Setari Cookie-uri

Cantitatea de bauturi/ persoana

Care este cantitatea de bauturi/ persoana la nunta???
amalia79_healthy
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:44
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:53
cel mai bine e sa discuti si cu restaurantul

pe persoana poate
2-3 cafele,
3-4 beri alcool/fara; - sa baut foarte bine
1l suc gazos/negazos la fel si acesta
sau pot sa-ti spun aproximativ cum a fost la mine la o masa de 10 persoane nunta de zi de la 14-22.00
2*1.5l apa min/palta
2 butelii de vin 750
1 sticala de coniac 1l si acesta a trecut bine dar nu a fost nevoie de inca un rand
1 sticla de vodca 1l aceasta sa baut cel mai bine am mai pus un rand pentru 3-4 mese
1 sticla de angeli 750
1 kg parjitura/2farfurii*500gr/masa
fructe struguri, banane, piersici, mere

laura02maria
Postat pe 3 Mai 2009 20:09
noua de la restaurant ne-a sspus asa:
- 0,5 l cola/pers
- 0,5 l granini/pers
- 100 ml tarie/pers
- 100 ml sampanie/pers
- 1 sticla vin/pers
- 2-3 cafele/pers
- 1 l apa/pers
la 100 pers cat am avut noi s-au baut 10 l wisky, 3 l gin si 3 de campari. am avut 12 sticle de 1,5l kinley si 12 cutii de planner suc portocale rosii ambalat la 2 l.
iuliam
Postat pe 5 August 2009 16:16
De la: iuliam, la data 2009-08-05 16:16:15noua de la restaurant ne-a sspus asa:
- 0,5 l cola/pers
- 0,5 l granini/pers
- 100 ml tarie/pers
- 100 ml sampanie/pers
- 1 sticla vin/pers
- 2-3 cafele/pers
- 1 l apa/pers
la 100 pers cat am avut noi s-au baut 10 l wisky, 3 l gin si 3 de campari. am avut 12 sticle de 1,5l kinley si 12 cutii de planner suc portocale rosii ambalat la 2 l.


nu va luati dupa restauant.
de multe ori s-ar putea sa va declare anumite cantitati ca sa va fure.
nu va incredeti in ei.
discutati mai degraba cu persoanele trecute prin asa ceva, cu experienta.
iulik_flore
Postat pe 17 August 2009 10:19
Ma pregatesc si eu de nunta...din surse sigure mi sa spus sa calculam 1 sticla sampanie pentru 4 persoane...aceeasi cantitate se refera la vinuri si cognacuri...succes
olguzza
Postat pe 19 August 2009 18:08
DESIGUR ,AI MARE GRIJA SA NU UITI DE REZERVE....
olguzza
Postat pe 19 August 2009 18:10

Zambetul tau pentru eternitate.

Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contacteati-ne la adresa de e-mail veinslain@yahoo.co.uk si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera D5000
eunescu09_condo
Postat pe 28 August 2009 07:25
eu un singur sfat va dau:
rugati pe cineva apropiat sa fie cu okii pe bar si si alta pesoana sa verifice bucataria
fiica mea cea mica a facut nunta la un restaurant unde patronul era kiar un prieten de-al sotului si al ginerelui si a furat ca in codru, ( vorba ceea: ,, apara-ma doamne de prieteni ca de dusmani, ma apar singur:))) asa ca mare grija
urmeaza nunta celei mari, dar am experienta acum si in mod sigur, cineva va supraveghea bucataria si altcineva barul:)))
a fost exact ca-n filmele cu prosti:)) a 2 a zi am aflat ca la unele mese nu s-a servit, peste, cafea, sau ca la unii invitati ospatarii le-acerut sa plateasca cafeaua, in conditiile in care cafeaua era adusa de noi:))
iar la sf ca sa fie totul ok, patronul i-a cerut ginerelui meu, sa plateasca bucatarii si ospatarii, dar nu acele sume care se dau de obicei la sf nuntii ( e un obicei ca la sf sa dai cate un milion la fiecare ospatar si bucatar)
asa ca cele care aveti nunti fiti luati-va masuri ca sa nu patiit ce am patit noi:)
leantacotoroanta
Postat pe 28 August 2009 09:33
asa este

