Setari Cookie-uri

Pastilele de slabit...!?

ce parere aveti despre revolutionarele pastile de slabit?
paullyss
Postat pe 4 Mai 2009 20:39
Exceptand faptul ca trebuia sa beau apa in continuu, ca transpiram excesiv, ca de la o zi la alta nu mai aveam cu ce ma imbraca si ca slabeam vazand cu ochii, am o parere destul de ok. Eu am slabit 10-11Kg. Da, e drept aveam uneori ameteli, care probabil imi apreau de la faptul ca nu puteam dormi. Imi dadeau o energie de nedescris. Parca eram pe baterii. Chiar daca iti taie total pofta de mancare, in sensul ca pur si simplu nu mai simti foamea, eu am mancat destul de ok, adica la micul-dejun: cereale cu lapte, la servici foarte multe fructe calculat in Kg (banane, struguri, nectarine, etc), cand ajungeam acasa: ciorba + felul 2, iar la cina: iaurt, compot sau fructe. Consumam paine doar acolo unde se impunea, adica la salata de vinete cu maioneza, etc. Intradevar, ma cam chinuiam sa mananc, ca inghiteam cu noduri, dar organismul de unde sa traiasca. Ca daca ar fi fost sa nu mananc ca nu aveam pofta, ajungeam in spital, cum am auzit de altele... Organismul are nevoie de mancare. Cura de slabire prin infometare mi se pare cea mai mare prostie! Slabesti, dar dupa pui la loc instant!
Ideea e ca la aproape un an dupa ce am terminat de luat (am luat cam o luna jumatate) si am slabit aproximativ cat am vrut, nu am pus nici un Kg inapoi. Sunt foarte multumita! Inainte de a ma apuca sa iau am citit forumuri intregi, am studiat-o chiar pe sefa mea timp de 2 saptamani. Multi spun ca e bine sa iei Calciu si Magneziu, dar acuma depinde si de cum te simti. Am citit si cartea lui Michele Montignac. Mi-am mai schimbat putin felul de a manca. De exemplu, cafeaua dimineata o beam pe stomacul gol, si apoi mancam. Nu e bine ca, cafea sa fie consumata pe stomacul gol, deoarece ingrasa. De atunci o beau dupa micul-dejun si intradevar se simte rezultatul. Aaaa si capsulele mi-au mai rezolvat o problema. Din cauza fierii mele destul de lenesa, m-am ales de-a lungul timpului cu fisura anala, dar pastile mi-au cam reglat tranzitul. Si acum sunt foarte bine. Port haine pe care acum 1-1,5 ani am vrut sa le arunc ca nu incapeam in ele. Aaaaa, sa nu credeti ca nu am incercat alt regim, sport sau... dar nimic nu a dat rezultate. Cu cca 2 ani inainte de a le lua am inceput sa reduc drastic din mancare, faceam eforturi foarte mari sa ma abtin sa mananc CAT vreau, CAND vreau si CE vreau (Am si ghinionul ca sunt gurmanda), sa fac si sport, sala si inot. Dar nimic, parca tot puneam. Dupa ce le-am luat si am slabit am urmat exact acelasi regim de mancare ca inainte si nu am pus NIMIC. Mult succes tuturor!
Tassy_grace
Postat pe 14 Mai 2009 10:34
si cum se numesc aceste pastile?
