Setari Cookie-uri

nu mai exista respect intr-o relatie dupa 7 ani?

buna sunt cu prietenul meu de 7 ani...locuim impreuna si in ultima vreme vine acasa la 2 noapte si la sfarsit de saptamana la 8 dimineata.....daca il intreb unde o o fost imi zice ca o avut treaba...la sfarsit de saptamana iasa cu baietii si eu nu am ce cauta cu ei.de multe ori incerc sa stau de vorba cu el si sa lamurim problemele astea dar nu are timp niciodata si nu are chef de intrebarile mele.oare e lipsa re respect sau are pe cineva?
yo_aletta
Postat pe 24 Octombrie 2009 22:36
buna aly , din pacate parerea mea este ca are pe altcineva . cam atunci se intampla astea
alyaly
Postat pe 25 Octombrie 2009 01:23
biatrice martis ionescu
Sincer ...dupa o relatie de 7 ani lucrurile nu sunt tocmai simple, si nu e prea usor pentru tine sa stai mult timp departe de el, pe undeva si obisnuinta e de vina, si faptul ca asa sunt femeile, se ataseaza foarte mult de barbatul din viata lor (si invers e valabila.

Noi nu putem sa-ti raspundem cu adevarat la intrebarea daca te inseala pentru ca nu il cunoastem, numai tu il cunosti, dar iti pot spune o parere din afara relatiei tale: mi se pare ca te pripesti un pic sa-l banuiesti!

Intreaba-l pe el si vezi cum reactioneaza, stii tu femeile au al saselea simt si iti vei da seama daca te minte sau nu, sau daca este ceva putred la mijloc...

Ar mai fi si o alta varianta dupa opinia mea...poate ca acesta este felul lui de a iti spune ca totul s-a terminat.

Si dupa ceea ce povestesti cred ca nu este cazul sa iti para rau.Oare crezi ca meriti sa fi jignita , mintita si toate celelalte pe care ti le face?

Crezi ca merita sa mai lupti pentru un om ca el?
Crezi ca un astfel de om iti doresti linga tine?
Incerca sa fii fericita si gandeste-te ca esti tanara si frumoasa si nu merita sa suferi...mult succes...
biatrice30
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:13
buna,si eu sunt de 7 ani cu viitorul sot,facem nunta in iulie 2010 dar acuma ne iubim cel mai mult si ne iubim cel mai mult.pana acuma am incercat sa ne cunoastem si sa vedem dc ne potrivim.eu zic ca nui normal ca el sa mearga si sa vina cand vrea si unde vrea.asa e ca nai ce cauta cu prietenii lui,dar ei tot fara partenere sunt?astea sunt minciuni,nul cunosc dar cand lipseste de acasa siti vb pe tonu asta e ceva la mijloc.eu is convinsa ca are pe cineva.dc sti ceva nou tinema si pe mine la curent sunt curioasa.oricum bafta si pacat ca dupa atata timp pierdut unul cu altu ati ajuns aici.pa
ankaLoredana
Postat pe 27 Noiembrie 2009 22:17
Eu nu am raspunsuri, insa am o intrebare pt Yo_aletta: tu te respecti pe tine insati?
fantome
Postat pe 2 Decembrie 2009 12:48
Buna. Eu sunt cu prietenul meu de 6 ani si jumatate. Ne iubim foarte mult, locuim impreuna, timpul liber il petrecem impreuna. Normal ca fiecare iese si separat cu prietenii lui dar nu noaptea pana tarziu si nu asa de des. Parerea mea este ca ori are pe altcineva ori ii face mai multa placere sa stea cu prietenii lui. Oricum ar fi nu e ok. Viata e prea scurta ca sa stai cu cineva care nu merita. Ai incercat sa vb cu el...e momentul sa si faci ceva. parerea mea
SandraR
Postat pe 12 Decembrie 2009 11:25
Sigur are pe altcineva,asa am patit si eu.
Dupa cateva luni de nesimtire sau indiferenta m-a parasit chiar in ziua de 31 decembrie...fara cuvinte...nu a mai raspuns la telefon
kudika080312
Postat pe 12 Decembrie 2009 11:45
Relatia voastra este intr-un mare impas. Iar un barbat care vine frecvent atat de tarziu acasa si in week-end dimineata e greu de crezut ca isi petrece timpul numai cu baietii.Baietii cand petrec mult timp impreuna au tendinta sa faca din ce in ce mai multe tampenii sa isi demsonstreze ce smecheri sunt ei . Iar voi ce aveti acolo nu e viata daca nu aveti o cina in cuplu, un film vazut imbratisati in pat, o plimbare seara.Banuiesc ca de ajutat in problemele tale sau ale casei nici nu se pune problema. Eu te intreb , in afara de obisnuita , ce te tine acolo ca tu esti de fapt cam singura. De fapt esti mai rau decat singura, pentru ca acum esti umilita si tratata ca o mobila.Pune piciorul in prag si impune-i regulile tale. Daca nu le accepta inseamna ca nu ii pasa daca mai este cu tine sau nu si nu ti-a spus sa va despartiti ca ii convine o menajera gratis acasa.
Arlene
Postat pe 12 Decembrie 2009 11:56
Are pe altcineva. Asa am patit si eu. Mi-a trebuit destul de mult sa mi dau seama, tocmai ca facea pe ardeleanul corect.
happycorazon
Postat pe 12 Decembrie 2009 13:52
da ma respect foarte mult,pe prinul plan am fost eu tot timpul si nu prea am bagat de seama de lipsa lui acasa......poate ca problema mea este ca sunt o persoana activa care are o viata plina de adrenalina.ma duc la servici ,la scoala ...ajung tarziu acasa.....ies in oras cu prietenele mele si ma intalnesc cu el numai noaptea in pat si nu vb prea multe.
yo_aletta
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:17
De la: yo_aletta, la data 2009-12-12 15:17:06da ma respect foarte mult,pe prinul plan am fost eu tot timpul si nu prea am bagat de seama de lipsa lui acasa......poate ca problema mea este ca sunt o persoana activa care are o viata plina de adrenalina.ma duc la servici ,la scoala ...ajung tarziu acasa.....ies in oras cu prietenele mele si ma intalnesc cu el numai noaptea in pat si nu vb prea multe.

