Setari Cookie-uri

Momente artistice la nunta!

Va pot recomanta cu drag pentru viitoarele nunti ,chiar si botezuri, momente artistice de foarte bun gust.Am sa incep prin a va prezenta trupa TIMBA care este singura trupa din Romania ce canta muzica braziliana/latino.Sunt o echipa extraordinara compusa din instrumentisti,2 solisti vocali si 2 dansatoare superbe.Dansatoarele au costumatii de braziliene,cu pene si multe margele.Atmosfera pe care ei o fac este superba:)nimeni nu rezista sa nu danseze pe ritmurile latino live.Daca doriti detalii(foto sau video si contact) puteti intra pe site-ul lor official www.timba.ro.
Alta trupa ce va poate oferii momente artistice extraordinare se numeste trupa de dans JustUs.Ei va pot oferii momente de fitness artistic(este un moment de dans imbinat cu gimnastica ).despre trupa puteti gasii detalii pe site-ul www.justus.ro. Sper ca sa va fie de folos ceea ce v-am impartasit.
roxyjustus
Postat pe 26 August 2009 11:57
In Constanta exista o trupa care e formata din dansatoare profesioniste,toate fiind balerine in teatru,si au un program f variat.decat numai dansuri latino sau dansuri fitness,un program variat este mai indicat.fetele astea danseaza sexi,tiganesc,oriental,latino,can-can,si au si dansuri cu pene.fiecare dans are costumul sau.va pot lasa un e-mail pt contact,caci asa am contactat-o si eu pe tipa samara_estetic@yahoo.com.si fetele au si program de ursitoare pt botez.
Trupa_Estetic
Postat pe 1 Septembrie 2009 09:31
Am uitat sa iti zic ca trupa se numeste ESTETIC,si daca cineva este interesat sa le vada le pot vedea la terasa colonadelor din constanta.
Trupa_Estetic
Postat pe 1 Septembrie 2009 09:32
Dar programe facute de prieteni? Ceva scenete care sa-i amuze pe invitati si mai ales pe miri? Am fost in strainatate la 3 nunti si la toate au fost astfel de momente, din partea prietenilor.. sceneta cu modul in care s-au cunoscut mirii - cu costume adecvate. Un exemplu: un cuplu s-a cunoscut la Oktober Fest si unul dintre prieteni s-a imbracat in fusta rosie si bluza alba, si-a pus codite, exact ca ospataritele de la oktober fest si au prezentat intalnirea lor si apoi celelalte evenimente din viata lor pana la casatorie - cererea, o vacanta la paris. Mie mi s-a parut foarte fain ca s-au implicat si ei.

Programele artistice pot avea ca protagonisti si diferite perechi de dansatori - muzica populara, dans sportiv sau street dance.
Alte idei?
adeana
Postat pe 1 Septembrie 2009 10:32
LA NUNTA MEA O PRIETENA MI-A FACUT O SUPER SURPRIZA:MI-A ADUS 2 PERECHI DE DANSATORI DE DANS SPORTIV. A FOST FOARTE ANTRNANT SI A REUSIT SA ADUCA PE RINGUL DE DANS APROAPE TOTI INVITATII.
nicko_grace
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:06
Trupa JUSTUS prezentata mai sus nu doar danseaza in cadrul unui diferit eveniment ,ci si au momente de teatru.Dansurile sunt tematice si drept urmare showul respectiv este unul de neuitat.Trupa danseaza urmatoarele stiluri de dans: dans latino/brazil,streetdance,hip-hop,modern,reggaeton,acrobatii,demonstratii de fitness.



Pentru informatii : trupa Timba(trupa braziliana) www.timba.ro


si pentru trupa JustUs www.justus.ro
roxyjustus
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:25
De la: adeana, la data 2009-09-01 10:32:41Dar programe facute de prieteni? Ceva scenete care sa-i amuze pe invitati si mai ales pe miri? Am fost in strainatate la 3 nunti si la toate au fost astfel de momente, din partea prietenilor.. sceneta cu modul in care s-au cunoscut mirii - cu costume adecvate. Un exemplu: un cuplu s-a cunoscut la Oktober Fest si unul dintre prieteni s-a imbracat in fusta rosie si bluza alba, si-a pus codite, exact ca ospataritele de la oktober fest si au prezentat intalnirea lor si apoi celelalte evenimente din viata lor pana la casatorie - cererea, o vacanta la paris. Mie mi s-a parut foarte fain ca s-au implicat si ei.