mona2709
Postat pe 14 Mai 2009 11:42
De la: Tassy, la data 2009-05-14 10:34:32Exceptand faptul ca trebuia sa beau apa in continuu, ca transpiram excesiv, ca de la o zi la alta nu mai aveam cu ce ma imbraca si ca slabeam vazand cu ochii, am o parere destul de ok. Eu am slabit 10-11Kg. Da, e drept aveam uneori ameteli, care probabil imi apreau de la faptul ca nu puteam dormi. Imi dadeau o energie de nedescris. Parca eram pe baterii. Chiar daca iti taie total pofta de mancare, in sensul ca pur si simplu nu mai simti foamea, eu am mancat destul de ok, adica la micul-dejun: cereale cu lapte, la servici foarte multe fructe calculat in Kg (banane, struguri, nectarine, etc), cand ajungeam acasa: ciorba + felul 2, iar la cina: iaurt, compot sau fructe. Consumam paine doar acolo unde se impunea, adica la salata de vinete cu maioneza, etc. Intradevar, ma cam chinuiam sa mananc, ca inghiteam cu noduri, dar organismul de unde sa traiasca. Ca daca ar fi fost sa nu mananc ca nu aveam pofta, ajungeam in spital, cum am auzit de altele... Organismul are nevoie de mancare. Cura de slabire prin infometare mi se pare cea mai mare prostie! Slabesti, dar dupa pui la loc instant!
Ideea e ca la aproape un an dupa ce am terminat de luat (am luat cam o luna jumatate) si am slabit aproximativ cat am vrut, nu am pus nici un Kg inapoi. Sunt foarte multumita! Inainte de a ma apuca sa iau am citit forumuri intregi, am studiat-o chiar pe sefa mea timp de 2 saptamani. Multi spun ca e bine sa iei Calciu si Magneziu, dar acuma depinde si de cum te simti. Am citit si cartea lui Michele Montignac. Mi-am mai schimbat putin felul de a manca. De exemplu, cafeaua dimineata o beam pe stomacul gol, si apoi mancam. Nu e bine ca, cafea sa fie consumata pe stomacul gol, deoarece ingrasa. De atunci o beau dupa micul-dejun si intradevar se simte rezultatul. Aaaa si capsulele mi-au mai rezolvat o problema. Din cauza fierii mele destul de lenesa, m-am ales de-a lungul timpului cu fisura anala, dar pastile mi-au cam reglat tranzitul. Si acum sunt foarte bine. Port haine pe care acum 1-1,5 ani am vrut sa le arunc ca nu incapeam in ele. Aaaaa, sa nu credeti ca nu am incercat alt regim, sport sau... dar nimic nu a dat rezultate. Cu cca 2 ani inainte de a le lua am inceput sa reduc drastic din mancare, faceam eforturi foarte mari sa ma abtin sa mananc CAT vreau, CAND vreau si CE vreau (Am si ghinionul ca sunt gurmanda), sa fac si sport, sala si inot. Dar nimic, parca tot puneam. Dupa ce le-am luat si am slabit am urmat exact acelasi regim de mancare ca inainte si nu am pus NIMIC. Mult succes tuturor!

BRAVO !!!
ma bucur sa aud si pareri optimiste ... !!!
ce pastile ai consumat ?
eu de aproape 3 saptamani iau ceva de la ARPFARM dc nu vb prostii si am retinut bine ... efecte spectaculoase nu am obtinut , in sensul k nu am slabit din kg (doar 2) ci din masa de grasime ... practic m-am dezumflat ...
ma simt super ok ... reactionez la ele la fel ca si tine doar k nu am acele stari de lesin sau mai stiu eu ce ...
infometarea este prima greseala intr-o cura de slabire ... !!!
bafta tuturor !!!
paullyss
Postat pe 14 Mai 2009 15:12
buna dimineta

nu am inteles ce pastile a-ti folosit
aura_persu
Postat pe 15 Mai 2009 06:14
Da, e vorba de "Capsula de slabit" de la ArpFarm. Neaparat sa scrie pe cutie Arpfarm. Acestea sunt: http://www.musetel.ro/prospect.php?id=3453. Eu slabeam in jur de 150-200g/zi in primele 2 saptamani si apoi dupa ce organismul s-a "prins" de ce vreau eu sa-i fac nu mai dadeam decat in jur de 100g. Dar eram super incantata de efect. Sunt mandra acu' de silueta mea. Bine nu am 90-60-90, eu am fost "inzestrata" de la mami cu o burtica de toata frumusetea, dar acu' am curaj sa stau la plaja mult mai degajata. Va pup fetelor si mult succes! Aaaa si daca aveti cu corasonul sa nu le luati, ca si mami a vrut sa le ia si s-a simtit foarte rau. Oricum scrie in prospect ca cei hipertensivi sa nu le ia. Bafta!