eu nu cred ca nu ai bagat de seama lipsa lui de acasa, din moment ce te plangeai ca ajunge tarziu acasa.
Dar daca restul este adevarat, adik ca tu ai o viata foarte agitata si ca te intalnesti cu el doar in pat si nici atunci nu vb prea mult, eu una il inteleg ca nu prea sta pe acasa, iti meriti soarta.
lylee
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:52
In cele mai nefericite cazuri asa se intampla, dupa o relatie de cativa ani intervine rutina, dezinteresul partenilor fata de cuplul format si fara indoiala ca se cauta ceva nou care sa anime putin monotonia.
Daca tu ai fost ocupata, asta nu inseamna ca el nu a fost ocupat, nu neaparat cu treburile gospodaresti, caci pe astea le faceai tu lasandu-i lui timp de prostii cu "pretini". Relatia voastra nu s-a terminat neaparat din vina ta sau a lui, ci datorita unui singur fapt NU TE IUBEA SI NICI NU O SA TE IUBEASCA VREODATA" atat ar trebui sa retii.
Nu mai trai singuratate in doi, nu-ti mai sfasia inima singurica, meriti sa fii iubita. Capul sus si desprinde-te din relatia asta pana nu ajungi o umbra in urma lui. Dragoste cu sila nu se face LASA-L.

AR TREBUI SA-TI SPUN ASA: TRAIESTE MAI INTAI PENTRU TINE, CA SA POTI INVIA PENTRU ALTII, RESPECTA-TE PE TINE INSATI CA SA-I POTI RESPECTA SI PE CEILALTI.
Iti doresc numai bine si mult curaj.
snowflower
Postat pe 12 Decembrie 2009 18:52
De la: yo_aletta, la data 2009-12-12 15:17:06da ma respect foarte mult,pe prinul plan am fost eu tot timpul si nu prea am bagat de seama de lipsa lui acasa......poate ca problema mea este ca sunt o persoana activa care are o viata plina de adrenalina.ma duc la servici ,la scoala ...ajung tarziu acasa.....ies in oras cu prietenele mele si ma intalnesc cu el numai noaptea in pat si nu vb prea multe.



