Setari Cookie-uri

bronzate inainte de nunta :P

dragele mele ce facem s nu ne jupuim la nunta?
gabielle88
Postat pe 11 Iulie 2009 13:44
astept raspunsurile voastr nu are nimeni problema asta?
?
gabielle88
Postat pe 14 Iulie 2009 01:43
e bine sa mergi la solar macar patru sedinte si o sa fie totul ok.important e sa nu stai niciodata mai mult de 8 min :)
grace004392
Postat pe 28 Iulie 2009 16:12
ar fi frumos sa fie ceva contrast la rochita alba - e vara si nu da bine sa fii insipida
- asa cum zicea si grace004392 un pic cat sa prinzi un pic de culoare
laura02maria
Postat pe 29 Iulie 2009 08:26
Eu nu am avut niciodata problema aceasta, insa, pielea se cojeste deoarece nu este hidratata. Asadar, stai la soare numai in orele permise, chiar daca asta inseamna ca te vei bronza mai greu, foloseste o crema grasa dupa expunerea la soare sau una speciala pt acest lucru(iti recomand chiar sa folosesti ulei de masline inainte de fiecare baie/dus...da rezultate) si bea multe lichide. Nu recomand solarul deoarece usuca pielea mult prea tare iar nuanta capatata este prea artificiala.
Sa ai o nunta de vis!
georgi_gorgi
Postat pe 29 Iulie 2009 09:04
La solar cateva sedinte si o crema pentru a accentuare bronz (fetele de la salon stiu despre ce este vorba).
hoinaru
Postat pe 29 Iulie 2009 09:21
depinde de solar si de culoarea pielii

la solarele turbo poate ca nuanta este un pic mai artificiala adica rosiatic-morcovie dar la restul nu am auzit de aceasta problema.

bineinteles ca te poti coji si chiar arde dc ai pielea deschisa si te expui din prima 30 min.

totul consta in a te bronza treptat.

normal k pentru nunta mea vreau sa fiu bronzata. insa cum vreau sa facem nunta in septembrie sper sa ma pot bronza natural de-a lungul verii.
iulik_flore
Postat pe 29 Iulie 2009 09:56
de acord cu fetele, un pic de soare nu strica-insa fara abuzuri ca vom arata ca niste raci pregatiti sa se casatoresca.
si solarul este o solutie; insa nu as recomanda cremele autobronzante, in afara de faptul ca risti sa ramai cu pete, s-ar putea sa-ti murdaresti si rochita.
kudika010323
Postat pe 29 Iulie 2009 10:22
buna..eu am nunta int-o luna si am fugit toata vara de soare pentru ca vreau sa am un aspect de papusica de portelan..nu-mi place sa ma bronzez si nici pielera mea nu ma ajuta prea mult asa ca prefer sa fiu alba....in plus sunt blonda si imi displac ingrozitor blondele cu acea pliele cu o tenta portocalie(de la solar si autobronzant)....ce sa zic...gusturile nu se discuta...
BarbieGirl_grace
Postat pe 4 August 2009 22:08
cateva sedinte la solar si ai scapat de problema
grace004344
Postat pe 5 August 2009 10:11
Nu concep o mireasa alba branza;)). Asa e frumos mai ales ca la rochita deschisa la culoare, o piele usor aurie arata exceptional!

Eu una ma bronzez foarte frumos de 8 ani incoace fara sa ma mai cojesc! deloc! secretul este :
- pasul 1 - bronz treptat intre 8:30- 12 maxim si dupa masa dupa 15:30, - cu minim 4 sedinte de acest gen, credeti-ma ca o sa prindeti o nuanta f tare invidiata;
- pasul 2 - lotiune potrivita pielii: eu sunt blonda cu ten deschis si folosesc 15 SP apoi o usoara pelicula de ulei de Sp mic (6,8) deasupra, dupa ce m-am dat cu crema, pt ca se stie ca uleiul accelereaza bronzarea ;
- pasul 3 - cat mai multa apa consumata, pe parcursul sederii la soare. Sa va dau un exemplu: In 3 ore de plaja dimineata, beau minim 1,5 l de apa (500 de ml pe ora), pt hidratare; apoi f meticulos imi iau pepene la caserola )), mult morcov si multe caise -> toate acestea accelereaza un bronz frumos;


PS: pt cele ce nu-si permit cate sedinte de plaja din lipsa de timp: nu recomand solarul nici daca ar fi ultimul lucru la care ar trebui sa apelati! pt ce sa va bagati singure intr-un cuptor cu microunde, ca pana la urma asta inseaman solar: prajire din interior in exterior! fetelor pe bune, interesati-va la cine trebuie ce inseamna solarul si cum functioneaza acesta!