Programele artistice pot avea ca protagonisti si diferite perechi de dansatori - muzica populara, dans sportiv sau street dance.
Alte idei?


ceea ce spui tu adeana este f frumos
insa pana acum la noi in Romania, nu am vz niciodata asa ceva.
ma gandesc totusi k este ca o "mini" piese de teatru.
nu ocupa prea mult timp?
si reuseste sa tina invitatii atenti?
iulik_flore
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:10
pt cine vrea dansatori la nunta-intrati pe www.ciobanasul.ro sau scrieti pe id ul de mess:grupul_ciobanasul
ciucii
Postat pe 1 Septembrie 2009 13:15
Pentru cele interesate de momente artistice...la Restaurantul Alba (Titan) - nu fac reclama (spun doar un adevar)- aveti din partea patronului restaurantului diferite surprize. Dansatori de muzica populara sau dansatoare pentru ginerica (cand se fura mireasa), cantareti de muzica populara. Pentru cele interesate, intrati pe pagina mea si gasiti acolo poze. Am vazut pe la alte nunti si copii de la scoala de dans Espansivo (pentru mai multe informatii puteti vizita site-ul lor).
crisdany75
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:31




Sportiva de performanta si dansatoare profesionista,realizez momente artistice in cadrul urmatoarelor evenimente :
* Baluri liceu si facultate

* Petreceri tematice

* Prezentari de moda

* Concursuri

* Reclame

* Videoclipuri

* Nunti

* Botezuri

* Zile onomastice

* Spectacole de divertisment

Momentele artistice consta in prestarea unui dans solo supranumit "demonstratie de fitness".In aceasta demonstratie prezint elemente specifice fitness-ului de performanta:
*elemente de mobilitate(ex:sfoara laterala,sfoara pe un picior,planse orizontale)
*elemente de forta si echilibru (ex:flotari simple,flotari in 4 timpi,flotari intr-un picior).
Pe langa toate aceste elemente ,momentul artistic are o cursivitate deosebita deoarece toate miscarile sunt legate in pasi de dans modern(ex:streetdance,r&b,latino).In termeni populari aceasta demonstratie mai este cunoscuta drept "numar de contorsionism".

Costumatiile pe care le folosesc sunt diverse si se pot alege in functie de evenimentul la care particip:
*de Haloween
*de Craciun
*sexy
*simple de gimnastica
*haioase

Pentru a va face o idee despre reprezentatia descrisa puteti accesa site-ul www.justus.ro la sectiunea ChiperiRoxana / video sau direct la http://www.trilulilu.ro/roxyjustus/704281ab271ecd

Pretul unui moment artistic de 3 minute este de 200 lei

contact la 0742388333
roxyjustus
Postat pe 9 Octombrie 2009 12:51
preturi? durata program? merci:)
getfit_miki
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:24
buna!si eu va pot recomanda un grup folcloric nimit"ciobanasul",care danseaza si fac atmosfera la petreceri,nunti si alte evenimente.ii puteti vedea pe www.ciobanasul.ro
ciucii
Postat pe 24 Noiembrie 2009 13:27
tocmai am fost la nunta unui viitor preot. ma asteptam ca atmosfera sa fie mai cumintica si mai plicticoasa dar n-a fost deloc asa. a fost o distractie pe cinste, s-a dansat orice gen si spre dimineata colegii lui ginerica de la teologie au cantat cateva piesa de petrecere...de ziceai ca e ansamblul lui liviu vasilica pe scena. si inca un moment frumos a fost acela in care s-a spus(de fapt s-a cantat bisericeste) Tatal nostru, tot de colegii mirelui.
zingara2006
Postat pe 7 Iulie 2010 08:36
Tot prietenii pot face minuni! La o cunostiinta la nunta prietenii au facut o sceneta f frumoasa. 4 baieti s-au imbracat cu ce au avut pe acasa mai haios, in nasi, respectiv in miri si s-au pus la masa de prezidiu, s-au facut ca incep sa strige darurile, ca se saruta, apoi au dansat. A fost cat s-a putut de amuzant si toata atentia invitatilor a fost captivata. Parca asteptau sa vada ce va mai urma. Si-au improvizat chiar si un buchet de mireasa facut din frunze de porumb si tot felul de "buruieni" pe care l-au aruncat la domnisoarele nemaritate. A fost foarte frumos.
simonalucanu
Postat pe 7 Iulie 2010 11:11
De la: simonalucanu, la data 2010-07-07 11:11:52 Tot prietenii pot face minuni! La o cunostiinta la nunta prietenii au facut o sceneta f frumoasa. 4 baieti s-au imbracat cu ce au avut pe acasa mai haios, in nasi, respectiv in miri si s-au pus la masa de prezidiu, s-au facut ca incep sa strige darurile, ca se saruta, apoi au dansat. A fost cat s-a putut de amuzant si toata atentia invitatilor a fost captivata. Parca asteptau sa vada ce va mai urma. Si-au improvizat chiar si un buchet de mireasa facut din frunze de porumb si tot felul de "buruieni" pe care l-au aruncat la domnisoarele nemaritate. A fost foarte frumos.