S-a plictisit, daca tu esti la scoala si el e la faza de iesit cu prietenii inseamna ca nu aveti decat in jur de 22 hai 24 ani.Luand asta in calcul si faptul ca tu zici ca sunteti de 7 ani impreuna inseamna ca si el a fost cam tinerel cand a inceput relatia cu tine. Eu zic ca s-a plictisit si e normal, pt ca e barbat si trebuie sa-si traiasca tineretea si apoi sa aleaga una pe veci. Asa ca mai bine ai lua exemplu de la el.
sunnydays_grace
Postat pe 13 Decembrie 2009 09:54
buna aletta
eu cred caci trebuie parasit, mai sunt barbati in lumea asta, si casa gasesti unul bun trebuie sa cauti bine, niciodata nu trebuie sa te opresti la pimul, dar pe viitor fi mai atenta cum procedezi pt caci cand te afli intr-o relatie sau casnicie trebuie sa ii iei pe barbati tare de la inceput sa satabilesti anumite lucruri cu el si etc, si parasestel nu e pt tine
And_1989
Postat pe 13 Decembrie 2009 12:16
De la: And_1989, la data 2009-12-13 12:16:10buna aletta
eu cred caci trebuie parasit, mai sunt barbati in lumea asta, si casa gasesti unul bun trebuie sa cauti bine, niciodata nu trebuie sa te opresti la pimul, dar pe viitor fi mai atenta cum procedezi pt caci cand te afli intr-o relatie sau casnicie trebuie sa ii iei pe barbati tare de la inceput sa satabilesti anumite lucruri cu el si etc, si parasestel nu e pt tine


Ba nu, nu cred ca trebuie sa-i iei tare de la inceput sau mai bine zis nicicand nu trebuie sa-i iei tare, intr-o relatie de succes este nevoie de comunicare multa, de respect din partea amandurura si bineinteles de iubire. Pentru a reusi sa intretii o relatie, trebuie sa-ti faci iubitul si prieten, nu doar marioneta.
Va plangeti ca vine tarziu, ca nu va respecta ca inainte etc cand intrebarea este ce am facut de l-am adus in starea asta.
Fata asta se plange ca vine iubitul ei tarziu acasa, dar mai tarziu recunoaste ca si ea isi traieste viata la fel ca si el, asta inseamna ca ea nu-l respecta ? Intr-o relatie trebuie sa acorzi si putina libertate, e adevarat ca unii fac abuz de ea, dar daca-l vrei acasa, renunta si tu la intalnirile cu fetele si stai si tu acasa cu el.
Personal nu cred ca te inseala poate doar intr-un mod inocent, ptr ca daca ar fi avut o aventura, sau o relatie cu altcineva ti-ai fi dat seama singura fara sa mai intrebi si pe altii. De obicei barbatii care inseala se simt vinovati si se poarta ca atare....daca asta e si cazul lui atunci totul e clar
Dar un singur sfat am ptr tine: MATURIZEAZA_TE
Orice femeie in lumea asta e in stare sa tina un barbat langa ea, orice femeie e puternica si are un atu in fata barbatului si anume ca poate fi si senzuala si femeie de casa
Asa ca nu te mai plange si hotaraste-te ce vrei sa faci cu viata ta
lylee
Postat pe 13 Decembrie 2009 19:54
Nu stiu ce sa zic dar eu una nu as accepta.parerea me e ca are pe altcineva mai mult ca sigur
kudika001468
Postat pe 14 Decembrie 2009 05:00
AU trecut doua luni de cand ai postat ceea ce te nelinistea...ce s-a mai intamplat intre timp?Ati discutat nelamuririle?sau??
NICOLE_V_condo
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:49
De la: yo_aletta, la data 2009-12-12 15:17:06da ma respect foarte mult,pe prinul plan am fost eu tot timpul si nu prea am bagat de seama de lipsa lui acasa......poate ca problema mea este ca sunt o persoana activa care are o viata plina de adrenalina.ma duc la servici ,la scoala ...ajung tarziu acasa.....ies in oras cu prietenele mele si ma intalnesc cu el numai noaptea in pat si nu vb prea multe.



