cu el, de ce crezi ca l-a lasat? De bine? Gandeste-te la viata ta, la tine, ingrijeste-ti sanatatea, pt ca la un moment dat o sa faci un copil, si trebuie sa fie cel mai sanatos si mai frumos copilas. Nu te mai stradui atat pt el, iubita mea. E pacat! Macar daca tot te lupti atata, fa-o cu folos, fa-o cel putin in schimbul respectului si al intelegerii, si ar fi suficient. Eu nu m-as duce la parintii mei, oricat de rai ar fi fost ei, sa le prezint un barbat de 38 de ani, care n-are niciun rost pe lumea asta. Gandeste-te!
miresssssica
Postat pe 21 Ianuarie 2010 07:27
buna draga mea,

am ciiti ce ai scris, nu ma pricep a sfaturi dar, pot sa spun ceva din proprie experienta...nu te lasa pe tine, nu renunta la aspiratiile, visele, dorintele si planurile tale, doar pentru ca iti doresti sa fii cu el, sa ai o familie.Nu este persoana potrivita pentru tine, uita-te la tatal tau, analizeaza ce nu iti place la el si pune in comparatie cu ce vezi la acest barbat...

e pacat ca anii cei mai frumosi, sa-i pierzi pentru altcineva, foloseste timpul in favoarea ta, pentru tine, fa ceea ce iti doresti pentru tine nu pentru el.

esti tanara, frumoasa si unica, lupta pentru tine, daca te refuza, este pentru ca tu te refuzi pe tine, daca pretuieste mai mult pe altcineva, este pentru ca tu nu te pretuiesti suficient de mult pe tine..

gandeste-te....aduna, scade, imparte si apoi paseste cu hotarare in ceea ce vrei sa faci..

