Setari Cookie-uri

Pastilele de slabit...!?

cum se numesc pastilele pe care le-ai luat ca eu ma tot chinui sa slabesc si nu reusesc deloc ?nu am incercat pana acum pastile dar merita incercat.vreau sa slabesc ca in sept am nunta si vreau sa fiu frumoasa si mai ales SLABA.
niki2007
Postat pe 9 Iunie 2009 20:46
intra pe google si da {super slim)...si itri pe situ lor,ai nr de tel,,suni si dai comanda,,dar ai grija sa fie cele cu capsula jumate alba jumate verde..sunt cele originale..sper sa si citesti pe situ lor prospectu lor ,sper sa te fi putut ajutat
kyry_grace
Postat pe 9 Iunie 2009 20:55
multumesc mult.am intrat pe google si le-am gasit .acum sa vad cum o sa reusesc sa fac si comanda avand in vedere ca nu locuiesc in romania ci in uk .
niki2007
Postat pe 10 Iunie 2009 00:07
ma refer la pasilele de spabit de la arpfarm...cele la care face reclama urmatorul site:http://www.capsuladeslabit.net/tipuri-de-capsule/capsula-de-slabit-arpfarm-78/
as aprecia sincer daca mi-ai spune cat costa...eu mi-am facut si cont acolo si tot nu imi comunica pretul...
tzuky_grace
Postat pe 10 Iunie 2009 18:12
De la: kyry, la data 2009-06-09 20:55:24 intra pe google si da {super slim)...si itri pe situ lor,ai nr de tel,,suni si dai comanda,,dar ai grija sa fie cele cu capsula jumate alba jumate verde..sunt cele originale..sper sa si citesti pe situ lor prospectu lor ,sper sa te fi putut ajutat

din cate ati vazut este super mediatizata stirea k aceste pastile (super slim) au fost retrase de pe piata ... sunt produse in china ... vb de cele comercializate la noi ...
eu merg pe cele de la arpfarm ... sunt avizate de ministerul sanatatii ... si sunt produse in romania ... cum ziceam ... orice suna mai bine decat made in china ...
paullyss
Postat pe 10 Iunie 2009 22:35
De la: tzuky, la data 2009-06-10 18:12:57ma refer la pasilele de spabit de la arpfarm...cele la care face reclama urmatorul site:http://www.capsuladeslabit.net/tipuri-de-capsule/capsula-de-slabit-arpfarm-78/
as aprecia sincer daca mi-ai spune cat costa...eu mi-am facut si cont acolo si tot nu imi comunica pretul...

le poti gasi in orice farmacie naturista ... asta pt k sunt facute din plante si extracte din fructe recomandate in curele de slabire ...
tind sa ma repet ... pt cele care nu au informatii suficiente sau prea hotarate sa slabeasca intr-un timp relativ scurt ... pastilele de slabit NU INLOCUIESC MESELE ... de aici arsuri de stomac , slabire fizica si psihica , vedere slaba ...
cel mai important este sa nu renuntati la programul meselor ... mai putin in cazul in care acestea erau servite tz ...
micul dejun este de nelipsit ...
inlocuiti crontzanelele de la birou cu un mar sau orice fruct care va "nelinisteste" papilele gustative ...
renuntati la bauturi alcoolice , bauturi racoritoare cu acid si la servitul mesei in oras ...
nu asteptati rezultate peste noapte ... cu aceasta ocazie mi-am revizuit felul de a manca ... am reusit sa renunt la paine ... consum moderat ...
cat despre pret ... eu le-am cumparat cu 19.5 lei folia (6 pastile) , iar o cutie cu 5 folii (30 pastile - suficiente pt o luna) costa 97.5 .... pastilele sunt de culoare verde ... iar pe folie sau cutie scrie in romaneste ...
mai multe detalii gasiti pe net ... cautati past.de slabit arpfarm ...
paullyss
Postat pe 10 Iunie 2009 22:49
am ales aceasta metoda pt k fac parte dintre cele care nu dispun de timp pt a-l petrece la o sala de forta ... si plus de asta ... nu-mi permite sanatatea ... probleme medicale din viata de sportiv de performanta ...
sunt mai mult decat multumita de efectele pastilelor ... in ciuda celor care aruncau vb rautacioase menite sa ma faca sa renunt ... nefondate si puerile din punctul meu de vedere ...
paullyss
Postat pe 10 Iunie 2009 22:59
De la: grace002372, la data 2009-06-09 16:25:51se gasesc si in farmacii, eu le-am gasit in farmacia farmaplanet din real si au costat cam 115 ron parca dar mie nu mi-au facut prea bine, imi era sete in permanenta indiferent cat de multa apa beam in secunda 2 mi se facea iar sete, nu mai puteam sa dorm noaptea si tot timpul eram ametita plus ca si vederea era putin cam tulbure.... dupa 2 saptamani fara nici un rezultat remarcabil am renuntat dar au mai durat inca 2 saptamani ca sa imi treaca si aceste simptome :(

