Setari Cookie-uri

TRAIESTI 20 DE ANI SI NU STII CU CINE

De la: lenutza1, la data 2009-10-28 14:59:27cata rabdare trebuie sa ai?parerea mea nu merita sa -ti sacrifici si restul de viata ,asa am facut si eu si acum regret amarnic.
daca te-a dat pe una de 23 de ani, nu te respecta , nu-si respecta fiica , nu se respecta ...nici pe el.Isi va da seama cand va fi prea tarziu pentru el.Tu mai ai timp sa fii fericita. RESPECTA-TE!MULT SUCCES!


asta nu e un sfat bun...la urma urmei suntem oameni...nu trebuie sa ne judecam intre noi indiferent daca suntem barbati sau femei.trebuie doar sa avem rabdare...si barbatul si femeia gresesc intr-o relatie cam in mod egal...dar sa zicem...in moduri diferite. nu apar pe nimeni doamne fereste, dar daca tu consideri ca asa iti sacrifici viata..inseamna ca ai uitat care e scopul tau pe pamant...omul e lasat sa experimenteze, atat lucruri bune cat si lucruri rele si dumnezeu are grija de fiecare dintre noi...si ne da exact ceea ce ne dorim.astea sunt pure discutii dar greseala pe care o vedem in ceilalti...trebuie intai sa o cautam in noi...
zingara2006
Postat pe 28 Octombrie 2009 21:08
bune seara ,

eu sincer l as fi lasat cuchimezoaica lui , si cand aia l ar fi lasat prea tarziu , eu l as fi uitat , as ramane cu fiica mea si atat......
tot raul spre m bine, cum sa stau cu un om in casa si el sa fie indragostit de altcineva,daca mie mi s ar intampla el ar avea aceiasi rabdare de care tot vorbiti????nu cred, ca ridica direct pumnul ca ii sunt niste egoisti ,asta nu ar trebui sa o uitam niciodata , nici dupa 40 de ani de casnicie, azi poate fi sot, tata iar maine doar un strain ...asta i viata
oricum bafta, sa speram ca o sa i treaca ,

numaibine si sanatate multa
grace005292
Postat pe 28 Octombrie 2009 23:11
Da c pot sa zic,nu prea stiu dat k sunt fata.Dar pot sa-ti pun o intrebare:VOI VA MAI IUBITI???.Si stii c face cel mai mult COMUNICAREA.Iti mai spun cv dak era totul OK intre voi poate "nu esua pe alta insula".Nu stiu c as putea spune mai exact dar dupa 20 de ani de convietuire nu merita divortul dar ati putea sa va separati si sa va traiti fiecare viata.Caci dak era o aventura nici nu lasa sa aflati de "ea".Va mai pot spune multe de ex mergeti la un consilier marital,dar totul depinde de voi doi.Cazuri sunt cate vrei in toata lumea dar fiecare difera de la caz la caz,voi stiti c e mai bn ptr amandoi.Si sincer ptr copil nu merita sa mai ramaneti impreuna caci el de acum are viata lui proprie.Ma rog eu v-am spus asa in mare dar dumneavoastra decideti.O zi buna si succes in continuare,la revedere.
marzadia22
Postat pe 29 Octombrie 2009 06:31
sunt 9 luni decand am divortat, si un an decad fostul meu sot a venit indragostit de chinezoaica
s-a intors acasa, dar nu asa cum ma asteptam eu, cu coada intre picioare, face scandal,impune reguli,bate cu pumnul in masa, este influentat de fratele si sorar lui.
vrea sa traima ca sora lui, sa fim concubini, si fratele lui la fel , traieste in concubinaj cu aceeasi femeie, fiecare face vrea, si vor sa fie liberi.
eu nu cred ca pot sa traiesc asa, si nici nu vreau.
me-a spus ca s-a intors ca sa-mi dea mie o sansa, oare?
am tot spaerat c-o sa fie bine, dar nu .
kudika073136
Postat pe 8 August 2010 23:40
De la: kudika073136, la data 2010-08-08 23:40:39sunt 9 luni decand am divortat, si un an decad fostul meu sot a venit indragostit de chinezoaica
s-a intors acasa, dar nu asa cum ma asteptam eu, cu coada intre picioare, face scandal,impune reguli,bate cu pumnul in masa, este influentat de fratele si sorar lui.
vrea sa traima ca sora lui, sa fim concubini, si fratele lui la fel , traieste in concubinaj cu aceeasi femeie, fiecare face vrea, si vor sa fie liberi.
eu nu cred ca pot sa traiesc asa, si nici nu vreau.
me-a spus ca s-a intors ca sa-mi dea mie o sansa, oare?
am tot spaerat c-o sa fie bine, dar nu .