scuze...asta nu e relatie.....in cuplu nu exista sa fii tu pe primul plan sau el pe primul plan...AMANDOI SUNTETI PE PRIMUL PLAN.....cand un barbat lipseste de acasa fara justificari concrete mie una mi-e cam clar....ori are pe cineva ori cat de curand isi va gasi, ori vrea sa scape de tine si nu stie cum...tu dupa 7 ani nu-ti dai seama ce poate fi????te inseala sau e lipsa de respect???...ar trebui sa il cunosti deja, numai ca daca va vedeti ndoar noaptea in pat si nu vorbiti prea multe e clar ca nu ai cum sa il cunosti prea bine....multa bafta
Bluesky_grace
Postat pe 18 Decembrie 2009 14:56
ai dreptate lylee,e posibil si varianta ta.dc ea e plecata tot timpu....normal ca el nu va sta singur acasa.ce sa faca singur?de mancare sau curatenie?acordai dulcik mai mult timp si vezi dc tot asa face.bafta
ankaLoredana
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:05
oricare ar fi motivul. ca are pe alt cineva sau ca numai are respect pt tn.eu zic sa pui piciorul in prag si sa incerci sa lamuresti lucrurile. daca vezi ca nu are rost mai bn pui punct relatiei.pt ca nu o sa duca la nimik bun. mult succes
grace006082
Postat pe 30 Ianuarie 2010 11:04
Imi pare rau ca esti in situatzia asta parerea mea e ca intr-o relatie trebuie sa fie iubire, incredere si respect. Oricare dintre cele trei lipseste, relatzia se indreapta spre o mare prapastie si fara ajutorul unei amante.
Indoiala si tacerea lui te face sa acuzi, iar el daca este vinovat va nega, iar daca este nevinovat va face intocmai lucrul de care l-ai acuzat.
E greu si stiu cum toata lumea te sfatuieste, "stai de vorba cu el " dar nu ai cu cine pt. ca nu te aude....te ignora....te face sa te singura si frustrata....
Urmeaza partea cand brusc te trezesti tu cea vinovata....n-am citit toate comentariile dar sant convinsa ca sant destule fete care te acuza pe tine. Ce-i drept avem si noi partea noastra de vina clar, dar fara comunicare nu avem de unde sti exact cu ce-am gresit.
Sfatul meu este greu de urmat dar sant sigura ca este eficient daca el te iubeste.
Ai grija de tine, respecta-te pe tine..iesi cu prietenele pana tarziu...nu-i povesti nimk lui.
Afiseaza frumusetze, veselie, inteligentza si mister....;)
Va dura ceva timp pana o sa observe poate chiar luni de zile...
Am observat barbatzii nu vor sa stie totul despre partenera de viatza, se plictisesc daca afla totul fara sa fie nevoitzi sa intrebe sa traga de limba...in orice-i povestesti lasa o neconcordantza sa-l faci curios sa vrea mai mult...nu-l lasa sa fie sigur de faptul ca esti a lui pentru totdeauna.
Sa fie constient mereu ca exista posibilitatea de a te pierde...
Cu gelozia nu-i de joaca pt ca are doua taisuri asta nu inseamna ca nu te potzi lasa admirata...sa fie constient ca inca sant barbatzi inafara de el care te doresc...altfel risti sa-tzi furi dureroasa replica "cine te mai vrea pe tine?".
Bafta multa....
mitzza
Postat pe 30 Ianuarie 2010 11:37
Draga mea, acest om nu mai are nici unfel de respect fara de tine ca iubita, prietena. Eu am avut o rel de 2 ani cu sotul eu si casatorita de 6 dar niciodata nu mi s-a intamplat asa ceva. Unde merge sotul meu , merg si eu si nicioadata nu mi-a lipsit de acasa folosind acest pretext expirat, sunt cu baietii. Cred ca ar fi momentul sa ii dai o lectie. Iesi si tu cu prietenele, gateste-te mai mult si lasa-l sa vedem cu reactioneaza.
daniela2shoes
Postat pe 30 Ianuarie 2010 11:48
Parerea mea...poate ar vrea sa incheie relatia cu tine, fiindca putea sa aiba o amanta si fara sa se comporte asa, daca ar fi vrut sa va aiba pe amandoua. Unii oameni asa isi exprima aceasta dorinta, prefera asa decat sa spuna in fata. E cazul sa ai o discutie serioasa si daca tot nu scoti nimic de la el, poate ar fi bine sa-l lasi sa-si vada de viata lui si tu de a ta. Mult succes si putere sa treci peste toate!
Anyma20
Postat pe 30 Ianuarie 2010 15:27
De la: yo_aletta, la data 2009-10-24 22:36:05buna sunt cu prietenul meu de 7 ani...locuim impreuna si in ultima vreme vine acasa la 2 noapte si la sfarsit de saptamana la 8 dimineata.....daca il intreb unde o o fost imi zice ca o avut treaba...la sfarsit de saptamana iasa cu baietii si eu nu am ce cauta cu ei.de multe ori incerc sa stau de vorba cu el si sa lamurim problemele astea dar nu are timp niciodata si nu are chef de intrebarile mele.oare e lipsa re respect sau are pe cineva?


