Setari Cookie-uri

eu sagetatoare el leu

ce parere aveti de combinatia asta?eu zic ca este super,astept parertile voastre care ati mai trecut prin asta?
MONYK_ADRIANA
Postat pe 20 Mai 2009 15:10
eu sunt ¨capritza¨(capricorn) si el leu .... si e ne intelegem foarte bine ..... cred ca leii se inteleg cu orice zodie ..
rocsanyk3
Postat pe 20 Mai 2009 15:13
eu sunt leu el sagetator citeam la inceputul relatiei ca daca e o zodie capabila sa il duca pe sagetator in fata altarului aceea este leul.si ca sa vezi asa a fost am fost singura cu care a vrut sa se mute si sa se casatoreasca
kudika007717
Postat pe 20 Mai 2009 16:32
si eu am vazut o chestie prin care mi-am dat seama ca sunt dragostea vietii lui
MONYK_ADRIANA
Postat pe 21 Mai 2009 16:12
eu am citit intr-o carte de zodii ...gasita pe la bunicu prin casa... ca imi ¨corespunde¨ un leu dupa ziua si ora nasterii..... si toata copilaria mea am asteptat sa intalnesc leul....nu am avut nici un prieten in zodia leului pana m-am (ne-am) indragostit la prima vedere... de sotul meu care este leu....cand l-am intrebat ce zodie e nu mi-a venit sa cred pana nu mi-a aratat buletinul ..... atunci am stiut ca el e ¨the one¨.... dupa mai putin de o luna m-a cerut de sotie iar la 2 ani jumate ne-am casatorit .....
nu obisnuiesc sa citesc horoscopul ... poate ca nu am timp acum... inainte citeam prin reviste si ma amuzam cu fetele....
dar cartea aia chiar m-a surprins si spunea lucruri chiar adevarate despre fiecare zodie....era selectat tot nu numai chestii generale....dupa ora nasterii, ziua, anul
am ramas placut impresioata de ea.....
o carticica alb cu albastru dar nu mai stiu cum se cheama editura sau alte detalii

rocsanyk3
Postat pe 21 Mai 2009 20:55
daca iti aduci aminte de editura sau cine a scris-o ,spune-mi te rog
MONYK_ADRIANA
Postat pe 24 Mai 2009 22:09
De la: MONYK_ADRIANA, la data 2009-05-24 22:09:54daca iti aduci aminte de editura sau cine a scris-o ,spune-mi te rog


de adus aminte orium nu-mi aduc.... numai cand ma duc acasa prin decembrie as putea sa ma uit ...daca o mai gasesc
rocsanyk3
Postat pe 25 Mai 2009 17:30
ok,multumesc mult.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 26 Mai 2009 15:32
eu sunt capricorn si el e balanta. in toate horoscoapele citite mi se spunea ca nu sunt compatibila cu balanta decat in proportie de 30-40%. insa se pare ca nu este adevarat, ne intelegem perfect si ne iubim. altceva nu mai conteaza.
prin perioada liceului stateam si citeam un horoscop intr-o revista si la capricorn scria la fiecare data de nastere anul cand se va casatori . la mine scria ca in 2005 ma voi casatori. faceam glume cu prietenele mele sa se pregateasca ca in 2005 fac nunta . Nu m-am casatorit in 2005, insa in acel an l-am cunoscut pe el...sotul meu
carmela_grace
Postat pe 12 Iunie 2009 15:24
Buna...eu sunt de parere ca cele doua zodii se inteleg foarte bine...dar bineinteles aici ma refer strict la relatia de cuplu.In relatia mea...sagetatorul (sotul) este foaaaarte calm (ma chiar enerveaza cu calmitatea lui) iar eu(leu) sunt cea impulsiva.Oricum nu trebuie sa iei in calcul tot ce scrie in horoscoape pentru ca in viata asta mai depinde si de restul familiei, si de mediu...de mai multe criterii care pot schimba un om (in bine sau in rau).
NICOLE_V_condo
Postat pe 1 Iulie 2009 14:30
buna si eu ma voi casatori intr-o luna si 25 de zile cu un leu iar eu sunt fecioara leii sunt oameni sensibili, dar si un picutz cam incapatzanatzi pupici si numai bine
gabielle88
Postat pe 12 Iulie 2009 13:32
PUTIN ZIS INCAPATANATI,DAR SUNT NISTE DRAGUTI.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 14 Iulie 2009 12:12
da dar important este ca sunt oameni cu suflet :-*
gabielle88
Postat pe 14 Iulie 2009 12:24
sagetatorii si leii se inteleg perfect. eu niciodata nu m-am certat cu iubitul meu. ne ciondanim, intr-adevar, dar niciodata nu ne-am certat. si suntem de 2 ani impreuna :) sper sa fiti foarte fericiti si sa va iubiti mult!
xteena
Postat pe 26 August 2009 16:29
De la: Xteena, la data 2009-08-26 16:29:36sagetatorii si leii se inteleg perfect. eu niciodata nu m-am certat cu iubitul meu. ne ciondanim, intr-adevar, dar niciodata nu ne-am certat. si suntem de 2 ani impreuna :) sper sa fiti foarte fericiti si sa va iubiti mult!


