Setari Cookie-uri

Caut sotie

Buna tuturor,

Caut o prietena pentru fratele meu, (viitoare sotie) draguta, fara fitze, sociabila, si sa fie dispusa sa locuiasca la tara. Varsta sa fie pana in 30 de ani.
El e un baiat timid, dar foarte dragut, si linistit.
Daca aveti si voi o sora, o prietena...care sa-si caute la randul ei sot, va rog sa ma anuntati.
floryna_l_lazy
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:09
De la: Grace007, la data 2009-09-15 10:09:38Buna tuturor,

Caut o prietena pentru fratele meu, (viitoare sotie) draguta, fara fitze, sociabila, si sa fie dispusa sa locuiasca la tara. Varsta sa fie pana in 30 de ani.
El e un baiat timid, dar foarte dragut, si linistit.
Daca aveti si voi o sora, o prietena...care sa-si caute la randul ei sot, va rog sa ma anuntati.


Mai ramane sa pui un formular cu tiparele in care care sa se incadreze!!
Dar am o intrebare??!!
De ce ii cauti tu partenera si nu isi cauta el singur!
NICOLE_V_condo
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:07
asta fu buna .. in ce parte a tarii?
catasilori
Postat pe 30 Septembrie 2009 06:04
nu ma ofer.. doar sunt curioasa..
catasilori
Postat pe 30 Septembrie 2009 06:05
Well.......si eu caut sot de ceva timp.........incadrat cam in acelas tipar , dar nu am gasit........Asta pt ca rar gasesti barbat care sa isi asume responsabilitati, indiferent care ar fi.........Fapt dovedit de fostul meu sot...........Cel mai bine ar fi sa il lasi pe el sa aleaga ...........
sun_shine
Postat pe 30 Septembrie 2009 08:13
Mare idiotenie! Imi imaginez cat de departe il duce capul dc apeleaza la un site, prin fratele lui! Trebuia sa spuna cam asa:"caut femeie disperata si cam nestiutoare..."
abcd_grace
Postat pe 30 Septembrie 2009 08:52
asa ceva nu am auzit in viata mea Lasa-l pe el sa-si caute,e major
miky4
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:03
Ai gresit adresa rau de tot, incearca sa scrii altceva dupa www...;
asta nu e site de matrimoniale
alina
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:06
foarte aberant....cine stie ce ciudat a postat comentariul pt fete naive....cauta sotie,de parca cauta pantofi....in plus, ce-s cu tiparele astea, de 30 ani maxim ? si daca are 30 ce are ? cu alte cuvinte ,el nu zice nimic despre el, decat ca e timid, mai bine refaci anuntu si zici vreau fata buna in pat,etc.
mariaaa80
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:32
Si mie mi se pare o mare tampenie anuntul postat.Crezi, ca va avea efectul scontat?Nu prea cred.Si nu am inteles de ce trebuie sa aiba pana in 30 de ani?Cati ani are viitorul ginerica?
mimike
Postat pe 30 Septembrie 2009 09:51
Of of of...ce nu ati inteles? Ea e o sora constiincioasa care vrea tot ce-i mai bun pt fratioru' ei

Dar totusi, am o intrebare...daca tu ii cauti sotie lui fratito, tie cine ti-a cautat barbat?
allexxe
Postat pe 30 Septembrie 2009 10:52
De la: Grace007, la data 2009-09-15 10:09:38Buna tuturor,

Caut o prietena pentru fratele meu, (viitoare sotie) draguta, fara fitze, sociabila, si sa fie dispusa sa locuiasca la tara. Varsta sa fie pana in 30 de ani.
El e un baiat timid, dar foarte dragut, si linistit.
Daca aveti si voi o sora, o prietena...care sa-si caute la randul ei sot, va rog sa ma anuntati.