fiti f atenti

in general femeile nu beau cat barbatii deci aveti grija sa calculati corect in ceea ce priveste bautura alcoolica.
iulik_flore
Postat pe 28 August 2009 10:49
Aud pe zi ce trece tot mai multe astfel de probleme la nunti.. si nu inteleg cum pot fi asa.. Asta e romanu, trebuie sa ia el ceva ce nu e al lui :( Se pot evita asa momente? :(
La cantitatile spuse de voi ne-am gandit si noi.. oricum ne mai intalnim cu seful de la bar sa ne asiguram ca o sa fie totul ok..
Bauturile care le aducem noi de-acasa, o sa le dam pe rand acolo, restul le tinem intr-o masina si apelam la rezerva daca auzim ca e ceva in neregula. Oricum, am delegat o parte din prietenii apropiati sa supravegheze mesele si sa actioneze in consecinta.. sa mai aduca bautura.
Sa vedem ce o sa iasa.. daca iese bine, nici nu cred ca o sa-mi mai pese daca s-a furat sau nu.. seara aceea vreau sa iasa bine, sa fie toata lumea fericita si multumita.
adeana
Postat pe 28 August 2009 14:49
pai la noi a iesit fb, si a fost o nunta foarte frumoasa, distractie la maximum, dar ne-au deranjat stirile de a -2-a zi ( la ciorba de potroace), cand am auzit cum au avut grija ospatarii de invitatii nostrii:)
nu pot spune ca mirii n-au fost multumiti,fericiti sau ca invitatii au comentat ceva la adresa lor, dar tot s-a adus in dicutie felul cum si-au facut ospatarii datoria, comportamentul patronului si tot asa:)))
de asta am si postat primul mesaj, ca sa va pun in garda pe cele care urmeaza sa aveti nunta
leantacotoroanta
Postat pe 28 August 2009 17:17
Mai bine sa fiti pregatiti cu rezerve pe care sa le tineti intr-o masina, decat sa dati totul la cei de la local...din experienta vorbesc,..am avut nunta si cand mi-au zis altii ca au facut asa am zis ca este imposibil ca doar oameni suntem, dar se vede ca in Romania, functioneaza "fura cat poti nu conteaza de la cine"...am dus cantittatile zise de cei de la local, dar spre dimineata cand era aproape pe terminate petrecerea au inceput sa deschida sticlele de vin si sa le puna pe masa, asa cum au mai zis si altii abia a doua zi am auzit ca s-a plans lumea ca nu a trecut cu pahar de tarie la inceput asa cum cazusem de acord, cu toate ca am cumparat chiar mai mult decat trebuia, bautura pe care nici nu ni le-au dat la plecare. Am cerut si ne-au dat vinul care ramasese si asta noroc ca era pus intr-un frigider la vedere, ca altfel nici pe asta nu-l vedeam. Ca sa nu mai vorbim ca am platit nr de meniuri ptr care am cazut de acord, chiar daca nu au venit toti, am platit si bucatari si ospatari , fiecare echivalent cu valoarea unui meniu,....ce vor mai mult de atat????...ca doar am muncit din greu,si cred ca o face fiecare, ptr fiecare banut ptr a organiza ziua vietii noastre!...Atentie deci, ca nu-i mai pasa nimanui de cel de langa el cand vine vorba de bani!...
alice_ali
Postat pe 28 August 2009 17:44
la ce pret il vindeti?
dumitrita
Postat pe 31 August 2009 09:06
alexe al ai dreptate

asa ne-a mai zis si noua cineva

sa nu venim cu toata bautura de o data, k nu are rost

din contra...

sa o tinem undeva intr-o masina si cand se vedem ca se termina mai aducem...nu o sa punem la gramada
iulik_flore
Postat pe 31 August 2009 15:12
- da si noi asa am procedat la nunta noastra si a iesit super OK cu toate ca a tb sa dam fuga sa mai cumparam vreo trei sticle de coniac - a trecut foarte bine dar la mine, fiecare sa servit cu ce a vrut - bautura fiind in fata lor si nu am fost furata deloc la bautura si a iesit foarte bine

- am fost si la o nunta unde servirea sa facut de catre chelneri, ai putut consuma chiar si cocteil-uri dar ia furat pe rupte - cred ca ia furat inca o data la pret bautura

- nuntasi nu prea au fost incantati de ac procedura de a fi serviti de chelneri si mai mereu am auzit ca sunt la inmormantare - sincera sa fiu nici mie nu-mi place - prefer sa ma servesc
laura02maria
Postat pe 31 August 2009 15:37
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de sfaturii 13 De la: karlla666 8 Ianuarie 2010 08:40
ofer ajutorul meu miresicilor care nu au timp 1 De la: gabielle88 8 Februarie 2010 22:40
OSPATARI NUNTI 7 De la: Titanika 15 Ianuarie 2012 23:57
Vand rochie mireasa Maggie Sottero, model Hampton, colectia 2010 1 De la: gady80 22 Iulie 2010 20:02
O nunta ieftina si frumoasa 16 De la: kudika_951907 16 Ianuarie 2014 17:27