Setari Cookie-uri

Senzatia "taedium vitae"-varianta scurta

Sora si frate,acelasi sange dar diferiti.Ea,cred,ii spala creierul mamei.Ele ajung sa ma jigneasca in ultimul hal pe nedrept si chiar sa ma urasca.Sotul e alaturi de mine.El reuseste sa-i explice mamei lui,sa o faca sa vada adevarul.Mama lui isi da seama si regreta.Raul este deja produs.Ce ati face in aceasta situatie?S-au creat niste animozitati...putin spus.Nu pot sa uit toata viata mea!
Va multumesc!Numai bine!
grace005083
Postat pe 1 Septembrie 2009 01:52
Iesi pt. o perioada din acel anturaj, vezi-ti de familia ta , rupe pt o perioada oricelegatura cu cele doua persoane. Timpul va arata cine este de vina.Partea buna e ca sotul te intelege si este alaturi de tine.
Nu incerca sa-ti aperi drepturile urland, nu ei reusi, mai bine fa un pas in spate.
toate bune
popa_Tanda
Postat pe 7 Septembrie 2009 08:45
Rupe orice legatura cu acele persoane, daca stati impreuna pleaca, Ia-ti casa prin Prima Casa , sau du-te in chirie, cu tot cu sot, iar daca mai au intalniri de familie, trimite-l doar pe el, ca doar n-or fi si familia ta, tu ai alta familie, pe de alta parte. Nu vad de ce suntem neaparat rude cu familia sotului si invers? Doar cu el m-am casatorit, nu cu toata familia lui!!!!!!!!!!!
succes!
Tinet
Postat pe 7 Septembrie 2009 09:54
Inca ceva: Inainte de a pleca spune-le tot ce ai pe suflet legat de ele, astfel ma poti razbuna si pe mine , si eu stau cu fam sotului pana primesc aprobarea ptr Prima casa, adica pana vireaza banca banii in contul vanzatorului. Doamne ce greu e!!!! Rezist pentru fetita mea.....
Inteleg prin ce treci, daca poti, evadeaza tu inaintea mea, sa ma pot bucura si eu, daca tu reusesti voi reusi si eu!!!!!!!
Tinet
Postat pe 7 Septembrie 2009 09:58
SA STI CA PARTEA CU PLECATUL STE SOLUTIA SI INCEARCA CUM AU ZIS MAI SUS SA NU MAI MERGI PE LA EI O PERIOADA SI SA VEZI CA PANA LA URMA ELE O SA TE CAUTE,LA MINE ASA A FOST SOACRA MEA A VENIT LA NOI SI A VRUT SA NE IMPACAM.MULT SUCCES SI NERVI TARI CA O SAAI NEVOIE
MONYK_ADRIANA
Postat pe 7 Septembrie 2009 11:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog mult,ajutati-ma sa-mi salvez relatia... 49 De la: Cassey 24 August 2009 14:57
Senzatia "taedium vitae" 8 De la: madalina1 4 Februarie 2010 18:12
Help me... 2 De la: AnnaDenisa 4 Februarie 2010 09:09
Vestimentatia la nunta! Doamnelor si domnilor, mai lasati tzarania si pe acasa, va rog! 4 De la: cristinn 3 Septembrie 2009 17:08
ce restaurante ar trebui sa evitam pentru nunta? 83 De la: cristinne83 13 Aprilie 2021 00:20