Setari Cookie-uri

Ce muzica sa aleg?

Buna, miresicilor! Scriu pt prima data, pt ca abia mi-am fixat si eu data nuntii, am ales restaurantul si am inceput deja sa fac pregatiri. O vom avea anul viitor pe 1 mai, iar problema mea este muzica... Ne gandeam la o orchestra de muzica populara, parte a Doinei Argesului, insa mai mult de 3 sferturi sunt tineri sub 35 de ani. Din experienta voastra, se vor distra si pe astfel de muzica? Intentionam sa avem si cateva melodii usoare, pe cd insa, in mom de pauza ale orchestrei, insa nu stim cat de bn va fi. Am mai auzit de o orchestra condusa de Anton Slavici, destul de bine vazuta, si ca ar canta si altfel de melodii, nu numai populara. Aveti idee de el? astept sa imi dati ceva idei! Mentionez ca nu doresc in nici un caz dj sau altceva de genul asta, ci o formatie/orchestra care sa stie sa cante aproape orice( mai mult sau mai putin manele, nu prea ma intereseaza).
Va pup!
anghel_gina
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:03
Buna Gina!Aceeasi problema am avut-o si noi in ceea ce priveste formatia.Am ales una din Rep. Moldova care canta foarte bine.Eu cred ca tinerii se distreaza la fel de bine si pe muzica populara,mai bine decat pe cea usoara,parerea mea!La cununie am avut dj care a pus multe genuri de muzica,dar pe cea populara si pe cea de petrecere(nu manele),s-a dansat foarte bine!Felicitari pt marele eveniment si bine ai venit alaturi de noi!
grace000248
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:08
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro


Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:44
buna tuturor miresuicilor,
am gasit acest forum intamplator; am search-uit pe google sa vad ce noutati mai aflu despre Anton Slavici ;))
Orchestra lui a cantat si la nunta mea. Eu, avand printre invitati multi fosti colegi care au intrat la Conservator, am stiut inca de la inceput ca "nu trebuie sa ma joc cu muzica" si sa aleg ceva profesional. Mi-au fost recomandati de cineva in care aveam incredere si vreau sa va spun ca au fost cea mai buna alegere pe care as fi putut-o face.
Au cantat toate genurile de muzica, intradevar profesionisti, si mi-au tinut invitatii in picioare toata noaptea, dintr-un dans intr-altul :))
Toti au fost foarte incantati, iar pt mine asta a contat cel mai mult.
Cred ca mai am nrul lui de tel daca il caut :D
bafta tuturor si nunta frumoasa :*
diana_d_grace
Postat pe 5 Mai 2009 14:52
anghel_gina asa cum a zis si diana_d nu tb sa te joci cu muzica, tb sa tina invitatii in picioare toata nunta, iar daca acest Anton Slavici canta mai multe genuri de muzica eu zic sa-l alegi pe el sau un altul dar tot asa de bun - sa cante mai multe genuri de muzica.

Felicitari pentru nunta si casa de piatra
laura02maria
Postat pe 6 Mai 2009 22:16
Intre timp am luat legatura cu Gelu Voicu, originar din judetul nostru, din TR, si a ramas sa punem la pct ultimele detalii... Din cate stiu onorariul lui este de 2300 euro maxim, venind si cu un cantaret de muzica usoara, plus orchestra lui si 2 dansatoare in costum popular care vor ridica invitatii la dans Suntem aproape de a ne alege si nasul, trebuie sa ne mai gandim putin, iar in functie de el, va fi si onorariul lui Gelu(deoarece il cunoaste Va tin la curent, papa!
anghel_gina
Postat pe 7 Mai 2009 15:09
Noi am dansat pe piesa I'd Love you to want me, varianta cunoscuta e cea cantata de Lobo, dar noi am gasit o varianta cantata de Bon Jovi.

Va mai pot recomanda Thank You For Loving Me - Bon Jovi
I Don't Want to Miss a Thing - Aerosmith
ioanami_grace
Postat pe 8 Mai 2009 09:52
da...frumoase melodiile

eu totusi raman la clasica "Oce upon in december" coloana sonora a filmului animat "Anastasia" cantata de Dana Carter
iulik_flore
Postat pe 8 Mai 2009 13:31
Pentru melodia de inceput, noi am ales Celine Dion & Luciano Pavarotti- "I hate you then Y love you". Sa vedem daca ramane pana anul viitor
anghel_gina
Postat pe 8 Mai 2009 15:50
De la: anghel_gina, la data 2009-05-07 15:09:22 Intre timp am luat legatura cu Gelu Voicu, originar din judetul nostru, din TR, si a ramas sa punem la pct ultimele detalii... Din cate stiu onorariul lui este de 2300 euro maxim, venind si cu un cantaret de muzica usoara, plus orchestra lui si 2 dansatoare in costum popular care vor ridica invitatii la dans Suntem aproape de a ne alege si nasul, trebuie sa ne mai gandim putin, iar in functie de el, va fi si onorariul lui Gelu(deoarece il cunoaste Va tin la curent, papa!



un pic e cam mult, dar daca asta va doriti e ok
dar vezi si tu poate negociezi un pic

despre ce onorariu a lui Gelu vb - pe langa suma asta vrei sa mai dai si o atentie (spaga) in plus am inteles bine?


sa inteleg ca vine si canta de la 20.00 pana dim, si tot in intervalul acesta orar sunt si dansatorii si vei mai avea un cantaret de muzica usoara care canta cat

sa fie cu noroc
laura02maria
Postat pe 8 Mai 2009 19:23
chiar dc nu am stabilit melodiile pentru restul momentelor,

stiu sigur ce artisti si ce slow-uri o sa aleg

va fi ceva deosebit
iulik_flore
Postat pe 10 Mai 2009 19:46
muzica de calitate,formatie pentru nunti?www.fiestapitestiului.ro
grace001360
Postat pe 9 Iunie 2009 11:47
PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264
preturi foarte bune!
Marry_grace
Postat pe 18 Aprilie 2010 14:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casa in Bucovina 4 De la: Titanika 18 Februarie 2012 10:29
IN CE ORDINE PUNETI EVENIMENTELE DIN ZIUA NUNTII??? 31 De la: Bluesky_grace 18 Iulie 2016 13:30
un sfat va rog... 6 De la: grace003710 31 Iulie 2009 09:06
ai mei sunt divortati - mama nu vrea sa o invit pe iubita tatalui la nunta 54 De la: nattysor 8 Ianuarie 2010 17:55
Ne casatorim...dar ma inseala 79 De la: gyo85 19 August 2013 23:38