Setari Cookie-uri

Verighete

Cine ma poate sfatui? Unde as putea merge in Bucuresti sa gasesc verighete frumoase si nu foarte scumpe? Astept sfaturi....mersi
angi_bz
Postat pe 7 Aprilie 2009 15:11
Noi ne-am luat verighetele de la un mag din zona Unirii.Cum urci spre Calarasilor , pe partea stanga..pana in prima intersectie...este un mag pe colt....in zona aceea sunt mai multe magazine de bijuterii.Cred ca am dat 70ron /gram....parca asa imi amintesc,,,
ninuta1984
Postat pe 7 Aprilie 2009 15:30
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:47
noi ne-am luat verighetele din Sir la pasajul lujerului, noi am avut aur si am dat la schimb si am platit doar manopera. in rest gasesti verighete in orice magazin de bijuterii. si in magazinul obor gasesti verighete
carmela_grace
Postat pe 30 Mai 2009 23:21
multe modele gasesti la un magazin de pe nordului, roberto jewellery se numeste, nu stiam de el pana cand am fost la targul de nunti acum cateva saptamani, la Romexpo. am fost dezamagita ce-i drept ca nu erau foarte multi cu verighete, astia erau cei mai misto de acolo, in rest aveau 5-6 modele clasice si atat.
eu as fi vrut o combinatie de aur gablen si alb, am si vazut una care mi-a placut dar barbatu-meu asta e indecis
in fine, cred ca o sa-l conving sa ni le luam pe alea o sa i intreb daca se poate si cu aur la schimb

kudika_9722
Postat pe 13 Iunie 2012 12:50
Hey!

In curand imi lansez un site cu multe chestii originale...adica, ornamente pentru haine,pentru par, pantofi unicat( si pentru mirese)...dar pana atunci am lansat un video vlog despre moda si stil.Sper ca o sa va placa :)

http://youtu.be/DUtiAIxChXc
kudika_9973
Postat pe 18 Iunie 2012 15:34
De la: kudika_9722, la data 2012-06-13 12:50:01
eu as fi vrut o combinatie de aur gablen si alb, am si vazut una care mi-a placut dar barbatu-meu asta e indecis

Aha, si de cat de decis ar trebui sa fie un barbat cand e vorba de bijuterii?
Armain
Postat pe 18 Iunie 2012 20:43
Hello,
Am vazut verighetele Saint Maurice la targul de nunti din martie si m-au cucerit. As vrea sa stiu daca e cineva pe aici care a cumparat de la ei. E vorba de acest model
http://www.verighete-saintmaurice.ro/verighete-colectia-pas-de-deux/81286-87
kudika_34429
Postat pe 30 Aprilie 2013 23:19
Buna,
Noi am cumparat verighetele de la Saint Maurice si sunt super. A fost cea mai buna alegere pe care o puteam face. Le-am cumparat acum aproape 2 ani si inca arata foarte bine. Ne-a fost destul de greu atunci sa alegem un model deoarece toate erau asa de frumoase si finute dar cred ca am ales bine. Modelul nostru este acesta http://www.verighete-saintmaurice.ro/verighete-colectia-twin-set/81218-19
Eu ti le recomand si cred ca nu vei regreta, sunt de cea mai buna calitate, foarte bine lucrate, nu turcismele pe care le gasesti peste tot.
Cam atat. Multa bafta la cumparaturi :)
kudika_35225
Postat pe 20 Mai 2013 21:54
La ultimul targ de nunti am vazut verighetele celor de la Saint Maurice. Sunt intr-adevarat deosebite. La fel si verighetele celor de la Gerstner. Modelele sunt super misto, bine lucrate si cu un design mult peste tot ce se gaseste la noi, aduse din Turcia.
kudika_35831
Postat pe 31 Mai 2013 23:18
De la: angi_bz, la data 2009-04-07 15:11:19Cine ma poate sfatui? Unde as putea merge in Bucuresti sa gasesc verighete frumoase si nu foarte scumpe? Astept sfaturi....mersi
In metrou sau in piata unirii...le tragi direct de pe degete
INTELIGENTUL
Postat pe 31 Mai 2013 23:24
Eu va spun de unde sa nu luati: de la La Rosa. Noi am avut numai probleme. Ne-au intarziat cu aproape 2 saptamani si cand au venit verigheta sotului era mai mare si a trebuit sa o dam inapoi sa o corecteze, adica sa mai puna material deci bani si timp in plus.
kudika_37088
Postat pe 20 Iunie 2013 10:27
Am tot auzit oameni care se plang de La Rosa si Coriolan, ca sa nu mai zic de Traser si altele de genul. De asta e bine la apelezi la marci consacrate daca iti doresti calitate si ai pretentii. Dai un ban dar stai in fata, vorba aia romaneasca de mare intelepciune. Nu poti sa ai si calitate si sa dai doi lei. Cred ca mai intai fiecare trebuie sa inteleaga ce buget are si ce se poate obtine de banii astia si asa nu o sa mai fie internetul plin de oameni dezamagiti.
kudika_925894
Postat pe 26 Iunie 2013 23:24
Sunt superbe dar as vrea sa stiu cum s-au comportat in timp. S-a decolorat partea din aur galben sau s-a ingalbenit cea din aur alb?
kudika_929572
Postat pe 31 Iulie 2013 23:23
[quote name='kudika_35225' date='2013-05-20
Buna,
Noi am cumparat verighetele de la Saint Maurice si sunt super. A fost cea mai buna alegere pe care o puteam face. Le-am cumparat acum aproape 2 ani si inca arata foarte bine. Ne-a fost destul de greu atunci sa alegem un model deoarece toate erau asa de frumoase si finute dar cred ca am ales bine. Modelul nostru este acesta www.verighete-saintmaurice.ro/verighete-colectia-twin-set/81218-19
Eu ti le recomand si cred ca nu vei regreta, sunt de cea mai buna calitate, foarte bine lucrate, nu turcismele pe care le gasesti peste tot.
Cam atat. Multa bafta la cumparaturi :)

De la: kudika_929572, la data 2013-07-31 23:23:37Sunt superbe dar as vrea sa stiu cum s-au comportat in timp. S-a decolorat partea din aur galben sau s-a ingalbenit cea din aur alb?[/quote]
kudika_929572
Postat pe 31 Iulie 2013 23:25
Nu inteleg de ce atata tevatura cu verighetele astea, toata lumea vrea auret. Eu am optat pt verighete din titanium - un metal extreme de rezistent a carui culoare este argintiul. Nu se zgarie, nu se decoloreaza, nu-si pierd luciul, deci nu trebuie duse la curatat! Pot fi si placate cu aur, indiferent de culoare. Ca dezavantaje ar fi faptul ca nu se pot modifica (micsora/largi) fiind un metal dur.
tresjolly
Postat pe 20 Martie 2014 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Marturii si decoratiuni de nunta din America 27 De la: mihamedlife 14 Octombrie 2009 00:32
Idei pentru sedinta foto ... 15 De la: luminita_dinu 28 Aprilie 2013 18:34
UNGHII FALSE-GENE FALSE 2 De la: irisey 16 August 2010 22:19
Nunta in Mai 5 De la: grace005631 19 Aprilie 2010 14:24
un vot si ptr mine 1 De la: kyry 28 Mai 2009 13:33