Setari Cookie-uri

nunta haioasa


buna fetelor ...nu sunt de prea multa vreme p acest site ...noi vom avea nunta anul viitor in septembrie ..vrem sa organizam noi totul ...dar cum nu am mai avut parte de aceasta experienta hbar nu avem ce trebuie facut la o nunta ...avem asa :restaurantul rezdervat ...formatia....dj ....o lista cu invitatii (in mare ...nu toti )...si textul pt invitatii...textul este unul haios...ni s-a parut original ...si am vrea ca si nunta sa aiba anumite momente haioase ...am citit prin mesajele voastre o faza haioasa cu torul din carton...ni s-a parut o idee minunata ....cred ca o vom folosi...dar am vrea mai multe momente ...defap ideea e ca nu stiu cum sa organizam evenimentele ...daca exista o ordine ...sau vine totul de la sine ....din pacate sunt plecata din tara de la varsta de 18 ani :(decesul tatalui meu ) si nu prea am avut ocazia sa merg la multe nnti si sa vad desfasurarea lor ...a evenimentelor....deci nu am ideedespre nimic ...ma rog ...aproape nik ....ma puteti ajuta ...cred ca nu sunt singura on aceasta situatie ...daca am vreo greseala va rog sa ma scuzati ....graba si ora tarzie....va multumesc si va astept cu ideii ;)
sweetcrazy
Postat pe 25 Iunie 2009 01:33
parerea mea - pt ca nunta sa fie reusita ai nevoie de o persoana care sa conduca nunta eu nu as renunta la ac idee,
- cel putin pana la restaurant, de aici te poate ajuta restaurantul cu evenimentele si cel cu muzica depinde cum negociati.

in ce localitate este nunta? e nunta de noapte?

laura02maria
Postat pe 25 Iunie 2009 10:19
poti face un moment la inceput - sa derulati pe un ecran de cand erati voi mici, cum v-ati cunoscut....mie mi se pare f frumos...si din ce am auzit, e un moment apreciat de invitati....
...........................................................
www.exposhop.ro
adika_healthy
Postat pe 25 Iunie 2009 11:13
in loc reghin jud mures...nu nu e de noapte nunta ...din pacate ....asta e orarul restaurantului...va multumesc pt raspunsuri ...oricum pana la restaurant po sa fie totul ok ...partintii socrii ...au trecut prin asta si ne vor ajuta ;)
sweetcrazy
Postat pe 25 Iunie 2009 19:03
- de ce spui din pacate, mie imi place nunta de zi asa a fost si a mea de dimineata au fost biserica si sfatul si de la ora 14.00 dansul iar dupa 22.00 si a fost foarte OK nu as schimba nimic la desfasurarea evenimentelor.

- iti spun pe scurt cum a fost la mine ziua nuntii

- coaforul a fost primul cu progarmare la ora 6.00 a tintut 2 ore 30 min, in acest timp undeva pe la ora 7.30 la mire au venit muzicantii (bufet suedez) care impreuna cu starostele si familia au plecat dupa nasi, la nasi (bufet suedez), mirele a dat buchetul nasei, in jur de ora 9.00 au fost la mine (bufet suedez), mirele vine cu buchetul la mireasa pt mine a fost cel mai emotionant mom de pe parcursul nuntii sa stat un pic s-au pus florile in piept familiei, la scurt timp am plecat spre sfat programarea orei fiind la 10.30, aici din nou se poate servi bautaura si prajitura, poate ceva aperitive, sandvisuri, la 11.30 la biserica dupa care a fost sedinta foto.

- iti recomand sa-ti faci poze unde vrei tu - e bine sa stii si tu forte bine ce poze vrei (uitate un pic pe net) sa-si faci poze in oras pe strada, in parc pt copii pe hinta (eu am uitat de aceasta si imi pare foarte rau), pe camp, parc, terasa, etc

- dupa sedinta foto la 14.30 am mers la sala - aici nuntasi ne asteptau in sala - sa servit sampania, ne-am asezat la masa - acum e la moda sa chemi preotul care ti-a oficiat slujba sa spuna rugaciunea Tatal Nostru la sala, dupa ac aperitivul, furatul pantofului, dansul miresei, se serveste 1 cafea, furatul miresei, aperitiv cald,(la ultima nunta au servit supa de vita cu smanatana - a fost foarte buna mi-e mia placut idee, dar majoritatea nu au aceptat-o) furatul mirelui, friptura, a 2 cafea, darul, tortul.

