Setari Cookie-uri

TOPUL RESTAURANTELOR NEPROFESIONISTE

Locul 1:Restaurant Jade/Titan

Postat pe 10 Iunie 2009 16:50
Locul 2 :Restaurant Rates Stefan cel Mare
crazy_djgino
Postat pe 16 Iunie 2009 12:28
De la: grace003334, la data 2009-06-10 16:50:24Locul 1:Restaurant Jade/Titan


Sunt de acord cu tine
evelinne
Postat pe 23 Iunie 2009 12:51
iar din iasi stie cineva ce restaurante neserioase sunt?kiar m-ar interesa...multam
Bluesky_grace
Postat pe 24 Iunie 2009 13:09
HANUL CRAIOVITA - Craiova
alina
Postat pe 24 Iunie 2009 14:52
De la: alina_manuela, la data 2009-06-24 14:52:29HANUL CRAIOVITA - Craiova


De ce e neserios Hanul Craiovitei?
NICOLE_V_condo
Postat pe 6 Iulie 2009 09:31
De la: allinutzza, la data 2009-06-24 13:09:49iar din iasi stie cineva ce restaurante neserioase sunt?kiar m-ar interesa...multam



Allinutzza, eu sunt din iasi, dar n-as putea sa-ti fac un top al restaurantelor neserioase. In schimb pot sa-ti fac un top al restaurantelor pe care ti le recomand- Rest. Hotel Traian, Rest. Hotel Astoria, Onyx, Rest.Motel Bucium, Recital... astea ar cam fi care-mi plac mie. Mai sunt, o multime de restaurante faine( si cred ca si serioase) dar nu mi le mai amintesc acum.
wmarsew
Postat pe 26 August 2009 12:01
De la: NICOLE_V, la data 2009-07-06 09:31:54
De la: alina_manuela, la data 2009-06-24 14:52:29HANUL CRAIOVITA - Craiova


De ce e neserios Hanul Craiovitei?


ca sa surtez povestea evident te fura ca peste tot, nu-i intereseaza ca e cea mai importanta zi pt tine si sa fie cum iti doresti lor sa le iasa banu si sa pleci cat mai repede; personalul pe mana cu lautarii ne-au "inchiat" petrecerea de pe la 3, au grabit totu ca sa plecam ca ei mai aveau nunta si a doua zi, niste nenorociti, nu recomand nimanui, mie imi pare rau ca am facut acolo din cauza multor lucruri dar asta e.
Daca iti poti imagina nenorocita sefa de sala cand a adus tortu nu a intrebat pe nimeni dc noi suntem sau nu acolo, l-a adus cu aproape o ora mai devreme fata de ce ii zisesem eu, de imi venea sa o bag cu capul in el; nasii nu erau acolo, erau pana in camera la fetita care dormea si am fost nevoiti sa taiem tortu singuri, din care nici nu am gustat noi doi asa cum se obisnuieste ca de lumea era grabita sa ne scoata afara si lista poate continua
Daca poti sa-i eviti, evitai, a trebuit sa am om la bucatarie ca altfel....ce am auzit despre ei m-am ingrozit

Stiu ca sefu te face sa crezi ca totu e super dar e full of shit
alina
Postat pe 26 August 2009 12:13
De la: marsevintila, la data 2009-08-26 12:01:34
De la: allinutzza, la data 2009-06-24 13:09:49iar din iasi stie cineva ce restaurante neserioase sunt?kiar m-ar interesa...multam



Allinutzza, eu sunt din iasi, dar n-as putea sa-ti fac un top al restaurantelor neserioase. In schimb pot sa-ti fac un top al restaurantelor pe care ti le recomand- Rest. Hotel Traian, Rest. Hotel Astoria, Onyx, Rest.Motel Bucium, Recital... astea ar cam fi care-mi plac mie. Mai sunt, o multime de restaurante faine( si cred ca si serioase) dar nu mi le mai amintesc acum.


esti din Iasi? wow, am multe neamuri acolo
alina
Postat pe 26 August 2009 12:14
Dap, exact din Iasi Sunt moldoveanca bre' !
wmarsew
Postat pe 26 August 2009 12:20
De la: marsevintila, la data 2009-08-26 12:20:57Dap, exact din Iasi Sunt moldoveanca bre' !


poate suntem neamuri
si eu dar numai pe jumatate
alina
Postat pe 26 August 2009 12:22
Faza e ca peste tot se fura...asta e, n-ai ce face. Important e sa-ti iasa tie nunta asa cum trebuie, fara nervi, fara evenimente neplacute... Acuma...ca s-au pus mai putin cu 200 gr de carne la meniu....e o nimica toata. Si important e sa vbesti CLAR cu sefa/seful de sala...sa stabilesti toate detaliile, la cat se va servi aperitivul, la cat celelalte, la cat aduce tortul, la cat colacii si gaina...si restul... sa vbesti si cu formatia pana la ce ora sta....si tot asa :)
wmarsew
Postat pe 26 August 2009 12:24
De la: alina_manuela, la data 2009-08-26 12:22:52
De la: marsevintila, la data 2009-08-26 12:20:57Dap, exact din Iasi Sunt moldoveanca bre' !


