Setari Cookie-uri

Furtul la meniul de la restaurant

De la: felicia, la data 2009-10-27 10:54:24buna fetelor,eu as vrea sa imi fac meniul de nunta prin firma de catering,dar am nevoie de o sala in care sa incapa 90-100 persoane...va rog frumos daca stiti pe cineva care a inchiriat sau inchiriaza sala anuntati-ma,va sun sau va contactez eu pe mail,poate sa fie si cantina nu e problema a voi avea decoratiuni dar sa fie ieftina(15-25 mil lei vechi) nunta va fi pe 22 august 2010
va rog...

te-as sfatui sa eviti cateringul, am fost la cateva nunti care au fost organizate cu firme de catering si mancarea a fsot oribila. friptura era stricata (invitatii mancau si mergeau la baie sa vomite), macarea care trebuia sa fie calda era foarte rece. A mai fost cineva care si-a facut nunta la Romexpo pt ca avea multi invitati si s-a gandit ca o sa iasa bine si a avut firma de catering si toti invitatii dupa nunta au zis ca a fost frumos ca atmosfera insa mancarea a fost oribila si sarmalele si friptura reci.
carmela_grace
Postat pe 28 Octombrie 2009 09:49
in ceea ce priveste furtul la meniu si eu am avut nunta anul trecut la restaurantul Calipso din Agronomie si am fost foarte multumita. toate bauturile le-am adus noi, fructele la fel, covrigeii/alune la fel.nunta a fost duminica si luni pe seara ne-am intors la restaurant sa luam ceea ce ramasese si am primit inapoi vreo 10 bacsuri de vin (1 bacs=4sticle), cateva bacsuri de cola, apa minerala si apa plata. tortul fusese de 5 etaje si ramasese blatul de jos (cel mai mare) intact si jumatate din cel de deasupra, ramasesera si cateva fructe dar le-am lasat la restaurant. ne-au inapoiat pana si o punga de covrigei ramasa. Bineinteles ca le-am lasat si noi 2 bacsuri de vin si suc. Am fost foarte multumita de servire si atentia acordata invitatilor, iar daca m-au furat au luat cu bun simt . Mancare a ramas destula pt ca la friptura deja jumatate din invitati plecasera.
carmela_grace
Postat pe 28 Octombrie 2009 09:56
Pentru a avea grija de toate lucrurile astea, luati-va un wedding planner care sa se ocupe de organizarea evenimentului in cele mai mici detalii si sa fie prezent si la eveniment, un wedding planner stie ce sa urmareasca, in special cand clientul vine cu bautura lui,la ce ora se dau felurile de mancare, modul de organizare al bucatariei,are grija ca toata lumea sa aiba in orice moment ceea ce doreste pe masa..
Lilly_s
Postat pe 19 Februarie 2010 19:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
culoarea... 19 De la: myssnatacha 26 Iulie 2010 11:59
buna 1 De la: lyly_30_2005 18 Septembrie 2009 09:26
Restaurant elegant si un Sfat,pls! 7 De la: felicia 27 Octombrie 2009 10:56
Locatie super pentru petreceri pana in 100 persoane 2 De la: grace004978 8 Noiembrie 2009 19:54
Parada mirese 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:16