cu drag,
klucky
Postat pe 21 Ianuarie 2010 10:57
Buna , draga mea
offf...la 20 de ani cu atatea pe cap... ...eu cred ca se poate si altfel...
In primul rand fosta nevasta nu e vinovata cu nimic...dat fiind ca tot o suna...e o relatie normala pana la urma daca au si un copil (mai ales!)
Eu nu cred , de exemplu , ca daca e mai mare ca tine , ca daca a fost casatorit , ca daca are copii...musai trebuie sa se comporte asa cu tine...din contra , am gandit ca avand o anumita experienta de viata ar trebui sa fie mai intelepti , sa nu mai repete anumite greseli...si tot asa... dar cum sunt oameni intre oameni...asa sunt si barbati intre barbati ...
...ma gandesc ca oricum de copil... ca nici acu nu esti prea departe...ai avut parte de experiente neplacute , care vrand nevrand te-au marcat si nu au tinut de tine...de puterea ta de a decide... acum , tine de TINE...de nimeni altcineva...de ce ti-o faci cu mana ta?...esti tanara , esti frumoasa , ai atatea optiuni !!!! si apoi indiferent de varsta nu se merita sa suferi... ai mai multe vieti?...poate nu stiu eu...Viata este grea oricum ...de ce sa ne-o mai facem si cu mana noastra?
biutza_72
Postat pe 21 Ianuarie 2010 11:26
FETITA DRAGALASA?
E TIMPUL SA TE TREZESTI UN PIC DIN VISARE,PENTRU CA BARBATUL ASTA O SA IMBATRANEASCA MAI TARE,DUPA CUM SPUI TU ESTE SI BOLNAV SI NU ITIT POATE OFERI O VIATA DECENTA DC NU MUNCESTE.E DREPT CA ESTE BOLNAV ,DOAMNE FERESTE DE BOALA DAR TU AI NUMAI 20 DE ANI CU EXPERIENTA RELATIV MICA DE VIATA COMPARATIV CU EL CARE ESTE UN VULPOI BATRAN LA VARSTA LUI.TU S-AR PUTEA SA GASESTI UN BARBAT MAI APROPIAT DE VARSTA TA SI SA REDESCOPERI CA VIATA ESTE F FRUMOASA SI DE CE NU SA TE REINDRAGOSTESTI DC TU ZICI CA CU CEL CARE ESTI IN MOMENTUL DE FATA ESTI INDRAGOSTITA.UITATE SI LA CAZUL FAMILIEI TALE,IN SPECIAL LA MAMA SI INCEARCA SA NU FII O COPIE FIDELA A EI.DC TU REUSESTI SA TE INTRETII SINGURA ACOLO UNDE MUNCESTI INSEAMNA CA NU DEPINZI DE NIMENI ,NU AI DE CE DA EXPLICATII NIMANUI.AI GRIJA DE TINE,FA-TI TU O VIATA FRUMOASA DE PE ACUM CA SA NU PLANGI MAI TARZIU.BARBATI SUNT,SI SUNT CONVINSA CA ATUNCI CAND NU TE ASTEPTI AI SA GASESTI UNUL CARE SA TE APRECIEZE SI DE CE NU SA TE IUBEASCA.NU TE MARITA DAOR CA ESTI CONSTRANSA DE SITUATIE.ITI UREZ MULTA FERICIRE SI LINISTE SUFLETEASCA.
serghiescu82
Postat pe 21 Ianuarie 2010 11:33
...a , si spuneai ca tu il respecti pe el...ca nu l-ai inselat...pai pe tine cine te respecta...??? ... ia pune mana tu , frumusel si ai mai multa grija de tine...
tot ce s-a intamplat in perioada asta de prietenie...se va intampla si dupa ce va veti casatori...nu crezi?
Mai bine plangi acum , suferi acum ...mai putin!!!...dacat mai tarziu mai mult!!!...de nu ai sa stii ce sa mai faci...chiar nu mai sunt baieti de varsta ta?...numai de barbati dai?
...tu vrei o copie la ceea ce ai trait tu???...tu nu vei avea copii?...trezirea!!!
... pune mana de te analizeaza!!!...uita-te in oglinda...vorbeste tu cu tine...fa ceva , numai prostii nu!!!
biutza_72
Postat pe 21 Ianuarie 2010 11:45
Am citit povestea ta si ma impresionat foarte mult ce pot sa ti spun este ca viata este atat de frumosa si merita sa o traiesti din plin .Cred ca ai trecut prin multe dar te poti numi o persona norocoasa ai un servici ai cum sa te intreti asa ca nu merita sa te mai gandesti la acest barbat si din experinta asta sper ca ai invatat foarte mult,lasa l sa si traiasca viata alaturi de fosta tu esti tanara si poti sa ti gasesti un suflet care sa te iubeasca foarte mult. Iti doresc tot binele din lume.
vetuta_grace
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:04
cel mai bine e sa faci ce consideri tu.... EU PERSONAL zic ca sa il lasi mai ales daca ai zis ca se distreaza si cu alte femei... eu nu suport asa ceva.... cunosc ce simti cand stai langa el .... te simti protejata, te simti asa femeie, si eu 20 de ani si am fost cu un barbat cu 24 de ani mai mare ca mine, deci cunosc, si inca mai sunt... si imi groaza gandul ca tre sa ma despart de el ... am mai facut asta odata si aveam impresia ca a cazut cerul peste mine...(bine cateodata zic ca sa se duca'n ***.. ca nu am nevoie de el).. dar m'am ridicat singura... si asta tre sa faci si tu... ca esti frumoasa si trebuie sa fii mai ambitioasa ... si esti tanara femeie!!!!! te puuuup dulce :*:*:*
yayame89
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:25
Imaginea tatalui este foarte importanta in viata unei fete, fiindca inevitabil va asocia imaginea acestuia cu imaginea viitorului sot si vei "trage" catre aceeasi tipologie de barbat. Nu incerca sa iti complici viata, eu o impart in 2 perioade: perioada de dinainte de casatorie si cea dupa. Daca ai avut o copilarie nu asa fericita, incearca sa iti schimbi restul vietii luand decizia corecta in legatura cu persoana langa care vrei sa iti petreci restul vietii..persoana care te poate ridica sau te poate cobora..Inceteaza sa ii gasesti scuze. Priveste-te pe tine, autoanalizeaza-te, vezi ce calitati ai, ce potential ai, unde vrei sa ajungi si vezi apoi daca langa el iti vei realiza visele sau te vei afunda intr-o viata nefericita, in care te vei stradui tot timpul sa iasa bine..
Lilly_s
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:29
parerea mea ca sa te gandesti bine de tot deoarece ai 20 de ani.esti tanara si viata nu se termina intr-un barbat.exista barbati foarte buni,barbati care te pot intelege si te pot iubi extraordinar de mult.si eu am avut o experienta nefasta cu un tip,dar acum mi-a luminat dumnezeu calea si am dat de painea lui dumnezeu.asa am crezut si eu ca nu exista barbat care sa ma inteleaga mai mult ca acela,dar mam inselat amarnic!!!tu ,gandeste bine la lucrurile bune si la lucrurile rele petrecute intre voi.vezi care sunt cele mai multe dintre el si alege in asa fel incat,cand o sa ai un copil sa i fie bine si sa vada iubire adevarata,sa aiba un exemplu de tata adevarat nu de pacoste si de puturos(scuzami expresia).sa ai grija de tine!!!
maslin_natasa22
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:36
aaa si inca o chestie .... persoana asta chiar ma respecta :| in comparatie cu.. iubitul tau :-?
yayame89
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:36
Draga mea,
Timpul care a trecut ar fi trebuit s a te maturizeze si s a intelegi ca meriti fericirea si nu "cramponarea" de trecut.E viata ta si faci cum crezi ca iti este tie bine ,dar eu te sfatuiesc s a mergi inainte si trecutul lasal in urma ta.
Sa fi fericita!
kudika056836
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:56
N-am sa ma apuc sa-ti dau exemple sau detalii...am sa-ti spun doar scurt ...LASA-L! UITA-L! NU TE MERITA! Ai toata viata inainte si atat de multe lucruri frumoase se pot intampla, ca nu merita sa te consumi pentru "o iubire". Si oricum...ce-i al tau e pus de-o parte...asa ca mai bine zambeste si gandeste-te ca si maine e o zi!
crisdany75
Postat pe 21 Ianuarie 2010 14:03
Dragostea e oarba.