VAI VAI !! CE PACAT ..!! NU LUA IN RAU CELE CE VREAU ATI SPUNE.. DAR AS DORI SA TE PUNA PE GANDURI ..
CE FACI TU .. NU POATE VENI IN SPRIJINUL FRATELUI TAU ..
EL SI NUMAI EL TREBUIE SA STIE CE VREA .. SI SA-SI GASESCA SUFLETUL PERECHE
(AMESTECUL TAU TE VA INCARCA KARMIC si ITI vei TRAGE INTR-O ZI ELFECTELE SUPRA TA )

TANAR SI LINISTIT !!!???
CREZI OARE CA IN ZIUA DE AZI FEMEIA CAUTA UN SOT DOAR CA SA-I SPELE .. SA-I GATESCA.. SA MUNCESCA... SI SA FACA ( o gradinita de COPII???
FARA IRONIE --IN ACEST CAZ O FEMEIE ISI POATE LUA
un animalutz de casa ALATURI --LA FEL DE "DRAGUTZ SI LINISTIT "

OOO!!!! EL POATE FI CHIAR UN BARBAT DEOSEBIT,NEMAIPOMENIT

dar NUMAI SI NUMAI EL trebuie SA STIE CE VREA.
EL TREBUIE SA CAPETE CURAJUL DE A CAUTA PERECHEA POTRIVITA
FEMILOR LE PLACE BARBATUL PUTERNIC, CURAJOS SPIRIT INTRPRINZATOR..
CARE SA LE INCANTE SUFLETUL CU ATENTII, SURPRIZE,,SI cate si mai cate ..

*********

DE FAPT
Ce vor femeile de la barbati ????
Iata o intrebare care ii innebuneste pe barbatii de pretutindeni, ce vor femeile ?
Sunt miliarde de femei, miliarde de personalitati, fiecare cu dorintele si principiile sale, asa ca sa oferi un singur raspuns la o intrebare ce are miliarde de raspunsuri este un pic cam dificil.
Dar am putea schita cateva idei principale in functie de diferite caractere si experiente traite in general.

1. In prima categorie sunt femeile ce isi doresc sa fie iubite, apreciate, nu vor decat sa aiba langa ele un barbat care le iubeste.

2. In a doua categorie avem femeile ce isi doresc barbati puternici financiar pentru a le satisface nevoile.

3. In a treia categorie intalnim persoanele carora le place sa se joace cu sentimentele barbatilor care le adora, deoarece simt ca detin aceasta putere in mainile lor.

4. In a patra categorie intalnim femeile care vor un barbat pe care il pot controla, care sa le face totul pe plac atunci cand vor.

5. In a cincea categorie avem femeile care vor un barbat puternic care stie cum sa reactioneze, ce sa faca, cum sa faca, indiferent de situatie sa poata detine controlul.
Categoriile se pot insira la nesfarsit, deoarece fiecare femeie este diferita. Insa, in general, tot ce doresc de la un barbat este iubire, protectie, stabilitate. vor inima lui, sa o simta cum bate in pieptul vostru, un barbat care stie sa-ti spuna NU cand trebuie si DA cand iti doresti asta. Un barbat care te asculta atunci cand tot ce vrei este sa-ti descarci sufletul ascunzandu-te in bratele sale fara sa astepti sfaturile lui ci doar saruturile lui.
In sfarsit, ele doresc un barbat care stie sa se descurce, caruia nu ii este frica sa le spuna te iubesc in fata tuturor, dar care in acelasi timp nu iti ofera atat de mult incat sa simti ca il cunosti atat de bine incat nu mai ai ce descoperi. In final tot ce va doriti este sa fiti iubite, respectate, apreciate si toate astea sa fie si aratate nu doar spuse.

ASA ESTE ?

