Setari Cookie-uri

A facut cineva un altfel de nunta?

Ma casatoresc in 2010 si as vrea sa fac nunta in Viena cu cateva rude si prieteni, ceva mai select. Nu gasesc agentii care sa se ocupe cu organizarea nuntilor in Viena si nu gasesc nici preturi clare sa imi fac cat de cat o idee despre cat m-ar costa. Am auzit de multe persoane care s-au casatori in Viena si as vrea sa stiu ce formalitati trebuie facute...sunt in ceata momentan...Cine are informatii rog sa mi le comunice! Have a nice day!
grace004826
Postat pe 18 August 2009 19:37

...am revenit, cred ca faza cu nunta s-a rezolvat caci au aparut alte prioritati adica apare un bebe asa ca oricum va fi "altfel de nunta"
va pup
dack
Postat pe 19 August 2009 23:27
buna la toate domnisoarele si doamnelor cum o mai duceti??????
grace004972
Postat pe 26 August 2009 10:53
Salut! Sora mea a a facut un"altfel de nunta", pentru ca mereu a visat asa. A ales un restaurant mic si elegant, a invitat doar pe cei mai buni prieteni, fara rubedenii si neamuri pe care uneori nici nu le cunosti(te intrebi la nunta de unde or mai veni:)). Rochia nu a fost una de mireasa, ci una alba cu niste floricele portocalii, dar pe gustul ei, asa cum o visa.Traditii si obiceiuri demodate nu au existat si nu a murit nimeni,exceptand aruncatul buchetului.Ea si-a decorat sala dupa bunul plac si gust. Nu a fost cu dar si alte cele. Fiecare daca credea de cuviinta aducea un dar simbolic sau o amintire draguta. Au fost doar tineri, fara babe care isi dau cu parerea si se cred autostiutoare.:). Muzica a fost una de dans, placuta, de distractie, la fel pe gustul tinerilor. Nunta nu a tinut chiar pana dimineata, cum se obisnuieste, iar cand ajungi acasa praf, nici macar nu mai poti sa te bucuri de asa zisa "noaptea nuntii". Oricum a fost o nunta ft frumoasa si eleganta, chiar daca unele rubedenii au avut apoi ce comenta ca ele nu au fost chemate la nunta. Nu a contat.Fiecare din noi viseaza la acest moment si nu se merita sa lasam pe nimeni sa ni-l strice. Sa facem nunta exact asa cum visam, chiar daca unora din familie nu le place. :)O nunta de vis sa aveti!
elfi
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:30
Draga mea,

Viena iti ofera mii de posibilitati. Poti contacta agenti locali, pe internet, sau pur si simplu poti sa-ti organizezi singura fiecare pas, asa cum am facut si eu in Grecia. Nu-ti va lua mult timp si vei reduce cheltuielile la maximum. Daca vrei detalii, contacteaza-ma. Oricum, la Viena poti face nunta si la un castel, fara costuri ucigatoare. Ba chiar vei avea surpriza sa iesi mai ieftin decat la noi!
SadEdelweiss
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:43
da
o nunta alt fel sunt deacord pt ca eu asa am facut.
eu acum 1 luna am facut nunta , am fost o mireasa rosie doar cu un bolerou alb
poti sa te uiti la album
bafta
dflori80
Postat pe 10 Decembrie 2009 18:32
De la: grace002323, la data 2009-12-10 18:32:06da
o nunta alt fel sunt deacord pt ca eu asa am facut.
eu acum 1 luna am facut nunta , am fost o mireasa rosie doar cu un bolerou alb
poti sa te uiti la album
bafta


Buna grace 002323 si SALUTARI FETELE!

M-am uitat la pozele tale de la nunta. Imi place ideea cu alb/rosu. Superrr! Sa le vada sotul meu, care e dinamovist... . Am avut si eu nunta in 10.10.09 si n-am vrut sa tin cont de neamuri, obligatii si alte idiotenii. Am chemat exact pe cine am vrut eu si despre care am stiu ca ar veni cu placere la nunta; fara staroste sau vornic, fara respectarea intocmai a traditiilor, ca sa nu mai zic de furatul miresei si alte asemenea ineptii...si lipsa acestor "traditii" nu a facut decat ca nunta sa fie mai frumoasa. Povesti au fost, dar din partea celor care nu au fost invitati, pt ca auzisera cat de frumos a fost. Deci, fetele mele care urmeaza sa aveti nunta: FACETI CUM VA TAIE CAPUL, NU APLECATI URECEHA LA SFATURI SI LA BARFE! VA IESI ASA CUM VA VETI DORI SA IASA, DACA VA IMPLICATI EXCLUSIV VOI! V-AM PUPAT!
AmyB
Postat pe 10 Decembrie 2009 19:47
eu nu stiu ce sa zic, consider ca o singura data in viata poti purta rochie alba de mireasa, alte culori poti purta oricand. eu am purtat la banchet rochie rosie cum are grace, deci eu zic sa profitam de unica zi din viata noastra cand putem fi printese (ca si aspect fizic, ca de simtit toate ne simtim printese in acea zi minunata)
oanaiullliana
Postat pe 11 Decembrie 2009 09:18
Si eu am vrut sa fie altfel nunta mea dar am respectat si dorinta parintilor, care viseaza sa te vada frumos aranjat in ziua aceea..
Mi-am facut rochia la comanda, asa cum am vrut, ca sa ma puna pe mine in valoare.. nu am obligat pe nimeni sa poarte vreo culoare sau sa vina imbracat la 4 ace. Am specificat ca fiecare vine cum poate si cum vrea..
Am avut nunta intr-un club, mancare servita prin bufet suedez, open bar si karaoke.. decoratiuni facute de mine si prietene, fara flori si funde.. si toata lumea s-a simtit minunat, ca si noi.. nu am avut griji inutile pentru ca am planificat noi tot.. si am delegat prieteni si rude pentru fiecare aspect..
Noi am fost foarte multumiti si cred ca si oamenii..

