Setari Cookie-uri

Furtul la meniul de la restaurant

Voi ce stiti despre "furtul" la meniu, la restaurant ca la mine in oras cel putin se fura la greu, iti pun in carca tot felul de lucruri - de la ultimul fel de mancare unde sunt prezenti 20% din invitati ei iti fac 50% si faze de astea.
Cum evitam?Putem face ceva in sensul asta?
alina
Postat pe 31 Martie 2009 13:58
Este adevarat si din pacate nu prea ai ce face, te poti intelege cu ei sa-i intrebi in cazul in care in cel mai nefericit caz vin mai putini fata de meniurile comandate cum platesti meniul.
La Cluj sunt doua variante depinde de restaurant ori platesti nuami apritivul sau platesti tot meniu. Important e sa-ti lase 10-15 meniuri nefacute si sa le faca daca ai tai vor observa ca vine toata lume la care sau asteptat.(la mine asa a fost) Pentru bautura eu am avut pe cineva, cine sa ocupat de frigidere si de locul unde era pastrata - un frate de-a lui tata, ca parintii vostrii tb sa se ocupe de invitati. Dar tot sa furat si sa furat si din tort, ca mi-a ajuns la fix (cu tote ca comandasem mai mult cu 2 kg ca la toata familia ne plac prajiturile) parinti nici nu au avut tort pe farfurie. La tort am inteles ca ceea mai buna varianta pentru a nu te fura, sa-ti faca de la cofetarie gata portionate feliile de 90-100gr si cu folia aceea subtire cum e la diplomat - asa stii cate bucati ai si asa nu prea te pot fura, in cazul acesta tb sa vezi pt ce model de tort poti opta. Succes si casa de piatra.
laura02maria
Postat pe 31 Martie 2009 14:48
sunt foarte dezamagita dar traim in Romania nu?
alina
Postat pe 31 Martie 2009 15:32
nu ti mai spun ca si la noi in craiova am auzit de cativa patroni scarbosi de ex sotul meu a lucrat la palace pe calea buc numai el stie ce magarii se fac chiar si chelnarii pun mana asa ca de la inceput noi ne pregatim si pt asta dar sper sa nu exagereze de ex cerea pe cutitul pt taiat tortul 100 de £ sau la masa mirilor servea somon si la nuntasi mai stiu eu ce in fine apropo tu alina ai spus ca ai nunta la europeca daca imi aduc aminte bine si sora mea tot acolo la anu viit daca ai timp trimite mi un mes sa mi pov cum este va pup pa
andre_dany
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:21
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro







Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:13
O! CU FURTUL E TREABA SERIOASA SI LA NOI LA IASI.La nunta fiului meu,desi am facut-o la un local tre-tre.select ne-au furat ca in codru.Nu am avut nuntasi multi,asa cum am anuntat si am facut la ei nunta special fiind un local cu capacitate mai mica si in centrul orasului,bine cotat ca si asezare. Au fost MARI MAGARI :au furat din bauturi ,din meniu,din tort nu mai spun.Erau o parte din invitati deja plecati si a fost tort cit lumea si ei au pus cite o feliuta micuta si nici macar o felie la sfirsit nu vroiau sa dea pentru fetita nasei.Au furat vinul si tariile ramase(aduse de noi in cantitati duble decit erau necesare),pina si cafeaua nu a fost servita decit la insistente,desi stabilisem sa se dea cite doua cafele de persoana(cumparata de noi tot multa si de calitate)
Clubul respectiv "RDS" se numeste este in Iasi,la RIPA GALBENA.Am spus la toata lumea care nu a fost acolo cit de NESIMTITI sunt cei de acolo ,in frunte cu seful localului.Mie,ca si soacra mare mi-au luat friptura de pe masa innainte sa apuc sa gust din ea,eram ocupata cu invitatii.
NU NE-AM PUTUT IMAGINA CA ASA HOTIE POATE SA FIE LA UN LOCAL CARE SE TINE SELECT !
BAFTA SI NOROC VA DORESC VOUA !
kudika002769
Postat pe 2 Iunie 2009 12:31
Sunt noua pe acest forum dar dupa ce am citit,m-am ingrozit!!am si eu nunta pe 7 noiembrie 2009 si sincer ma astept sa ma `fure` la restaurant,dar macar sa o faca cu bun simt.....
Amy_1107
Postat pe 3 Iunie 2009 02:11
De la: grace002314, la data 2009-06-02 12:31:59O! CU FURTUL E TREABA SERIOASA SI LA NOI LA IASI.La nunta fiului meu,desi am facut-o la un local tre-tre.select ne-au furat ca in codru.Nu am avut nuntasi multi,asa cum am anuntat si am facut la ei nunta special fiind un local cu capacitate mai mica si in centrul orasului,bine cotat ca si asezare. Au fost MARI MAGARI :au furat din bauturi ,din meniu,din tort nu mai spun.Erau o parte din invitati deja plecati si a fost tort cit lumea si ei au pus cite o feliuta micuta si nici macar o felie la sfirsit nu vroiau sa dea pentru fetita nasei.Au furat vinul si tariile ramase(aduse de noi in cantitati duble decit erau necesare),pina si cafeaua nu a fost servita decit la insistente,desi stabilisem sa se dea cite doua cafele de persoana(cumparata de noi tot multa si de calitate)
Clubul respectiv "RDS" se numeste este in Iasi,la RIPA GALBENA.Am spus la toata lumea care nu a fost acolo cit de NESIMTITI sunt cei de acolo ,in frunte cu seful localului.Mie,ca si soacra mare mi-au luat friptura de pe masa innainte sa apuc sa gust din ea,eram ocupata cu invitatii.
NU NE-AM PUTUT IMAGINA CA ASA HOTIE POATE SA FIE LA UN LOCAL CARE SE TINE SELECT !
BAFTA SI NOROC VA DORESC VOUA !