DACA TE REGASESTI PRINTRE ACESTE CATEGORII DE FEMEI ITI VEI DA SEAMA CA NU TU II POTI CAUTA SOTIE FRATELUI TAU

alba_julia2002
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:00
grace004350
Postat pe 30 Septembrie 2009 12:48
Buna fetelor,am urmarit comentariile legate de anuntul facut de Grace007.Sunt surprinsa ca cineva a avut asa buna dispozitie sa puna un asemenea anunt pe un site dedicat mireselor si viitoarelor mirese.In fine,un singur sfat pot sa-i dau persoanei care a postat acest anunt:fa-i un profil fratelui tau sau ma rog cine o fi pe site-ul www.sentimente.ro...DAR nu cumva sa-i postezi la cautare fata care sa se acomodeze la stilul de la tara,k e clar k nu are nici o sansa.Acolo poti sa-i''impopotzonezi'' pretentiile despre viitoarea sotie,plus k se mai si distreaza si el(daca stie cum si ce inseamna aia) daca nu,mna ce sa zic,ghinion .Iar glumele astea cu anuntul pe care sigur acel''timid''frate l-a pus sa le pastreze pentru site-urile de matrimoniale unde poate isi gaseste sotie,amanta,iubita,prietena,partenera de sex,partener de sex si cate si mai cate.Oricum ultimul comentariu postat de alba-iulia2002 a fost o dovada ca acest anunt nu are ce sa caute aici.O zi buna tuturor si bafta la''vanatoare''
Apropo,daca tot ne-ai distrat cu anuntul tau anunta-ne si cand o gaseste si fac nunta,nu de alta dar cred ca noi toate suntem''nerabdatoare''sa aflam vesti despre voi poate vom sarbatorii alaturi de voi.
nightwish_83
Postat pe 30 Septembrie 2009 13:13
de ce sunteti rele???? nu va inteleg ce este atat de rau ca a spus asa ceva???
mgmm
Postat pe 30 Septembrie 2009 13:22
Este intr-adevar cam greu sa iti gasesti pe cineva in ziua de azi... Si eu imi astept jumatatea.
nico_pitik2005
Postat pe 30 Septembrie 2009 15:04
eh..:)) poate grace007 cauta partenera pentru fratele lui... deoarece nu-i convine de actuala... la asta v-ati gandit??
araiya_grace
Postat pe 30 Septembrie 2009 15:19
calm ! nimeni nu a apreciat sinceritatea celui/celei kre a postat. o/il faceti sa se inhibe de tot. ce tb. aveti voi, cu anuntul ? este vreuna din voi, interesata ? daca da, atunci raspundeti, daca nu, atunci nu raspundeti.
lorelei_surdu_grace
Postat pe 30 Septembrie 2009 17:50
Deoarece fetele-s fff rele si in loc sa-ti sugereze unde sa cauti ceea ce doresti mai bine te ia in ras se distreaza pe seama ta.
Uite eu cum 2 ani ma plictiseam fiind in concediu si nu mergeam nicaieri o prietena care avea cont pe www.sentimen.ro mi-a sugerat sa-mi fac si eu cont asa sa mai treaca vremea. Desii vb cu ff multi baieti pe acel site nici nu ma gandeam ca o sa-mi fac o relatie decat poate de prietenie dar uite ca s-a intamplat sa-mi gasesc iubirea chiar acolo desii am vb cu el si chiar ne-am si intalnit si abia dupa 4 luni am spus Da prieteniei noastre deci suntem impreuna de 1 an si 10 luni si ne iubim ff mult.Si mai cunosc multe persoane care si-au gasit iubirea pe acel site.DECI UITE CA SE POATE desii cand ma gandec ca eu am intrat doar ca, sa-mi omor timpu liber si s-a intamplat la ce nu ma asteptam.
Natasa79
Postat pe 30 Septembrie 2009 17:54
sunt atitea fete minunate pe lumea asta
da-o inkolo de timiditate
oleak de grade in kap shi in club
si totul va fi bine
Buzzy
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:02
De la: NICOLE_V, la data 2009-09-29 14:07:58
De la: Grace007, la data 2009-09-15 10:09:38Buna tuturor,

Caut o prietena pentru fratele meu, (viitoare sotie) draguta, fara fitze, sociabila, si sa fie dispusa sa locuiasca la tara. Varsta sa fie pana in 30 de ani.
El e un baiat timid, dar foarte dragut, si linistit.
Daca aveti si voi o sora, o prietena...care sa-si caute la randul ei sot, va rog sa ma anuntati.