iulik_flore
Postat pe 7 Iulie 2010 13:29
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:22
Observ ca s-a vorbit foarte mult despre dans, ca si momente artistice. Dar cum am putea sa ignoram a 8-a arta, iluzionismul? Executat fiind de cineva care se pricepe cu adevarat, invitatii te vor aprecia nebanuit de mult...

Mai ales ca in ziua de azi, nuntile cam au tendinta sa semene intre ele. Dar stiu ca unele dintre voi pur si simplu nu se multumesc cu jumatati de masura. Pentru voi a fost creata "Neomagia lui Mydas", un program artistic pentru nunti ce se vor cu adevarat reusite!

Dar am vorbit destul, afla mai mult pe mydas.ro.
neomagie
Postat pe 22 Iulie 2010 12:46
PENTRU NUNTILE DIN IASI! MOMENTE ARTISTICE DE TANGO,VALS SAU SALSA!
CURSURI DE DANS SI COREGRAFII PENTRU MIRI( tango-ul miresei, valsul miresei, etc...)
CELE MAI BUNE PRETURI!
Informatii la telefon 0748224669 sau 0721049565
TangoFeliz
Postat pe 2 Decembrie 2010 23:49
Momente artistice pentru nunti si botezuri. Trupa Chic va ofera coregrafii variate: oriental, cabaret, tiganesc, indian, egiptean, can-can, modern etc, precum si program coregrafico-teatral cu zane ursitoare pentru botez. http://trupachic.blogspot.com
SweetGbitza
Postat pe 28 Septembrie 2011 01:07
Sunt foarte multe tipuri de momente artistice. Eu am ramas super impresionata de doi magicieni pe care i-am vazut la o nunta.
Au facut un spectacol cu magii foarte tari si incredibile...dupa care ne-am trezit la un moment dat cu ei langa masa noastra unde ne-au aratat alte numere .

Cred ca magia devine o moda incet incet, de atunci m-am mai informat si pe internet, deoarece am ramas marcata de ceea ce au facut acesti doi tineri si va pot spune ca am gasit si alti magicieni si m-am uitat la filmari cu ei dar nu au fost de acelasi nivel.
Deci daca doriti ceva chiar impresionant eu ii recomand pe ei, Eduard si Bianca, au fost si la romanii au talent anul trecut.
Ei chiar va fac detoate de la numere cu chestii mici pana la aparitii de oameni...(am vazut live asta)

am gasit 2 filmari foarte bune cu ei pe care va recomand sa le urmariti

http://www.youtube.com/watch?v=zxxGzvYv5Y4

http://www.youtube.com/watch?v=xVMd30yaweU
kudika_10681
Postat pe 26 Iunie 2012 17:28
"Dance with me studio" ofera cursuri de dans intr-o gama variata incepand de la baza dansului- balet clasic, dans contemporan,de societate si realizarea de coregrafii specifice pentru anumite momente speciale din viata clientilor nostri (valsul de nunta) dar si pachetul "Moment artistic la nunta" ce include 2 nmomente coregrafice de exceptie, cu copii si fachir!
Sena_Georgiana_Vladoiu_1
Postat pe 9 Iulie 2012 12:16
De la: Sena_Georgiana_Vladoiu_1, la data 2012-07-09 12:16:32"Dance with me studio" ofera cursuri de dans intr-o gama variata incepand de la baza dansului- balet clasic, dans contemporan,de societate si realizarea de coregrafii specifice pentru anumite momente speciale din viata clientilor nostri (valsul de nunta) dar si pachetul "Moment artistic la nunta" ce include 2 momente coregrafice de exceptie, cu copii si fachir!

Sena_Georgiana_Vladoiu_1
Postat pe 9 Iulie 2012 12:19
Va pot recomanda si eu o trupa de dansatori/balerini, care prezinta momente artistice foarte potrivite oricarui eveniment privat. Se numesc IUNO Dance si sunt de 8 ani pe piata evenimentelor, iar in fiecare an aduc ceva nou, indedit, dar si numeroase surprize pentru invitati!

