Setari Cookie-uri

Domnisoara de onoare

Buna fetelor!Am o mare dilema ce indatoriri are domnisoara de onoare?eu sunt din Constanta si am nunta la Bucuresti..va zic chestia asta pentru ca mi s-a zis k difera obiceiurile....eu stiam ca ginerica alerge cavalerul si mireasa domnisoara de onoare....dar mi s-a zis ca la Bucuresti nu e asa....Se aleg de catre nasi.....am ramas socata....nu am mai auzit asa ceva....si exact ce indatoriri au ei?va rog lamuriti-ma si pe mine....
kiki230485
Postat pe 17 Iunie 2009 12:42
De la: kiki230485, la data 2009-06-17 12:42:10Buna fetelor!Am o mare dilema ce indatoriri are domnisoara de onoare?eu sunt din Constanta si am nunta la Bucuresti..va zic chestia asta pentru ca mi s-a zis k difera obiceiurile....eu stiam ca ginerica alerge cavalerul si mireasa domnisoara de onoare....dar mi s-a zis ca la Bucuresti nu e asa....Se aleg de catre nasi.....am ramas socata....nu am mai auzit asa ceva....si exact ce indatoriri au ei?va rog lamuriti-ma si pe mine....


ok la noi domnisoarele de onoare fac acel bridal shower miresei,un party unde vin toate femeile de viata din partea mirelui si a miresei si fac o noapte de pomina unde se fac cadouri miresei mai multe obiecte de lenjerie fetele tinere si celelalte ce vor si lumea se simte bine,e doar pt femei.
asta inainte de nunte.
apoi pe perioada nunti trebuie sa intrebi si sa te ingrijesti de buna functionare a nuntii asta dak nu este cineva platit pt asta pt k practic esti mana dreapta a miresei si sa te distrezi(normal).
eu am prietene si suntem o gasca faina si mare de fete la noi cand una se marita e chef mare.
succes
ioanageorgiuADY
Postat pe 20 Iunie 2009 17:05
in afara de a se imbraca intr/o culoare daca se doreste de catre mireasa, are cosulet cu petale de trandafiri sau cocarde de pus invitatilor, nu prea mai face nimic,apropo si luminarea inbiserica.
grace003710
Postat pe 1 Iulie 2009 09:23
De la: kiki230485, la data 2009-06-17 12:42:10Buna fetelor!Am o mare dilema ce indatoriri are domnisoara de onoare?eu sunt din Constanta si am nunta la Bucuresti..va zic chestia asta pentru ca mi s-a zis k difera obiceiurile....eu stiam ca ginerica alerge cavalerul si mireasa domnisoara de onoare....dar mi s-a zis ca la Bucuresti nu e asa....Se aleg de catre nasi.....am ramas socata....nu am mai auzit asa ceva....si exact ce indatoriri au ei?va rog lamuriti-ma si pe mine....


nu stiu cine ti-a spus ca nasii aleg domnisoarele de onoare, dar nu-i adevarat. nu intra in atributiile nasilor sa aleaga cavalerii si domnisoarele de onoare. Eu stiu ca mireasa alege domnisoarele si mirele cavalerii. in biserica, cavalerii cu domnisoarele sunt si ei in primul rand cu mirii si cu nasii. si, depinde de traditii, ei tin lumanarile de nunta. am spus depinde de traditii pentru ca in unele parti nasii tin lumarile de nunta, iar in alte parti cavalerii se ocupa de asta.
domnisoarele de onoare trebuie sa puna florile in piept invitatilor si ce-i mai important sa danseze toata noaptea alaturi de miri
carmela_grace
Postat pe 29 Iulie 2009 15:52
are dreptate Carmela!!
ngr28
Postat pe 29 Iulie 2009 15:55
vin in completare la carmela la noi fiecare isi tine lumanarea in mana atat mirele si mireasa cat si nasii de ajutat ii ajuta nasii pe miri nu ar mai tb sa-i ajute altcineva - poate la rochita daca e lunga sa o ajute dsoar de onaore
laura02maria
Postat pe 29 Iulie 2009 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
restauranr NO NAME str Mariuca. 1 De la: bebelusha 24 Noiembrie 2009 20:10
o seara...! 15 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:15
DANSUL MIRILOR 12 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:02
heloo 19 De la: avatarstuff 10 Aprilie 2010 09:48
machiaje 9 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:23