PS2: recomand crema autobronzanta usoara, nu aia rapida care te face portocalie in cateva ore;)) ci alea care te bronzeaza usor pe parcurs.. sunt ok si nici nu pateaza!

cristinne83
Postat pe 5 August 2009 14:27
De la: cristinn, la data 2009-08-05 14:27:04Nu concep o mireasa alba branza;)). Asa e frumos mai ales ca la rochita deschisa la culoare, o piele usor aurie arata exceptional!

Eu una ma bronzez foarte frumos de 8 ani incoace fara sa ma mai cojesc! deloc! secretul este :
- pasul 1 - bronz treptat intre 8:30- 12 maxim si dupa masa dupa 15:30, - cu minim 4 sedinte de acest gen, credeti-ma ca o sa prindeti o nuanta f tare invidiata;
- pasul 2 - lotiune potrivita pielii: eu sunt blonda cu ten deschis si folosesc 15 SP apoi o usoara pelicula de ulei de Sp mic (6,8) deasupra, dupa ce m-am dat cu crema, pt ca se stie ca uleiul accelereaza bronzarea ;
- pasul 3 - cat mai multa apa consumata, pe parcursul sederii la soare. Sa va dau un exemplu: In 3 ore de plaja dimineata, beau minim 1,5 l de apa (500 de ml pe ora), pt hidratare; apoi f meticulos imi iau pepene la caserola )), mult morcov si multe caise -> toate acestea accelereaza un bronz frumos;


PS: pt cele ce nu-si permit cate sedinte de plaja din lipsa de timp: nu recomand solarul nici daca ar fi ultimul lucru la care ar trebui sa apelati! pt ce sa va bagati singure intr-un cuptor cu microunde, ca pana la urma asta inseaman solar: prajire din interior in exterior! fetelor pe bune, interesati-va la cine trebuie ce inseamna solarul si cum functioneaza acesta!

PS2: recomand crema autobronzanta usoara, nu aia rapida care te face portocalie in cateva ore;)) ci alea care te bronzeaza usor pe parcurs.. sunt ok si nici nu pateaza!



te-ai documentat, nu gluma!
bravo!
depinde f mult si de piele....o piele alba la o roscata sau blonda e fff sensibila, e posibil sa nu se bronzeze...
....................................................
castiga parfumul tau Coco Chanel: http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=1&art=30
adika_healthy
Postat pe 5 August 2009 14:42
si eu la nunta am fost bronzata. Eu am avut nunta in octombrie, iar in august am fost la mare si chiar am stat mai cu grija la soare ca sa ma bronzez cat mai uniform si sa nu ma cojesc, si chiar am avut noroc ca nu m-am cojit. daca in august eram ff neagra, pana la nunta s-a mai dus din bronz si m-a prins chiar ff bine bronzul avut la nunta. toata lumea mi-a spus ca mi-a stat bine putin bronzata.
ca sa ma protejez mi-=am dat cu crema de protectie la fiecare expunere si dupa plaja ma cremuiam cu o crema grasa ca sa hidratez pielea.
sunt de acord ca atunci cand esti mireasa ar trebui sa fi putin bronzata si nu alba "branza", se vede altfel. nici eu nu recomand solarul.
de asemenea aveti grija cum va bronzati, incercati sa evitati sa va bronzati cu urme ca se vede urat, mai ales daca aveti rochia decoltata in spate sau fara bretele.
rochia mea era putin decoltata in spate si de fiecare data cand stateam sa ma bronzez pe spate imi desfaceam snurul de la sutien ca sa nu ma bronzez cu dunga.
cred ca sunteti de acord cu mine ca se vede urat sa fi aranjata frumos la nunta si sa ti se vada urmele de la costului de baie. urat fetelor, asa ca aveti grija.
carmela_grace
Postat pe 6 August 2009 10:57
dap ai dreptate..este foarte important..zic eu...eu asa am sa fak...am sa ma duk la solar...in fiecare zii timp de 2 saptamani..cate o sedinta de 8 min,,,este foarte important..sa fii bronzata,,este mult mai frumos....anul trecut..am vazut o miresica alba ca branza,,,era foarte urat..mie asa mi s-a parut...sper sa nu arat ca ea...
valentina_brunetzika
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:47
dap ai dreptate..este foarte important..zic eu...eu asa am sa fak...am sa ma duk la solar...in fiecare zii timp de 2 saptamani..cate o sedinta de 8 min,,,este foarte important..sa fii bronzata,,este mult mai frumos....anul trecut..am vazut o miresica alba ca branza,,,era foarte urat..mie asa mi s-a parut...sper sa nu arat ca ea...
valentina_brunetzika
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:47
tarot_healthy
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:50
tarot_healthy
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:50
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl deasemenea, unghii tehnice, foto video, si porumbei voiagiori
cj25har
Postat pe 22 Iunie 2010 19:57
Eu am dost inainte de nunta cu vreo 2 saptamani vreo 4 sedinte dar scurte de 9 minute si a fost f bn nici neagra ca noaptea nici alba ca ziua :P doar putin contrast bafta
myssnatacha
Postat pe 18 Iulie 2010 09:13
De la: BarbieGirl, la data 2009-08-04 22:08:22buna..eu am nunta int-o luna si am fugit toata vara de soare pentru ca vreau sa am un aspect de papusica de portelan..nu-mi place sa ma bronzez si nici pielera mea nu ma ajuta prea mult asa ca prefer sa fiu alba....in plus sunt blonda si imi displac ingrozitor blondele cu acea pliele cu o tenta portocalie(de la solar si autobronzant)....ce sa zic...gusturile nu se discuta...


