Setari Cookie-uri

Ce muzica face nunta perfecta?

Rochie superba, un mire pus la punct, un decor superb al localului, mancare de calitate...toate se pot rezolva le poti incerca, gusta...DAR CUM RAMANE CU MUZICA???sincer consider ca muzica conteaza 90%!!!acest aspect ma framanta cel mai tare...sa fie in mare R&B preferata mea, de petrecere, dance romanesc???stiu!! se zice cate putin din toate...dar cum ???!!! aveti ideei de playlist???
la un aspect sunt sigur decisa si multumita de alegerea facuta: primul dans va fi o melodie ffff celebra in SUA la nunti!!!
succes la alegrea pieselor pe care la nunta noastra invitati TREBUIE sa se simta bine!!
emaxi
Postat pe 22 Noiembrie 2007 21:05
hi, tb sa ai neparat si muzica populara, acum depinde si cine sunt invitatii, carui segment de varsta sau gen te adresezi......

Postat pe 24 Noiembrie 2007 20:55
Da, muzica intr-adevar conteaza enorm. Eu mai am ceva pana la nunta, dar am inceput deja sa adun melodii! Asa cum spune 120304, sunt importante si gusturile invitatilor, dar si ale voastre, ale mirilor. La un moment dat voi discuta si cu un DJ cu experienta (sa vedem unde il voi gasi:), pentru ca un profesionist care a vazut multe nunti ar trebui sa stie ce fel de muzica "electrizeaza" invitatii. Si ii voi arata si propunerile mele. O alta idee este ca din cand in cand, poate in momentele cheie ale nuntii (?), sa cante melodii ale voastre, ale cuplului, melodii care inseamna ceva pentru voi. Spre ex.: melodia pe care ati dansat prima oara, melodia care va aminteste de prima intalnire, de primul sarut, de prima excursie impreuna, alte melodii preferate ale voastre, etc., etc. Ele nu vor fi "speciale" pentru invitati, dar vor fi speciale pentru voi doi (si DJ-ul ar putea anunta asta, daca stie sa o faca intr-un mod finut). Si in final am si eu o intrebare: care este melodia celebra in SUA, la care te referi? :)

Postat pe 25 Noiembrie 2007 16:03
Muzica face totul la o nunta pentru ca lumea sa se distreze. in legatura cu piesele care ar trebui folosite aici depinde de momentele serii, primul dans, taierea tortului si cateva melodii care deja au devenit traditie neneaito... zorba grecul... si altele. iar in rest depinde de categoria de invitati pe care ii ai si aici dj ul trebuie sa simta ce vrea publicul :). asa ca mare grija pe cine alegeti
the_only
Postat pe 26 Noiembrie 2007 10:03
Aveti mare grija cu Dj-ul....sora-mea a patit-o destul de rau, chiar cu un Dj destul de ``renumit`` in zona noastra, a fost la mai multe nunti, parea profesionist...insa nu au trecut 2 ore si a buat prea mult, apoi i s-a facut rau, cand si-a revenit nu mai punea nici o muzica buna, numai preferintele luim a luat-o razna de tot. Macar stiu ca pe el nu contez la nunta mea... totusi, de preferat ar fi ca un prieten sau mai multi sa puna muzica, astfel poti fi sigura , ai incredere in ei...dar si asa este mai dificil, pentru ca ei ar face un sacrificiu, cat ar mai bajbai pe la calculator. Pe de alta parte, m-am gandit sa am si un Dj, deci muzica de pe calculator, si un lautar, sau o formatie, care cat de cat sa faca atmosfera..cateva ore...si in pauza, in timpul in care respectivii se odihnesc, iar muzica de pe calculator...nu stiu inca, trebuie sa mai cugetam pe tema asta :) daca mai aveti ceva sugestii, va rog... :*
AngelDust_grace
Postat pe 27 Noiembrie 2007 16:15
Important e sa fie muzica de toate genurile, dar sa predomine cea dansanta... nu conteaza preferintele mirilor din pacate sau ma rog, nu prea mult... nu se poate face o nunta de ex numai pe muzica house :) ramaneti fara invitati..
Eu am avut o dj-ita extraordinara, a pus numai muzica de calitate si prima ei conditie a fost "fara manele"... exact pe gustul meu :)
Dk vreti mai multe detalii va dau pe privat - nu stiu exact care sunt conditiile site-ului si nu vreau sa fac reclama :) si logic mi-e lene sa citesc :D