se numeste CLUB RS SI NU RDS....in fine....eu una am tot in iasi nunta la ciric si am auzit de niste grozavii acolo. ...se fura berea din dozatoare si se lasau dozatoarele goale....si asa mai departe....mi-e un pic teama ....totusi cum se poate evita asta???se poate sa pui pe cineva care sa pazeasca toata noaptea sa nu se fure din nimik??????kiar ma ingrozeste treaba asta cand ma gandesc cat de greu e sa castigi banii in ziua de azi....iar altii ca nesimtitii te fura pe fata....
Bluesky_grace
Postat pe 3 Iunie 2009 09:56
Scuze,vorbea cineva pe linga mine de RDS(privind pachetul oferit de servicii)si am gresit.Da,e vorba de "Club RS ".
Poate in alta locatie accepta sa fie cineva din familie care sa supravegheze dar acolo nici nu au vrut sa auda de asa ceva.Au impus meniul de cel putin .../persoana(destul de piparat fiti sigure)si au acceptat sa aducem noi apa minerala,sucuri,vin,tarii,sampania,dulciurile si tortul,cafeaua.Ei trebuiau sa asigure servirea la masa.Cind am dus inainte de prinz toate ,seful de local s-a dat plecat iar ajutoarele nu ne-au semnat cit de cit ceva,un act cu cite am adus si depozitat la ei(au spus ca nu se face asa ceva ).Noi nu aveam experienta si fiindca eram si ocupati iar rudele au sosit si din alte localitati,nu aveam ce face si am acceptat ce ne-au impus "GOLANII"de acolo.NOI suntem oameni corecti(chiar prea,prea)si nu am crezut ca vor fi asa HOTI SI MINCINOSI.MIRII au venit si ei in IASI pe ultima suta fiind angajati la o Companie mare din alt oras si atunci....Mai bine se imbracau mire si mireasa,mergeau la biserica normal si apoi faceam o petrecere chiar in famile restrinsa si le dadeam banii lor in mina decit la hotii de la local.Asa a fost zbucium mare,cheltuiala la fel si la urma nu au prea ramas cu cine stie ce!
Nu numai ca nu au adus tot la masa,trebuia sa insiste cineva sa aduca apa minerala sau suc la masa;bautura desi a fost din belsug nu se prea consuma(fiind cam toti cu masina)si a ramas sa luam a doua zi canistrele cu vin si apa minerala,dupa ce socrul mare le-a oferit cadou la chelneri 20 litri vin,apa minerala,suc si bacsis.A doua zi erau de serviciu alti doi-trei angajati care ne-au dat doar 1/2 canistra de vin,un bax de apa minerala explicind ca atat au preluat ei in grija.
HOTI,PORCI,NESIMTITI !
kudika002769
Postat pe 3 Iunie 2009 13:07
cel mai bine este sa faceti ce am facut eu , am gasit un salon special de evenimente , salon angel si am semnat contractul cu toate bauturile alcoolice si nealcoolice nelimitat pe toata durata evenimentului, deci ce si cine sa ma fure? si este doar 55 ron de persoana eu zic ca este super avatajos, oricum ei fac numai evenimente si sunt super atenti la toate sau macar asa par , desi pana acum nu mi-au dat nici un motiv da indoiala deci recomand cu mare placere locatia si preturile lor ca in ziua de azi conteaza sa nu ai meniul 100 euro
alexia3_grace
Postat pe 4 Iunie 2009 15:36
la mine a fost foarte bine. nu ne-au luat bani pentru inchirierea restaurantului. am avut peste 10 chelneri, care erau tot timpul printre mese. tortul a fost taiat si impartit in restaurant, in fata noastra si a invitatilor, asa ca nu se pune problema ca au furat. si asa nu a ajuns, pentru ca noi facusem tortul pentru 150 de persoane, ei s-au straduit si l-au facut pentru toti cei 186 de invitati (ca atatia au fost pana la urma - fara socrii, nasi si miri). nasii si socrii au renuntat la tort ca sa dea la invitati. iar eu si sotul meu am inpartit o ucatica. la un moment dat s-au spart vreo 20 de farfurii si castroane, dar nu ni le-a pus la nota, a zis ca ala e norocul nostru. apoi a doua zi cand ne-am dus sa luat ce ramasese, au inceput sa iasa cu baxurile de suc, apa, lazile de bere... berile intregi le-am lasat acolo, am cerut doar sticle goale in schimb, ca trebuia sa ducem ambalajul inapoi de unde l-am luat (berea, sucurile si apa le-m dus eu pentru ca mama mea lucra la o fabrica de bere si o ruda la o farica de sucuri). le-am lasat si sucurile si berea la restaurant. a fost foarte frumos si nu ne-a furat deloc. la fel, prajiturile, fructele, care ramasesera le-am lasat acolo. localul a fost superb,servirea impecabila, preturile foarte bune.
daniian
Postat pe 6 Iunie 2009 09:27
buna,eu lucrez ca ospatar sau mai bine zis am lucrat,am fost la nunti ,la botezuri ,etc am lucrat ultima oara la un hotel unde am fost tare dezamagita,toate veneau de la bucatarie ,sefa bucatar era si sefa de unitate ,dupa ce am plecat de acolo am aflat ca lua peste 20milioane (vechi)"pt angajati" eu una primeam 500de mii vechii ,si pe langa asta fura la greuceanu,daca veneau mai putini invitati trebuia sa platesti meniu ,pe care nu tot timpul il primeai acasa ,iar daca apareau invitati mai tarziu meniu se facea din resturi adica din ceea ce ramanea de la cei care nu au mancat.Cate injuraturi isi primeau invitatii pe la spate.eram doar 2 ospatari.trebe avut grija si sa va ganditi bine la ce mancati,eu cel putin nu mai mananc niciodata sarmale la o nunta
in ceea ce priveste furatul,pe noi ne punea sa treem pe hartie si ceea ce nu am dat de ex daca dadeam 3 beri la masa treceam 6 si tot asa dar nu vedeam nici un ban.Eu cel putin nu am plecat niciodata cu nimic de la o nunta,multa grija la ceea ce consumati si cat consumati
bafta si casa de piatra tuturor care se casatoresc
si daca va ramane ceva luati tot acasa nu mai lasati nimic decat daca merita si ati avut o servire impecabila
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 6 Iunie 2009 12:31
De la: alina_manuela, la data 2009-03-31 15:32:13 sunt foarte dezamagita dar traim in Romania nu?