ce esti tu,ce e el?
alina
Postat pe 27 August 2009 14:53
De la: degetica86, la data 2009-05-20 16:32:45eu sunt leu el sagetator citeam la inceputul relatiei ca daca e o zodie capabila sa il duca pe sagetator in fata altarului aceea este leul.si ca sa vezi asa a fost am fost singura cu care a vrut sa se mute si sa se casatoreasca


si eu si eu aceeasi combinatie, si pot sa afirm acelasi lucru ca si tine
alina
Postat pe 27 August 2009 14:54
De la: alina_manuela, la data 2009-08-27 14:53:36
De la: Xteena, la data 2009-08-26 16:29:36sagetatorii si leii se inteleg perfect. eu niciodata nu m-am certat cu iubitul meu. ne ciondanim, intr-adevar, dar niciodata nu ne-am certat. si suntem de 2 ani impreuna :) sper sa fiti foarte fericiti si sa va iubiti mult!


ce esti tu,ce e el?


eu sunt leu, el e sagetator :)
xteena
Postat pe 27 August 2009 15:10
ce scrie la horoscop : "acest cuplu constituie cel mai adesea o combinatie deosebita, chiar excelenta.pot hoinari fericiti în fiecare week-end, tot asa cum pot sa prefere aspectele idilice ale unei vieti romantice " si " Impreuna, Sagetatorul si Leul reusesc sa scoata la iveala ceea ce este mai bun in celalalt. Au amandoi aceeasi conceptie lejera despre viata si dragoste." deci, numai de bine...
xteena
Postat pe 31 August 2009 09:02
Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 11:57
la fel suntem si noi:eu sagetator si el leu.avem 7 ani de cand suntem impreuna si pe 11 iulie facem 1 anisor de la casatorie.ne intelegem de minune,uneori chiar ne miram amandoi de cat de bine ne potrivim atat la ganduri cat si la gusturi,,,certuri sunt{ca in orice cuplu}....dar impacarea duuulce mai este{certuri de maxim jumatate de ora,niciodata nu ne-a prins noaptea suparati}.o viata fara certuri ar fi ca o mancare fara sare si piper,parerea mea.pupicei
grace007819
Postat pe 2 Martie 2010 21:21
Daca este sa te iei dupa astrologie, combinatia leu-sagetator este una de bun augur. Stiu ce zic, ca si eu sunt sagetator. Dar daca e sa te iei dupa firea omul, si caracterul si comportamentul sau fata de tine si fata de toti cei din jur, asta ramane la latitudinea ta. Daca va iubiti si va intelegi de minute, atunci sa va dea dumnezeu numai sanatate si fericire. Daca sunteti doar intr-o cearta, fara sa fie si zile linistite, atunci nu conteaza ce zodie are, nu se merita sa iti strici viata asa. Nu zic ca certurile nu sunt sanatoase intr-o relatie, impacarea este si mai dulce, iar relatia decurge lin si frumos, dar daca depasesc deja limita, in sensul ca nu stii cum sa te porti cu persoana iunita, ca automat ii sare tandara pe o multime de prostii, si in plus mai devine si violenta, atunci iti iei lucrurile si pleci.
Va doresc tot binele din lume.
capsunica_satmareanca
Postat pe 3 Martie 2010 13:35
noi ne iubim tare tare si intradevar cateodat ama scoate din sarite ca este calm si meticulos dac cineva din familie trebe sa fie asa,nu?
noi mai avem aproape 3 luni pana la nunta si cred si acum ca si peste ani ca el este barbatul vietii mele
MONYK_ADRIANA
Postat pe 4 Martie 2010 09:27
fetelor, norocoase mai sunteti.. eu sunt leu, el sagetator.. avem un an jumate.. si inca nu m-a cerut nimeni.. si e mai impulsiv ca mine, ca tot se zicea pe aici ca leii sunt impulsivi :))
KALI03
Postat pe 5 Martie 2010 01:03
pe mine ma cerut dupa doua luni ,dar nunta o facem cand am vrut amandoi,cand am fost pregatiti sa renuntamlabinelenostru ca sa facemsi bebee.lasa ca te cere el
MONYK_ADRIANA
Postat pe 10 Martie 2010 10:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inchiriez ieftin rochie de mireasa semisirena tip spaniol, superba! 3 De la: cristinne83 30 Octombrie 2011 13:02
Viitoarea mea soacra este o scorpie NU O MAI SUPOORT!!!! 15 De la: kudika_14673 22 August 2012 20:07
Nunta in stil medieval 5 De la: kudika330234 17 Noiembrie 2010 00:11
Cununia civila 5 De la: criseric 18 Aprilie 2010 16:36
Schita pentru rochia de mireasa 20 De la: LittleMissLory 14 Februarie 2015 21:33