Setari Cookie-uri

Pastilele de slabit...!?

sint in potriva pastilelor,vointa si 5 mese,2 litri de apa plata zilnic este suficient.
grace003710
Postat pe 1 Iulie 2009 09:15
buna fetelor. de cateva luni am colindat si eu forumuri si site-uri cu pastile de slabit. intr-un final m-am decis asupra Capsulei de slabit.Deja au trecut 3 saptamani jumatate si am slabit 8.5 kg. De cativa ani am incpeut sa cresc in greutate nereusind in nici un fel sa dau jos, desi am facut un an intreg spinning, cate o lectie de o ora in fiecare zi (si ma refer la lectii serioase, faceam cot la cot cu ciclisti, deci credeti-ma ca ieseam din sala mai mult moarta decat vie!!!). nu se vedea nici un efect. insa acum sunt pur si simplu fericita. am scazut sub pragul de 70 kg. nu imi vine sa cred. beau foarte multa apa, imi este tot timpul sete. nu simt deloc senzatia de foame si nu imi trebuie mancare. insa totusi mananc. incerc sa mananc cate putin, dar respect mesele de dimineata si de pranz. mananc foarte multe fructe si legume proaspete. toata lumea din jurul meu imi spune cat de bine arat si cat de mult am slabit. am de gand sa iau aceste pastile in total 2 luni dupa care ma voi opri si voi manca normal, dar cu atentie sa evit prajelile, care fac cel mai mult rau.
Va doresc tuturor bafta la slabit, dar nu uitati niciodata sa nu va infometati. am incercat si eu si nu am obtinut altceva decat un frumos ulcer. deci mancati, dar cu cap!!!!
numai bine tuturor.
criskiss81
Postat pe 1 Iulie 2009 09:23
Nu mai luati pastile de slabit. Nici Super Slim, nici Capsula de Slabit. Nu exista pastile minune. altfel toata lumea ar fi slaba. Efectele negative nu se vad imediat, se vad in timp..nu cred ca e v-ar conveni sa va treziti cu vreo boala peste cateva luni si sa nu stiti de la ce v-a aparut? indiferent cat de bine mananci, pastilele sunt distrugatoare. si spun asta, nu referitor la efectele secundare de care aproape toata lumea se plange.. cu toate ca mi se pare patetic..cum poti sa spui ca sunt super bune pastilele cand tu ai ameteli/insomnii/stari de lesin si altele si mai rele? voi chiar vreti sa va distrugeti..si nu va dati seama ca nu se merita..cu o dieta/sport se poate slabi si chiar usor..trebuie doar vointa..nu cu ajutorul unor pastile!! sunt medici nutritionisti f buni la noi care te pot ajuta!! good luck!
miha00
Postat pe 1 Iulie 2009 09:30
da asa e cu CAPSULA DE SLABIT
eu iau si acum si sunt ok am dat jos intr-o luna jumate 10 kg
trebuie sa bei apa pt ca iti cere organismul si nu trebuie baut colagazate si faza cu cafeaua .
deci cine vrea sa foloseasca sa incerce sa isi cumpere de la farmacie Pt 3 zile se da si la bucata pt ca sunt persoane care au proble renale sau .... altele scrie in prospect. e simplu se poate si da rezultat si stiu si eu cine a luat a slabit si nu a pus inapoi se mentine si mananca normal. pastila iti regleaza si apetitul si cu timpul organismul se obisnuieste.
pastila se ia dimineata dupa ce se mananca si trebuie in fiecare zi aproximativ la o anumita ora ex daca incepi sa iei la 10 atunci o iei la 10
curaj pa
se cumpara si la bucata in farmacie .............
rricarda2003
Postat pe 1 Iulie 2009 09:55
si eu am luat capsula de slabit cu magneziu si alte vitamine si am ajuns la urgenta. lasand la o parte faptul ca era sa mor, organismul in timp se degradeaza. cred ca e mai important sa fiti mirese sanatoase, decat niste mirese bolnave, care in viitor or sa aibe probleme. fiecare face ce vrea cu viata lui, insa sa nu uitam de cei din jurul nostru.
sodutza
Postat pe 1 Iulie 2009 10:25
si eu am slabit 6 kg in 10 zile cu pastile astea si la fel nu m-am ingrasat dupa ce nu le-am mai luat. sunt super tari si le recomand tuturor cu un tranzait intestinal lent.
alinutza_marin
Postat pe 1 Iulie 2009 13:48
stie cineva daca aceste pastile interactioneaza cu anticonceptionalele? am vaz ca pe prospectul lor scrie ca nu...dar....nu conteaza totusi ce ac iei? nu interactioneaza cu niciunele?
kudika023148
Postat pe 1 Iulie 2009 15:19
vreau si eu sa stiu despre ce pastile minune e vorba........
adinellazip
Postat pe 1 Iulie 2009 17:45
Eu am o intrebare: este mai important aspectul fizic decat sanatatea voastra?

