Setari Cookie-uri

conteaza oare inaltimea partenerului?!

buna tuturor........as vrea sa stiu parerea voastra despre un lucru.de 3 ani jumate am un prieten care este cu vreo 5cm mai mic la inaltime ca mine,la varsta e mai mare cu 5 ani.lucrurile merg bine intre noi,avem chiar si planuri de casatorie.eu nu prea port pantofi cu toc poate mai mult pt el,poate pt mine k ma simt mai comoda fara (mai ales k si la servici stau destul in picioare).ma tot gandesc la pantofii de nunta si la ziua respectiva daca nu va fi cam naspa diferenta de inaltime
voi ce credeti oare conteaza inaltimea?
adriana_lidia
Postat pe 1 Februarie 2009 14:59
Draga Lidia..nu inaltimea conteaza...ci iubirea si intelegearea dintre voi. Am fost la nunta colegei mele anul trecut,in toamna...intre ei era o diferenta de inaltime de 2-3 cm...ea mai inalta ca el...si a purtat la nunta o pereche frumoasa de balerini albi.Avea o rochie frumoasa de printesa incat pantofiorii nici nu s-au vazut...decat de cateva ori la restaurant cand dansa. Sa-ti mai zic ceva...eu sunt inalta, am 1,72 cm, iar logodnicul meu are 1,78 cm...deci la nunta noastra trebuie sa-mi iau o pereche de sandale (nunta este la anul in vara) cu un toculet micut. Si asta ma innebuneste...o sa incep sa caut din vara asta...ca este greu de gasit...Pupici.
mihaelamitea
Postat pe 1 Februarie 2009 15:13
stai linistita si logodnicul meu este exact cat mine la inaltime daca suntem amandoi desculti....si ne casatorim in mai anul acesta...si imi voi compara o pereche minunata de balerini sau de sandalute fara nici un fel de toc...si sunt cea mai fericita ....inaltimea e doar un detaliu...voi sa fiti fericiti
DragonFly_grace
Postat pe 11 Februarie 2009 10:21
Lidia, cel mai important e iubirea care o simtiti ,nu inaltimea.Ce sa spun eu, ca prietenul meu e mai inalt ca mine cu 28 de cm ,eu am 1,68 si el are 1,96, si asta ar insemna sa imi iau sandalutze, cu toc de 15 cm, ca sa pot sa fiu la aproape statura lui.Dar nu o sa fac chestia asta pentru ca stiu ca as fii moarta de picioare la sf nuntii.Asa ca don't worry pentru inaltime, iubirea conteaza!
Pupici
andreea25graversen
Postat pe 4 Martie 2009 20:33
De la: adina_miha3la, la data 2009-02-01 15:13:47 Draga Lidia..nu inaltimea conteaza...ci iubirea si intelegearea dintre voi. Am fost la nunta colegei mele anul trecut,in toamna...intre ei era o diferenta de inaltime de 2-3 cm...ea mai inalta ca el...si a purtat la nunta o pereche frumoasa de balerini albi.Avea o rochie frumoasa de printesa incat pantofiorii nici nu s-au vazut...decat de cateva ori la restaurant cand dansa. Sa-ti mai zic ceva...eu sunt inalta, am 1,72 cm, iar logodnicul meu are 1,78 cm...deci la nunta noastra trebuie sa-mi iau o pereche de sandale (nunta este la anul in vara) cu un toculet micut. Si asta ma innebuneste...o sa incep sa caut din vara asta...ca este greu de gasit...Pupici.


