Setari Cookie-uri

Nunta in aer liber - cort ... sau restaurant?

Am o prietena care se marita la anu si isi doreste f mult o nunta in aer liber, la cort.. a gasit ceva pe www.nuntiinaerliber.ro la ~15 km de buc cica, un cort urias de 300 de pers minim, f frumos si elegant.. nu stie inca preturi,etc insa ii face ff tare cu ochiul.. are careva idee despre asa ceva, a mai apelat cineva la asa ceva? vi se pare o idee buna?
cristinne83
Postat pe 10 Iulie 2009 11:17
Am vrut si eu nunta la cort, am gasit si o oferta cu preturi in acest sens. stii cat ma ajungea numai cortul cu dotari pentru un minim de 150 persoane (nu de lux) fara mancare, bautura, muzica, filmare, chelneri? 800 milioane lei vechi
daca voi ati gasit alte oferte va rog sa ma anuntati.
cella_srgh
Postat pe 6 Octombrie 2009 21:42
tocmi ti-am zis ca am gasit:

intra pe www.nuntiinaerliber.ro
cu 80 de euro tacamul ai totul inclus..tu nu trebuie decat sa vii cu invitatii!
cristinne83
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:33
buna fetelor,eu as vrea sa imi fac meniul de nunta prin firma de catering,dar am nevoie de o sala in care sa incapa 90-100 persoane...va rog frumos daca stiti pe cineva care a inchiriat sau inchiriaza sala anuntati-ma,va sun sau va contactez eu pe mail,poate sa fie si cantina nu e problema a voi avea decoratiuni dar sa fie ieftina(15-25 mil lei vechi) nunta va fi pe 22 august 2010
va rog...
felicia16
Postat pe 27 Octombrie 2009 10:53
De la: cela_srgh, la data 2009-10-06 21:42:32Am vrut si eu nunta la cort, am gasit si o oferta cu preturi in acest sens. stii cat ma ajungea numai cortul cu dotari pentru un minim de 150 persoane (nu de lux) fara mancare, bautura, muzica, filmare, chelneri? 800 milioane lei vechi
daca voi ati gasit alte oferte va rog sa ma anuntati.


Pentru nunti la cort in stil american, puteti contacta agentia Posh Events by Alexandra Roman - www.organizari-nunti-botezuri.ro
Pretul unui pachet este de 70 euro, iar pentru detalii si poze,puteti trimite o cerere pe e-mailul: organizari_nunti_botezuri@yahoo.com
poshevents
Postat pe 28 Octombrie 2009 01:51
Buna!Si eu am nunta in Mai 2010.Prima varianta crede-ma ca a fost nunta la cort pentru ca poti sa ti alegi ce culoare vrei,cortul fiind alb.Asa la restaurant trebuie sa vezi in functie de culorile localului pentru ce culoare sa optezi.M-am documentat cu privire la acest lucru dar crede-ma ca nu renteaza deloc.Iese mult mai scump.Gandeste-te decoratiuni,mp de cort,covor,scena,mese,scaune, iluminat si mai ales toaletele care sunt foarte scumpe.Asta e parerea mea sa se documenteze mai mult cu privire la asta dar parerea mea este ca iese prea scump.Plus gandeste-te cu mancare,amenajarea bucatariei.E o adevarata nebunie.Bafta!
gonghitza
Postat pe 11 Noiembrie 2009 09:14
Asa e, e mult mai scump. Si noua ne-ar fi placut dar am renuntat la idee repede. Pe de-o parte a fost mai bine pt ca anul trecut pe 20 septembrie au fost 8 grade, caz in care nu ar fi avut acelasi farmec si cortul ar fi trebuit incalzit.
fantome
Postat pe 11 Noiembrie 2009 11:02
e scump 80 de euro meniul cu totul inclus?

ma scuzati CA AM RAMAS IN URMA POATE;)) dar intreb de curiozitate..cat va costa in alta parte la alt restaurant daca e sa adunati, MANCAREA, FLORILE, STUFFUL DE CATERING,ETC?
NU TOT ATAT AR IESI UN MENIU..EU NU AM MAI FOST DEMULT LA NUNTI SUB 70 DE EURO MENIUL.. SINCER..SI NU ERAU DE LUX..ADICA NUNTI NORMALE.
cristinne83
Postat pe 11 Noiembrie 2009 11:28
Buna pot sa-ti recomand rest Piatra Alba stiu ca au pret foarte mic la meniu.
vetuta_grace
Postat pe 11 Noiembrie 2009 11:45
intrati pehttp://www.photoone.ro/albume09/25andrasimariusTOTU/ si vedeti daca va place!acolo am facut eu nunta si rochia si pontu sunt de vanzare!Da numai impreuna
andrutza16
Postat pe 11 Noiembrie 2009 12:40
buna, eu sunt din tm si de fel lucrez ca ospatara., in tm este un cort imens de cca 500 pers cortul are incalzire toalete mai ceva ca in restaurante .este un lux total iar preturile sunt accesibile :160 meniu de persoana nu platesti chirie nu platesti decat ospatari si bucataria ,iar dec vrei sa ai si bautura de la ei platesti in plus la meniu 15 ron si ai de toate inclusiv vin tuica si aperitiv. Daca pot sa va ajut cu cea mai mare placere numai cum am zis este in timisoara
daniela_giura
Postat pe 11 Noiembrie 2009 20:12
andrutza draga mea. cred ca ai avut una din cele mai frumoase si cu bun gust nunti pe care le-am vazut!

totul a aratat superb!
felicitari!