fantome
Postat pe 2 Iulie 2009 10:20
Buna fetelor! Parintii mei sunt supraponderali,am fost la doctori,la nutritionisti la ce vreti voi. au regim alimentar de aproape 1 an, tata joaca tenis cu mine de 3 ori pe saptamana dar tot nu slabeau. un nutritionist le-a recomandat super slim. ei snt la a doua luna de cand iau. tata de la 145 de kg acum are 110 si mama a slabit in jur de 10 kg. pe cutie scrie sa ia una pe zi dar doctorul le-a zis sa ia una la 3 zile. eu nu stiu de ce le spuneti voi "prostii chinezesti".doar pt ca inventeaza toate aberatiile asta nu inseamna ca e la fel si in domeniul asta. pot sa va dau cateva exemple de plante si de la noi care iti induc o stare de euforie ca si amfetaminele. si apropo,acele plante "halucinogene" sunt legale la noi! va zic si magazinul daca vreti! si pentru ca intrebau mai multe fete, eu le-am luat din farmacia de langa posta obor (dinspre lizeanu spre obor) si au fost 65 lei cutia
devi_amrita4ever
Postat pe 2 Iulie 2009 14:21
este vb de pastila de slabit de la arpfarm sau super slim mai adauga cineva ... mai multe detalii gasiti si pe net
paullyss
Postat pe 3 Iulie 2009 22:14
De la: miha100, la data 2009-07-01 09:30:12Nu mai luati pastile de slabit. Nici Super Slim, nici Capsula de Slabit. Nu exista pastile minune. altfel toata lumea ar fi slaba. Efectele negative nu se vad imediat, se vad in timp..nu cred ca e v-ar conveni sa va treziti cu vreo boala peste cateva luni si sa nu stiti de la ce v-a aparut? indiferent cat de bine mananci, pastilele sunt distrugatoare. si spun asta, nu referitor la efectele secundare de care aproape toata lumea se plange.. cu toate ca mi se pare patetic..cum poti sa spui ca sunt super bune pastilele cand tu ai ameteli/insomnii/stari de lesin si altele si mai rele? voi chiar vreti sa va distrugeti..si nu va dati seama ca nu se merita..cu o dieta/sport se poate slabi si chiar usor..trebuie doar vointa..nu cu ajutorul unor pastile!! sunt medici nutritionisti f buni la noi care te pot ajuta!! good luck!

de ce negativismul asta inversunat ?
poate sta in caracterul nostru ...
cum poti sa arati cu degetul pe cineva care a recurs la metoda asta ? ai impresia k esti mai "verde" decat mine?
ne-au fost implementate niste conceptii wrong despre aceste pastile incat refuzam orice parere pro fie ele si cu argumente ... dar acceptam sa ne bagam chimicale gramada in corp ori de cate ori ne supara o masea sau avem dureri premenstruale ... zic rau ?
hai sa abordam subiectul din toate unghiurile ... si sa fim obiective ...
paullyss
Postat pe 3 Iulie 2009 22:22
De la: miha100, la data 2009-07-01 09:30:12Nu mai luati pastile de slabit. Nici Super Slim, nici Capsula de Slabit. Nu exista pastile minune. altfel toata lumea ar fi slaba. Efectele negative nu se vad imediat, se vad in timp..nu cred ca e v-ar conveni sa va treziti cu vreo boala peste cateva luni si sa nu stiti de la ce v-a aparut? indiferent cat de bine mananci, pastilele sunt distrugatoare. si spun asta, nu referitor la efectele secundare de care aproape toata lumea se plange.. cu toate ca mi se pare patetic..cum poti sa spui ca sunt super bune pastilele cand tu ai ameteli/insomnii/stari de lesin si altele si mai rele? voi chiar vreti sa va distrugeti..si nu va dati seama ca nu se merita..cu o dieta/sport se poate slabi si chiar usor..trebuie doar vointa..nu cu ajutorul unor pastile!! sunt medici nutritionisti f buni la noi care te pot ajuta!! good luck!