ai zis-o:"traim in romania"! si, ne caracterizeaze ideea de a ne fura unul altuia caciula, de a nu pleca cu mana goala de la job, etc. refuz sa cred ca se fura (!) de nevoie. pur si simplu asta e mentalitatea colectiva!!!
ne resemnam? luam atitudine?!
de obicei ne revolutionam cand santem partea vatamata, sau pe cale de a fi; in rest, privim, ridicam din umeri, comentam....si cam atat! in cel mai fericit caz facem o sedinta de bloc/mahala/serviciu, notam faptele si frustrarile si punct.
eu ma revolt cand merg la un restaurant, aleg un meniu, imi place si cand revin fac aceeasi comanda numai ca, ce sa vezi: alta tura la bucatarie, alt gust, alt aspect, alta marime!
iarta-i, uita-i si FII FERICITA! oricand se poate mai rau.
toate cele bune tuturor!


luminutza
Postat pe 6 Iunie 2009 12:37
Dragele mele, credeti-ma ca in restaurante se fac foarte foarte mult manarii. Am lucrat si eu doua veri ca picol si normal ca faceam numai ce ziceau ospatarii si bucatarii. Oameni buni, nu va faceti nunta in restaurante mediocre unde urla foamea-n ei, fiti foarte atenti cu locatia, cu oamenii. Cand lucram eu, se fura in draci. De la inceput se aprovizionau toti, pt ca nuntasii mereu aveau pe cineva care sa verifice frigiderele. Tort iarasi ne serveam singuri, dar niciodata cat sa nu ramana pt invitati.FITI ATENTE CE S_A INTAMPLAT ODATA: Serveam friptura si nuntasii au dat peste mine (dansau o hora), iar mie mi-au cazut farfuriile pe joc cu tot cu mancare. am luat maturat, am maturat cartofi, carne, tot si m-am dus in bucatarie sa le arunc. Cand m-a vazut bucutareasa ca vreau sa le arunc, a inceput sa tipe sa nu le arunc, ca ce vrem sa le platim? a spalat carnea si a pus-o in urmatoarele meniuri!!!! deci decat sa am o nunta la care sa isi bata joc de mine si de banii mei niste analfabeti, mai bine zic pas!! Bafta
dalegal
Postat pe 6 Iunie 2009 13:12
Buna!

As vrea sa stiu unde ti-ai facut tu nunta, in ce oras , ce restaurant, cand, ca sa stiu sa-mi caut si eu din timp.

Multumesc anticipat!
Andreea
andluceea
Postat pe 6 Iunie 2009 20:53
De la: loredana, la data 2009-06-06 09:27:24la mine a fost foarte bine. nu ne-au luat bani pentru inchirierea restaurantului. am avut peste 10 chelneri, care erau tot timpul printre mese. tortul a fost taiat si impartit in restaurant, in fata noastra si a invitatilor, asa ca nu se pune problema ca au furat. si asa nu a ajuns, pentru ca noi facusem tortul pentru 150 de persoane, ei s-au straduit si l-au facut pentru toti cei 186 de invitati (ca atatia au fost pana la urma - fara socrii, nasi si miri). nasii si socrii au renuntat la tort ca sa dea la invitati. iar eu si sotul meu am inpartit o ucatica. la un moment dat s-au spart vreo 20 de farfurii si castroane, dar nu ni le-a pus la nota, a zis ca ala e norocul nostru. apoi a doua zi cand ne-am dus sa luat ce ramasese, au inceput sa iasa cu baxurile de suc, apa, lazile de bere... berile intregi le-am lasat acolo, am cerut doar sticle goale in schimb, ca trebuia sa ducem ambalajul inapoi de unde l-am luat (berea, sucurile si apa le-m dus eu pentru ca mama mea lucra la o fabrica de bere si o ruda la o farica de sucuri). le-am lasat si sucurile si berea la restaurant. a fost foarte frumos si nu ne-a furat deloc. la fel, prajiturile, fructele, care ramasesera le-am lasat acolo. localul a fost superb,servirea impecabila, preturile foarte bune.
andluceea
Postat pe 6 Iunie 2009 20:55
Pentru Loredana:

Buna!

As vrea sa stiu unde ti-ai facut tu nunta, in ce oras , ce restaurant, cand, ca sa stiu sa-mi caut si eu din timp.