- La plecare de la sala am ales sa mergem pe jos in plimbare prin centrul Clujului (locatia restaurantului fiind in centru) asa imbracati cu rochita de mireasa si costumul de mire spre un taxi pt a ne duce spre hotelul unde urma sa avem o seara minunata dupa nunta noastra nu uitati fetelor care mergeti la hotel sa va puneti haine de schimb pt dimineata

Cam asa au fost derulate evenimentele la nunta mea - sper sa te ajute daca mai ai itrebari iti raspund cu ceea mai mare placere.
laura02maria
Postat pe 26 Iunie 2009 11:45
De la: lauramaria, la data 2009-06-26 11:45:33- de ce spui din pacate, mie imi place nunta de zi asa a fost si a mea de dimineata au fost biserica si sfatul si de la ora 14.00 dansul iar dupa 22.00 si a fost foarte OK nu as schimba nimic la desfasurarea evenimentelor.

- iti spun pe scurt cum a fost la mine ziua nuntii

- coaforul a fost primul cu progarmare la ora 6.00 a tintut 2 ore 30 min, in acest timp undeva pe la ora 7.30 la mire au venit muzicantii (bufet suedez) care impreuna cu starostele si familia au plecat dupa nasi, la nasi (bufet suedez), mirele a dat buchetul nasei, in jur de ora 9.00 au fost la mine (bufet suedez), mirele vine cu buchetul la mireasa pt mine a fost cel mai emotionant mom de pe parcursul nuntii sa stat un pic s-au pus florile in piept familiei, la scurt timp am plecat spre sfat programarea orei fiind la 10.30, aici din nou se poate servi bautaura si prajitura, poate ceva aperitive, sandvisuri, la 11.30 la biserica dupa care a fost sedinta foto.

- iti recomand sa-ti faci poze unde vrei tu - e bine sa stii si tu forte bine ce poze vrei (uitate un pic pe net) sa-si faci poze in oras pe strada, in parc pt copii pe hinta (eu am uitat de aceasta si imi pare foarte rau), pe camp, parc, terasa, etc

- dupa sedinta foto la 14.30 am mers la sala - aici nuntasi ne asteptau in sala - sa servit sampania, ne-am asezat la masa - acum e la moda sa chemi preotul care ti-a oficiat slujba sa spuna rugaciunea Tatal Nostru la sala, dupa ac aperitivul, furatul pantofului, dansul miresei, se serveste 1 cafea, furatul miresei, aperitiv cald,(la ultima nunta au servit supa de vita cu smanatana - a fost foarte buna mi-e mia placut idee, dar majoritatea nu au aceptat-o) furatul mirelui, friptura, a 2 cafea, darul, tortul.

- La plecare de la sala am ales sa mergem pe jos in plimbare prin centrul Clujului (locatia restaurantului fiind in centru) asa imbracati cu rochita de mireasa si costumul de mire spre un taxi pt a ne duce spre hotelul unde urma sa avem o seara minunata dupa nunta noastra nu uitati fetelor care mergeti la hotel sa va puneti haine de schimb pt dimineata

Cam asa au fost derulate evenimentele la nunta mea - sper sa te ajute daca mai ai itrebari iti raspund cu ceea mai mare placere.







iti multumesc mult ..imi sunt de foARTE MARE AJUTOR DETALIILE ....si spun din pacate ...pt c eu am asistat la 2 nuti de zi ...iar knd cheful s-a incins mai tare si au inceput tinerii sa iasa la dans si sa uite sa se aseze la masa ...ne-au scos din restaurant ...bine cred ca asta depinde si de noi...miri....de muzik ...etc....dar noi am fi vrut nunta de noapte si restaurantul care ne-A placut cel mai mult (asezat la marginea padurii )nu avea nunti de noapte ...oricm sunt incantata de cel mai immportant moment din viata mea ca ...nu imi pasa la ce ora va fi.....
ah ..ink ceva tu din cluj ti-ai luat rochita ?..ai putea sa imi spui cam ce preturi sunt ?te rog ...ersi mooolt..sa fi feicita si casa de piatra iti doresc...sa va ajute d-zeu in tot ce faceti si sa va dea niste copii frummosi si sanatosi:*:*:*:*:*
sweetcrazy
Postat pe 26 Iunie 2009 19:28
- eu din Cluj am cumparat rochita de la un mag de pe Horea cum mergi spre Gara cred ca promesis se num magzinul.

- au foarte multe rochite pretul este de la 600 ron pana la 4000 ron, pe gusturile fiecarei mirese si dupa bugetul pe care doresti sa-l investesti pt rochita.

- eu am ales rochita mea pt ca era foarte usoara si nu a tb sa retusez nimic la ea si a avut si sclipici a fost undeva la 1400 ron dar sa stii ca nu as investii mai mult de 1500 ron pe rochita, iar pana in pretul acesta sigur iti gasesti ceva care sa-ti placa.