dc ai fi fost mai atenta ai fi observat k tratamentul pe care l-am urmat , pe baza de pastile , mi-a fost recomandat de catre un nutritionist ... cauta postul cu detalii dc vrei mai multe ... si poate ai sa intelegi ...
paullyss
Postat pe 3 Iulie 2009 22:25
De la: devi_amrita4ever, la data 2009-07-02 14:21:03Buna fetelor! Parintii mei sunt supraponderali,am fost la doctori,la nutritionisti la ce vreti voi. au regim alimentar de aproape 1 an, tata joaca tenis cu mine de 3 ori pe saptamana dar tot nu slabeau. un nutritionist le-a recomandat super slim. ei snt la a doua luna de cand iau. tata de la 145 de kg acum are 110 si mama a slabit in jur de 10 kg. pe cutie scrie sa ia una pe zi dar doctorul le-a zis sa ia una la 3 zile. eu nu stiu de ce le spuneti voi "prostii chinezesti".doar pt ca inventeaza toate aberatiile asta nu inseamna ca e la fel si in domeniul asta. pot sa va dau cateva exemple de plante si de la noi care iti induc o stare de euforie ca si amfetaminele. si apropo,acele plante "halucinogene" sunt legale la noi! va zic si magazinul daca vreti! si pentru ca intrebau mai multe fete, eu le-am luat din farmacia de langa posta obor (dinspre lizeanu spre obor) si au fost 65 lei cutia

asta DA exemplu de perseverenta si implicare ... !!!
paullyss
Postat pe 3 Iulie 2009 22:28
Eu tocmai mi-am comandat de pe un site SlimBall, sunt pastile de slabit, care daca este asa cum spune reclama ar trebui sa isi faca efectul. Insa ma gandesc daca sa incep sa le iau sau nu. Pastilele sunt produse de Novapharm, franta, distribuitorul in Romania este "Biroul European Silueta si Sanatate". Stiti ceva despre cat de eficiente sunt?
grace000402
Postat pe 8 Iulie 2009 18:32
De la: grace000402, la data 2009-07-08 18:32:58Eu tocmai mi-am comandat de pe un site SlimBall, sunt pastile de slabit, care daca este asa cum spune reclama ar trebui sa isi faca efectul. Insa ma gandesc daca sa incep sa le iau sau nu. Pastilele sunt produse de Novapharm, franta, distribuitorul in Romania este "Biroul European Silueta si Sanatate". Stiti ceva despre cat de eficiente sunt?


