Setari Cookie-uri

SA PORT OCHELARII DE VEDERE LA NUNTA SAU NU?

Buna fetelor,

Anul acesta pe 25 IULIE am nunta, eu port ochelarii de vedere pentru distanta si nu stiu ce sa fac daca sa port ochelarii la nunta sau nu, viitorul sot imi spune ca sa-i port ca imi sta bine cu ei, dar eu nu stiu ce sa fac!
Astept pareriile voastre.

Multumesc anticipat.
kudika008787
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:56
buna parerea mea este sa i porti linistita prea am inceput ca nu da bine aia ca nu se poarta aia orice mireasa este frumoasa mai ales daca este fericita si se simnte bine ceea ce ti doresc in ziua nuntii .....si mereu pupici

andre_dany
Postat pe 17 Aprilie 2009 17:23
Buna! Am si eu aceeasi problema ca si tine:port ochelari de vedere tot pentru distanta...Nu am dioptrii foarte mari dar ma descurc cam greu fara ei...Eu am zis ca o sa incerc sa stau fara ei macar la biserica, la restaurant nu voi putea...probabil ii voi da jos cand o sa dansez, dar cat stau la masa ii voi purta...Succes si PASTE FERICIT!
evelinne
Postat pe 18 Aprilie 2009 09:28
Ati putea incerca lentilele de contact. Prietena mea are nunta in vara si deja foloseste. A zis ca sunt usor de manevrat, dar un pic costisitoare. Am vazut si persoane a coror fizionomie s-a obisnuit parca cu ochelarii incat fara ei arata mai rau.
fantome
Postat pe 19 Aprilie 2009 10:16
depinde numai de tine pentru ca tu stii cum vezi fara ei si daca sunt necesari sau nu .... toti cunoscutii te stiu cu ochelari si o sa li se para ciudat cand o sa fii fara ei ... cum spunea si ¨fantome¨ sunt persoane carora nu le sta bine fara ochelari. Eventual poti sa faci cateva poze fara ei si vezi cum iti sta mai bine si iei decizia atunci ... Asta in caz ca nu vrei sa probezi lentile de contact ...
rocsanyk3
Postat pe 19 Aprilie 2009 11:35
Multumesc mult pentru sfaturi, cred totusi ca am sa-i port, nu-mi este foarte greu fara ochelari, dar m-am obisnuit cu ei si parca nu sunt eu fara ochelari.
kudika008787
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:25
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:42
Buna,
Si eu port ochelari de vedere, ce-i drept cu dioptrii cam mari (-5, -5 jumatate), dar si daca as reusi sa vad bine fara ei nici nu m-as gandi sa nu ii port la nunta. Toata lumea ma cunoaste cu ochelari si, in plus, mi s-ar parea si mie ciudat fara ei. Eu am colege care si-au pus ochelari doar pentru ca da bine, nu pentru ca ar avea nevoie de ei. Asa ca te sfatuiesc sa porti ochelarii la nunta si sa te simti bine.
mony_23
Postat pe 28 Aprilie 2009 08:19
Multumesc pentru sfaturi, cred ca am sa port ochelarii la nunta.
kudika008787
Postat pe 28 Aprilie 2009 08:46
Buna
Daca te simti oarecum stanjenita de ochelarii de vedere du-te la oftalmolog si cumpara-ti lentile de contact necolorate speciale pentru vedere . Eu am o prietena care poarta asha ceva de cativa ani buni pentru ca nu se simtea bine cu ochelarii si le schimba in fiecare luna o asemena pereche costa 100 de lei eu zic ca se merita macar pentru nunta ca sa fii asha cum iti doresti cred ca este cea mai buna alternativa
Casa de piatra si mult succes
andalussya
Postat pe 28 Aprilie 2009 09:18
Poarta-i eu la cate nunti am ornat am vazut mirese cu ochelari si le stateau bine chiar f bine, nu ai de ce sa iti pui astfel de intrebari. Casa de piatra
deea_healthy
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:09
Bun topic...chiar zilele trecute discutam cu logodnicul meu despre asta..eu cred ca o sa optez pt lentilele de contact dar doar pt ca nu am dioptrii foarte mari si as putea si fara dar obosesc repede...din cate am auzit sunt cam costisitoare lentilele dar cred ca merita! depinde de fizionomia ficareia...cum spuneau si alte fete daca simti ca nu esti TU fara ochelari eu sunt pt a-i purta si atunci cand esti mireasa pt ca despre asta e vorba..in acea zi trebuie sa te simti TU asa cum esti de fapt: MINUNATA! va pup si va imbratisez cu drag >:D
andreyya84_grace
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:17
si eu trebuie sa ii port pentruca fara ei sunt in ceata si problema e ca nu stiu cum sa ma coafezi ca sa imi stea cat de cat bine daca aveti idee spune-ti multumesc
silvestra
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:36
si eu am ochelari de vedere.....si imi pun aceeasi intrebare.
ai fi putut sa iti faci lentile de contact cu dioptrii, dar ele sunt gata cam in 6 luni. dc tot t simiti bn cu ochelarii, eu zic sa ii porti. o sa fii fff frumoasa.
te pup
mentoss07_grace
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:53
buna fetelor.lentilele de contact nu sunt cositisitoare.un set pentru 6 luni costa 3 mil lei vechi.si nu dureaza6 luni pana ti le aduce eu am facut comanda si intr o saptamana le am avut;cred ca ochii nostri merita 6 mil lei pe an.oricum si ochelarii se schimba periodic; nu poti purta aceeasi pereche ani de a randul,deci daca e sa te gandesti la partea economica eu zic ca se merita.eu port lentile de aproape 4 ani si sunt f confortabile; nu as purta ochelari in ziua nuntii.pe mine lentilele ma avantajeaza pentru ca am dioptrii mari(-5 si -5.5)iar ochelarii imi micsoreaza ochii.bafta si poarta ce ti se pare mai confortabil
adrianaciprian2000
Postat pe 28 Aprilie 2009 14:58
Buna. Eu port ochelari de vedere (-4 dr.si -3.5 st.). Pentru nunta mi-am facut lentile de contact (m-au costat 3 mil. deoarece nu aveam aceesi dioptrie la ambii ochi). Le-am purtat ceva timp inainte de nunta ca sa ma obisnuiesc. Si apropo...nu dureaza mult pana ti le face, in niciun caz 6 luni. Daca ochii par mai infundati (asa cum am observat ca au cei ce poarta de mult timp ochelari de vedere), nu-ti face probleme pentru ca machiajul acopera aceste imperfectiuni. Dar daca tu te simti bine cu ochelarii nu cred ca e o problema. Pana la urma faci ceea ce crezi tu ca e mai bine ptr. tine. Casa de piatra!...si indiferent de hotararea luata cu siguranta vei fi o mireasa f.f.f.frumoasa.
crisdany75
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:20
si daca am dioptrii diferite de la un ochi la celalalt imi trebuie 2 seturi de lentile nu? am inteles ca intr-o cutie sunt doar o anumita dioptrie...stii cumva si daca sunt pt perioade mai mici de timp decat 6 luni? va pupic
andreyya84_grace
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:32