Tassy_grace
Postat pe 15 Mai 2009 08:21
Eu sunt impotriva pastilelor de slabit.
fantome
Postat pe 15 Mai 2009 15:12
cred ca cel mai bine e sa mergem la un nutritionist daca vrem sa slabim!daca el sau alt medic ne recomanda sa luam anumite pastile pt.slabit etunci da sunt deacord dar nu stiu nici un doctor nutritionist sau care sa aibe alta specialitate sa recomande pastile pt.slabit
kudika007717
Postat pe 18 Mai 2009 13:00
Salutare!Multumesc mult pentru informatii... ...dar mai am o nelamurire:de unde as putea sa fac rost de aceste pastile?ms mult multi pupici....
kudika038905
Postat pe 18 Mai 2009 23:03
Buna fetelor!Si eu am luat "Capsula de slabit" timp de 2 luni.Inainte de a le lua, am citit pe forumuri tot ce se poate citi despre ele pe net si sincer eram ingrozita ,dar cum nunta se apropie cu pasi marunti, am decis ca trebuie sa fac ceva, iar timp ptr sport nu am timp deloc, din cauza programului ff incarcat.Am zis ca o sa iau, iar daca imi va fi rau, o sa le intrerup.Dar timp de 2 luni nu am avut nici o manifestare din cele descrise de alte persoane pe forumuri, in afara de insomnia ce a durat o saptamana.Am slabit cu ajutorul lor 12kg .Eu am luat si calciu cu magneziu in acelasi timp cu pastilele,am baut ff multa apa, uneori chiar cand nu simteam nevoia, am renuntat la dulce(nici acum la o luna nu mai mananc dulce), am mancat ff multe fructe,paine numai 2 felii dimneata si aceea din faina integrala, salate.Ideea e ca nu m-am infometat.Am renuntat la prajeli si am mancat numai carne fiarta.Si acum am acelas meniu si nu m-am ingrasat deloc.Paastilele se gasesc la farmacie.Nu sunt indicate persoanelor care au sau au avut boli ale ficatului, persoanelor insarcinate,celor care alapteaza, celor care sufera cu rinichii.
crisbaby
Postat pe 19 Mai 2009 02:27
Buna, poti sa ne spui si noua te rugam ce pastile ai luat! Multumesc. Adresa mea este nutzi999@yahoo.com.
grace001438
Postat pe 19 Mai 2009 12:25
De la: ahadaragl, la data 2009-05-18 23:03:31Salutare!Multumesc mult pentru informatii... ...dar mai am o nelamurire:de unde as putea sa fac rost de aceste pastile?ms mult multi pupici....

ai sa le gasesti la farmaciile naturiste dar si pe net ...
oricat te-ar tenta nu incerca pastilele SUPER SLIM ... producatorul este de origine chineza , folosind plante din cultura proprie , spre deosebire de pastilele de la ARPFARM care sunt fabricate in romania .
cu toate stim calitatea produselor chineze ... orice suna mai bine decat made in china ...