Postat pe 30 Noiembrie 2007 15:24
te rog wild rose daca ma poti ajuta in alegerea dj ; nici mie nu-mi plac manelele si nici lautari ; imi doresc un DJ la nunta pe care am programat-o in aug anul viitor
astept un raspuns de la tine ; poate imi oferi un numar de contact de la acel dj
multumesc '


scumpicica

Postat pe 3 Decembrie 2007 20:35
mai...dc va este de folos si va pot da un sfat...eu am fost la f multe nunti pana acum si credeti-ma ca muzica face 50% din nuta.adik conteaza f mult sa te adaptezi dupa ceea ce iti cere lumea...credeti-ma k am mers de la nunti obisnuite cu lume modesta pana la nunti de fitze cu parlamentari,oameni bine sus pusi adik senatori,deputati etc.
unde vroiam sa ajung,feteleor nu puneti eticheta dinainte ce muzica veti pune!!!
da normal k trebuie sa va ganditi bine la ce melodii,in ce momente,ce artisti vreti sa ascultati mai mult...dar credeti-ma...o sa fiti uimite cat de incantati au fost oamenii nostri de "vita nobila" adik tot soiul de snobi,sa danseze dupa manele...si cum toata lumea se ridica la dans la muzica romaneasca pop..s.a.m.d.
am fost la o nunta pe 6 oct unde a cantat o formatie de la filarmonica si andra...f frumos cantau insa nu prea era muzica de nuntta...si ca drept urmare toata lumea a plecat acasa la 1:30 dupa friptura iar la dar au iesit paguba 4000euro...deci oamenii se mai uita si la asta!!!!
si o sa radeti dar oamneii cereau manele!!!!
dc pui manele la nunta nu insemna k trebuie sa pui vulgare si de prost gust.....
pacat de nunta lor,de locatie,de aranjament,de banii bagati in nunta acesta ptr k a fost o nunta de "fitze"..ptr k s-a vazut k oamneii nu s-au simtit bine...
iulik_flore
Postat pe 20 Decembrie 2007 11:23
Am nevoie de putin ajutor daca se poate... de curand m-am hotarat ca nu vreau ca primul dans sa fie vals... vreau un blues si tot caut si caut si nu am gasit melodia perfecta... vreau ca versurile sa transmita ceea ce simtim celorlalti :P. daca puteti sa ma ajutati cu sugestii v-as fi recunoscatoare. multumesc
the_only
Postat pe 22 Decembrie 2007 18:01
iubita pai u sti cel mai bine...ce ti se potriveste...ce melodie va caracterizeaza pe voi
sunt bleus-uri frumoase la chris de burg,celine dion,michael bolton,mie una personal imi place maxim
iulik_flore
Postat pe 4 Ianuarie 2008 16:19
zi care e aceea care ti place tie poate ma nimeresti ;)
the_only
Postat pe 9 Ianuarie 2008 18:45
all for love...imi place cel mai mult... ;) dar mai sunt si altele
iulik_flore
Postat pe 10 Ianuarie 2008 15:37
Ce se poarta anul acesta?? Valsul Sau blues-ul mirilor??
elenabudeanu2007
Postat pe 24 Martie 2008 10:40
eu sunt ptr vals!!! ...nu stiu altii
iulik_flore
Postat pe 24 Martie 2008 15:03
eu cred ca conteaza foarte mult sa ai cate un pic din fiecare gen de muzica... si apoi in functie de reactia invitatilor ,muzicantul/formatia sa cante ceea ce a fost mai bine 'dansat".

de un tango ca deschidere ce ziceti:P?
flururas
Postat pe 11 Iunie 2008 09:48
Buna fetelor.Eu am avut nunta vara trecuta si am ales un DJ. Nu imi plac lautarii, sincer mi se par foarte "zgomotosi" si atat. Va pot spune ca datorita muzicii pe care o pus-o DJ-ul, nunta mea a fost un adevarat succes. Trebuie sa mentionez ca a pus toate genurile de muzica. A fost intr-adevar foarte frumos.
ruxxy
Postat pe 11 Iunie 2008 15:34

Pai, DJ o sa avem si noi si sper sa fie OK... Da si mi-ar place un tango in deschidere, dar mai greu cu picioarele "tepene" ale lui!!:))
elenabudeanu2007
Postat pe 11 Iunie 2008 21:21
Deci NUUUUUUUUUUUUUUUU va luati DJ la nunta!!! La nunta trebuie sa aveti cantareti klumea..m`am convins de asta acu putin timp..saptamana trecuta fusesem la o nunta cu dj..si deabia trebuia sa tragi de ei ca sa danseze..aceleasi persoane au mers si la nunta de saptamana asta..si vreau sa spun ca efectiv nu aveai loc sa dansezi..mie mi`a bagat o tipa tocul in picior de mi`a curs sange toata noaptea..cel care canta.ne`a uimit pe toti..nu a facut pauza decat cand a mancat..si asta foarte putin..nici nu va dati seama ce atmosfera a facut omul ala..si cat de impresionati am ramas cu totii..