dc ai citit prospectul , ai vazut k acest efect este cel scontat ... cu kt bei mai multe lichide cu atat mai bine ... elimini mai usor toxinele ...
la fel si in cazul meu ... dar i-am dat organismului senzatia k este normal ... asa nu mai simteam disconfortul ... am ajuns in cele din urma sa consum cca.5 l/zi , in conditiile in care nici nu stiam ce "gust" are ...
am simtit ameteli de genu cateva zile inainte de a-mi veni ciclul ...
paullyss
Postat pe 10 Iunie 2009 23:07
Eu sincer am incercat super slim,nu am avut nici un efect secundar. De obicei aveam 63-66 de kg. Dar ma ingrasasem cu 12-13 kg. Am incercat pastilele astea,le-a luat si o preietena si asa am aflat de el.Ca idee am un prieten care a facut tratament in China cu celule stem, el merge acolo ori de cate ori are ocazia ptr ca sanatatea i-o cere. Si vb bine chineza, l-am rugat sa se intereseze de aceste pastile,tinand cont ca prietena lui este doctor in China. Infara de faptul ca acele plante si fructe au o concentratie mai mare decat au cele de pe piata noastra, nu mi-a spus ca ar contine amfetamina,sau alti derivati. Repet am urmat cura si am ajuns din nou la 63 de kg fara nici un efect secundar,asta nu inseamna ca trb sa le luati si voi,eu doar va spun ce am facut eu si nu a avut efecte secundare. in plus nu am luat kg in plus.Multa bafta celor care-si doresc sa slabeasca. Si in plus noi cele care recurgem la asemenea metode, nu prea ne permitem o cura,sau sa mergem la sala din cauza programului incarcat. Consumam multa energie si la munca, cele care se pot duce la sala sunt norocoase si mi-as dori uneori sa pot fi si eu la fel. Dar asta este viata este facuta ptr a fi traita si ptr a trai trb sa facem anumite sacrificii.
arabella_neicu
Postat pe 10 Iunie 2009 23:47
am luat si eu super slim...dar nu mi;au priit...ma reer la faptul k mi;au facut foarte rau.eu le comandasem pe net si sunt cele care pe cutie scrie doar in chineza...nu va spun ce simptome aveam..noduri in gat nu puteam respira, insomnii, pupile dilatate..a fost un cosmar...si am luat doar 4 pastile...imi pare4 rau k nu au functionat...as vrea sa mai slabesc...am sa incerc astea de la centrofarm..care se gasesc la noi..sper sa fie mai bune decat cele made in china, cum spunea cineva mai sus
aadelinnne
Postat pe 11 Iunie 2009 12:00
Fetelor,
Daca erau pastile bune si fara reactii violente li se facea reclama si le gaseati peste tot! Nu mai credeti in aiureli, daca vreti sa slabiti intr-un mod sanatos atunci reduceti din mancarea nesanatoasa, dulciuri si alte "chimicale" si nu uitati de sport. Pt ca a venit si vara eu zic sa adoptati un ritm mai activ astfel ca in momentul in care slabiti sa va tonifiati si muschii!!! si sa nu atarne pielea dupa un pumn de pastile!!!
teodoramicrob
Postat pe 11 Iunie 2009 16:26
Iubiti-va asa cum sunteti, faceti sport, mergeti la saloane de infrumusetare si renuntati la ideea unei pilule miraculoase care sa ve transforme repede si fara efort. NU EXISTA!!!
Nu va distrugeti sanatatea. Va puteti crea probleme hormonale mari, va puteti distruge ficatul si totodata tenul dvs va avea de suferit.
Cel mai bine este sa cereti sfatul unui nutritionist si daca el va recomanda pilule care v-ar ajuta la slabit alaturi de sport, este altceva.
Credeti ca daca ar exista astfel de pilule vedetele ar mai manca fasole verde si brocoli si ar tine diete diabolice?
fantome
Postat pe 11 Iunie 2009 20:51
cum se numesc pastilele care le-ai luat?...ca sunt o gramada pe piatza romaneasca...ce sa spun am ajuns la 105 kg ....mananc cat o pasarica si ma ingras ca o vaca:(...am tinut fel de fel de cure de slabire cu sport altenate si tot degeaba...ma gandesc sa aiu si eu pastilele astea...te rog sa ne spui cum se numesc:*
barizoana
Postat pe 11 Iunie 2009 23:09
De la: tzuky, la data 2009-06-10 18:12:57ma refer la pasilele de spabit de la arpfarm...cele la care face reclama urmatorul site:http://www.capsuladeslabit.net/tipuri-de-capsule/capsula-de-slabit-arpfarm-78/
as aprecia sincer daca mi-ai spune cat costa...eu mi-am facut si cont acolo si tot nu imi comunica pretul...