Ai numai 20 ani, te intretii singura intr-o tara straina - bravo!!!

Din cite vad esti bataioasa si vrei sa realizezi ceva in viata.

Nici macar ca fire nu te potrivesti cu cel de care te gindesti sa-ti legi viata.
El pare un trindav care se multumeste sa fie intretinut. Si o va face in continuare pentru ca l-ai obisnuit deja cu asta. Te-a prins in mrejele lui si acum te simti obligata sa stai cu el.

NU AI NICI UN FEL DE DATORIE FATA DE EL.

Nu te respecta, te inseala cu altele (daca te iubea cu adevarat nu ar fi facut asta) si probabil ca nici nu te iubeste. Cit va dura inainte sa dea in tine?

Meriti o viata de cosmar?

Iti va fi foarte greu sa treci peste durerea despartiri dar va merita. Sint sigura ca vei intilni pe cineva care te va iubi si respecta asa cum meriti. Si, citodata, e mai bine sa fi singur decit intr-o situatie de genul asta.

Nu te mint, iti va lua poate 6 luni pina cind vei inceta sa plingi cind te gindesti la el; o sa-ti ia chiar mai mult pina vei reusi sa treci de o zi fara sa te gindesti la el.
Dar merita! Asculta sfaturile care ti-au fost date aici, fiecare in parte si-a luat citeva minute din viata ei ca sa-ti deschida ochii. Asta vroiai, nu? Un sfat! Nu-l ignora, o sa-ti para rau mai tirziu.

Numai bine, sper ca la un moment dat vei reveni aici si ne vei spune ca ai o viata frumoasa, implinita, linga un om pe care il iubesti SI care te iubeste si ca impreuna aveti familia la care visai de atita timp. Poate suna a poveste dar, crede-ma, ai multe sanse sa ti se intimple.


viorela_grace
Postat pe 21 Ianuarie 2010 14:03
eu am 18 ani si chiar daca diferenta dintre voi nui mare eu te sfatuiesc sal lasi!!!!!totusi are un copil si o fosta sotie pe care nu o so uite niciodata pt ca ia daruit un copil.Deobicei cand el spune sigur ca tu il inseli si de fapt nui adevarat asta inseamna ca el inseala;el se gandeste daca eu insel dc ea nu ar insela. de aceea a fost problema cu copilul. eu daca as fi in locul tau las lasa;are si hernie de disc, nu poate intretine o familie mai ales un copil trezestete ca nu e de tine. te pooop si te rog sa te mai gandesti
anjula
Postat pe 21 Ianuarie 2010 16:42
draga mea.......pune punct. Acest tip te foloseste. esti tanara, te descurci, ai toata viata inainte.
maria_doina
Postat pe 21 Ianuarie 2010 20:58
draga mea m 36 de ani am trecut prin multe pot sa iti dau un sfat nu mai sta cu acest om doar profita de tine viata merge inainte
kudika085059
Postat pe 22 Ianuarie 2010 13:18
Draga mea.....eu sunt socata de ce zici tu....Viata ta e un chin- ptr ca asa vrei tu! vrei sa-ti dau exemple de persoane care au viata un chin, persoane care au pierdut pe cineva drag, persoane care si-au pierdut un picior intr-un accident....etc.....ptr acele pers VIATA E UN CHIN.
Ai 20 ani, el 38 , tu muncesti, el NU, si tu-i gasesti scuze ca a fost operat- FLEOSC- nu e primul si ultimul barbat operat care ar putea sa munceasca.Nu stiu cum ai mai stat cu el dupa ce a afirmat ca acel copil avortat nu era al lui....Nu te inteleg!
Iti place sa te chinuiesti? Stii ca ai putea sa ai un barbat NORMAL langa tine?
E bine ca ti-ai terminat scoala- probabil liceul- te-ai gandit la o facultate?
Nu vreau sa te judec- DAR OMUL ISI CROIESTE VIATA CUM VREA EL!
Dyana_24
Postat pe 23 Ianuarie 2010 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nunta de agint! 2 De la: pickard 30 Noiembrie 2010 08:46
Analizele pt nunta 30 De la: Diamond_grace 26 Noiembrie 2016 15:50
Nunta in aer liber la cort 2 De la: ioana_jinga 10 Mai 2011 13:26
cercei cu clips 1 De la: ciripelle 3 Mai 2011 15:06
Castiga un superb buchet de mireasa 3 De la: battleofwits 16 Aprilie 2011 20:11