Sa crezi in visul tau, cere ajutorul prietenilor, toti vor sa te ajute si unii chiar pot.. si o sa iasa asa cum vrei.
Succes si casa de piatra.
adeana
Postat pe 11 Decembrie 2009 16:49
http://ecarteanuntii.wordpress.com/

O altfel de nunta.
baby_me
Postat pe 11 Decembrie 2009 23:04
buna..am vazut comenturile tale pe grace si am zis sa vad si eu cat de nonconformista a fost nunta ta....am ramas uimitaaa........
cum ai facut rost de rochita aia asa draguta??de unde o ai?? o sa ma casatoresc si eu in aprilie si as vrea sa cumpar una ala fel..sau s-o inchiriez..imi poti da cateva detalii te rog mult..
mihaimelania20042
Postat pe 12 Decembrie 2009 19:19
Buna! as vrea si eu site-ul dupa care ti-ai cumparat rochia din china. Cum a fost materialul din care e confectionata rochia? Am gasit si eu cateva site-uri cu rochii din china, la niste preturi f mici fata de restul pietei, dar nu stiu cum sunt materialele din care e confectionata rochia. Merci frumos. astept raspunsul tau.
Amy_L
Postat pe 19 Martie 2010 14:30
Pentru evenimentele in aer liber va recomand www.bucatari.net . Am fost la 3 evenimente organizate de ei si am ramas foarte placut impresionata
cryss002
Postat pe 13 Iunie 2010 08:48
De la: Ruxandra_B, la data 2009-06-08 11:35:16Salut.

Ce ai zice de o nunta la PARIS?
Biserica ortodoxa, poze prin oras, restaurant cu vedere la Turnul Eiffel... asta a fost nunta mea anul trecut (vezi poze pe profilul meu).
Si de anul asta organizez astfel de nunti pentru romani dornici de o altfel de nunta.

Scrie-mi: barbu.ruxandra@gmail.com

Ruxandra

Ruxandra felicitari! Daca as fi vazut mesajul tau de anul trecut cand am inceput sa ne planuim nunta, poate am fi pus si posibilitatea asta in calcul, imi place ideea iar noi iubim Parisul
lucky_happy
Postat pe 13 Iunie 2010 10:19
De la: MiBa, la data 2009-03-05 10:15:31Eu am zis 'da' in septembrie, anul trecut, dupa 11 ani de relatie. Pentru ca, asa cum spui si tu, nu mi-am dorit nunta banala, am facut totul cum mi-a trecut prin cap. In plus, totul s-a pus cap la cap in numai 2 saptamani. Prin urmare, rochia am comandat-o pe net in China, verighetele in Italia, am facut rezervari la un hotel pe o insula in Grecia, am inchiriat un autocar, am imbarcat familie, amici, rubedenii si, intr-o joi seara, am purces la drum
Draga MiBa, spune-mi te rog, unde ai comandat rochia aceea de mireasa si cat timp a durat sa vina si daca ai fost multumita de comanda ( oret calitate, masuri , etc).. Multumesc anticipat!
kudika052198
Postat pe 13 Iunie 2010 11:40
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 13 Iunie 2010 11:44
Buna, ai putea sa-mi dai te rog si mie site-ul din China? M-ar interesa pentru rochii de ocaze. Mersic fain, Nico
nicolici84cat_grace
Postat pe 14 Iunie 2010 18:39
Rochii made in China - www.landybridal.com sau pe ebay. Iei legatura cu omu si ii zici ce si cum. Poti alege materiale, sa stii ca arata frumos - am vazut 3 rochii - toate erau cusute foarte bine, aplicatii deosebite.
Succes.
adeana
Postat pe 15 Iunie 2010 15:26
adina buzatu spunea intr-o emisiune sa nu se mai imbrace femeia intr-o culoarea si neaparat sa il impopotoneze si pe barbat cu o culoarea asemanatoare ei;))(cravata,camasa,etc) cica deranjeaza ochiul enorm! Se alege o floare ca e naturala de culoarea rochiei femeii daca se vrea neaparat si i se pune in buzunarul pieptului, dar poate atat." ca vad pe aici tot timpul "asorteuri: d-astea:)
am spus doar ce am auzit, nu critic pe nimeni! fiecare face ce vrea!
cristinne83
Postat pe 18 Iunie 2010 15:05
adina buzatu spunea intr-o emisiune sa nu se mai imbrace femeia intr-o culoarea si neaparat sa il impopotoneze si pe barbat cu o culoarea asemanatoare ei;))(cravata,camasa,etc) cica deranjeaza ochiul enorm! Se alege o floare ca e naturala de culoarea rochiei femeii daca se vrea neaparat si i se pune in buzunarul pieptului, dar poate atat." ca vad pe aici tot timpul "asorteuri: d-astea:)
am spus doar ce am auzit, nu critic pe nimeni! fiecare face ce vrea!
cristinne83
Postat pe 18 Iunie 2010 15:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Filmare si fotografiere de nunta 5 De la: kudika_14596 21 August 2012 14:57
Concurs: Puma urban motion 67 De la: Concurs_Grace 5 Iunie 2009 18:11
Hristos a inviat! 20 De la: aditza_ursuletz 23 Aprilie 2009 12:17
de ce a murit? 53 De la: gigi_oprea 12 Ianuarie 2011 23:29
cum sa faci bani 3 De la: grace006229 5 Noiembrie 2009 15:29