astea costa in jur de 90 de lei....dar sunt unele si mai bune super-slim
barizoana
Postat pe 11 Iunie 2009 23:10
Salutare tuturor !
Azi am luat o cutie cu pastile de la o farmacie si au costat 107 lei .
Succes tuturor in lupta cu KG.
firutarus
Postat pe 12 Iunie 2009 00:22
De la: fantome, la data 2009-06-11 20:51:28Iubiti-va asa cum sunteti, faceti sport, mergeti la saloane de infrumusetare si renuntati la ideea unei pilule miraculoase care sa ve transforme repede si fara efort. NU EXISTA!!!
Nu va distrugeti sanatatea. Va puteti crea probleme hormonale mari, va puteti distruge ficatul si totodata tenul dvs va avea de suferit.
Cel mai bine este sa cereti sfatul unui nutritionist si daca el va recomanda pilule care v-ar ajuta la slabit alaturi de sport, este altceva.
Credeti ca daca ar exista astfel de pilule vedetele ar mai manca fasole verde si brocoli si ar tine diete diabolice?

sunt total de-acord cu tine ...
nu pot fi bune ... la fel k si analgezicele ... iti fac bine pe-o parte si te ataca in alta ...
dar am explicat ... hotararea mea nu a fost luata la intamplare ... inainte de asta am consultat un medic nutritionist ... am urmat fel de fel de cure de slabire ... sub atenta supraveghere a acestuia ... dar nimic ... din contra ... parca organismul meu se revolta ... tinea frau la orice modificare il supuneam ...
in cazul meu este ceva genetic ... mai mult , dupa atatea incercari esuate , am ajuns in stadiul de a fi suspecta de imbolnavire a glandei - gusa de gradul III ...
repet ... sub supravegherea medicului ...
cu atat mai mult k sport nu am voie sa fac ... pb cu ambii genunchi ... si nu de prea mult efort sau incomoditate ... ... ci datorate sportului pe care l-am practicat in "tinerete" ...
asa am ajuns la metoda asta ... medicul nu mi-a recomandat , dar a inteles k este poate sg cale de a slabi ... ceea ce este fatal pt genunchii mei , pe care apasa atata greutate ...
paullyss
Postat pe 12 Iunie 2009 10:47
mersic mult:*
tzuky_grace
Postat pe 13 Iunie 2009 15:19
Sal Gagici!! Scriu numai ca sa multumesc pt "Capsila de Slabit".Vreau sa zic ca are efect senzational..Nu stiu ce m-as fi facut fara voi...MERSIII...
Va pup p toate si ... mai vb ;)
sorina_romcta
Postat pe 14 Iunie 2009 09:18
fetelor va sfatuiesc sa nu luati pastile de slabit dupa ureke sau dupa ce ia fiecare....cel mai bine este sa consultati un medic nutritionist...este singurul in masura sa va sfatuiasca in acest sens.aceste pastile minune care te ajuta sa slabesti kg bune in timp record sunt kiar daunatoare: nu numai ca inhiba centrul foamei, ceea ce nu este deloc normal, dar in timp pastilele pot provoca tahicardia(accelerare puternica a batailor inimii), care poate duce kiar la decesul prin somn.nu va jucati cu viata voastra...sunt N alte metode de slabit eficiente....ba mai mult...cunosc cazul unei fete care a folosit pastile de slabit, arhi-cunoscute, si intr-adevar a slabit in 3 luni 25 de kg, nu-i normal....dupa ce a revenit la alimentatia anterioara a pus la loc mai mult decat daduse jos......acum sa va zic si povestea mea....care a amers si ma simt super ok....ma ingrasasem extrem de mult de la contraceptive...pusesem in cateva luni 14 kg de la 53 de kg ajunsesem la 67 de kg...aratam ingrozitor, nici o haina nu-mi venea, etc.....al meu ma tot sfatuia sa fac ceva in sensul asta ....ok.....m-am ambitionat...3 mese pe zi, fara paine, dulciuri, guma de mestecat(e important sa nu mesteci guma in timpul dietei), apa multa, fructe cat cuprinde, sport(imi akizitionasem o bicicleta, iar de curand mi-am luat un stepper cu gantere si roata pt abdomen), ma impaketam in folie alimentara de plastic si miscare cat mai multa....akum am 58 de kg si mai am putin ...akusik voi fi miresica, dar am vazut ca se poate si cu alte metode decat cu pastile impotriva carora protestez vehement....aveti grija de sanatatea voastra ca e mai scumpa decat toate...va pup si va doresc multa vointa ca totul se poate
Bluesky_grace
Postat pe 14 Iunie 2009 10:12
De la: teodoramicrob, la data 2009-06-11 16:26:01Fetelor,
Daca erau pastile bune si fara reactii violente li se facea reclama si le gaseati peste tot! Nu mai credeti in aiureli, daca vreti sa slabiti intr-un mod sanatos atunci reduceti din mancarea nesanatoasa, dulciuri si alte "chimicale" si nu uitati de sport. Pt ca a venit si vara eu zic sa adoptati un ritm mai activ astfel ca in momentul in care slabiti sa va tonifiati si muschii!!! si sa nu atarne pielea dupa un pumn de pastile!!!





