Setari Cookie-uri

Nunta in Brasov

Buna fetelor.
Am o idee de toppic nou.
NUNTA IN BRASOV- toate care sunteti din Bv ati avut sau urmeaza sa aveti nunta. Orice idee, amintire placuta (neplacuta), informatie despre un local sau pur si simplu povestea voastra.
CsLaura
Postat pe 25 Octombrie 2009 10:55
Am sa incep eu cu "visul" meu
Eu imi doresc o nunta restransa intre rudele celel mai apropiate si cei mai buni prieteni.
Vreau o nunta la care sa se vina din placere si nu din obligatie.Toata lumea sa se simta bine
De mica imi doream o nunta fara dar. S-a spulberat si visul asta.
Situatia financiara nu-mi permite.Acum imi doresc sa nu raman in paguba.
Ceea ce e minunat in relatia mea este faptul ca am un prieten intelegator, care de cele mai multe ori vrea ceea ce vreau eu.
Vrea sa ma faca fericita si pentru asta ii multumesc de cate ori am ocazia.
Voi? Cum va intelegeti cu "alesul"?
CsLaura
Postat pe 25 Octombrie 2009 11:06
Buna!
Si eu sunt din Brasov si voi avea nunta in 11 iulie 2010, la Casa Armatei, in Sala de marmura.
Pana acum am reusit sa rezolv cu muzica, cu fotograful si cu firma de organizari (fetele sunt foste colege de facultate si ma vor ajuta sa imi organizez nunta pe care mi-o doresc).
Culorile pe care le-am ales pentru sala sunt mov si galben. Invitatiile si marturiile mi le voi crea singura, iar ca biserica, m-am gandit la cea din Piata Sfatului, deoarece este aproape de sala si de starea civila.(si as vrea sa parcurgem acest traseu pe jos)
Mai ramane acum, dar am lasat pentru anul viitor, sa-mi gasesc rochia si pantofii, cee ce va fi cel mai greu pentru mine. Dar sunt sigura ca pana la urma voi reusi si asta.
Mai sper doar sa nu fiu foarte stresata la nunta, sa nu las tot felul de nimicuri sa-mi strice ziua si sa ma bucur alaturi de invitatii mei. E prima petrecere pe care o organizez asa ca tineti-mi pumnii sa iasa bine!
georgi_gorgi
Postat pe 10 Noiembrie 2009 12:07
Buna,
Am fost la o nunta la Casa Armatei si a iesit super. A fost o nunta mare( aprx 300), personanul destul de dragut. Din cate am inteles mirii nu au prea iesit in castig. Atentie la detalii.
Am mai fost acum 2 sapt la o nunta la Floarea Soarelui. A fost frumos si acolo. Mancare ft buna, muzicantii si-au meritat banii( Atomic, au site, cam 2500euro-asa am auzit) si personalul foarte dragut.
Mirii au cam luat tzeapa la decoratiuni-au inchiriat totul de la baietii astia -Atomic si din pacate i-au cam jegmanit la flori si la stativele alea de fier forjat de pe mese.
Dar nunta a fost frumoasa.Am admirat-o me mireasa toata noaptea.
Simpla si foarte frumoasa. A dansat toata nunta. Jos palaria pt ea.

Iti recomand un atelier fain- Divine. In spate la unirea. Imi plac rochiile lor. La nebunie.
Bafta la organizat
CsLaura
Postat pe 10 Noiembrie 2009 17:32

Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:22
buna,
si eu am nunta tot in sala de marmura pe 12.09.2010;mi-ar placea sa ne impartasim ideile si impresiile despre nunta noastra.
FLORY84_grace
Postat pe 10 Ianuarie 2010 15:26
Buna Laura! Ai o multitudine de optiuni in ceea ce priveste locatia pentru nunta. Acum depinde la cate persoane te-ai gandit. Pentru o nunta mai intima pana in 50 pers poti opta pentru Bistro 2003, restaurant La Cetate, restaurant Four Roses aici au mancarea foarte buna. Pentru o nunta peste 100 de pers iti recomand cu caldura Sergiana Centru civic (salonul auriu sau mov) servire impecabila mancare buna, Belvedere in Poiana pentru ceva mai select sau Garden Club nunta la piscina, arata splendid si nu in ultimul rand la Vienna, este o tipa tare draguta si local frumos, mancare buna.
Eu fac nunta anul asta pe 10 oct la restaurant Crystal de pe 13 decembrie. Mi-a placut foarte mult sala arata select dar trebuie sa ai min 150 pers. Mai au o sala la fel de frumoasa Imperial dar acolo min 300 pers.
Spor la arvunit!
Pentru alte detalii te pot ajuta cu placere...foto, muzica, aranjamente...pt ca m-am interesat pt mine si stiu cele mai bune tips-uri.
Pupici
alexandra_unica
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:21
hello. ma puteti ajuta cu sfaturi pentru fotograf/cameraman? avem nunta in septembrie si inca nu ne-am hotarat.. as prefera din brasov, cei pe care i-am gasit din bucuresti sunt cam scumpi... va multumesc.
mi_ushka
Postat pe 16 Februarie 2010 21:16
Buna,eu am avut nunta in 23 05 2009 si exista o agentie in Brasov care se ocupa de absolut totul pentru ceea ce ai nevoie la nunta.am colaborat cu ei la nunta mea si am fost foarte multumita la fel si finii mei care au avut nunta anul trecut in august.Intra pe www.dreamday.ro si vei gasi ceea ce ai nevoie.Casa de piatra
danielaserif
Postat pe 17 Februarie 2010 17:32
un oras frumos si potrivit pentru o nunta decenta si frumoasa.
tudormihaela11
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:41
tarot_healthy
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:50
Buna fetelor,
Si eu sunt o viitoare miresica in 2011 si caut dj + solist/a pentru nunta in Brasov. Mult timp m-am gandit ce sa aleg > formatie sau dj, insa stiu ca se poate sa le ai pe amandoua, la un pret rezonabil. Ma puteti ajuta cu niste recomandari, pareri?
kudika325755
Postat pe 16 Octombrie 2010 02:03
buna,
daca nu ai devenit deja miresica pana in momentul de fata, iti pot recomanda un fotograf>
http://andreipaul.blogspot.com/search/label/Nunta
kudika401444
Postat pe 11 Mai 2011 16:55
Imi este greu sa cred ca ceea ce ai scris tu poate fi adevarat...Firma asta poate fi orice , numai o echipa de profesionisti nu.Site-ul lor arata ok si va poate pacali, dar mergeti la "sediul " lor si va veti face o idee despre cat de "meseriasi " pot fi.Produsele pe care le ofera pot parea la un pret avantajos , dar calitatea nu impresioneaza in mod deosebit.In plus, cred ca depind de alti colaboratori, la fel de "parolisti" ca si ei.Acesta ar fi un mic aspect...cel mai deranjant este faptul ca nu isi respecta angajamentele asumate in contract cu privire la termenul de finalizare si livrare al produselor.Noi am avut evenimentul la sfarsitul lunii iulie si nici pana pe 12 octombrie nu am primit produsele in volum complet...doar amanari si scuze .
Va recomand ca in cazul in care apelati la ei(ceea ce va sfatuiesc sa nu faceti) sa incheiati un contract serios (nu cel pe care il ofera ei), cu clauze care sa va fereasca de neplacerile pricinuite de acesti mincinosi.
kudika451198
Postat pe 12 Octombrie 2011 13:37
Servus ,

Va recomand cu caldura sa apelati la serviciile de design floral pentru nunta - Floraria Anda din Brasov. Aici va puteti personaliza efectiv aranjamentele florale, buchetul de mireasa si lumanarile de nunta.