Abordeaza toate stilurile de dans (dans modern, dans sportiv, balet, folclor romanesc stilizat, folclor international), astfel incat sa fie pe placul tuturor invitatilor.

Pe site-ul www.iunodance.ro sunt toate informatiile de care aveti nevoie pentru a va convinge!!!
Laceanu_Iulia_1
Postat pe 28 Martie 2013 18:19
Eu as vrea un numar de magie de ceva cu adevarat captivant, fara dansatori sau karaoke ca sunt satula de astfel de momente
kudika_17683
Postat pe 20 Mai 2013 11:21
Pentru o nunta de neuitat atat pentru voi, mirii, cat si pentru invitati, ideal ar fi sa incerci sa condimentezi putin atmosfera cu mici elemente- surpriza, cu momente animate. Veti reusi, astfel, sa inveseliti toti invitatii si sa creati o atmosfera vesela, placuta si destinsa.

Nu stii spre ce momente artistice sa te indrepti, care sunt cele mai amuzante, mai antrenante si care se potrivesc cel mai bine cu stilul nuntii? Echipa Ciprian Alexandru – Dj Entertainment iti sare, ca de obicei, in ajutor cu mici propuneri.

Dansatori profesionisti
Esential este ca inainte sa vorbiti cu coordonatul muzical al evenimentului (dj sau sef de formatie) pentru a stabili de comun acord in ce moment al nuntii este cel mai bine ca dansatorii sa isi faca aparitia.

Dansuri Populare

Repertoriul ansamblului este variat, cuprinzand dansuri din toate zonele tarii: Oltenia, Muntenia, Dobrogea, Moldova, Ardeal, Banat, Bihor, Maramures. Fiecare dans este jucat in costumul specific zonei din care provine.
Ansamblul nostru incinge atmosfera la orice eveniment, pentru ca numai noi, romanii, stim ce inseamna cantec, joc si voie buna. Puteti opta intre doua, trei sau patru perechi de dansatori populari care vor incinge atmosfera si care la un moment dat vor interactiona cu invitatii pe ringul de dans!

Dans de societate

Ideal ar fi sa programati doua reprezentatii distincte, mai exact un moment de dansuri standard, de societate si, mai tarziu, atunci cand petrecerea se incinge, un program de dansuri latino- samba, rumba, cha-cha, salsa, bachata. Daca timpul nu va permite, puteti opta pentru o reprezentatie combinata intre stilurile de mai sus!

Dans Oriental

Bine ati venit în lumea misterioasa si senzuala a dansului oriental! Va garantam un moment oriental de calitate, cu dansatoare profesioniste ce reusesc mereu sa incinga ritmul petrecerii!

Spectacol de iluzionism

De cele mai multe ori, in cadrul unui moment de iluzionism, invitatii sunt si ei implicati, fiind folositi drept asistenti. Foarte important este, insa, si momentul cand alegi sa introduci numarul de magie. Magicianul isi va executa trucurile printre mese dupa ce invitatii au mancat, reusind in acest fel sa umple momentele „goale” pana cand acestia se ridica sa danseze. Noi iti recomandam sa alegi pauza dintre dansuri. Astfel, atmosfera va ramane antrenanta chiar si cand invitatii stau si se odihnesc.

Toate cele bune!
Dj_Ciprian_Alexandru
Postat pe 28 Noiembrie 2015 12:37
buna!
momentele artistice la nunta pot fi asigurate si cu un foc de artificii care sa impresioneze invitatii si nu numai.
conditia pentru a nu avea vreo surpriza neplacuta este ca spectacolul pirotehnic sa fie asigurat de firma autiorizata. pentru amatori pot da relatii pe adresa danielapoppa02@gmail.com
dana_poppa
Postat pe 18 Ianuarie 2016 17:05
BUNA AS DORI SA STIU CUM POT LUA LEGATURA CU TRUPA TRIMBA DEOARECE EU SUNT PLECATA DIN TARA ?SI AS DORI SA FAC O SURPRIZA FETITEI MELE LA NUNTA ACCEASTA TRUPA NUNTA ESTE PE éSEPTEMBRIE ANUL VIITOR
kudika_1017838
Postat pe 4 Septembrie 2016 01:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urgent 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:25
idei pentru aperitiv 6 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:27
Pentru constantence... 14 De la: felicia 27 Octombrie 2009 10:58
poate destinul sa apropie doua persoane...insa ii poate uni cu forta? 13 De la: Cassey 1 Septembrie 2009 22:30
pareri despre restaurante 1 De la: ralucutzu 16 Mai 2010 19:53