bine zici...
Bluesky_grace
Postat pe 14 Iunie 2009 10:14
in legatura cu mesajul postat de tine, referitor la pastilele de slabit Exceptand faptul ca trebuia sa beau apa in continuu, ca transpiram excesiv, ca de la o zi la alta nu mai aveam cu ce ma imbraca si ca slabeam vazand cu ochii, am o parere destul de ok. Eu am slabit 10-11Kg. Da, e drept aveam uneori ameteli, care probabil imi apreau de la faptul ca nu puteam dormi. Imi dadeau o energie de nedescris. Parca eram pe baterii. Chiar daca iti taie total pofta de mancare, in sensul ca pur si simplu nu mai simti foamea, eu am mancat destul de ok, adica la micul-dejun: cereale cu lapte, la servici foarte multe fructe calculat in Kg (banane, struguri, nectarine, etc), cand ajungeam acasa: ciorba + felul 2, iar la cina: iaurt, compot sau fructe. Consumam paine doar acolo unde se impunea, adica la salata de vinete cu maioneza, etc. Intradevar, ma cam chinuiam sa mananc, ca inghiteam cu noduri, dar organismul de unde sa traiasca. Ca daca ar fi fost sa nu mananc ca nu aveam pofta, ajungeam in spital, cum am auzit de altele... Organismul are nevoie de mancare. Cura de slabire prin infometare mi se pare cea mai mare prostie! Slabesti, dar dupa pui la loc instant!
Ideea e ca la aproape un an dupa ce am terminat de luat (am luat cam o luna jumatate) si am slabit aproximativ cat am vrut, nu am pus nici un Kg inapoi. Sunt foarte multumita! Inainte de a ma apuca sa iau am citit forumuri intregi, am studiat-o chiar pe sefa mea timp de 2 saptamani. Multi spun ca e bine sa iei Calciu si Magneziu, dar acuma depinde si de cum te simti. Am citit si cartea lui Michele Montignac. Mi-am mai schimbat putin felul de a manca. De exemplu, cafeaua dimineata o beam pe stomacul gol, si apoi mancam. Nu e bine ca, cafea sa fie consumata pe stomacul gol, deoarece ingrasa. De atunci o beau dupa micul-dejun si intradevar se simte rezultatul. Aaaa si capsulele mi-au mai rezolvat o problema. Din cauza fierii mele destul de lenesa, m-am ales de-a lungul timpului cu fisura anala, dar pastile mi-au cam reglat tranzitul. Si acum sunt foarte bine. Port haine pe care acum 1-1,5 ani am vrut sa le arunc ca nu incapeam in ele. Aaaaa, sa nu credeti ca nu am incercat alt regim, sport sau... dar nimic nu a dat rezultate. Cu cca 2 ani inainte de a le lua am inceput sa reduc drastic din mancare, faceam eforturi foarte mari sa ma abtin sa mananc CAT vreau, CAND vreau si CE vreau (Am si ghinionul ca sunt gurmanda), sa fac si sport, sala si inot. Dar nimic, parca tot puneam. Dupa ce le-am luat si am slabit am urmat exact acelasi regim de mancare ca inainte si nu am pus NIMIC. Mult succes tuturor!.........mai tii minte cumva cum ai facut comanda de ele?......astept un mesaj de la tine......ellita87@yahoo.com
ellita87
Postat pe 15 Iunie 2009 18:46
Super Slim ºi Capsula de Slãbit, douã produse chinezeºti care aparent, dupã compoziþia tipãritã pe cutii, par sutã la sutã naturale. În realitate, lucrurile stau cu totul altfel.