Multumesc anticipat!
Andreea
andluceea
Postat pe 6 Iunie 2009 20:57
Fetelor, va recomand un restaurant super! Eu am avut nunta pe 24 mai si am fost foarte multumita! A fost cate un chelner la masa, bauturile au fost in permanenta reci, mancarurile calde, torul a fost servit in fata noastra si restul ni l-a pus la pachet! Si la sfarsit, noi avand nunta duminica, multi au plecat inainte de friptura...la nota ne-au trecut doar fripturile, neplatind vreo 10-15 menuri!!! Ce restaurant mai face asa ceva? Restaurantul se numeste Casa Alsy! Il recomnad cu cea mai mai caldura!
cookie-tatata
Postat pe 7 Iunie 2009 11:23
Eu am noroc ca fac nunta la restaurantul surori mele.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 8 Iunie 2009 15:23
De la: andluceea, la data 2009-06-06 20:57:12Pentru Loredana:

Buna!

As vrea sa stiu unde ti-ai facut tu nunta, in ce oras , ce restaurant, cand, ca sa stiu sa-mi caut si eu din timp.

Multumesc anticipat!
Andreea



Eu sunt din Sacele, judetul Brasov. Restaurantul se numeste Hanul Muresenilor, tot in Sacele. Iar nunta am facut-o pe 24/04/2004. Dar am mai fost si la alte nunti organizate acolo. Si la fel de multumiti au fost si alti miri. Locul este si foarte mare. Au incaput 200 de persoane si ringul de dans a ramas intact (era mare si el). Si mai are si terasa, si hotel, si de toate.
daniian
Postat pe 9 Iunie 2009 10:47
Buna ziua!
Nu trebuie sa ne lasam chiar asa furati!Sunt marea majoritate niste HOTI,PARVENITI,LIPSITI DE EXPERIENTA IN DOMENIU.
Putem face ceva,desigur,exista tot felul de servicii in slujba consumatorului,este o lupta crancena,dar merita efortul.
Si noi am avut nunta de curand in Bucuresti,la super selectul rest.Jade/Titan vav parc IOR,au furat pe rupte ospatarii,au lasat invitatii fara friptura,alt ospatar s-a imbatat,de servit a servit doar un singur ospatar,ospatarita era total pe dinafara(deh numai asa angajeaza,probabil le da salarii mici si de aceea fura????),aerul conditionat functiona la maxim????de aceea noi am stat ca si intr-o sauna.
Evitati acest rest.JADE,daca nu vreti sa patiti la fel,iar daca sunt alte persoane care au patit la fel la acest rest.ii astept sa ne unim si sa-i invatam minte,voi face reclamatii peste reclamatii,la toate serviciile competente.
NU VA RAMANE ASA! promit solemn.
Si-au batut joc de banii nostri munciti din greu,(am avut bauturi pentru toate gusturile,nu au servit invitatii la mese),de evenimentul UNIC care se dorea a fi intim( au avut terasa deschisa,desi cand am semnat contractul am specificat ca vrem si terasa DOAR pentru noi.).
Asadar aveti mare grija la ce locatie alegeti sa sarbatoriti evenimente de genul acesta,clauze stipulate in scris si nu pe vorbe,caci oameni sunt extrem de NESERIOSI,mai ales cand vine vorba de bani.
Bafta multa!
claudia_carmen
Postat pe 11 Iunie 2009 14:12
De la: grace002314, la data 2009-06-03 13:07:05Scuze,vorbea cineva pe linga mine de RDS(privind pachetul oferit de servicii)si am gresit.Da,e vorba de "Club RS ".