Mai ramane sa pui un formular cu tiparele in care care sa se incadreze!!
Dar am o intrebare??!!
De ce ii cauti tu partenera si nu isi cauta el singur!
:sml-si eu caut la tel prieten daca esti dispus sa vb intra pe reannaoanna este ID meu daca vrei intra sa vb
ashamed0001:
grace001484
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:16
am eu o verisoara de vreo 24 de ani dak esti interesat anunta-ma
ellenna_cozma
Postat pe 1 Octombrie 2009 21:32
Salut! Ma numesc George si sunt din Braila.
Roxy1000
Postat pe 1 Octombrie 2009 23:46
Scz, vroiam sa trimit cuiva prim MP. Admina poate sterge.
Roxy1000
Postat pe 1 Octombrie 2009 23:47
Ii dau mare dreptate lui Lorelei_surdu. Unii oameni devin atat de josnici prin vorbele lor, mai bine ar fi fost sa taca daca nu-i intereseaza problema.
grace004736
Postat pe 20 Octombrie 2009 08:17
nu inteleg ce aveti contra la mesajul ei,ma gandesc k uneori este foarte greu sa iti gasesti jumatatea si chiar ma gandesc k sunt multe fete care intra pe aceste site in speranta k vor ajunge si ele candva mirese dar cu cine sa se marite....inteligent mesajul ,daca se gaseste si o miresik pt el cu atat mai bine ,daca nu asta e,poate vreuna din noi chiar asa are o sora,verisoara,cumnata si de ce sa ramana fata singura daca uite mai sunt si baieti neinsurati!nu te pune nimeni nici sa te mariti,nici sa te intalnesti ,nici macar sa raspunzi sau poate cine stie este dragoste la prima vedere si raman fericiti pana la adanci batraneti,poate chiar ne invita la nunta ,si care este pana la final problema k sta la tara ,pacat k sunt maritata k eu m-as fii mutat la tara si acolo poti fii doamna ,acolo chiar esti realizata ,ai curte ,spatiu sa iti cresti copii,si daca nu ti place munca la tara nu i problema angajezi pe cineva sa sape si sa are in locul tau ,daca sotul te iubeste si te tine in brate cu atat mai mult!in speranta k isi va gasi o sotie pe masura ii doresc multa bafta
mihamedlife
Postat pe 19 Noiembrie 2009 15:50
ai gasit ceva?
daca nu trimite mi un mail catrina24c@yahoo.com
cati_29
Postat pe 27 Noiembrie 2009 14:24
iulik_flore
Postat pe 22 Aprilie 2010 01:29
De la: Grace007, la data 2009-09-15 10:09:38Buna tuturor,

Caut o prietena pentru fratele meu, (viitoare sotie) draguta, fara fitze, sociabila, si sa fie dispusa sa locuiasca la tara. Varsta sa fie pana in 30 de ani.
El e un baiat timid, dar foarte dragut, si linistit.
Daca aveti si voi o sora, o prietena...care sa-si caute la randul ei sot, va rog sa ma anuntati.
buna grace ma numesc mihaela si vreau sa il cunosc pe fratele tau iti dau nr meu de tel 0743612856 astept mas pe id mihaela_coltoi sau tel va puup
grace009780
Postat pe 24 Iulie 2010 20:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
episod cat de cat comic 2 De la: Barbie30 27 Octombrie 2010 21:17
M-am hotarat sa le fac parintilor mei o surpriza si sa le organizez nunta de aur!!! 7 De la: eunescu09 30 Septembrie 2009 08:14
Aranjamente florale pentru ocazii festive 1 De la: giulia_garden 9 Septembrie 2011 13:34
cartoane pentru rezervari 12 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:24
idei pentru aperitiv 6 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:27