poate suntem neamuri
si eu dar numai pe jumatate


Mai stii? Eu am o multime de veri - crede-ma ca nu-i stiu pe toti...stateam odata si calculam de curiozitate cu mama- ajunsesem la 100 -dar numai aia pe care-i stiam eu....deci....suntem "familie" maaree Mama a avut 13 frati....deci se intelege :P
wmarsew
Postat pe 26 August 2009 12:26
Un alt restaurant din Iasi ar fi Avantage- pe Copou, Sararie, fostul Direct. Nu e foarte mare, dar e foarte avantajos ca pret. Si patronul super ok
wmarsew
Postat pe 26 August 2009 12:29
De la: marsevintila, la data 2009-08-26 12:24:57Faza e ca peste tot se fura...asta e, n-ai ce face. Important e sa-ti iasa tie nunta asa cum trebuie, fara nervi, fara evenimente neplacute... Acuma...ca s-au pus mai putin cu 200 gr de carne la meniu....e o nimica toata. Si important e sa vbesti CLAR cu sefa/seful de sala...sa stabilesti toate detaliile, la cat se va servi aperitivul, la cat celelalte, la cat aduce tortul, la cat colacii si gaina...si restul... sa vbesti si cu formatia pana la ce ora sta....si tot asa :)


Tocmai asta e culmea ca eu am vb cu idioata, dar a durut-o in fund
alina
Postat pe 26 August 2009 13:15
Asta e... pentru ei totul e o afacere, sunt satuli de nunti pana peste cap...vor sa o termine cat mai repede pe aia de sambata noaptea, sa apuce si ei sa se odihneasca pentru duminica, cand au cumatrie sau alta nunta. Pentru ei e ceva banal, e locul de munca, si nu-i intereseaza ca pentru tine nunta ta e speciala....dar nu este peste tot asa. Sunt si restaurante serioase, din care mirii ies multumiti si impliniti. Alina, nunta a trecut de acum, nu mai poti da timpul inapoi, asa ca incearca sa-ti amintesti doar momentele frumoase.
wmarsew
Postat pe 26 August 2009 13:52
De la: marsevintila, la data 2009-08-26 13:52:38Asta e... pentru ei totul e o afacere, sunt satuli de nunti pana peste cap...vor sa o termine cat mai repede pe aia de sambata noaptea, sa apuce si ei sa se odihneasca pentru duminica, cand au cumatrie sau alta nunta. Pentru ei e ceva banal, e locul de munca, si nu-i intereseaza ca pentru tine nunta ta e speciala....dar nu este peste tot asa. Sunt si restaurante serioase, din care mirii ies multumiti si impliniti. Alina, nunta a trecut de acum, nu mai poti da timpul inapoi, asa ca incearca sa-ti amintesti doar momentele frumoase.


Eu asa fac, dar cand vad filmarea si ajung la partea cu tortu de ex vad rosu in fata ochilor si fac ca un taur
alina
Postat pe 26 August 2009 16:09
De la: alina_manuela, la data 2009-08-26 12:13:46
De la: NICOLE_V, la data 2009-07-06 09:31:54
De la: alina_manuela, la data 2009-06-24 14:52:29HANUL CRAIOVITA - Craiova


De ce e neserios Hanul Craiovitei?


ca sa surtez povestea evident te fura ca peste tot, nu-i intereseaza ca e cea mai importanta zi pt tine si sa fie cum iti doresti lor sa le iasa banu si sa pleci cat mai repede; personalul pe mana cu lautarii ne-au "inchiat" petrecerea de pe la 3, au grabit totu ca sa plecam ca ei mai aveau nunta si a doua zi, niste nenorociti, nu recomand nimanui, mie imi pare rau ca am facut acolo din cauza multor lucruri dar asta e.
Daca iti poti imagina nenorocita sefa de sala cand a adus tortu nu a intrebat pe nimeni dc noi suntem sau nu acolo, l-a adus cu aproape o ora mai devreme fata de ce ii zisesem eu, de imi venea sa o bag cu capul in el; nasii nu erau acolo, erau pana in camera la fetita care dormea si am fost nevoiti sa taiem tortu singuri, din care nici nu am gustat noi doi asa cum se obisnuieste ca de lumea era grabita sa ne scoata afara si lista poate continua
Daca poti sa-i eviti, evitai, a trebuit sa am om la bucatarie ca altfel....ce am auzit despre ei m-am ingrozit