Poate in alta locatie accepta sa fie cineva din familie care sa supravegheze dar acolo nici nu au vrut sa auda de asa ceva.Au impus meniul de cel putin .../persoana(destul de piparat fiti sigure)si au acceptat sa aducem noi apa minerala,sucuri,vin,tarii,sampania,dulciurile si tortul,cafeaua.Ei trebuiau sa asigure servirea la masa.Cind am dus inainte de prinz toate ,seful de local s-a dat plecat iar ajutoarele nu ne-au semnat cit de cit ceva,un act cu cite am adus si depozitat la ei(au spus ca nu se face asa ceva ).Noi nu aveam experienta si fiindca eram si ocupati iar rudele au sosit si din alte localitati,nu aveam ce face si am acceptat ce ne-au impus "GOLANII"de acolo.NOI suntem oameni corecti(chiar prea,prea)si nu am crezut ca vor fi asa HOTI SI MINCINOSI.MIRII au venit si ei in IASI pe ultima suta fiind angajati la o Companie mare din alt oras si atunci....Mai bine se imbracau mire si mireasa,mergeau la biserica normal si apoi faceam o petrecere chiar in famile restrinsa si le dadeam banii lor in mina decit la hotii de la local.Asa a fost zbucium mare,cheltuiala la fel si la urma nu au prea ramas cu cine stie ce!
Nu numai ca nu au adus tot la masa,trebuia sa insiste cineva sa aduca apa minerala sau suc la masa;bautura desi a fost din belsug nu se prea consuma(fiind cam toti cu masina)si a ramas sa luam a doua zi canistrele cu vin si apa minerala,dupa ce socrul mare le-a oferit cadou la chelneri 20 litri vin,apa minerala,suc si bacsis.A doua zi erau de serviciu alti doi-trei angajati care ne-au dat doar 1/2 canistra de vin,un bax de apa minerala explicind ca atat au preluat ei in grija.
HOTI,PORCI,NESIMTITI !
lavinialia
Postat pe 16 Iunie 2009 08:45
De la: grace000397, la data 2009-06-11 14:12:44Buna ziua!
Nu trebuie sa ne lasam chiar asa furati!Sunt marea majoritate niste HOTI,PARVENITI,LIPSITI DE EXPERIENTA IN DOMENIU.
Putem face ceva,desigur,exista tot felul de servicii in slujba consumatorului,este o lupta crancena,dar merita efortul.
Si noi am avut nunta de curand in Bucuresti,la super selectul rest.Jade/Titan vav parc IOR,au furat pe rupte ospatarii,au lasat invitatii fara friptura,alt ospatar s-a imbatat,de servit a servit doar un singur ospatar,ospatarita era total pe dinafara(deh numai asa angajeaza,probabil le da salarii mici si de aceea fura????),aerul conditionat functiona la maxim????de aceea noi am stat ca si intr-o sauna.
Evitati acest rest.JADE,daca nu vreti sa patiti la fel,iar daca sunt alte persoane care au patit la fel la acest rest.ii astept sa ne unim si sa-i invatam minte,voi face reclamatii peste reclamatii,la toate serviciile competente.
NU VA RAMANE ASA! promit solemn.
Si-au batut joc de banii nostri munciti din greu,(am avut bauturi pentru toate gusturile,nu au servit invitatii la mese),de evenimentul UNIC care se dorea a fi intim( au avut terasa deschisa,desi cand am semnat contractul am specificat ca vrem si terasa DOAR pentru noi.).
Asadar aveti mare grija la ce locatie alegeti sa sarbatoriti evenimente de genul acesta,clauze stipulate in scris si nu pe vorbe,caci oameni sunt extrem de NESERIOSI,mai ales cand vine vorba de bani.
Bafta multa!