... e greu ... nu te enerva ... dar lasa-l in pace ... evita sa te certi ... el se crede zmeu si pe tine te poate jigni foarte usor ... e criza celor 40 de ani ... incearca sa vorbesti cu chinezoaica dur ... spune-i ca si-a ratat viata cu el ... daca ea nu il lasa atunci scapa de el si bucura-te ca ai un copil ... alte femei au ajuns la virsta si situatia asta fara sa aiba macar un copil ... o sa se intoarca inapoi ... si atunci e rindul tau ... analizele primele ... niciodata sa nu accepti jumatati de masura ...

marco918
Postat pe 8 August 2010 23:48
S-a intors pt ca acea minunata pustoaica i-a dat papucii ,in nici un caz pt ca tine la tine.Acum te pedepseste pt esecul lui in dragoste si crede ca este stapan pe viata ta. Nu este asa.E deja un om schimbat, un om ce ti-a tradat increderea si cu toate astea tu mai poti sa l privesti in ochi? Iarta-ma..dar nu mai are pic de dragoste fata de tine si nici nu te mai respecta daca are astfel de iesiri. Parerea mea e ca odata produsa ruptura, odata ce a intervenit o tertza persoana...cuvinetele sunt de prisos.Orice ai incerca..nu va ma fi la el, el nu mai este omul de alta data, este un barbat ranit in prorpiul orgoliu si care sufera. Dorinta lui de libertate denota ca el mai vrea sa mai experimenteze si cu alte persoane...nu ca-i pare rau de cele facute in trecut.
Ca si concluzie...cred ca ai face bine sa ti vezi singura de drum si sa-l lasi pe el in pace sa faca pe zmeul in fata oricarei alte femei.Macar din bun simt si din respect ar fi putut sa fie calm si cu capul plecat in fata femeii care l-a iubit neconditionat atatiia ani...
love_strike
Postat pe 9 August 2010 13:59
Stimata Doamna,

Sunt foarte multe femei in situatia dvs. imi imaginez ca va este f greu sa o luati acum de la capat, dupa atatia ani de casnicie si o fiica adolescenta. insa..nimic nu este imposibil. cel mai bine dvs. trebuie sa va ganditi ce sa faceti, cred ca ar trebui sa va consultati si cu fiica dvs, este destul de mare si cred ca intelege situatia.

parerea mea personala...nu cred ca isi are rost un divort dupa 20 de ani de casnicie, probabil sotul dvs. a vrut sa vada daca mai are aceleasi calitati ca in tinerete, dar sunt sigura ca se va trezi la realitate.

Va doresc multa putere pt a alege cea mai buna solutie!
Lucky_girl
Postat pe 9 August 2010 15:33
buna! am inteles in felul urmator... a venit EL acasa intro buna zi dupa o calatorie de 4 luni, indragstit de o EA! cere divortul, divortati intr-un final, in nici 3 luni de cand ai aflat de aventura. iar tu in tot acest timp ai luptat, daca se poate numi asa, pentru dragostea lui. extrem de frumos din partea ta, ai luptat ca o adevarata femeie pentru dragoste ei.
daaar... dupa cateva luni se intoarce la tine siii...vrea sa iti ma acorde tie"o sansa". adica in mintea lui de om care trece printro criza, daca nu a varstei, atunci de personalitate, considera ca tu esti cea vinovata ca el s-a indragostit de altcineva. si peste toate mai vrea sa traiti in concubinaj.
parerea mea, e ca din omul cu principii morale verticale, s-a transformat intr-un alt om. din anumite motive.
nu mai vrea sa se recasatoreasca cu tine, sta cu tine, dar daca se reindragostete.....asta este pleaca din nou.
un om care intradevar este constient de cele facute, ar fi venit "in genunchi" pentru a-ti cere iertare, in cazul in care l-ai fi iertat, s-ar fi recasatorit cutine in 2 zile, ti-ar fi jurat ca nu se va m-ai intampla. si mai pesus de tot ti-ar fi demotrat in mii de feluri ca nu se va mai repeta.
eu zic ca lui nu ii pare rau de nimic, si mai mult te invinovateste pe tine, ceea ce nu e normal.iti doresc numai bine, sper sa reuseti sa iti pui la punct viata, si mai presus de tot iti dorec sa fi fericita si iubita.
chetegalina
Postat pe 14 August 2010 17:59
Da s-a trezit la realitate dar, dar in bratele alteia , acum o moldoveanca, de 28 de ani , care tine de el cu dintii , ca stie ca are bani, diferenta de ani este de 19 ani , nu stiu ce este in capul lui .
nu stiu ce este in capul lui, dar stiu ca il mananca de bani, ca doar este sef mecanic.

kudika073136
Postat pe 7 Septembrie 2010 16:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IN 2009 CAND NU SE FAC NUNTI ???? SI CAND CADE PASTELE ??? 20 De la: grace003710 30 Noiembrie 2009 21:04
Verighete 17 De la: carla10 6 Iunie 2014 14:21
Foto Video Trash The Dress, Poezia asezata in rama 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:53
porumbei la biserica 1 De la: grace004742 14 August 2009 09:56
vand rochie de mireasa 3 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:45