Vedeti site http://www.flori-brasov.com

kudika_27136
Postat pe 22 Ianuarie 2013 13:15
URGENT!

buna.
pentru cuplurile din Brasov care doresc sa se casatoreasca,pun la dispozitie sala de la pensiunea "Floarea Soarelui" din Brasov, iar serviciile foto-video-muzica(dj) vor fi asigurate de "ap-studio",pentru data de 06 iulie 2013.
pentru mai multe detalii,lasati mesaj.
multumesc
kudika_27875
Postat pe 28 Ianuarie 2013 23:03
Buna fetele, a avut careva nunta la Monterai, Poiana Mica din Brasov?
Imi place f mult localul, ceva detalii aveti?
onyka21
Postat pe 9 Februarie 2013 00:52
fetelor care ati avut nunta la Casa Armatei din Brasov cum ati procedat cu rezervarea sali cat ati asteptat pana ati avut confirmarea,ati semnat un precontract(contract), se tin de cuvant sau nu? Multumesc frumos
kudika472018
Postat pe 9 Ianuarie 2014 13:01
Buna ziua emil stancu este numele meu, artist fotograf . Ofer servicii de fotografie petru orice proiect sau eveniment. Puteti suna la numarul de telefon 0734 841 934 de luni-duminica intre orele 9:00 si 21:00 . Servicii!!! Stancu Studio poate furniza fiecare aspect al dvs, pe fotografie.
· Fotograf
· Make-up
· Nivele digitale
· Retușare
· Printare
www.emilstancu.weebly.com
www.twitter.com/emilstancu
www.instagram.com/emilstancu
www.stancu.tumblr.com
www.vimeo.com/stancu
www.facebook.com/stancue
emilstancu
Postat pe 31 Martie 2014 15:35
Buna ziua emil stancu este numele meu, artist fotograf . Ofer servicii de fotografie petru orice proiect sau eveniment. Puteti suna la numarul de telefon 0734 841 934 de luni-duminica intre orele 9:00 si 21:00 . Servicii!!! Stancu Studio poate furniza fiecare aspect al dvs, pe fotografie.
· Fotograf
· Make-up
· Nivele digitale
· Retușare
· Printare
www.emilstancu.weebly.com
www.twitter.com/emilstancu
www.instagram.com/emilstancu
www.stancu.tumblr.com
www.vimeo.com/stancu
www.facebook.com/stancue
emilstancu
Postat pe 31 Martie 2014 15:35
Buna ziua emil stancu este numele meu, artist fotograf . Ofer servicii de fotografie petru orice proiect sau eveniment. Puteti suna la numarul de telefon 0734 841 934 de luni-duminica intre orele 9:00 si 21:00 . Servicii!!! Stancu Studio poate furniza fiecare aspect al dvs, pe fotografie.
· Fotograf
· Make-up
· Nivele digitale
· Retușare
· Printare
www.emilstancu.weebly.com
www.twitter.com/emilstancu
www.instagram.com/emilstancu
www.stancu.tumblr.com
www.vimeo.com/stancu
www.facebook.com/stancue
emilstancu
Postat pe 31 Martie 2014 15:35
Gasiti o lista consistenta si detaliata aici: restaurante nunta brasov
Andrei_Radulescu_1
Postat pe 26 Octombrie 2015 14:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rochie grena de mireasa 2 De la: mgmm 8 Octombrie 2009 14:16
MAI IUBESC?DACA DA,PE CINE? CUM IMI DAU SEAMA? Am nevoie de un sfat...? 6 De la: ioana_n20 25 Septembrie 2009 18:23
Caut DJ pentru nunta , in septembrie 2010 . 15 De la: risqueclub 18 Noiembrie 2010 16:54
Cel mai simplu mod de a aduna bani "sanatosi" inainte de nunta 3 De la: corinasus 4 Mai 2009 15:13
Parerea voastra despre formatia pe care am ales-o 1 De la: kudika_26032 13 Ianuarie 2013 19:06