Buna! Cand am citit ce ai povestit tu, nu imi venea sa cred...si totusi am patit si eu la fel...tot acolo...Groaznic, ce sa mai spun, nu ma asteptam la asa ceva de la acest restaurant. Acum raman cu amintirea...halal amintire! Ce sa mai fac, nu pot sa fac inca odata nunta...Mult succes tuturor si sa nu patiti ca noi!!!
evelinne
Postat pe 23 Iunie 2009 13:06
fetelor va rog sa ma ajutati si pe mine ,a facut cineva nunta la bucresti la casa oamenilor de stiinta din str lahovari,ori ati auzit de la amici cum este personalul,la fel sint probleme.
grace003710
Postat pe 30 Iunie 2009 10:15
De la: grace000397, la data 2009-06-11 14:12:44Buna ziua!
Nu trebuie sa ne lasam chiar asa furati!Sunt marea majoritate niste HOTI,PARVENITI,LIPSITI DE EXPERIENTA IN DOMENIU.
Putem face ceva,desigur,exista tot felul de servicii in slujba consumatorului,este o lupta crancena,dar merita efortul.
Si noi am avut nunta de curand in Bucuresti,la super selectul rest.Jade/Titan vav parc IOR,au furat pe rupte ospatarii,au lasat invitatii fara friptura,alt ospatar s-a imbatat,de servit a servit doar un singur ospatar,ospatarita era total pe dinafara(deh numai asa angajeaza,probabil le da salarii mici si de aceea fura????),aerul conditionat functiona la maxim????de aceea noi am stat ca si intr-o sauna.
Evitati acest rest.JADE,daca nu vreti sa patiti la fel,iar daca sunt alte persoane care au patit la fel la acest rest.ii astept sa ne unim si sa-i invatam minte,voi face reclamatii peste reclamatii,la toate serviciile competente.
NU VA RAMANE ASA! promit solemn.
Si-au batut joc de banii nostri munciti din greu,(am avut bauturi pentru toate gusturile,nu au servit invitatii la mese),de evenimentul UNIC care se dorea a fi intim( au avut terasa deschisa,desi cand am semnat contractul am specificat ca vrem si terasa DOAR pentru noi.).
Asadar aveti mare grija la ce locatie alegeti sa sarbatoriti evenimente de genul acesta,clauze stipulate in scris si nu pe vorbe,caci oameni sunt extrem de NESERIOSI,mai ales cand vine vorba de bani.
Bafta multa!


