Setari Cookie-uri

Fructe pentru masa la nunta

Dragi mirese, voi ce fructe ati recomanda pentru o nunta in iunie, ca eu nu mai stiu ce sa aleg, ofertele sunt asa atractive si nu mai am putere de selectie... help me plsss!!
amalia79_healthy
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:43
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 18:57
buna eu o sa pun accent pe fructe pt ca am vazut ca se mananca de ex la toate nuntile care am fost dispareau imediat bananele poate pt ca se mananca mai usorin fine acum ca am vazut topicul tau stau si eu si ma gandesc parca nici multe faci risipa eu renunt la alune covrigei pt ca nu vreau sa arate masa ca in berarie nu mi se pare elegant stiu ca se poarta dar pun doar saleuri si poate ceva fursecuri sa nu zica ca sunt rea ma gandeam sa serveasca prima si o salata de fructe asa ca mai tai din lista dar in principiu eu as pune banane nectarine pere astea cred ca se mananca portocala mar si kiwi mai mult pt decor si daca vreau sa exagerez un baby ananas sper sa gasesc pt ca arata bine ce zici? paaaaaaaa
andre_dany
Postat pe 14 Mai 2009 12:11
fructele la o nunta ...trebuie sa se cojeasca usor si sa nu aiba zeama ....ex:banane, smochine, mere, struguri, prune (daca e toamna) ...in nici un caz nu pui nectarine...au zeama multa si nu multi se risca sa manance...iar kiwi...hmm....doar daca pui gata curatat!
Cypcip
Postat pe 14 Mai 2009 12:15
De la: allyy, la data 2009-04-23 17:43:01Dragi mirese, voi ce fructe ati recomanda pentru o nunta in iunie, ca eu nu mai stiu ce sa aleg, ofertele sunt asa atractive si nu mai am putere de selectie... help me plsss!!


struguri de masa, mere, pere, banane si o sa fie sezonul cireselor ...
micki23
Postat pe 15 Mai 2009 23:25
sunt de-acord cu cypcip ...
fructele mai putin zemoase au trecere ...
dc doriti sa impresionati incercati un pepene galben taiat pe jumate , imbracate marginile cu caramel pt a nu se usca miezul , iar in scobitura pepenelui sa fie o combinatie de fructe mici gen struguri albi si rosii , cirese , zmeura , afine , mure ...
paullyss
Postat pe 17 Mai 2009 00:48
De la: paullyss, la data 2009-05-17 00:48:33sunt de-acord cu cypcip ...
fructele mai putin zemoase au trecere ...
dc doriti sa impresionati incercati un pepene galben taiat pe jumate , imbracate marginile cu caramel pt a nu se usca miezul , iar in scobitura pepenelui sa fie o combinatie de fructe mici gen struguri albi si rosii , cirese , zmeura , afine , mure ...


super tare combinatia ta

dar cui ii place ideea de a avea fructe intregi intr-un cos pe masa - nu ar tb sa lipseasca strugurii, bananele, portocalele sau merele.
laura02maria
Postat pe 18 Mai 2009 12:44
De la: Cypcip, la data 2009-05-14 12:15:57fructele la o nunta ...trebuie sa se cojeasca usor si sa nu aiba zeama ....ex:banane, smochine, mere, struguri, prune (daca e toamna) ...in nici un caz nu pui nectarine...au zeama multa si nu multi se risca sa manance...iar kiwi...hmm....doar daca pui gata curatat!
am specificat ca mai mult pt decor oricum eu optez pt salata de fructe e super elegant si practic sincer as renunta la fructe dar asta e se poarta nu ma mai tresez daca sunt zemoase sau nu le pot curata stiu si eu ca kiwi se mananca cu lingurita cel putin asa fac eu sau ca e mai elegant sa mananci banana taiata feliute of ce ne facem cu bunele maniere treb sa ma mai stresez si daca toti invit mei le au adus de acasa asa ca eu pun de toate si sa se descurce daca raman raman daca se mananca as fi pupici pa
andre_dany
Postat pe 30 Mai 2009 15:49
la mine una nu cred ca se va pune problema de fructe ptr ca imi doresc fantana de ciocolata

asadar o sa fie undeva pe masa un amplasament special

si cu ocazia asta mai "aerisesc" si masa care nu este indicat sa fie incarcata

ce fructe as alege? care sa dea bine si cu ciocolata?