Slimball, acelea care se presupun ca se "umfla" in stomac si actioneaza ca un inel gastric,nu? i le-am luat si eu lu tata si degeaba,nu a dat nici macar un kg jos! poate organismul tau reactioneaza altfel la ele,chiar sunt curioasa daca o sa slabesti. sa ma anunti si pe mine! :)
devi_amrita4ever
Postat pe 9 Iulie 2009 12:26
Vad mai sus cum comandati pilule si asteptati minuni. Dar nu o vad pe nici una din voi scriind ca avenit de la sala, de la alergat sau de la bazin. Nu o vad pe nici una dintre voi scriind ca de o luna nu a mai pus paine alba in gura, nu a mai gustat un biscuite sau o prajitura, nu a mai baut o bautura carbozagoasa etc.
Iubiti-va asa cum sunteti si incercati sa slabiti sanatos si natural. Nu asteptati minuni de la diete in primele 2 luni pentru ca corpul are tendinta de a-si face rezerve. In primele luni de dieta nu aveti cum sa slabiti. Dupa ce corpul va incepe sa consume din rezerve, veti slabi. Aveti incredere in voi.
fantome
Postat pe 10 Iulie 2009 12:04
ce pastile ai luat de slabit
burlacu_elena_f
Postat pe 24 Iulie 2009 12:10
De la: mona23, la data 2009-05-14 11:42:33si cum se numesc aceste pastile?
kudika080436
Postat pe 24 Iulie 2009 13:34
Dragele mele, in ianuarie am auzit despre pastilele de slabit si m-am apucat de citit. Din intrebari am aflat de colegele mele din SMC( medici) care au luat si ele si au slabit . eram foarte circumspecta.Am 36 ani, , am nascut acum 7 ani un baietel , dar am ramas cu 20 kg in plus. Am incercat multe cure de slabire, nutritionisti-colegi dar nimic nu a dat rezultate.Din februarie 2009 am inceput sa ia pastile . Vreau sa slabesc aproximativ 25 kg, pana cum am slabit 14 kg, dar am facut si bicicleta, si masaj si legmagic pentru picioare, in centrimetrii inseamna 7 cm .Am luat trei luni, apoi pauza o luna, apoi 1 cp la 2 zile, pentru ca nu vreau sa slabesc foarte repede. Imi este foarte bine, sunt foarte mandra de mine , pot sa spun ca ma ''iubesc''. Iar ca pret , eu dau 70 lei pe cutie. Va pup si va doresc slabire usoara.
grace001107
Postat pe 9 August 2009 22:41
voi chiar credeti ca sunt asa bune pastilele astea de slabit? chiar credeti ca n-o sa va afecteze nimic?! eu nu prea cred...sa dea Dumnezeu sa va ajute si sa nu patiti nimic
grace004344
Postat pe 10 August 2009 21:11
Salut.Iau pastila de o saptamana...in primele 2 zile am luat-o in fiecare zi, apoi pentru ca mi-a fost rau am inceput sa iau una la 2 zile.Ce ma sperie foarte tare e ca de vreo 2 zile am o pofta nebuna de mancat!!!Somn, nu zic...
Nu ma cantaresc ca mi-e frica....daca chiar nu slabesc nici asa,am sa incep sa mananc ca o vacutza si o sa ma fac maaare!

Sa ma linisteasca cineva....
SandraCk
Postat pe 25 August 2009 02:17
BUNA FETELE,INVATATI SA SLABITI SANATOS NU CU PROSTII,CARE VA FACE CARNEA LEGUMA,SI VA DECLANSEAZA HORMONII,INSOMNII,ASTA E AUTODISTRUGERE CU STIINTA.AM CATEVA PRIETENE CARE AU SLABIT ARATA ZICI CA SUNT BOLNAVE[GALBENE].
SUNT PRODUSE F .BUNE NATURALE 100%APROBATE IN TOATA LUMEA CARE SLABESTI DAR TE FAC SI MAI SANATOASA SI SUNT BUNE SI PT ALERGICI,OAMENI CU DIFERESE PRB.DE SANATATE SE GASESC IN CABINETE MEDICALE,DACA VA INTERESEAZA DATI-MI UN E-MAIL PE ADRESA;alissuca@yahoo.com
va urez sanatate si sa slabiti.
kalis27
Postat pe 25 August 2009 14:12
Fetelor,

Mama a slabit pana in prezent 5 kg in 3 saptamani si jumatate, i s-a remodelat corpul, nu mai are probleme si dureri de ficat, ameteli, stari de lesin (are si o anemie) si astea hranindu-se sanatos: o masa pe zi o mananca cu ce vrea ea, cat de sanatos posibil, bineinteles (fara prajeli, snacksuri, grasimi, etc) iar dimineata si seara bea un shake Formula 1 de la Herbalife (un shake are compozitia de 98% asemanatoare cu laptele matern, e plin de proteine, vitamine, tot ce nu luam de fapt din mancarea de zi cu zi). Ea a descoperit Herbalife printr-o cunostinta si a cunoscut aici persoane cu probleme muuult mai mari de sanatate decat ea care acum au slabit si se simt excelent! Programele de nutritie se fac pentru fiecare persoana in parte dupa o evaluare de sanatate si dupa o consiliere de catre un Expert Wellness si aceasta consultatie este GRATUITA! Produsele nu sunt medicamente! Daca va intereseaza, puteti sa vorbiti cu mama mea direct, Elena Gheorghe, ea va poate ajuta mai exact!Nr. tel. 0722.435304! Multa sanatate!
Lilly_s
Postat pe 2 Martie 2010 16:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Foto Video Trash The Dress, Poezia asezata in rama 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:53
Decoratiuni nunta 6 De la: grace009075 28 Iulie 2010 12:41
pantofi mireasa 9 De la: corutza 29 Mai 2010 18:44
o seara...! 15 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:15
el divortat...eu niciodata casatorita 115 De la: Smile_grace 12 Noiembrie 2014 17:41