PS: unde era locatia cu piscina? dar biserica?

cristinne83
Postat pe 12 Noiembrie 2009 15:22
Buna fetelor!Dupa cum am mai scris si pe alt topic, cheltuielile nuntii la cort se amortizeaza mai bine atunci cand ai un numar mai mare de persoane, insa nimic nu se compara cu frumusetea unei seri la lumina candelabrelor si lumanarilor la aer liber. Ca idee, un cort de 200 mp cu mese rotunde, scaune, huse pentru scaune, fete de masa,totul brocart si organza/saten, iluminare, manipulare si unele decoratiuni ajunge in jur de 25-26 Euro de persoana ( calc.la 150 pers). Cateringul vine cu tot ce le trebuie, vesela,tacamuri, ospatari si va face un pret in functie de ce doriti sa se serveasca la masa. Bauturile vi le puteti lua separat.
Lilly_s
Postat pe 12 Noiembrie 2009 19:02
tantarii din miez de vara oare cum pot fi opriti , la cort?

sau canicula si noptile de zapuseala de 40 de grade?pt asta exista solutii?
cristinne83
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:25
Buna!
Daca sunteti din Craiova si vreti aranjamente florale pentru nunti(buchete mireasa/nasa/d-re de onoare,lumanari,cocarde,bratari,gaspouri,aranjamente pe suporti din fier forjat,arcade) sau diverse alte ocazii,apelati-ma cu incredere.Ofer preturi avantajoase si calitate.Pentru detalii si poze cu aranjamentele realizate,trimiteti un e-mail la avccraiova@yahoo.com
avccraiova
Postat pe 28 Noiembrie 2009 08:16
Recomand pentru cei care vor sa faca nunta la cort serviciile de aici: www.bucatari.net am fost vara asta la doua nunti unde au fost si am ramas ff placut impresionata de mancare
criss855
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:09
nuntile la cort sunt frumoase si se pot organiza lucruri extraordinare insa pentru asta trebuie sa dispui de un buget k lumea.
numao chiria cortului, costa de obiceiin jur de 3000 de euro...
deci, ma repet, numai chiria....
iulik_flore
Postat pe 11 Decembrie 2009 23:52
Iulius, corturile se inchirieaza doar daca ai tu vreo pajiste personala si vrei sa iti faci nunta acolo..dar totodata va trebui sa inchiriezi si bucatarii si toaletele si personalul si tot.. o adevarata corvoada! Insa in ZIUA DE AZI SUNT O MULTIME DE FIRME CARE SE OCUPA DE NUNTILE LA CORT fara nici o cheltuiala in plus.. acestea vin cu tot cu bucatarie, catering, personal, toalete, unii au si preotii lor care oficieaza slujbele;)) si toate la un pret de restaurant all inclusive. Atat o costa pe prietena mea care va face un astfel de nunta in vara (la 15km de Buc pe Dn3, pe malul unui lac) 80 de euro de persoana all inclusive! ea vine direct cu invitatii , iar locatia din poze e absolut de basm: un imens cort de lux amplasat pe malul lacului, personal, bucatarie,tot ! fara chirie, fara alte batai de cap!:):):) abia astept sa vad cum va fi.
cristinne83
Postat pe 14 Decembrie 2009 13:07
De la: cristinn, la data 2009-12-14 13:07:16Iulius, corturile se inchirieaza doar daca ai tu vreo pajiste personala si vrei sa iti faci nunta acolo..dar totodata va trebui sa inchiriezi si bucatarii si toaletele si personalul si tot.. o adevarata corvoada! Insa in ZIUA DE AZI SUNT O MULTIME DE FIRME CARE SE OCUPA DE NUNTILE LA CORT fara nici o cheltuiala in plus.. acestea vin cu tot cu bucatarie, catering, personal, toalete, unii au si preotii lor care oficieaza slujbele;)) si toate la un pret de restaurant all inclusive. Atat o costa pe prietena mea care va face un astfel de nunta in vara (la 15km de Buc pe Dn3, pe malul unui lac) 80 de euro de persoana all inclusive! ea vine direct cu invitatii , iar locatia din poze e absolut de basm: un imens cort de lux amplasat pe malul lacului, personal, bucatarie,tot ! fara chirie, fara alte batai de cap!:):):) abia astept sa vad cum va fi.


da, intra-devar, ce spui tu suna bine.