paullyss
Postat pe 19 Mai 2009 21:24
Buna Tassy!te rog ne poti spune si noua ce fel de pastile ai luat,cum se numeau si de unde le putem procura,multumesc ast raspuns
myshy
Postat pe 8 Iunie 2009 10:35
Nu trebuie sa fii impotriva lor. Trebuie sa le incerci. In cazul in care nu ti se potrivesc, renunti. Nu e mare lucru. Nu sunt atat de nocive pe cat se spune. Sunt avizate de ministerul sanatatii , nu pot face rau. Eu am fost cred ca cea mai suspicioasa persoana inainte sa le iau. De felul meu am fost o subtirica. Pana la 26 de ani m-am incadrat la 48 de kilograme la 1.69 cat am. Apoi, o data ce m-am casatorit, am facut abuz, seri in oras, pizza la 12 noaptea, etc, incet incet am pus cat un kg. Am ajuns la 57, cand s-a dat alarma. Am incercat cu cure de slabire....NICIUN REZULTAT. Aerobic am facut intotdeauna ptr ca am lucrat ca model si in prezent lucrez in tv, deci imaginea ptr mine e esentiala. Intr-o zi, mi-am spus sa le incerc..am facut o alegere buna. Nu am facut abuz, astfel ca am luat doar 2 saptamani cate o tableta la 2 zile ca sa nu mi se faca rau. In total cred ca am luat 8 tablete maxim. Si rezultatul a aparut imediat. Am slabit 6 kg in cele 2 sapt, cam 3 kg pe saptamana, si acum ma mentin, de 3 luni de zile, la 51 de kg. INCERCATI-LE FETELOR. SE VAND SI LA BUCATA, DACA NU VI SE POTRIVESC, LE INTRERUPETI! DAR DACA SUNT SOLUTIA? EU ZIC CA IN VIATA TREBUIE FACUTE SI SACRIFICII. NU TREBUIE INSA SA FACETI ABUZ, SUNT PERSOANE CARE AU LUAT PROBABIL 3 LUNI ZI DE ZI, NU CONTEST CA S-AU ANEMIAT, DAR DACA NU ABUZATI, AVETI REZULTATELE DORITE. VA PUP SI BAFTA
andreea_dobrota
Postat pe 8 Iunie 2009 10:48
eu am o prietena care a luat timp de o luna jumate aceste pastile de slabit si a dat jos 13 kg. Intr-adevar zicea si ea ca nu poate dormi noptile si ca are foarte multa energie. Dar rezultatul este extraordinar. Mie inca mi-e frica sa iau.. am AUZIT zilele trecute la tv ca aceste pastile contin droguri si ca de fapt aceste pastile sunt o forma legala de a comercializa drogurile. Eu si asa am insomnii.. oare daca iau aceste pastile ce se va intampla??
iar pentru cele care ati slabit asa mult..FLICITARI!! sper sa prind si eu curaj intr-o zi
araiya_grace
Postat pe 8 Iunie 2009 11:18
buna fetelor..daca ati intra pe sit.la super slim..acolo iti spune cine nu ar trebui sa ia aceste pastile,,o prietene de a mea lea uat si a slabit in 2 sapt 5 kg(acum mai difera si constructia corpului0cat si cum slabesti..si sa tinut de capu meu sa iau si eu ,,mia dat o tableta de 6 pastile,,mi-a zis dca ti se f rau nu le mai iei,,,si ptr cele care spun ca nu dorm noaptea ,,pastilelel trebuie luate pana in ora 9(maxim 10),,si nu o sa mai aveti probleme,,si ma gendesc f serios sa mi fc comanda sa incep sa le iau..daca evti cunostinta de cazurii ca si um sar fi intamlat anumite nenorociri din cauza pastilelor de slabit,,astept un mesaj,,va pupik
kyry_grace
Postat pe 8 Iunie 2009 12:53
Buna dragelor,
Va recomand sa mancati sanatos:legume, fructe, daca va place carnea incercati pui, vita sau peste dar fara prajeli!!!!
Iar cheia succesului este ...multa miscare: de 2 ori pe saptamana fac dansuri sportive , incerc sa ma plimb si cu bicicleta iar duminica merg 1 ora sau 2 la tenis de camp. Incercati si plimbarile in aer liber! Uitati de pastile pentru ca sunt chimicale si nu fac decat sa va strice echilibrul interior, plus ca pe termen lung vor determina schimbari care nu va avantajeaza. In cazul in care prezentati carente de anumite vitamine este bine sa consultati si un medic!!!