- am fost la o nunta iar mireasa si-a cumparat o rochita de firma de 4000 ron foarte grea si incomoda cum spunea chira si ea, a ajuns pana la urma sa-i para rau ca a dat asa mult pe ea.
laura02maria
Postat pe 27 Iunie 2009 11:53
la fel iti doresc si eu tie sa ai o nunta frumoasa sa fiti fericiti si santaosi.

laura02maria
Postat pe 27 Iunie 2009 15:43
Buna,

Daca esti in cautarea unei rochii de mireasa, si cel mai important la pret avantajos, te invit sa vezi un model superb de la Agnes Toma http://aniesshop.blogspot.com/

Pentru detalii poti sa-mi scrii pe aniesshop@yahoo.com

Mult spor la pregatiri!!!
cutuana
Postat pe 22 Iulie 2009 12:37
Mai, eu nu prea inteleg cum e chestia cu nunta de zi...sincer. E o petrecere de adulti, nu ziua unui copil de 3 ani sarbatorita in McDonalds....
In plus, ziua iti sunt limitate diverse opriuni: artificiile de exterior ies din discutie, ca nu se mai vad, daca nu faci nunta intr-un buncar n-ai cum sa pui in sala jocuri de lumini/lasere, etc....
Marrgot
Postat pe 22 Iulie 2009 13:44
De la: Marrgot, la data 2009-07-22 13:44:18Mai, eu nu prea inteleg cum e chestia cu nunta de zi...sincer. E o petrecere de adulti, nu ziua unui copil de 3 ani sarbatorita in McDonalds....
In plus, ziua iti sunt limitate diverse opriuni: artificiile de exterior ies din discutie, ca nu se mai vad, daca nu faci nunta intr-un buncar n-ai cum sa pui in sala jocuri de lumini/lasere, etc....


mie imi place nunta de ziua ....si nu vad ce rost isi au niste artificii ....de anul nou poate ...dar in ziua nuntii...mie nu imi place ideaa ...si eu credam la fel ...dar nunta mea e ziua ..m-am interesat si la fel cum faci ce vrei la nunta ta noaptea la fel faci si ziua ...doar ca nu stai pana la 6 dimineata sa plce invitatii iar a doua zi knd trebyuie sa te trezesti deabia deschizi ochii ca tu ai avut nunta de noapte si a trebuit sa stai pana au plecat ultimii invitati ....fiecare face ce-i place ...indiferent ca e zi sau noapte ....
sweetcrazy
Postat pe 22 Iulie 2009 20:35
tarot_healthy
Postat pe 2 Noiembrie 2009 14:19

Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:20
Draga mea te cred si te inteleg, cu opt ani in urma nici eu nu aveam ideie cum sa organizezi ceva, insa practica bate gramatica. de ce am scris sfraza aceasta? sunt administratoarea unei agentii de organizari a evenimentelor, mai mult ne ocupam de nunti fiinca chiar eu sunt prezentatoare. E bine ca aveti curajul sa va organizati singuri nunta dar nu uitati ca aveti nevoie si de timp pentru voi, credema e foarte greu sa le pui pe toate la punc in asa fel incit acea zi sa-ti para unicala,sfatul meu e sa apelati la o persoana din domeniu la o agentie poate ei stiu cum sa le aranjeze asa incit sa fie totul perfect. sa fi fost mai aproape te ajutam chiar eu cu mare placere dar din pacate sunt la Chisinau, oricum daca ai ceva intrebari nu ezita scriemi te voi ajuta cu mare placere.Bafta voua si casa de piatra
lenutica_grace
Postat pe 26 Martie 2010 11:42
salut.si eu sunt din reghin.as vrea sa stiu la ce resturant ti-ai rezervat?
dumitrita
Postat pe 26 Martie 2010 16:07
Probabil ai dreptate in legatura cu studio-ul Dario dar in schimb sala Talisman e super ,..e incapatoare,mancarea e buna.... Pacat de pozele tale :( Iar ideea ta cu botoseii cu degetele a fost chiar mortala ..am sa tin minte ;).
Natasa79
Postat pe 29 Martie 2010 21:46
si noi am avut nunta saptamana trecuta a fost tot asa o tema comica....
dj-ul nostru a supus lumea la mai multe provocari..jocuri la fel si noi ac iti dau cateva ex;
-dupa ce s-a furat mireasa si mirele si-a ispasit recompensa(sa mearga dupa mireasa apoi sa ii cante in fata tuturor),mirele a pedepsit hotii sa danseze o sarba intr-un picior
-dj-ul a pus fetele sa danseze moulin rouge...pana la epuizare apoi cie poate sa faca sfoara la noi a facut fetita nasilor mei....
-barbatii au dansat pe kakalin...
-mirele a facut streptease pana a pus mireasa mana pe el.
-dj-ul a rugat mirele sa sarute mireasa,apoi mireasa mirele pana se opreste lumea din aplaudat...apoi sa se pupe nasii,parintii si apoi toata lumea cu pers de langa :))
-la sedinta foto cu invitatii fotograful a pus lumea la joaca de ex.in poza fiind doar mireasa si toti barbatii si toti barbatii au ridicat mana stanga sus...apoi numai domnisorii sa sara cat de tare pot in sus,apoi domnisoarele sa tina mirele in brate
-figurina de pe tort a f una ft comica
-iar dimineata cand nasele mi-au pus baticul eu l-am dat de pamant odata cum ca nu vreau sa fiu femeie de casa
raluca_2506
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:03
De la: lauramaria, la data 2009-06-25 10:19:31parerea mea - pt ca nunta sa fie reusita ai nevoie de o persoana care sa conduca nunta eu nu as renunta la ac idee,
- cel putin pana la restaurant, de aici te poate ajuta restaurantul cu evenimentele si cel cu muzica depinde cum negociati.