Nu esti singura Eu am 1.82 si viitorul meu sot are 1.85 :) La mine o sa fie si mai greu la alegerea pantofilor/sandalelor. Nu as vrea chiar balerini, dar bineinteles ca nu o sa imi iau toc mare O sa am de cautat..
angi_bz
Postat pe 4 Martie 2009 22:48
Draga Lidia stai linistita ca inaltimea nu conteaza deloc (cel putin din punctul meu de vedere), noi daca suntem desculti suntem de aceeasi inaltime :d, nu ne deranjeaza cu nimik lucrul asta, si noi vom face nunta anul asta si am sa optez pt o pereche de pantofi cu toc micut, el nu are nimik impotriva ba din contra ar vrea sa am tocuri cat mai inalte dar eu decid ce port :d
serban_anda2005
Postat pe 4 Martie 2009 23:27
si noi suntem la fel dar am gasit niste sandalute super faine pt nunta,deci nu conteaza inaltimea ci dragostea cum au spus si fetele. casa de piatra
MONYK_ADRIANA
Postat pe 5 Martie 2009 15:19
Clar nu conteaza neaparat inaltimea. In anii de cand suntem impreuna nu am purtat doar balerini sau pantofi sport, dar nu am exagerat pentru ca nu ma simt eu bine pe tocuri, nu sunt obisnuita
angi_bz
Postat pe 5 Martie 2009 21:58
Daca 3 ani nu te-a deranjat de ce te deranjaza acum?Pana acum nu ai vazut cat e de inalt?
alina
Postat pe 6 Martie 2009 12:34
nu conteaza intaltimea partenerului fetelor!!!!!!!!!1 ce va apucat??? cum nu conteaza nici aspectul atata timp cat tie iti place
iulik_flore
Postat pe 6 Martie 2009 12:54
nu m-a deranjat de la inceput pentru ca at knd neam cunoscut si de cand suntem impreuna a trecut ceva timp.........eu aveam 17 el 22
si parca am mai crescut putintel
cred k o sa iau si eu niste balerini cand va veni momentul,oricum si pana acuma am purtat cam ce este fara toc deci mai mult balerini ,adidasi pt k e mai comod si pt mine
faza e eu am 1.68 si el cam 1.65.........suntem mici amandoi
adriana_lidia
Postat pe 7 Martie 2009 18:14
iulik_flore
Postat pe 9 Martie 2009 15:25
Uitati-va la poza mea!!!
Conteaza?
Intre noi e o diferenta destul de mare. iar la nunta mi-am pus tocuri inalte - si asa am stat toate noaptea.
Nu conteaza crede-ma .
roxanap
Postat pe 31 Martie 2009 15:09
superbeeeeeeeee

uitati-va cum sa va asortati buchetul in functie de rochie

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:34
pe langa iubire mai conteaza si inaltimea....dar nu asa de mult!
dar totusi...cand el e mai scund...o sa apara unele probleme cand veti merge la nunti, botezuri...ca tu vei fi nevoita sa porti pantofi cu toc mic..sau chiar deloc...

asta ar fi cam cea mai mare problema!--pantofii care dupa cum bine stim...ne plac, sa fie cu toc mai marishor k face piciorul frumos!!