Pastilele conþin sibutraminã, un derivat de amfetaminã într-o concentraþie prea mare, o substanþã periculoasã care intrã în compoziþia medicamentelor ºi nu a suplimentelor alimentare.

Produsele au avut efecte uimitoare asupra pacienþilor supraponderali, dar din cauza conþinutului, acestea intrã în categoria medicamentelor, care trebuie eliberate cu prescripþie medicalã, ºi nu administrate ca suplimente alimentare.

Autoritãþile din mai multe zone au retras de pe piaþã, mii de cutii, iar probe din alte loturi au fost trimise pentru analize. La Bucureºti, Direcþia de Sãnãtate Publicã a început un amplu control în farmacii ºi în unitãþile plafar.

Farmaciºtii au luat în calcul sã nu mai scoatã la vânzare produsele, deºi nu au primit nici o indicaþie oficialã în acest sens.

"Amfetamina dã o stare de drogat"

Prof. dr. Gheorghe Mencinicopschi, directorul Institutului de Cercetãri Alimentare, ne-a explicat cã amfetamina “dã o stare de agitaþie, la început, dupã care dã o stare de drogat. Apar ºi senzaþia de vomã, ºi diareea, iar, într-un final, amfetamina epuizeazã sistemul nervos”.



ACESTA ESTE UN ARTICOL DINTR-O REVISTA APARUTA ASTAZI 16.06.2009!!! GRIJA MARE ....NU VA INDOPATI CU PASTILE SUNT EXTREM DE PERICULOASE ...AVETI GRIJA DE VOI SI DE SANATATEA VOASTRA CA TARE E SCUMPA!!!!
Cypcip
Postat pe 16 Iunie 2009 14:27
ceau fetelor...eu am luat pastile super slim timp de o luna si am slabit...dar apoi m-am imbolnavit si m-am ingrasat inapoi....vreau sa iau din nou pastile dar altceva nu super slim....ce mi-ati indica voi?eu sunt din oradea...habar n-am daca gasesc capsula de slabit arpfarm.....ma jutai si pe mn?ms mult:*:*:*:*:*:*
flower_200625
Postat pe 16 Iunie 2009 22:49
Referitor la "capsula de slabit" de la ARPFARM.
Pentru cele care locuiesc in Bucuresti locul cel mai ieftin de unde puteti achizitiona aceste pastile este la Unirea (plafarul de langa Hanul lui Manuc)la pretul de 85 lei. La alt plafar le aveau la 120 iar la farmacie la 110. Se ia o capsula pe zi (dimineata - preferabil cat mai devreme si neaparat dupa micul dejun, ca sa nu vi se faca rau). Eu mai iau pe langa magneziu, calciu+D3 si supradine (vitamine). Daca ma doare capul (s-a intamplat doar in primele doua zile) iau Advil. Reactiile difera de la persoana la persoana. M-am ingrozit la multe comentarii de pe diverse forumuri...dar am hotarat sa risc. Nu imi este rau, am doar uneori usoare ameteli...si dorm de rup (n-am avut deloc probleme in privinta somnului). Nu se recomanda persoanelor cu tensiune, care au probleme cu inima sau rinichii.
Nu fac reclama acestor pastile (am aflat si eu despre ele de pe internet)...si ca o concluzie...este decizia fiecareia daca vrea sa ia aceste pastile sau nu.
crisdany75
Postat pe 17 Iunie 2009 13:46
Daca vrei sa incerci de la centrofarm pastile Minceur 4321...nu ti le recomand...cel putin la mine nu au avut nici un efect.
crisdany75
Postat pe 17 Iunie 2009 13:49
De ce nu incerci sa mamanci in fiecare seara macar timp de o saptamana friptura de pui, slaba, gen piept de pui cu o salata f mare de varza cu marar si lamaie (fara ulei)....face minuni.........eu am slabit f mult.......si incearca peste zi sa nu amesteci dulciurile cu masa principala........si nu uita de cura de zmeura, uite aici detalii:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=4