Postat pe 10 Iulie 2008 21:15
da depinde
eu as lua si dj si formatie
lautarii nu pot canta muzica pe care o pune dj-ul si aici ma refer la muzica straina,dance r&b,latino...etc
plus k pentru pauzele lautariloe,poate canta dj si invers
tangolul este superb in descriere dc va pricepeti...
iulik_flore
Postat pe 11 Iulie 2008 15:11
deschidere scz
iulik_flore
Postat pe 11 Iulie 2008 15:12
deci..tipul care canta a facut pauza in total 25 de minute..timp in care a mancat..am stat si am calculat eu..pt ca eram curioasa cat e el de tare..in primul rand pt ca`i varmiu si in al doilea rand pt ca vreau sa vina si la nunta mea..si crede`ma a cantat o multime de melodii..dragostea din tei..nush ce melodie de a lu anna lesko..multe multe..am ramas super impresionata..

Postat pe 11 Iulie 2008 18:57
De la: Andrajess, la data 2007-12-22 18:01:03Am nevoie de putin ajutor daca se poate... de curand m-am hotarat ca nu vreau ca primul dans sa fie vals... vreau un blues si tot caut si caut si nu am gasit melodia perfecta... vreau ca versurile sa transmita ceea ce simtim celorlalti :P. daca puteti sa ma ajutati cu sugestii v-as fi recunoscatoare. multumesc

vezi celine dion si il divo ''Y believe in you'' daca iti place

Postat pe 19 Iulie 2008 13:33
noi am ales dj...si va spun si motivele...lautarii sunt foarte vulgari zgomotoshi si de ce sa nu recunoastem le place sa bea...cer bani care bnui merita...si mai antreneaza si lumea sa faca dedicatzii absolut absurde si idioate..sa mai scoata bani...nu mai vb de pauze...tre sai pui la mese..si majoritatea se imabta inainte de 12 noaptea...iar tot ce iti pot canta e muzica de pe vremea lu bunica,tziganeasca,populara(deobicei canta f bine populara...si manele cantate prost)
dj...deobicei sunt profesionisti...chiar daca se ametzeste putin da calcu sa selecteze singur si papa...iar cand mananca la fel...noi avem un priten f bun la un radio si nea promis ca o sa ne caute el un dj f bun...ca se pricepe f bine..cu asta se ocupa...succes...si mare grija la deciziile luate

Postat pe 21 Iulie 2008 22:31
inca ceva...daca alegerea e dj..avetzi grija sa aibe tot cei trebuie...si sa incerce tot echipamentul cu vreo saptamana inainte de nunta..si sa aibe boxe de schimb...in caz ca apare ceva neprevazut..si mai multe lucruri de rezerva in caz ca se strica ceva...n-ati vrea sa ramanetzi fara muzica...

Postat pe 21 Iulie 2008 22:33
deci .. pentru mine e... FARA MANELE! ... Oricum la nunta mea va fi DJ ... recomandat de un prieten foarte bun ce e director la un radio ... (fara reclame ;) ) ... Destul de multa muzica populara... pentru k .. sa fim seriosi ... nu vreau sa fac o nunta doar pentru un anumit gen de persoane .. nu voi putea pune muzica ce imi place .. dar.. ce mai conteaza? aia o pot asculta oricand in alta zi ;)