byanka_2009
Postat pe 20 Mai 2009 08:55
sunt si pantofi eleganti cu toc mic
asa ca nu conteaza inaltimea
MONYK_ADRIANA
Postat pe 20 Mai 2009 12:21
Nu conteazã lunghimea baghetei ci magia din ea.
ali_van_d_or
Postat pe 20 Mai 2009 12:55
De la: grace001628, la data 2009-05-20 12:55:27Nu conteazã lunghimea baghetei ci magia din ea.
iulik_flore
Postat pe 20 Mai 2009 12:56
oare cind l-ai cunoscut nu ai obeservat inaltimea lui? oricum eu sunt de parere ca nu are importanta inaltimea partenerului
danuta80
Postat pe 20 Mai 2009 14:01
conteaza si inaltimea si aspectul fizic si cum gandeste si daca e bun la pat si multe alte lucruri ...
cand iei decizia sa te casatoresti trebuie sa iti placa tot la el si sa nu ti se para ca te faci de ras cu el sau daca ii iese un herpes nu ma iesi cu el in oras ... conteaza sa va intelegeti voi si sa va iubiti ca lumea rea comenteaza si daca sunteti Barbie si Ken ...
voi sa fiti sanatoasi si sa va distrati alaturi de invitati...... oricum lumea care vine la nunta va cunoaste si stie ca el e mai mic de statura
rocsanyk3
Postat pe 20 Mai 2009 15:11
Salutare tuturor. Vreau sa zic si eu ca nu conteaza inaltimea. Cand eram domnisoara de fiecare data imi alegeam prietenii mai inalti, mai ale ca eu am 1.82m. Mereu ma visam casatorita cu un barbat care avea cel putin 1.95 ca sa pot purta si tocuri. Nu a fost sa fie. Am cunoscut un om minunat si nu ma conteazanaltimea chiar daca este exact cat mine. La nunta am purtat balerini. Nu ma simteam bine la inceput dar dupa aceea eram fericita ca nu m-au durut picoarele si am dansat toata noaptea fara sa ma opresc. Nici nu-mi imaginez viata fara barbatul care imi este alaturi. Nici nu ma mai intereseaza inaltimea. Chiar vreau sa va zic ca la inceputul casnicie purtam doar incaltaminte pe talpa, acum de ceva timp port tocuri si chiar sunt mai inalta decat sotul meu cu vreo 7 cm. Nu ma deranjeaza deloc pentru ca stiu ca sunt iubita si sunt fericita. Asta conteaza.
alysyka
Postat pe 20 Mai 2009 15:19
eu sunt de parere ca cea mai importanta este fericirea noastra
MONYK_ADRIANA
Postat pe 20 Mai 2009 15:21
eu am 1.68m si viitorul meu sot are 1.71m ,dar eu imi doresc sa port pantofii cu tocul mare are ceva daca eu voi fi ceva mai inalta decat el.pls ast raspuns
dienutza_arfe
Postat pe 20 Mai 2009 19:08
nu
MONYK_ADRIANA
Postat pe 21 Mai 2009 16:14
Fetelor, ati luat-o razna! Pai inainte de nunta va ganditi si voi la inaltime?! Eu am 1, 54 si iubitul meu are 1, 80, deci de asta ce mai ziceti?! Mie imi place pt ca langa el ma simt protejata si iubita si ma poate cuprinde si ma poate muta in pat imediat...e suuuper
raluk4coco_grace
Postat pe 10 August 2009 10:40
buna fetelor. inca exista centre de comanda pt pantofi iar tocurile le poate inalta cu 2 cm.
grace003710
Postat pe 10 August 2009 10:49
draga nasa mea de cununie este la inaltime cu nasu,dar poarta numai tocuri de 12,nu poarta incaltaminte fara toc decatdaca se imbraca in trening,logic.este foarte eleganta si pantoful cu toc o face si mai eleganta.pe tocuri iti dai seama ca este vizibil mai inalta decat nasu,si nu este deloc complexata de acest fapt.si le sta si foarte bine impreuna,chiar si asa.ia-ti pantofii care iti plac cel mai mult,nu tine cont de toc,de nimic,tu vei fi printesa serii la nunta ta
oni_math
Postat pe 10 August 2009 13:30
De la: raluk4coco, la data 2009-08-10 10:40:35Fetelor, ati luat-o razna! Pai inainte de nunta va ganditi si voi la inaltime?! Eu am 1, 54 si iubitul meu are 1, 80, deci de asta ce mai ziceti?! Mie imi place pt ca langa el ma simt protejata si iubita si ma poate cuprinde si ma poate muta in pat imediat...e suuuper



...si intre noi e diferenta mare mai ales de greutate (vreo 60 kg mai mult el) si e super......ce-mi place ca si peste 7 luni ma va putea purta in brate cand voi fi cat balena...
asa l-am vrut, dar tot dragostea a fost hotaratoare
dack
Postat pe 10 August 2009 13:43
si viitorul meu sot este mai inalt ca mine.intre noi e diferenta de vreo 20 cm dar nu ma deranjeaza absolut deloc. ba chiar sunt bucuroasa ca este asa inalt pt ca pot purta tocuri cat mai inalte...asa ca nu inaltimea conteaza ci sa va intelegeti si sa va iubiti cu partenerii vostrii
grace004344
Postat pe 10 August 2009 15:53
Nu conteaza chiar deloc.Eu am 1,54 si sotul meu 1,93 si suntem fericiti de 23 de ani.
grace001775
Postat pe 10 August 2009 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
chiar exista noaptea nuntii? 2 De la: tudormihaela 9 Aprilie 2010 16:40
Aranjamene florale - MARE esec cu Events Boutique !!!! 3 De la: Elvira77 14 Februarie 2015 09:43
barbatii musulmani 91 De la: kudika_974523 23 Octombrie 2014 20:14
povestioare cu talc 3 De la: bastiuta 9 Decembrie 2008 19:03
cãutãm nașii de cununie 2 De la: flavius_8 4 Ianuarie 2015 17:06