Setari Cookie-uri

Rochii de mireasa sub preturile pietei

Daca doriti o anume rochita de mireasa si credeti ca este prea scumpa , atunci scrieti-mi mie iar eu voi cauta cel mai bun pret ... va rog sa tineti cont caci sunt rochite care trebuie comandate si cu 4 luni inainte.

Timea Gagea

rochiisimirese@yahoo.com
0752949481
0734153730
rochiisimirese
Postat pe 20 Iulie 2009 07:30
http://www.weddingbazaar.ro/home.html?page=shop.browse&category_id=6

pentru rochite de mireasa ieftine puteti intra pe site-ul afisat mai sus
Silvia_Muntean
Postat pe 20 Iulie 2009 09:22
Vand rochie de mireasa Maggie Sottero, model Ruby, NOUA, NEPURTATA: http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=ruby&keywordType=any&page=0&pageSize=12&style=R1030HC

Rochia este culoarea ivory, forma A-line, dintr-o singura bucata, cu o trena absolut superba ce se poate prinde la talie sau tine pe un deget, la spate corsetul se inchide cu sireturi din satin lungi ivory, materialul este dantela brodata cu diferite feluri de paiete si perle, iar talia este accentuata de o panglica de satin ivory.

Rochia este absoluta NOUA si nepurtata, cumparata in martie 2009 din SUA. Eu am primit doua rochii de mireasa cadou si mi-am ales una pe care sa o port. Atunci cand am probat-o aveam 1.75m si 67kg si imi venea perfect. Masura este 10 in SUA si 40-42 in Europa.

Cadou: Manecute inguste detasabile din dantela rochiei + voal de culoare ivory, brodat pe margine cu aceleasi paiete ca cele de pe rochie, dublu, lung pana la nivelul soldurilor.

Pret cumparare: 2400$
Pret vanzare: 1900 $ (negociabil)

Rochia se afla in Bucuresti, dar asigur transport gratuit catre orice oras din Romania.
AndreeaKenez
Postat pe 30 Octombrie 2009 06:12
Vand rochie de mireasa Demetrios, colectia Sensualle, model vara 2009, GR#145 http://www.demetriosbride.com/us/index.php?page=collection_sensualle&styleID=2303

Materialul este tafta alba impreuna cu tul. Este formata dintr-o singura piesa, corsetul se inchide cu fermoar si este cu talie cazuta pe solduri, nivel de la care pleaca fusta mare si infoiata.

Corsetul este din tafta creata/pliata, cu mici aplicatii din loc in loc. Fusta/partea de jos este din tafta, adunata in mici buchetele, din care ies niste manunchiuri de tul stralucitor, pe alocuri are aceleasi aplicatii de pe corset. Aplicatiile sunt: floricele, sa spunem, cu cateva frunzulite in jur, formate din paiete si inconjurate de organza desirata, foarte ciufulita.

Manecutele sunt din tul, usor cazute pe umeri formand un model deosebit pe spate, iar pe margine prezentand aceleasi aplicatii din paiete cu organza de pe restul rochiei. Avantajul il constituie aricii pe care sunt montate, ele putand fi adaugate sau eliminate in orice moment.

Trena are cam un metru, se poate prinde la talie sau purta pe un deget. Avantajul modelului este ca in momentul in care trena este prinsa la spate/talie, nu se observa deloc daca rochia are trena sau nu. (asa cum se observa la rochiile din voal sau materiale usoare)

Voalul este alb, brodat pe margine cu aceleasi paietute de pe rochie, este dublu, lung pana la nivelul soldurilor, exact unde se termina corsetul si incepe fusta, si are cusut pieptenele cu care se monteaza pe cap.

Rochia este cam masura 42. Cand am purtat-o aveam 1.74m si 63kg si mi-a venit perfect cu tocuri de 7cm. Desi nu cred ca este foarte relevant, pentru ca un corset poate imbraca la fel de bine diverse masuri si forme, masurile mele erau 82, 70 si 97.

Cand am curatat-o la reprezentanta Demetrios din Bucuresti, m-au intrebat daca am purtat-o, pentru ca nu se observa si au fost chiar uimiti cum am avut atata grija de ea. Dupa curatare arata absolut ca noua.

Pret cumparare: 1400 euro
Pret vanzare: 3500 RON (negociabil), Cadou: voalul.

Rochia se poate proba oricand in Bucuresti, la vanzarea ei asigur transport gratuit catre orice oras din Romania.
AndreeaKenez
Postat pe 30 Octombrie 2009 06:14
Vand rochie de mireasa Maggie Sottero autentica, model Sabelle,superba,dintr-o singura piesa, in stil A,de epoca,fara bretele, cu dantela aplicata in partea de jos a rochiei si cristale Swarovsky.
Rochia subliniaza silueta, este din valuri de tafta naturala care cad asimetric in stil cascada, culoare ivory deschis, cu trena f lunga care se poate si prinde, cu bolero inclus in pret. Marimea 36-38-40, reglabila prin snur la spate,pentru inaltime 1.60-1.75,aprox. 48- 56 kg, impecabila,pret 900 Euro (pret rochie noua 2000 Euro).
mariaaa80
Postat pe 30 Octombrie 2009 09:51
as fi interesata de rochita de mireasa daca o mai ai. iti dau e-mailul meu miu2910@yahoo.com te rog sa ma contactezi. mersi mult
miu2910
Postat pe 30 Octombrie 2009 10:34
Imi vand si eu rochita de mireasa,model printesa,masura 44,arata foarte bine!Pret de vanzare 1000Ronneg
LARYSA_grace
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:18
Vand rochie de mireasa Maggie Sottero,model Beth 2009!Pute-ti vedea poze pe wwww.photoone.ro/albume09/25andrasimariusTOTU!pret la cumparare 2500,eu o vand cu 1500 chiar daca e cam putin da nu vreau sa treaca timpul peste ea pt ca e mult prea superba!Eu am avut nunta anul acesta in august!Va astept sa-mi raspundeti viitoare miresici
andrutza16
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:59
vand rochie de mireasa colectia 2009-crina,poze la profil.informatii:ciuci_mitzy@yahoo.com
ciucii
Postat pe 31 Octombrie 2009 03:01
ma numesc lucica si sunt di ploiesti.peste 2 luni urmeaza sa nasc cel de al 2lea baiat si am hotarat ca odata cu botezul sa fac si nunta ptr ca nu am facut decat cununia civila si mie teama cu nu voi mai reusi sa fac si nunta daca nu o fac acum.numai ca trebuie sa fac in limita banilor asa ca nu imi pot permite o rochie de mireasa scumpa.as vrea sa ma ajutati sa gasesc o rochie foarte ieftina.nu ma intereseaza sa fiu extraordinara ci doar sa fiu in randul lumi si in fata lui dumnezeu.ast raspuns
enelucica93
Postat pe 7 Ianuarie 2010 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
restaurante recomandate in bucuresti 40 De la: Grace_ro 26 Martie 2010 18:15
Din 180 de invitatii date, doar 30 de confirmari si doar 2saptamani pana la nunta mai sunt! 84 De la: paullyss 30 August 2010 13:23
Pretul Unui Meniu De Nunta 51 De la: 1 Noiembrie 2013 20:34
Domisoarele de onoare??? 34 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:43
VAND 1 De la: myssnatacha 29 Septembrie 2009 11:27