Va multumesc la toate pentru sfaturi si complimente, am luat decizia sa port ochelari la nunta pentru ca am dioptrii mici ( - 1 si -1,5 )si nu sunt inestetici ochelarii, dar nici nu ma vad fara ei, e ca si cum mi-ar lipsi ceva.

kudika008787
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:57
buna
si eu port ochelarii de vedere de aproape patru ani(tot de distanta) si daca ar fi sa ma marit,cred ca i-as da jos,chiar daca mi se spune ca imi sta bine cu ei
m-am gandit serios la operatia cu laser.
dar acum fiecare face cum crede ca este mai bine nu?
pupici
grace000979
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:52
eu mi am luat lentile care se schimba in fiecare luna....fiecare cutie are 6 bucati...deci mi am luat doua cutii pentru ambii ochi si ma tin 6 luni...sunt si cutii care contin 3 lentile...eu mi am luat cu 6 ca sa mi iau de o grija
adrianaciprian2000
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:25
si eu am ochelari dar nu-i port decat la calculator ,dar pt voi fetelor care-i purtati tot timpu cred k ar fi mai bine sa-i dati jos,ceilalti bineanteles k vor spune ca aratati mai bine fara ca sau obisnuit cu voi asa dar o sa fiti foarte sexi si fara multa bafta si succes va pup
kudika028812
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:39
Asa cum a spus si cineva mai spus poti opta si pt lentilele de contact, sunt foarte usor de utlizat si nu vei mai avea nici o urma de indoaial, in plus ai sa vezi la fel de bine. Bafta!
cmiu
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:30
De la: dumitrescu, la data 2009-04-20 10:25:13Multumesc mult pentru sfaturi, cred totusi ca am sa-i port, nu-mi este foarte greu fara ochelari, dar m-am obisnuit cu ei si parca nu sunt eu fara ochelari.


si esti dragalasa foc asa ca lasa-i pe nasuc, unde sunt, fac de-acum parte din fizionomia ta.
Casa de piatra !
Agape
Postat pe 8 Mai 2009 01:30
dc as avea ochelari de vedere

CLAR IN ZIUA NUNTII

AS PURTA

LENTLE!!!!!!!!!!!!!