Beti multa apa, si uitati de fanta, cola sau alte bauturi carbogazoase de pe piata. Pe timp de vara puteti savura socata pregatita in casa. Eu am facut-o cu miere si este excelenta!!!!
Va urez mult succes!!!!
teodoramicrob
Postat pe 8 Iunie 2009 14:13
Sa va spun ceva despre super slim: sunt pline de amfetamine, ministerul sanatatii chiar a demarat o ancheta pt retragerea acestor pastile de pe piata!!! in china sunt interzise, dar au aparut pe piata noastra la negru.
Am o prietena care ia aceste pastile, a slabit dar cum: nu mananca pt ca pastilele iti taie pofta de mancare, iti induc o stare de oboseala, cu transpiratii, cu ameteala, iti creste tensiunea. Prietena mea a slabit dar are un aspect bolnavicios, parca ar avea hepatita. Va garantez ca aceste pastile pe moment te satisfac dar incetul cu incetul te baga in mormant,dupa care s-ar putea sa te ingrasi mai mult. uitati de aceste chimicale, si mergeti la un nutritionist!!!!
Succes!!!!
teodoramicrob
Postat pe 8 Iunie 2009 14:19
eu nu cred in pastilele de slabit cred k sala e cea mai buna :sigur sigur
grace003023
Postat pe 8 Iunie 2009 17:07
eu am incercat sa aflu cat mai multe despre produs.....dar in ceea ce priveste pretul nu este specificat nicaieri..cu mai putin de taxa de expediere de 10 ron.ma poate ajuta cineva???
tzuky_grace
Postat pe 8 Iunie 2009 19:42
De la: teodoramicrob, la data 2009-06-08 14:19:07Sa va spun ceva despre super slim: sunt pline de amfetamine, ministerul sanatatii chiar a demarat o ancheta pt retragerea acestor pastile de pe piata!!! in china sunt interzise, dar au aparut pe piata noastra la negru.
Am o prietena care ia aceste pastile, a slabit dar cum: nu mananca pt ca pastilele iti taie pofta de mancare, iti induc o stare de oboseala, cu transpiratii, cu ameteala, iti creste tensiunea. Prietena mea a slabit dar are un aspect bolnavicios, parca ar avea hepatita. Va garantez ca aceste pastile pe moment te satisfac dar incetul cu incetul te baga in mormant,dupa care s-ar putea sa te ingrasi mai mult. uitati de aceste chimicale, si mergeti la un nutritionist!!!!
Succes!!!!

ma repet ... !!! dc iei pastile , chiar dc iti taie pofta de mancare , este foarte important sa te hranesti ... nu trebuie sa lipseasca micul dejun ... !!!
mananc la fel ca inainte ... ideea este k am inceput sa consum mai multa APA , care ma obliga sa fug mai des la toaleta => elimini mai usor toxinele ... eu care nu consumam mai mult de 0.5 l am ajuns sa beau cca. 5 l / zi ... fara sucuri cu acid ... doar apa plata ...
mi-am impus un anumit program ... nu mai mananc in oras , la ore tarzii si fara paine ... doar asa putin ...
kt despre insomnii ... nu am pb ... sunt recomandate dimineata dupa micul dejun ...
inca ceva ... nu consumati cafea pe stomacul gol ... ingrasa ...
le iau de o luna jumate si sunt foarte multumita ... incep sa se vada rezultatele ... am un metabolism lenes , plus k depozitele adipoase erau vechi si greu de combatut ... am slabit 6 kg ... in medie 1 kg pe saptamana ... initial m-am dezumflat (retineam apa) iar in primele 2 sapt cantarul arata la fel ... acum insa ... bucurie pe capul meu ... vizibil si pe cantar dar si in centim ...
difera de fiecare in parte ...
ca sa nu am surprize , fac masaje anticelulitice si exercitii in casa ...
paullyss
Postat pe 8 Iunie 2009 20:00
De la: tzuky, la data 2009-06-08 19:42:15eu am incercat sa aflu cat mai multe despre produs.....dar in ceea ce priveste pretul nu este specificat nicaieri..cu mai putin de taxa de expediere de 10 ron.ma poate ajuta cineva???