eu zi sa faci reclamatie chiar la OPC...
e inadmisibil.
adika_healthy
Postat pe 30 Iunie 2009 10:24
tarot_healthy
Postat pe 31 August 2009 10:35
De la: Cassey, la data 2009-08-31 10:35:25
sint uimita de ce am citit aici desi patroni ne/au dat in somaj la restaurantul unde am lucrat eu nu se faceau magari ....noi nu furam nimic ,abia daca ne dadeau 2 sticle de suc de la nunta cu acordul mirilor si tortul se taia in sala in prezenta nuntasilor,cind era mai mault ne trimiteau miri si noua drept multumire ca a fost buna mincarea iar dimineata ne dadeau cel mult 50 de lei de persoana si noi eram f multumiti....chiar nu imi vine sa cred ca in alte parti se fura asa daca plecau meseni mai devreme nu se punea la socoteala decit ce s/a consumat...am si eu un baiat dar ce am vazut aici ma face sa cred ca mai bn fac nunta la cort
irinnaioanna
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:10
De la: Cassey, la data 2009-08-31 10:35:25
sint uimita de ce am citit aici desi patroni ne/au dat in somaj la restaurantul unde am lucrat eu nu se faceau magari ....noi nu furam nimic ,abia daca ne dadeau 2 sticle de suc de la nunta cu acordul mirilor si tortul se taia in sala in prezenta nuntasilor,cind era mai mault ne trimiteau miri si noua drept multumire ca a fost buna mincarea iar dimineata ne dadeau cel mult 50 de lei de persoana si noi eram f multumiti....chiar nu imi vine sa cred ca in alte parti se fura asa daca plecau meseni mai devreme nu se punea la socoteala decit ce s/a consumat...am si eu un baiat dar ce am vazut aici ma face sa cred ca mai bn fac nunta la cort
irinnaioanna
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:10
vreau sa fac si eu nunta anul viitor si incerc sa ma interesez in legatura cu restaurantele...daca stie cineva ce restaurant este mai bun in alexandria judetul teleorman...si cam cat costa aproximativ inchirierea unui restaurant...multumesc mul si astept raspunsurile dumneavostra
grace005371
Postat pe 21 Septembrie 2009 01:36
buna fetelor,eu as vrea sa imi fac meniul de nunta prin firma de catering,dar am nevoie de o sala in care sa incapa 90-100 persoane...va rog frumos daca stiti pe cineva care a inchiriat sau inchiriaza sala anuntati-ma,va sun sau va contactez eu pe mail,poate sa fie si cantina nu e problema a voi avea decoratiuni dar sa fie ieftina(15-25 mil lei vechi) nunta va fi pe 22 august 2010
va rog...
felicia16
Postat pe 27 Octombrie 2009 10:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
texte(motto-uri) adresate nasilor 11 De la: cassey_tarot 18 Mai 2010 14:36
In atentia viitoarelor mirese 6 De la: ioana_cerasela 23 Octombrie 2010 19:27
DECORATIUNI IN HUNEDOARA -DEVA 3 De la: Cassey 24 August 2009 14:42
manichiura in ziua nuntii 21 De la: grace003789 23 Octombrie 2009 13:31
Focuri de artificii 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:16