Setari Cookie-uri

AJUTOOOOOR! VREAU BEBEL!

AM ANENOREE SECUNDARA.timp de 13 ani am urmat tratament cu triregol-la indicatiile ginecologului-.anul acesta m-am hotarat sa fac un bebe.insa corpul nu ma ajuta!cm.s-a oprit din ianuarie de cand,tot la indicatiile medicului,am oprit triregolul.apoi am urmat alt tratament-inutil-cu duphaston.NIMC!ASA CA M-AM HOTARAT SA SCHIMB MEDICUL!va rog mult,daca a mai patit cineva asa ceva-desi nu doresc nimanui acest lucru-sa-mi spuna si mie ce a facut si la ce medic a mers!in vara am avut nunta si-i doream atat de mult sa fac acum bebelul.....!va multumesc anticipat!
relicoco_grace
Postat pe 8 Octombrie 2009 18:38
foarte bine incerca sa discuti si cu alti medci chiar mai multi - 13 ani un tratament fara rezultat icearca si varianta plantelor - duphastonul din cate stiu - nu prea da rezultate bune - documenteazate foarte bine despre tratamentele pt problema ta - te va ajuta foarte mult in dicutiile cu medicii - vei intalnii situatii in care vei stii tu mai multe decta doctorul - asa ca pregatestete si succes doamne ajuta la bebe
laura02maria
Postat pe 8 Octombrie 2009 20:21
multumesc mult pentru incurajari LAURA MARIA!ai dreptate!am aflat foarte multe de pe net dar...eram curioasa daca cineva a mai trecut prin asa ceva si ce a facut.oricum nu ma las!
relicoco_grace
Postat pe 9 Octombrie 2009 19:40
Dupa 13 ani de anticonceptionale ce ai vrea? Sa-ti revii intr-o luna? Nu ovulez eu 12 luni pe an si n-am luat in viata mea anticonceptionale, organismul e foarte complex, lasa-i timp sa-si revina. Dupa ce functia ta ovariana a fost intrerupta timp de 13 ani, normal ca ii va lua timp "sa invete" din nou sa functioneze. Vezi ca o sa-ti las un mesaj cu mai multe detalii.Multa sanatate!
Angeliq88
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:38
Iti recomand un medic foarte bun cu foarte multe rezultate bune in acest domeniu. Domnul doctor Mohamed de la maternitatea Giulesti. Are si cabinet particular. Eu am avut probleme multa vreme. Am consultat diferiti medici. Asta nu inseamna ca cei pe care i-am consultat nu erau buni ci pur si simplu nu mi-au descoperit problema. Tot ce pot spune este ca e un om deosebit. O prietena buna s-a castorit si timp de 13 ani nu a ramas insarcinata. Avea probleme. S-a dus la acest medic si acum are un baietel de toata frumusetea. Mult noroc.
mgmm
Postat pe 10 Octombrie 2009 12:07
multumesc mult pentru mesaj Angeliq88ma rog!!prima oara cand am fost la doctor m-a intrebat cam cand vreau sa am copilul,pt ca ovarele mele erau atrofiate!.asa a hotarat sa-mi dea triregol urmand ca,atunci cand ma hotarasc,sa-l opresc!anul trecut in toamna am fost la dr.spunandu-i ca vreau bebe si am oprit triregolul.dupa consultatie mi-a zis ca nu-s probleme!dar au aparut!asa ca....alt control.....in urma caruia mi-a zis ca am uter infantil!alte probleme!mi-a zis ca voi ramane foarte greu insarcinata si ca voi pierde sarcina oricum dar....totusi sa incerc!mi-a dat si duphaston!am incercat desi mi se parea inutil pt ca nu mai aveam menstre si nu mai aveam ovulatie!degeaba!alte controale!la penultimul mi-a zis ca am uter de dimensiuni normale!am ramas ca proasta cu ochii mari la el!deja-mi venea sa-l bat!apoi,dupa ce mi-a mai dat inca o tura de duphaston fara nici un efect,i-am zis ca nu mai vreau experimente!asa ca m-am hotarat sa ma duc la alt doctor!dupa cum vezi nu e vorba de o luna iubita mea!
relicoco_grace
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:16
multumesc mult mgmm!voi incerca!insa pe 19 deja am programare la prof.doc.Banceanu G.din Polizu!ce mai!ii iau pe toti la rand pana dau peste cel ce-mi gaseste leacul!
relicoco_grace
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:22
astept in continuare sfaturi de la voi si va multumesc mult!
relicoco_grace
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:24
ai facut laparoscopie? - daca nu iti recomand sa intrebi medicul despre ac procedura - cred ca te va ajuta mult se poate sa-ti regleze chiar si ovulatia si mensatra si multe altele la ovare trompe si uter
laura02maria
Postat pe 12 Octombrie 2009 07:35
Uterul infantil nu este asa o mare problema; se va dezvolta odata cu fatul. Si pe mine m-a speriat un medic, dar m-au linistit ceilalti.
Nu te speria, corpul tau isi va reveni. Sa nu te gandesti atunci cand faci dragoste la conceptie pentru ca corpul tau va intra in autoaparare.
Succes!
fantome
Postat pe 12 Octombrie 2009 12:07
incearca la dr. cadar. gesesti detalii despre el pe homeopatie .ro. il cunosc bine.este fooooarte bun si trateaza si probleme de genul asta. merita sa incerci. bafta
kudika048818
Postat pe 12 Octombrie 2009 14:19
buna lauramaria!n-am facut laparoscopie!e o idee buna!sarumana!
relicoco_grace
Postat pe 13 Octombrie 2009 13:07
buna fantome!da!ai dreptate!prima oara cand mi-a zis acest lucru doctorul.......mi-a venit sa urlu!dupa ce mi-am revenit si documentat am realizat ca nu-i asa grav!si da,ai dreptate si cu gandul la conceptie in timpul cand facem dragoste!numai acolo mi-a fost capul! cu toate ca incercam sa nu ma mai tot gandesc:"oare acum voi ramane?",tot acolo-mi zbura capul!
relicoco_grace
Postat pe 13 Octombrie 2009 13:13
buna dana radu!da!l-am gasit pe net.am trimis mesaj!astept raspuns!multumesc!
relicoco_grace
Postat pe 13 Octombrie 2009 13:14
va multumesc mult tuturor pentru ajutor!nici nu aveti idee ce mult inseamna pt mine!orice idee de-a voastra,orice mesaj sau raspuns sint bine venite!voi imi creati starea de bine de care am nevoie!va multumesc mult!
relicoco_grace
Postat pe 13 Octombrie 2009 13:21
tarot_healthy
Postat pe 10 Noiembrie 2009 18:42
buna, f bine ca mergi la meidic, la un mom dat unul din ei iti va descoperi problema, pana una alta insa mai ajuta organismul si cu natura. 1. nu ai ce sa pierzi. 2. nu poate decat s ate ajute. 3. poate chiar vor face minuni alaturi bineintele si de tratament specific medical.
A. Tot mai des aud de tinctura de branca ursului (este o planta romaneasca, se gaseste la orice plafar) singura care trateaza sterilitatea la femei si la barbati, cica dupa 3 luni minim de tinctura d-asta care, repet, nu are ce sa iti dauneze .. bebe cel mult asteptat apare. Citeste desprea ea pe net, nu ai ce sa pierzi.
B. Incearca vara asta sa nu mai mergi la mare, la munte sau in strainatate,sau unde faci tu concediul de obicei si opteaza 2,3 saptmani minim pt o cura intensa si intreaga la Sovata, la Lacul Ursu, etc..sunt statiuni din Romania celebre pt tratarea afectiunilor de tip ginecologic si 75% din femeile care ajung acolo cu probleme, se insanatosesc si fac bebei, desi sansele lor sa faca, pana sa ajunga acolo, erau din cele mai mici ever. Cunosc destul de multe cazuri, de aceea iti recomand sa incerci totul pt viitorul tau bebelus care sunt sigura ca va aparea la un moment dat, trebuie doar sa lupti nitel mai mult.
Am o prietena de 26 de ani, nascuta de mama ei dupa un tratament de 3 sapt la Sovata, (mama ei avea 41 de ani si sanse minime de a mai face un copil, dupa zeci de tratamente)insa Sovata a ajutat-o, la cateva luni ramanand gravida)