insa eu am mers si m-am interesat la Palatul Stirbey, in incinta domeniului Stirbey si dc vezi ce scoruri mi-au spus acolo, mi-a cazut fata...deci chiria cortului 2900 de euro, meniul, numai mnacarea, in jur de 70-80 euro, capela ptr oficierea casatoriei religioase 500 de euro, plus alte cheltuieli aferente...

intr-adevar, locatia este de vis si poate ca preturile sunt si asa datorita circumstantelor...de ex capela unde va oficia casatoria religioasa este monument istoric.
iulik_flore
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:16
:))aa daca ai pus palatul stirbei, ai spus tot:))
pai acolo se plateste numai numele;)) stirbei e un nume.. si d-aia cer astia si pe mama si pe tata:)).. care are da..care nu aia e.. cauta in alta parte si gaseste si mai ieftin..si poate si mai misto..chiar daca nu e monument istoric capela;)

PS: prietena mea va avea undeva la 2 preoti parca, ce vor tine slujba religioasa afara, pe malul lacului... cu covorase, floricele, si alte nebunii ca in filme;)).. desi nu o sa fie in biserica, prietena mea e f incantata. Zicea ca "las' fata ca ma duc eu si imi citeste preotul ceva cu sotul si in biserica, probabil logodna aceea, alta data (asadar slujba religioasa va fi si mi scurta, avand in vedere ca va fi afara, pe lac)

cristinne83
Postat pe 15 Decembrie 2009 10:55
Iti pot recomanda eu un rest cupiscina si au amenajat in curte un altar in aer liber .
Daca esti interesata te astep sa vb.
vetuta_grace
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:32
despre ce resstaurant cu piscina este vorba?

cristinne83
Postat pe 16 Decembrie 2009 09:28
De la: cristinn, la data 2009-12-15 10:55:30:))aa daca ai pus palatul stirbei, ai spus tot:))
pai acolo se plateste numai numele;)) stirbei e un nume.. si d-aia cer astia si pe mama si pe tata:)).. care are da..care nu aia e.. cauta in alta parte si gaseste si mai ieftin..si poate si mai misto..chiar daca nu e monument istoric capela;)

PS: prietena mea va avea undeva la 2 preoti parca, ce vor tine slujba religioasa afara, pe malul lacului... cu covorase, floricele, si alte nebunii ca in filme;)).. desi nu o sa fie in biserica, prietena mea e f incantata. Zicea ca "las' fata ca ma duc eu si imi citeste preotul ceva cu sotul si in biserica, probabil logodna aceea, alta data (asadar slujba religioasa va fi si mi scurta, avand in vedere ca va fi afara, pe lac)



daaa, nici macar nu stiu dc in banii astia iti da si tie o camera la hotel k asa ar fi normal, dc se respecta cu adevarat.
iulik_flore
Postat pe 16 Decembrie 2009 18:39
Se numeste Rezidance si este in Mogosoaia daca vrei iti trimit poze.
vetuta_grace
Postat pe 16 Decembrie 2009 19:53
da vetuta trimite-ne, fa un album ceva sa il vedem si pune linkul. pls

ms
cristinne83
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:53
Am adaugat poze nu prea am multe cu rest cu piscina am adaugat doar ce am si am mai adaugat poze si cu alte evenimente .
Sper sa ti placa .
vetuta_grace
Postat pe 17 Decembrie 2009 16:19
De la: andrutza16, la data 2009-11-11 12:40:12intrati pehttp://www.photoone.ro/albume09/25andrasimariusTOTU/ si vedeti daca va place!acolo am facut eu nunta si rochia si pontu sunt de vanzare!Da numai impreuna


pozele sunt OMG!!!! SUPERBE!dar...ai vandut cumva un apartament de 3 camere in buricul Bucurestiului pentru a achita toata nunta? :P.
raspberry_grace
Postat pe 2 Martie 2010 14:45
Fetelor,

De azi puteti vedea corturile noastre pentru nuntile in aer liber pe www.monette.ro!
Lilly_s
Postat pe 2 Martie 2010 16:17
fetelor , o prietena de a mea a facut nunta la cort intr-o locatie la Snagov si a fost super . Evenimentul a fost organizat de cei de la www.bucatari.net si meniul a fost 65 euro
criss855
Postat pe 13 Iunie 2010 08:46
Gata si nunta prietenei mele!

fu la cort pt cine doreste informatii si cum am mai spus intr-un post precedent: m-as marita de 10 ori acolo! a fost divin!


merita toti banii daca lucrati cu profesionisti care stiu ce vrei tu!!

cristinne83
Postat pe 14 Iunie 2010 10:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
COSMARUL CU ROCHIA DE MIREASA 24 De la: kudika_1044612 14 Ianuarie 2023 14:53
am nevoie de ajutor! 5 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:27
interventii estetice inainte de nunta 2 De la: elena_gheorghe 3 Martie 2016 13:37
Dupa o nunta recenta..... Info utile 52 De la: kikita 11 Ianuarie 2010 20:50
concurs foto 1 De la: karlla666 25 Mai 2010 16:33