adika_healthy
Postat pe 17 Iunie 2009 14:03
fetelor...NU LUATI SUPER SLIM! Asa se numesc acele miraculoase capsule de slabit chinezesti.
Acum vreo doua luni am inceput sa ma interesaez si eu despre ele...cand am citit atatea pe forum...m-am ingrozit!!! O cunostinta are acum o forma destul de avansata de schizofrenie si e internata la Psihiatrie de o luna din cauza acestor pastile!
Dar tot trebuia sa scap de kg in plus, Eu nu reuseam nicicum sa trec de pragul de 56 kg! Am trecut...cu pastile!!!
Celor care urmati sa fiti mirese vara asta, va recomand cu toate placerea DESERT PLANT. Sunt pastile pe baza de plante, la mine nu au avut nici un efect secundar. Prima zi mi-a fost tare tare sete, dar apoi nimik special...doar ca trecea ziua si nu-mi dadeam seama ca nu mi-e foame. Ajungeam pe la 5 acasa, mancam ceva, ce era in casa, nimik special, si apoi nu mai imi trebuia seara nimik. E atat de usor sa slabesti cu ele, nici nu le-am simtit. De la 61 kg la 54 kg...intr-o luna jumate (nu se ia pe durata mentruatiei).Si de atunci a trecut aproape o luna si nu am luat in greutate decat 2 kg. Nu are efect de yo-yo, doar ca eu am mancat tare mult in ultima perioada...vremea buna, gratarele de duminica, pizza vineri seara si 2 nunti consecutive s-au pus pe coapsele mele iar...
Daca tot vreti sa luati pastile de slabit, macar luati ceva ce nu a facut rau nimanui....nu va riscati cu prostii chinezesti!!!!!!!!!!!!!!
andra_ale
Postat pe 17 Iunie 2009 15:15
am renuntat la pastile de vreo sapt jumate...dupa aproape 2 luni ... in care am slabit 8 kg ... rezonabil zic eu ... avand in vedere k ajunsesem la rusinoasa greutate de 75 kg ... nu am pus nici macar un gram inapoi (am cantar care masoara atat masa musculara kt si cea de grasime) ... si nu, nu am avut pb din cauza lor ... a fost mai mult preventiv ... am avut o perioada dificila la work , cu stres , cu alergatura , telefoane date mai ceva ca la centrala , de uitam sa mai si respir ... seara cadeam franta ... am zis k nervii care-mi tulburau stomacul in combinatie cu pastilele nu puteau decat sa ma dea si mai tare peste cap ... acum cred k a fost o decizie corecta din moment ce am suferit o cadere de calciu ... previzibila de altfel ... ...
paullyss
Postat pe 22 Iunie 2009 22:31
Te felicit ca ai reusit sa slabesti si mai ales sa te mentii.
Imi poti spune ce tip de pastile ai luat, pentru ca mie imi este un pic teama sa folosesc oricare tratament.
Am nunta in octombrie si as vrea sa slabesc in jur de 8 kg.
Merci,
OCHIANA
Postat pe 1 Iulie 2009 07:43
Bun dar spunene si noua cum se numesc acele pastile. Multumesc frumos astept raspunsul tau.
kitty85criss
Postat pe 1 Iulie 2009 08:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi ce mai gatiti? 13 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:16
ce idei aveti pentru petrecerea burlacelor? 55 De la: 22 Aprilie 2015 19:02
Locatie nunta ! 2 De la: Denicos 6 Aprilie 2010 18:02
valsul mirilor 10 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:16
miresici din Suceava 2 De la: Cypcip 11 Martie 2009 13:36