Setari Cookie-uri

plicuri pentru bani nunta

buna fetelor vin in sprijinul miresicilor sa le ajut pentru confectionarea plicurilor pentru bani la un pret rezonabil daca sunteti interesate va rog sa ma contactati
gabielle88
Postat pe 2 August 2009 18:14
eu mi le-am facut singura :P de fapt cu viitorul meu sot saptamana trecuta sunt albe cu numele nostru pe ele o funditza portocalie din satin si cu multumirile aduse invitatului sunt convinsa ca multi vor pune banii in plicurile aduse de acasa pt a le pastra pe acestea
gabielle88
Postat pe 2 August 2009 18:16
buna,e frumos sati faci tu plicurile cum ziceai mai sus dar sincer mie numi place ideea asta cu plicurile.eu as vrea ca la nunta mea care are loc anul viitor,toata lumea sa puna banii fara plic.eu am impresia ca cine pune plic e ca si cum ar ascunde suma pe care o pune,dar fiecare cu gustul lui binenteles;
ankaLoredana
Postat pe 18 Noiembrie 2009 19:00
De la: ankaLoredana, la data 2009-11-18 19:00:54buna,e frumos sati faci tu plicurile cum ziceai mai sus dar sincer mie numi place ideea asta cu plicurile.eu as vrea ca la nunta mea care are loc anul viitor,toata lumea sa puna banii fara plic.eu am impresia ca cine pune plic e ca si cum ar ascunde suma pe care o pune,dar fiecare cu gustul lui binenteles;



Da ar fii si asta o idee sa pui banii fara plic in momentul cand faci nunta doar cu familia...dar cand ai si alte persoane care sunt doar cunostinte si care vor face la randul lor nunta vor avea pretentia sa le dai aceeasi suma de bani la nunta sau chiar in plus....si atunci daca banii nu se pun in plic tu de unde stii cine cati bani ti-a dat? Inca nu s-u schimbat aceste idei ..am participat la un botez la care familia nu a pus la dispozitie plicuri in aceeasi ideee spusa de tine ..dar multi au venit cu plicurile de acasa..sau au scris pe servetele si au pus banii acolo...pentru a se stii cine cat a dat.
mika2006
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:52
buna,pai oricum ai inregistrat pe video.in zona mea sm se face un cd separat doar cu stransu banilor care il ai ca amintire si se striga suma si din partea cui e.si la noi multa lume vine cu plicu dar poate ca ar fi urat din partea mea dar eu as deschide toate plicurile sa se anunte suma.suna foarte urat cand te uiti la cd-u de la nunta si cand se strang banii se striga:'din partea lui 'x' 'UN PLIC'suna enorm de urat.atunci mai bine nu mai filmezi partea aia cand se strang baniieu pun la nunta in functie de grad si de cat se pune in perioada aceea.dar pana la nunta mea mai am timp sa ma decid cum sa fac.voi cum credeti ca e mai bine?mersi mult pt raspuns.
ankaLoredana
Postat pe 19 Noiembrie 2009 21:10
In zona noastra in oltenia nu se mai obisnuieste sa se strige darul de foarta multe vreme. La noi se pun casutede bani sau cufere frumoase si fiecare introduce plicul cu bani inauntru. Chiar se considera un obicei urat acesta al strigarii banilor pe aici si s-a renuntat la el. Nici eu nu as fii facut la mine la nunta asta. Eu am avut un cufar frumos in care acum pastrez bani vechi.
mika2006
Postat pe 20 Noiembrie 2009 18:05
asa da,dc la voi asa e obiceiu.in zona mea nu am vazut sa se faca inca asa.eu sunt plecata in strainatate,aici am vazut.eu am sa raman insa la obiceiul vechi cu strigatul banilor.mersi pt raspuns.
ankaLoredana
Postat pe 21 Noiembrie 2009 17:29
Va rog sa ma ajutati cu un model de contract de nunta pentru restaurant. La restaurantul la care vom organiza nunta imi cere sa le aduc model. Va rog mult . E urgent
grace005191
Postat pe 22 Noiembrie 2009 20:18
bravoo.foarte frumos ca v-ati facut singuri plicurile as vrea sa stiu totusi cum si din ce,cam cat material a-ti cumparat si de unde, pt ca mi-as dori sa le facem si noi.
daca ai putea sa-mi daia ceste detalii ar fi super. multumesc mult
ely1983
Postat pe 18 Februarie 2010 13:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
figurine pentru tort 47 De la: iulika_flore 23 Februarie 2010 23:54
CRISTALE SWAROVSKI 2 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:54
daaaaa.. 4 De la: valy90 11 Februarie 2011 16:27
CE SA MA FAC.SUNT DISPERATA 53 De la: doinapetrut 23 Noiembrie 2009 09:52
Cedez nunta 9 octombrie 2010 56 De la: _oktober_ 11 August 2010 22:03