Ina o data, nu renunta!... nici la medici, insa nici la natura, pana una alta de acolo venim si acolo ne ducem:)
cristinne83
Postat pe 4 Februarie 2010 09:43
multumesc de mesaj!am ajuns -intre timp-la prof.doc.Marinescu Bogdan!sa vedem ce urmeaza.am incercat branca ursului dar...doar vreo luna si n-am mai suportat-o !am sa incerc iarasi dar deja iau medicamente pt stimulare ovariana si mi-e teama sa nu fac mai rau!iar la Sovata kiar mi-ar place sa ajung pt ca am auzit ca se intampla minuni acolo...si cum eu kiar de o minune am nevoie...inca odata-ti multumesc pt mesaj si-ti doresc un an cat mai bun!
relicoco_grace
Postat pe 6 Februarie 2010 00:22
EU AM LUAT DOAR,2 ANI ANTICONCEPTIONALE SI DUPA CASATORIE M-AM STRADUIT IMPREUNA CU SOTUL MEU,JUMATATE DE AN SA RAMAN INSARCINATA.CRED CA O SA MAI DUREZE UN TIMP SI MI-A SPUS UN MEDIC CAND AM FOST LA UN CONTROL CA DUPA O LUNGA PERIOADA DE LUAT ANTICONCEPTIONALE NU MAI POTI RAMANE INSARCINATA.NU VREA SA TE SPERII DAR E POSIBIL,ORICUM SOLUTIA E TOT UN MEDIC.MULT SUCCES SI RUGATI-VA LA DUMNEZEU O SA VA AJUTE.
Radu_Simy28
Postat pe 6 Februarie 2010 22:21
Ganditi pozitiv, dragele mele! Veti reusi!
fantome
Postat pe 7 Februarie 2010 12:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va invitam sa va inscrieti in comunitatea online eXPRIM! 3 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:20
VIND ROCHIE DE MIREASA (MISTRAL) SI DE OCAZIE AVANTAJOS 1 De la: castigatoarea 23 Mai 2009 18:52
Vand rochie de mireasa 2 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:17
Filmul "Elisa di Rivombrosa" 8 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:15
Nu stiu ce sa fac... 6 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:51