Pe la inceputul anului 2009, mai exact pe 12 ian. postai niste lucruri, e drept pe alte topicuri, care nu se pupa cu ce zici tu aici. Ce s-a schimbat intre timp?
Te-ai gandit ca trebuie sa fie un motiv pentru asemenea schimbare? Sa cauti raspunsuri la voi in relatie si nu pe topicuri?
Incearca, stati mai mult de vorba si petreceti mai mult timp impreuna! Daca nu reusiti sa comunicati, macar stiti ca ati incercat!
Iti doresc numai bine!!!
joanna30
Postat pe 30 Ianuarie 2010 17:13
el detine raspunsurile de care ai nevoie....Intreaba-l insa cu delicatete, incearca sa nu il sufoci, dar, explica-i ca poate sa iti spuna ce se intampla oricare ar fi situatia. Si , asta pentru tine, indiferent care ar fi situatia, trebuie sa o accepti. Daca are pe altcineva este bine sa sti. Singuratatea in doi UCIDE
maria_doina
Postat pe 30 Ianuarie 2010 18:58
normal ca are pe alcineva prea ocupat pentru tine ,fata fai bagaju sau lamureste problema ca tu esti buna doar la calcat si spalat
kristina30
Postat pe 30 Ianuarie 2010 20:00
Fetelor dece spuneti sa faca si ea la fel,sa iasa cu fetele seara ca pe urma sa aiba si el motiv sai reproseze ca si ea face ca el?Razbunarea arma prostului!Ce e asa de greu sa stea de vorba cu el si dc merge merge dc nu atunci poate iesi cu fetele cand vrea si sa faca ce vrea fara a da explicatii nimanui.O viata avem dc nici asta nu stim so traim atunci e naspa.ce sa zic bafta si spunene si noua pana la urma ce sa rezolvat.pa
ankaLoredana
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:07
unele dintre voi ati avut dreptate....adevarul e ca vorbea cu o fata si dupa spusele lui s-au si intalnit odata.am povestit cu el si mi-a spus ca eu sunt de vina intr-un fel ca nu ii acord atentia de care are nevoie si eu am crezut ca e invers.am fost 2 saptamani plecati in vacanta si am revenit mai fericita ca niciodata
yo_aletta
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:40
unele dintre voi ati avut dreptate....adevarul e ca vorbea cu o fata si dupa spusele lui s-au si intalnit odata.am povestit cu el si mi-a spus ca eu sunt de vina intr-un fel ca nu ii acord atentia de care are nevoie si eu am crezut ca e invers.am fost 2 saptamani plecati in vacanta si am revenit mai fericita ca niciodata
yo_aletta
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:41
ma bucur ca va este mai bine
leonardafilip
Postat pe 2 Februarie 2010 12:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ceau 6 De la: chetegalina 30 Iulie 2010 14:31
Produse AVON 2 De la: grace002812 6 Iunie 2009 14:10
sedinta foto gratuita 1 De la: LauraPetru 4 Martie 2011 10:30
As dori sa avem o discutie despre cuvintele "sa facem sex"si"sa facem dragoste" 9 De la: evangeline 12 Ianuarie 2010 12:09
ROCHIA DE MIREASA -rochii pe care ti le poti permite, in stare exceptionala 1 De la: Alina2Alina 17 Noiembrie 2009 15:56