Setari Cookie-uri

traditii si obiceiuri de nunta in moldova

din cate am citit pe from nu mai sunt multe persoane care doresc sa imbine traditiile vechi cu moda de acum. eu doresc sa ma folosesc si de traditii dar nu cred ca le stiu pe toate sau la unele mai am nelamuriri.de aceea daca mai este cineva iubitor de autentic va rog sa-mi spuneti si mie cum decurge o nunta traditionala.
mihaelaonu
Postat pe 23 Martie 2009 23:11
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:29
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html

PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:16
sunt foarte multe de spus...depinde ce anume stii tu..si ce iti mai ramane de aflat ...cat despre cele "moderne" ..la care anume te referi..eu nu cunosc nici o traditie noua..inafara de idiotenia ca acum se fura si mirele...o protie...
BarbieGirl_grace
Postat pe 16 August 2009 21:47
buna.si eu sunt moldoveanca..din bacau mai exact si am nunta anul asta in august.ce pot sa'ti spun.....din traditiile vechi eu am pastat cateva...de ex.....jucatul gainii la restaurant..numai k in loc de gaina adevarata voi avea una facuta din fructe de ex.pepene corpul o scobitoare gatul..etc....traditii noi....dansul mirilor..eu nu voi face un lent..voi aea un mix..intre lent latino dance.....l dzgatitul miresei nu imi voi pune batic asa cum e traditia imi voi pune o palarie...cam atatea imi vin in minte akum...orcum id.ul meu e: just_a_girl1720
elena8820
Postat pe 8 Februarie 2010 01:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
merita sa apelezi la agentii? 60 De la: 14 Octombrie 2016 09:58
Lasati fotografiile sa vorbeasca 1 De la: oanasimona17 23 Februarie 2010 09:56
FRUCTIERE IN FORMA DE LEBEDA 2 De la: Cassey 10 Noiembrie 2009 18:30
Surpriza la nunti , botezuri , onomastici sau diferite evenimente! 7 De la: Vandcostumeorientale 28 Noiembrie 2015 12:59
unde va faceti unghiile? 1 De la: corinaxgym 7 Septembrie 2010 10:57