Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac.

am nevoie de niste sfaturi..de la voi..nu stiu ce sa fac. am 19 ani si inca sunt virgina..am un iubit de 4 luni...el imi cere sa fac acest pas dar inca nu sunt singura ca vreau.. nu stiu ce sa fac..sa fac acest pas sau nu..? sau sa raman asa pana cand am sa ma casatoresc..pentru mine chiar conteaza asta virginitatea. astept sfaturi de la voi nu critici va rog din suflet!..
yez
Postat pe 27 Noiembrie 2009 12:53
Giorgiana, daca tu nu esti pregatita sa faci acest pas, nu-l fa. Vei sti singura cand esti pregatita, vei simti. Atunci nu vei mai simti nevoia sa intrtebi pe nimeni.
fantome
Postat pe 2 Decembrie 2009 12:32
exact,sunt de acord cu fantome vei simti cand vreisa faci acest pas,nu trebuie sa te simti obligata sa faci un lucru,si in plus dak te iubeste o sa te astepte nu conteaza cat,da baietii din ziua de azi asa sunt dak nu o faci cu ei cand vor iti zic k te paraseste si astfel cazi in capcana lor,cel mai bn pt tine ar fi sa astepti pt cand o sa te simti sigura pe tine si nu uita sa te protezeji pt sanatatea ta team puapat
dulcik0021
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:27
bravo! asa s-o tsii georgiana! eu am 20 si ink tot sunt virgina si nu regret de loc, ba din potriva ma bucur pu ca sunt rezistenta si nu ma dau cu una cu doua! am avut si eu anul trecut un iubit, pe la 5 luni a zis si el kestia asta,dar sa vezi ca simtseam exact ce simtsi tu acum si nu m-am lasat. puteam sa ramin la el sau el la mine insa in afara de mingieli nu era nimic. la 8 luni ne-am despartsit, eu tare am vrut asta pu ca m-a obijduit. sa shtii ca inainte de incident kiar il prezentasem parintsilor(eu sunt din alt oras) dar cind sateam toti la masa i-am ars o privire drept in oki si am intseles ca nu e omul meu!
deja peste ceva timp dup despartsire am aflat din surse sigure ca el nu era virgin cind era cu mine macar ca mie imi freca capul ca e... de, ce s-ai faci... sun f fericita acum ca nu mai suntem impreuna, am kiar o alta relatsie f buna si acesta deja e omul in care sunt mai increzuta, poate am sa ma decid sa o fac cu el insa sincer amu nici pe aproape nu vreau. asta e , vreau sa apartsin unui singur barbat si pe tine te sfatui la fel!
Buzzy
Postat pe 4 Decembrie 2009 10:50
eu sunt de parere ca dak te iubeste nu-ti cere asa ceva...nu merita sa faci pasul acesta dak nu esti pregatita.iubitul meu m-a asteptat un an fara sa zica niciodata nimic.cand m-am simtit pregatita i-am zis eu ca vreau(shame on me ).
asa k dak nu vrei nu o fa!!!poate o sa-ti para rau mai tarziu.virginitatea se pierde odata!!!doar tu sti ce e in sufletul tau.bafta
kudika163071
Postat pe 22 Martie 2010 03:46
Relatiile sexuale completeaza o relatie..daca iti cere sa te culci cu el nu inseamna ca nu te iubeste, ci pur si simplu vrea sa treaca relatia voastra la un alt nivel. Acum depinde si de ce tii tu asa de mult la virgininatatea ta: ca ai auzit tu ca asa e bine sau ca nu esti pregatita?!