la ce produs te referi ? k poate te pot ajuta ...
paullyss
Postat pe 8 Iunie 2009 20:04
te rog sa dai detalii cate se ia pe zi,pe ce durata si cat costa,daca am inteles bine ii zice "capsula ptr slabit"?
kudika081801
Postat pe 8 Iunie 2009 22:07
face-ti fetelor sport ca astai sanatate curata si cura cu morcov, gimnastica crede-ti k fara sport si cura numai k pastile o s slabiti, am o prietena care sia dat stomacu si tot metabolismu peste cap cu tot cu pastile si ceaiuri k otet de mere si akum ii pare rau... asa ca alergati
gaya87
Postat pe 9 Iunie 2009 09:26
Capsula de slabit o puteti comanda online de pe farmaciastejara. Eu de acolo am luat si au fost promti.
anamaria_h
Postat pe 9 Iunie 2009 10:39
se gasesc si in farmacii, eu le-am gasit in farmacia farmaplanet din real si au costat cam 115 ron parca dar mie nu mi-au facut prea bine, imi era sete in permanenta indiferent cat de multa apa beam in secunda 2 mi se facea iar sete, nu mai puteam sa dorm noaptea si tot timpul eram ametita plus ca si vederea era putin cam tulbure.... dupa 2 saptamani fara nici un rezultat remarcabil am renuntat dar au mai durat inca 2 saptamani ca sa imi treaca si aceste simptome :(
niculaiealina
Postat pe 9 Iunie 2009 16:25
De la: tzuky, la data 2009-06-08 19:42:15eu am incercat sa aflu cat mai multe despre produs.....dar in ceea ce priveste pretul nu este specificat nicaieri..cu mai putin de taxa de expediere de 10 ron.ma poate ajuta cineva???


costa in jur de 100-120 ron si se gaseste si la plafar sau farmaciile farmaplanet, centrofarm....
niculaiealina
Postat pe 9 Iunie 2009 16:27
De la: costinastfn, la data 2009-06-08 22:07:01te rog sa dai detalii cate se ia pe zi,pe ce durata si cat costa,daca am inteles bine ii zice "capsula ptr slabit"?


http://www.capsuladeslabit.net/tipuri-de-capsule/capsula-de-slabit-arpfarm-78/
niculaiealina
Postat pe 9 Iunie 2009 16:32
De la: ahadaragl, la data 2009-05-14 11:15:18E super dc chiar si-au facut efectul dorit de tine....eu ma chinui sa slabesc de cateva luni si nu prea reusesc(mai ales ca peste 2 luni ma casatoresc si nu stiu ce ma fac).Ce pastile pentru slabit ai folosit?Mi le poti recomanda si mie?

am si eu o intrebare..cat costa aceste pastile si de unde le pot cumpara ?
andreeabrici
Postat pe 9 Iunie 2009 18:46
se gasesc la plafar-io le-am luat de la obor din hala si am dat 60ron.
iordyutza
Postat pe 9 Iunie 2009 19:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cameraman profesionist 1 De la: filmarifoto 23 Ianuarie 2012 12:28
am nevoie de sfaturii 13 De la: karlla666 8 Ianuarie 2010 08:40
FOTO, VIDEO, MUZICA NUNTI SI BOTEZURI 4 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:04
suntem disperati cautam nasi 2 De la: kudika512142 5 Aprilie 2012 08:09
:(( 3 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:28