FARA DOAR SI POATE!

SAU MACAR IN POZA MI I-AS DAR JOS!

( ASTA IN CAZUL IN CARE NU SUPORT LENTILELE)
iulik_flore
Postat pe 8 Mai 2009 13:33
eu am vrut sa imi fac lentile de contact cu dioptrii la OPTINOVA si dupa control mi-au spus, ca la diagnosticul meu, dureaza 6 luni pana le am.
in alta parte nu am mai fost pt k m-a descurajat peroada prea lunga de asteptare.
voi unde v-ati facut?
merci
mentoss07_grace
Postat pe 8 Mai 2009 15:11
hmmm nasol...
iulik_flore
Postat pe 10 Mai 2009 19:49
In legatura cu ochelarii de vedere pentru nunta, pot sa va ofer un curs pentru a scapa definitiv de ochelari de vedere pentru distanta pana in ziua nuntii. Trebuie doar sa exersati zilnic, dupa un program care se stabileste individual. Cursul consta in tehnici non-invazive si se bazeaza pe abordarea holistica, corp minte spirit, pe exercitii de relaxare a muschilor ochiului, tehnici de energizare a ochilor, inclusiv activarea chakrelor principale, meditatie, vizualizare si noesiterapie. Eu am scapat de ochelari +1,5 D in 2 saptamani. Daca va intereseaza, sunati-ma acum la 0729924293 Dl.Haiduc
Multumesc!
grace003795
Postat pe 1 Iulie 2009 09:54
Multumesc pentru sfaturi, mai am 23 de zile pana la nunta, sa-mi tineti pumnii sa iasa totul bine.

Va pup pe toate
kudika008787
Postat pe 1 Iulie 2009 16:07
In zilele de 11 si 12 iulie 2009, intre orele 9,30 -17,00, tin in Bucuresti un curs pentru imbunatatirea vederii prin tehnici neinvazive: exercitii de relaxare a muschilor ochilui, exercitii de energizare a ochiului si a intregului corp, vizualizare si terapia prin gand, afirmatii pozitive constientizate. Functioneaza 100%. Eu am scapat de ochelari. Cei harnici, cu probleme in gama -2 + 2 D, astigmatism etc., pot obtine rezultate f.bune intr-o luna. Pentru ceilalti depinde cat de mult sunt interesati sa faca exercitiile.
Ochelarii ca si lentilele de contact rezolva simptomele vederii, nu si cauzele. Eu lucrez asupra cauzelor si se poate reveni la vederea naturala cea mai buna pe care ai avut-o. Ochelarii si lentilele de contact lenevesc muschii ochiului. Desigur ca decizia apartine fiecaruia.
Doriti date suplimentare rog sa ma contactati la e-mail: neluhaiduc@googlemail.com
Nelu
grace003795
Postat pe 4 Iulie 2009 20:49
sal...port si eu ochelari de vedere pu distanta...si am nunta in oktombrie... a fost si pu mine o problema, nu prea ma aranjeaza sa fiu mireasa cu ochelari...acum insa 2 luni am fost la o consultatie cu medicul si mia recomandat lentile de contact...chiar el mi lea pus, si mia aratat procedura..am ramas foaaaaarte multumita ...miau fost recomandate lentile care se poarte max. o luna...dupa care iti procuri altele...sincer le folosesc numai la ocazie, adica cind iesim cu prietenii , la serviciu imi pun ochelarii....am incercat numai sa vad daca nu voi avea efecte negative....
olguzza
Postat pe 4 Iulie 2009 21:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Asia and Australia. 2 De la: smallist 8 Mai 2011 22:55
catering 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:28
urgent 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:25
PORUMBEI ALBI 2 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 23:48
Amenajari si decoratiuni 10 De la: Jannine 3 Iulie 2010 18:28