Stiu ca sefu te face sa crezi ca totu e super dar e full of shit





Nu stiu ce s-a intamplat la nunta ta dar eu am o parere foarte buna despre Restaurantul HANUL CRAIOVITA -CRAIOVA, si cred ca foarte multi imi impartasesc aceasta parere. Cel putin la nunta mea nu au fost probleme, bineinteles ca totul depinde si de modul cum comunici cu ei, noi de exemplu nu am avut om la bucatarie, pur si simplu eu consider ca nu se face asa ceva.
mika2006
Postat pe 27 August 2009 14:03
De la: MIKA2008, la data 2009-08-27 14:03:28
De la: alina_manuela, la data 2009-08-26 12:13:46
De la: NICOLE_V, la data 2009-07-06 09:31:54
De la: alina_manuela, la data 2009-06-24 14:52:29HANUL CRAIOVITA - Craiova


De ce e neserios Hanul Craiovitei?


ca sa surtez povestea evident te fura ca peste tot, nu-i intereseaza ca e cea mai importanta zi pt tine si sa fie cum iti doresti lor sa le iasa banu si sa pleci cat mai repede; personalul pe mana cu lautarii ne-au "inchiat" petrecerea de pe la 3, au grabit totu ca sa plecam ca ei mai aveau nunta si a doua zi, niste nenorociti, nu recomand nimanui, mie imi pare rau ca am facut acolo din cauza multor lucruri dar asta e.
Daca iti poti imagina nenorocita sefa de sala cand a adus tortu nu a intrebat pe nimeni dc noi suntem sau nu acolo, l-a adus cu aproape o ora mai devreme fata de ce ii zisesem eu, de imi venea sa o bag cu capul in el; nasii nu erau acolo, erau pana in camera la fetita care dormea si am fost nevoiti sa taiem tortu singuri, din care nici nu am gustat noi doi asa cum se obisnuieste ca de lumea era grabita sa ne scoata afara si lista poate continua
Daca poti sa-i eviti, evitai, a trebuit sa am om la bucatarie ca altfel....ce am auzit despre ei m-am ingrozit

Stiu ca sefu te face sa crezi ca totu e super dar e full of shit





Nu stiu ce s-a intamplat la nunta ta dar eu am o parere foarte buna despre Restaurantul HANUL CRAIOVITA -CRAIOVA, si cred ca foarte multi imi impartasesc aceasta parere. Cel putin la nunta mea nu au fost probleme, bineinteles ca totul depinde si de modul cum comunici cu ei, noi de exemplu nu am avut om la bucatarie, pur si simplu eu consider ca nu se face asa ceva.


Ce bine pt tine.Si eu cunosc foarte multi care au facut acolo, ca de asta am si ajuns acolo intr-un fel, dar au spus ce au patit de abia cand le-am spus ca fac nunta acolo.
Poate tu ai avut noroc, eu nu pot spune acelasi lucru sau poate sunt mai pretentioasa si ma astept ca atunci cand am stabilit ceva, stabilit ramane.
alina
Postat pe 27 August 2009 15:09
puteti motiva parerea in legatura cu restaurantul Jade din titan?pt ca eu nu sunt de acord.mi se pare un restaurant f elegant.si amenajat cu mult bun gust.si personalul super ok.il si cunosc pe unul din patroni si pot sa va spun ca e un om superfinut.si nu traieste din acest restaurant.e doar un hobby.va spun cu certitudine ca bucataria e superutilata si mancarea este supergustoasa.au un pusti bucatar sef care face minuni.cred ca parerea negativa este cel putin o rautate gratuita.cred ca tu evelin esti o tipa care ai avut nunta acolo.nu esti politista si tu si sotul?si nasul comisar la garda financiara?nu ati venit voi si ati inceput sa amenintati pe toata lumea?eram pe terasa cand a venit patronul de acasa si l-a pus la punct pe sotul tau!si pe buna dreptate.v ati comportat ca ceea ce sunteti!militieni!vroiati sa faceti in asa fel incat sa nu platiti.ca asa sunt militienii obisnuiti.din fericire nu v a mers si acu postezi comentarii rautacioase.oricum cred ca ar trebui sa mergi putin la medic.cred ca ai o problema.fara gluma.
grace005763
Postat pe 10 Octombrie 2009 20:55
DACA STITI IN SIBIU CE RESTAURANTE NEPROFESIONISTE SUNT.IMI DATI SI MIE UN RASPUNS VA PUP.
grace005640
Postat pe 11 Octombrie 2009 21:26
buna fetelor,eu as vrea sa imi fac meniul de nunta prin firma de catering,dar am nevoie de o sala in care sa incapa 90-100 persoane...va rog frumos daca stiti pe cineva care a inchiriat sau inchiriaza sala anuntati-ma,va sun sau va contactez eu pe mail,poate sa fie si cantina nu e problema a voi avea decoratiuni dar sa fie ieftina(15-25 mil lei vechi) nunta va fi pe 22 august 2010
va rog...
felicia16
Postat pe 27 Octombrie 2009 10:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
idei pentru aperitiv 6 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:27
Decoratiuni de nunta cu baloane si flori? 30 De la: Anama 5 Ianuarie 2010 19:38
nunta cu dj 12 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:17
Servicii de curatenie 2 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 23:47
Dj nunta pt jud Alba 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:02