pai sa ma gandesc....in primul rand banane...sunt f comestibile la o nunta...ceva struguri...albi si rosii, cateva capsuni mai mult pentru decor ( tocmai am fost la o nunta unde aveau si se vedea SUPER), poate si mar...nectarina...piersica....si perele sunt grozave dar cam scumpe poate ceva pepene galben taiat cubulete.

dc o sa am fantana de ciocolata oricum, fructele or sa fie facute "frigarui" asadar...pot asorta mai usor
iulik_flore
Postat pe 15 Iunie 2009 23:23
Portocale,nectarine ?Sunt fructe zemoase care pot stropi pe cei din jur sau persoana care le consuma dintr-o mica,mica neatentie si le strica buna dispozitie.Iar bananele ?e vara si li se schimba culoarea usor,se pateaza ,oricit de proaspete ar fi aduse.Eu as renunta la aceasta verianta la o nunta vara.Mai bine serviti inghetata de buna calitate sau salata de fructe :vor fi mult mai apreciate in mod sigur.
Ma rog, e doar o parere personala.
Casa de piatra,bafta,noroc si multa iubire !
kudika002769
Postat pe 16 Iunie 2009 08:56
Daca pui platouri micute pe fiecare masa: struguri, banane, caise, capsuni sau cirese. Daca faci un aranjament mai deosebit si mai mare poti sa adaugi si pepene, kiwi, mandarine, mere verzi.
Alexuta_grace
Postat pe 16 Iunie 2009 12:20
Nici eu nu sunt adepta nectarinelor, decat pentru a da o pata de culoare platoului. Am fost la un botez in iulie si au pus numai nectarine. Nimic de zis, erau forte gustoase insa m-am chinuit terbil sa mananc una. Sa musc nu se cadea, erau destul de mari si va dati seama sa casc gura....sa le tai nu puteam ca aveau niste cutite bune de nimic....deci, mai mult am stat si m-am uitat la ele
oda_tzac
Postat pe 2 August 2009 13:31
si eu am patit
laura02maria
Postat pe 2 August 2009 15:19
Eu am avut nunta in august. Am livda de peri si meri in curte... Deci am avut mere..pere... Nu erau d-alea gaunoase. Am mere si pere de soi. Struguri.. am avut din curte.. am fost pe la tara ... am adunat strugurii de soi de peste tot.

Am mai cumparat portocale, nectarine, banane si lamai(in caz de i se face rau cuiva). A fost cam o lamaie de platou. Fructele s-au mancat toate! Nimic nu a ramas. Si nectarina..(am ales din alea mi mici) si portocala.. si banana... As fi vrut sa pun si kiwi.. si ananas. Ananasul ar fi ramas ca decor si atat. Si apoi.. aruncat. Kiwi nu are succes pentru ca trebuie curatat... mmmm..

Am renunta si eu la covrigei.. si mini-brezel.. nu mi-a placut. In schimb am avut mai multe platori de fructe pe mese.
lady_me
Postat pe 3 August 2009 15:27
Foto, Video, Trash The Dress
- versul din vis

Daca v-a dezamagit fotograful pe care l-ati avut la nunta sau daca, pur si simplu, doriti ceva plin de mister si savoare, dati-ne un semn - gasim o ruina, un lac, o capita de fan, o ferma in camp, o manastire, o cetate veche sau orice alt loc va trece prin cap si facem o sedinta foto sau si video, cu d-tra miri, deosebita! E ca si cum la nunta, dupa o crunta dezamagire, ati putea schimba lautarii. Ar fi ca o a doua nastere. V-au dezamagit fotograful si cameramanul? Trimiteti-ne DVD-ul si noi il vom prelucra, imbunatatindu-i calitatea si claritatea, dar va putem aranja si un foto sau videoclip minunat din imaginile trimise. Totul prin posta, daca distanta e prea mare.
Iar daca evenimentul inca nu a avut loc si aveti nevoie de profesionisti, contactati-ne si vom fi la dispozitia d-tra.


Phone 0742 577 082
E-mail: fotografie_dragosp@yahoo.com
eunescu09@yahoo.com

Vizitati eunescu09 sunphoto pe Google
energiccom_grace
Postat pe 18 Noiembrie 2009 07:45
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 02:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
melodia pentru marsul miresei 41 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:12
fluturi albi in loc de porumbei 35 De la: andreeaaugustin_grace 23 Aprilie 2013 08:24
RESTAURANTE 24 De la: 29 Iunie 2013 10:00
mirese timisoara 4 De la: cj25har 9 Iunie 2010 10:48
2 perechi de nasi 39 De la: irinailie82 5 Februarie 2020 00:27