in ce localitate este nunta? e nunta de noapte?



este o idee buna cu persoana care sa se ocupe de nunta,dar si atenie-dar!!!depinde unde este nunta!!in sud nu este asa ceva!eu sunt din bucuresti si sotul meu din tg mures,am facut nunta in 24 oct 2009 la tg mures,nunta de zi-la noi este de noapte!!a fost totul super ok...dar cei care au fost din partea mea...li s a parut ciudat!!!uite, iti dau un exemplu haios la noi la nunta:cand s a furat ginerele...cele care l au furat mi l au adus inapoi plin de ruj si l au schimbat in niste haine jerpelite ca si cum a fost violat.am avut tot felul de chestii haioase...m au pus sa bag un ou crud in pantalonii sotului si sa l scot pe celalalt crac...asta depinde cat de funny sunteti si daca invitatii tin la gluma,unora li se va parea ....!!!te pup
justangel
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:34
tot citesc ca unora nu le place nunta de noapte,altora nu le place nunta de noapte!!eu inteleg ambele parti-sunt din buc cum am mai spus-aici nu se fac nunti de zi!!nici eu pana nu am facut nunta la mures(sotul fiinde de acolo)nu intelegeam de ce trebuie sa fac nunta ziua...credeam ca totul va fii un dezastru,dar am ramas uimita cat de frumos poate fii la o nunta de zi..si inca ceva!!DACA NUNTA ESTE DE ZI ,ATUNCI EXISTA SI NOAPTEA NUNTII!!!vedeti ?din punctul asta de vedere,noi-la buc nu avem parte de asa ceva.pupici la toate
justangel
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:39
Natasa
nu iti doresc sa patesti ce am patit eu cu ei probabil vorbesti asa pt ca iti sunt prieteni dar sincer in cazul meu mai sunt fete ce au probleme la fel ca mine
numai tu esti ok vad si cu asta tin sa cred ca esti ceva prietena swau chiar lucrezi pt ei
rricarda2003
Postat pe 24 Aprilie 2010 22:46
Ciao,rricarda! Crede-ma nu cunosc pe nimeni de la studio, nu am faut nunta deci chiar nu stiu cum sunt dar eu iti spuneam ca sala Talisman e f ok mi-a placut ff mult deoarece am fost acolo la nunta dar eu habar n-am ce se intampla in spate eu ca invitata am vazut doar sala,personalul, servitul..mancarea mi s-a parut ok. De STUDIO nu stiu am si specificat mai sus ca nu stiu decat ca sala T.din pct meu de vedere e ok .Chiar iti scriam ca-mi pare ff rau de pozele tale, apropo si nunta ai facut-o la Talisman? O zi frumoasa!
Natasa79
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:13
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl deasemenea, unghii tehnice, foto video, si porumbei voiagiori
cj25har
Postat pe 22 Iunie 2010 19:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa mai ma fac!!!! 4 De la: gya29 31 Octombrie 2010 13:49
Unde pot sa comand flori???? 10 De la: andreeaaugustin_grace 3 Martie 2016 00:52
RUSINEEEE 11 De la: andreeadascalu 24 Octombrie 2008 12:25
buna! 4 De la: Creata24 12 Ianuarie 2011 16:50
A facut cineva un altfel de nunta? 51 De la: gracemakeup 18 Iunie 2010 15:08