Postat pe 22 Iulie 2008 00:14
Trebuie avut in vedere ca la nunta sunt prezente persoane din toate categoriile sociale. Trebuie sa multumesti nuntasii,la urma urmei ei cinstesc! Toate genurile de muzica trebuie abordate, dar nici intr-un caz nu recomand sa se abuzeze de manele. Dansul de deschidere ar putea fi pe melodia superba a lui Nat King Cole, If I'm folling love.....doar ca sugestie...pe aceasta piesa nu ar fi probleme cu 'picioarele partenerului"
La nunta mea DJ-ul a fost un prieten de-al nostru si a pus muzica selectata de sotul meu (lucreaza la un post de radio local).Au fost prezente pe play list-ul nostru de la rock&roll, blues-uri...
Manelele au lipsit cu desavarsire. Au fost doar 3 runde de muzica populara de aprox cate 30 minute fiecare.
Tot ceea ce va pot spune, ca nunta mea a inceput la ora 18,00, iar a doua zi dimineata la ora 8,00 nu plecase nici macar o persoana, dansau....., pe mine in schimb nu ma mai tineau picioarele.
gbardosi
Postat pe 23 Iulie 2008 08:55
am citit tot ceea ce s-a discutat aici si nu pot sa cred cat de ipocriti pot fii unii!lautarii sunt zgomotosi si vulgari?
eu cred ca o nunta reusita este atunci cand muzica este live!sa fim seriosi!nu va plac manelele, dar le ascultati!la toate nuntile la care am participat si au fost dj, lumea in general nu s-a simtit prea bine!la ultima nunta, pt. ca mirele era fan iris, am ascultat toata noaptea numai iris!
ce naiba!nunta este pentru ca invitatii sa se simta bine, impaci toate gusturile!cine zice ca daca ai o formatie, nu poti acoperi mai multe genuri?noi am luat o formatie cu 3 solisti, e adevarat ca ne costa mai mult, dar sunt sigura ca o sa fie pe placul majoritatii!

Postat pe 23 Iulie 2008 09:10
Eu nu vreau DJ la nunta. Am fost la nuntu reusite la care au pus muzica DJ, dar cele mai frumosse au fost cele cu formatie. Noi avem nunta in septembrie si am angajat o formatie cu 3 persoane (un profesor de muzica care va canta la saxofon si orga, celelalt care va canta la clape si acordeon are scoala populara de arte si o solista). I-am ascultat live inainte de a semna contractul cu ei. Ne-au atras atentia ca ei nu canta manele si ne-am bucurat. Am stabilit ca in pauze unul din ei sa fie DJ, muzica sa nu se opreasca nici o clipa. I-am auzit, mi-au placut si sper sa nu ma dezamageasca. Pretul, 1000 euro... cu mult mai putin decat altii, mai exact intre 1400 si 2600 de euro.
fantome
Postat pe 23 Iulie 2008 09:15
De la: doralina, la data 2008-07-23 09:10:07am citit tot ceea ce s-a discutat aici si nu pot sa cred cat de ipocriti pot fii unii!lautarii sunt zgomotosi si vulgari?
eu cred ca o nunta reusita este atunci cand muzica este live!sa fim seriosi!nu va plac manelele, dar le ascultati!la toate nuntile la care am participat si au fost dj, lumea in general nu s-a simtit prea bine!la ultima nunta, pt. ca mirele era fan iris, am ascultat toata noaptea numai iris!
ce naiba!nunta este pentru ca invitatii sa se simta bine, impaci toate gusturile!cine zice ca daca ai o formatie, nu poti acoperi mai multe genuri?noi am luat o formatie cu 3 solisti, e adevarat ca ne costa mai mult, dar sunt sigura ca o sa fie pe placul majoritatii!


Uite o fana al .. "Vino ba shi canta-mi la masa k te cinstesc" ... sau .. ceva gen "Arunc bani la lautari..." ...

Tie ti-ar placea sa se apuce ala din fundul tarlalei lu`Mosh Vasile Ciocanaru` sa iti cante un Guns`N`Roses - Don`t Cry ? sau ii mai auzi pe unii cabntand Tornero .. cu asa un ritm de muzica populara de itzi vine sa te tampesti =)))) .. deci ... dom`shoara ... kestia cu formatia, pt mine ... sux ;)

Postat pe 23 Iulie 2008 13:46
Si eu tot pentru dj am optat , mie chiar nu imi plac lautarii , daca vrei sa ai o nunta reusita parerea mea este ca trebuie sa impaci toate gusturile si totul va fi ok
odiana
Postat pe 23 Iulie 2008 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubirea mea, iubitel, pui, pufulete, ciocolatica mea, grasutu` meu, dragul meu .....cum ne alintam iubitul? 13 De la: flore 23 Iunie 2010 21:07
meniu clasic sau bufet suedez? 28 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:18
Poze profesionale...help! 1 De la: ingeras 7 Noiembrie 2009 15:08
si cameraman si fotograf 27 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:56
certificate prenuptiale 4 De la: BEL_AMY1 16 Decembrie 2010 21:15