"papusica de portelan" ?
grace009171
Postat pe 18 Iulie 2010 11:02
eu am avut nunta in 15 mai inainte cu 2 sapt am fost 4 zile la munte, am prins vreme frumoasa cu soare si am capatat un bronz de invidiat a schimbat total aspectul cand am imbracat rochia (ivory) era altceva 2-3 ore zilnic timp de 4 zile e super atebtie sa nu fii prea neagra se creeaza un contrast prea puternic am vazut niste poze parea ca ea e negresa si cu rochia alba mie nu mi s-a parut ok dar gusturile difera:))spor la bronzat si distractie placuta


ps vand rochie lunga si scurta de mireasa, voal vedeti pe profilul meu
corutza
Postat pe 18 Iulie 2010 12:36
cred ca daca nu stai prea mult la soare e bine ,iar daca folosesti creme cred ca e ok.
grace009677
Postat pe 18 Iulie 2010 14:49
Dragelor, nu mergeti la solar sub NICI o forma. Eu de cava timp ma bronzez organic. in 5 min sunt bronzata. singurul lucru e ca nu tine decat vreo saptamana, dar important este sa fi atunci bronzata, dupa, ce mai conteaza? mie imi place la nebunie si am vazut ca e o moda sa te bronzezi asa. mai cititi si voi revistele. bronzul asta e super tare. va pup, succes.
gyo85
Postat pe 19 Iulie 2010 09:18
si eu am facut nunta in mai si mi-am facut abonamant la solar de 72 de minute si am fost destul de bronzata dar nu am exagerat cu minutele... am fost de mai multe ori cu mai putine minute si asa nu m-am ars deloc si am fost bronzata uniform.
miresuca_fericita
Postat pe 20 Iulie 2010 14:45
Pe mine cand m-a cunoscut sotul meu nu eram bronzata si i-am placut asa. Am tenul destul de alb si ma bronzez greu. Daca apaream prea neagra la nunta era posibil sa nu ma mai recunoasca!
Eu zic sa nu va chinuiti cu solarul. Un machiaj profesional poate sa va ajute. Oricum se machiaza si decolteul si mainile si spatele, deci tot ceea ce se vede.
Nu merita sa va schimbati obiceiurile pentru nunta. Bronzatul excesiv duce la imbatranirea prematura a pielii. Nu pierdeti vremea cu treburi lipsite de importanta.
cevaliber
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nunta haioasa 23 De la: cj25har 22 Iunie 2010 19:58
carduri de multumire facute de noi 11 De la: cj25har 22 Iunie 2010 19:47
Am fost amenintat 8 De la: rashela 17 Martie 2011 07:20
Cununia religioasa 8 De la: Alexandra_Dinca_2 28 Noiembrie 2015 13:43
Administrare forum 2 De la: cj25har 22 Iunie 2010 19:48