Eu una nu critic femeile care aleg sa fie virgine pana in noaptea nuntii, dar viata sexuala e extrem de importanta, atat intr-o relatie cat si in viata. Daca barbatul pe care l-ai ales pe viata nu o sa te satisfaca? Nu o sa tina cont de placerile si dorintele tale? Ce faci? Treci peste? Ca asa au facut mamele noastre? S-au retras in cresterea copiilor si nu au mai avut nevoie de altceva? Traim in 2010
CoraTheLady
Postat pe 26 Martie 2010 13:25
aceeasi prostie am facut si eu ,aveam 23 de ani si o relatie de 1 an ,nu vroiam sa renunt la virginitate ,el ma iubea fff mult si mi-a respectat decizia,dar mai tarziu am aflat ca el mergea la o persoana,eram innebunita,am cerut nr aceleia si mi-a confirmat k se intanleau doar atunci cand avea nevoie de ...si unul si altul.Atunci am pus punc deciziei mele,l-am iertat si i-am daruit ce avea nevoie,acum totul e ok.
gabita_grace
Postat pe 12 Aprilie 2010 13:29
silence ,citeste ce am scris eu si o sa iti aduci aminte de vorbele mele,un barbat oricat de mult te-ar iubii ,nu poate sta degeaba,pt ei e o necesitate,ca si pt noi.A stat cu tine si a mers la alta,oricum mai tarziu ne dam seama ca nu au fost ei vinovatii,ci noi.
gabita_grace
Postat pe 12 Aprilie 2010 13:40
ai dreptate gabita...sexul completeaza o relatie!as minti dak as zice k nu e asa insa eu am avut noroc si iubitul meu a fost virgin poate si pentru ca eram copii la vremea respectiva!eu apreciez toate parerile si asta pt ca fiecare are o experienta de viata si nu traim toti la fel.va pup fetelor!!!!!
kudika163071
Postat pe 12 Aprilie 2010 14:52
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 16 Iunie 2010 15:52
De la: CorinaSN, la data 2010-03-26 13:25:36Relatiile sexuale completeaza o relatie..daca iti cere sa te culci cu el nu inseamna ca nu te iubeste, ci pur si simplu vrea sa treaca relatia voastra la un alt nivel. Acum depinde si de ce tii tu asa de mult la virgininatatea ta: ca ai auzit tu ca asa e bine sau ca nu esti pregatita?!
Eu una nu critic femeile care aleg sa fie virgine pana in noaptea nuntii, dar viata sexuala e extrem de importanta, atat intr-o relatie cat si in viata. Daca barbatul pe care l-ai ales pe viata nu o sa te satisfaca? Nu o sa tina cont de placerile si dorintele tale? Ce faci? Treci peste? Ca asa au facut mamele noastre? S-au retras in cresterea copiilor si nu au mai avut nevoie de altceva? Traim in 2010


asa este! sexul este foarte important intr-o relatie. multe femei reusesc sa nu ii trebuiasca sex o perioada indelungata, dar un barbat...nu! iti spun si eu ceva. cand am inceput relatia cu sotul meu aveam aproape 17 ani el aproape 22. a zis la toti prietenii lui ca nu vrea sa se "atinga" de mine cel putin 4 luni, pentru ca ii placea foarte mult de mine si cu toate fetele cu, care era imediat vroia...iar apoi nu il mai interesa de ele. dar ghici ce? dupa 2 luni nu stia cum sa imi bata apropo. un barbat te poate iubii la infinit dar nu reuseste sa fie langa tine fara sex 1 an, doar dak e virgin, unu la mana, sau este un caz extraordinar. dar rar asa ceva. acum totul depinde de tine, daca ti asa mult la virginitatea ta, si mai conteaza foarte mult ceea ce simti pentru omul respectiv. exsta si o alta parte. daca el, prin aburd, reseste sa stea langa tine fara sex 2-3 ani pana va casatoriti!? oricum noapte nuntii nu prea exsita ca esti obosita si toate chestiile astea, si dupa prima noapte de "iubire" va dati seama ca nu va intelegeti la pat. sa sti ca asta conteaza pana la 70% intro relatie!!!! extrem de mult conteaza. ce faceti atunci?? va despartiti? acuma depinde cum iti pui problema dar puneti si asa problema. eu zic sa te gandesti foarte bine! numai bine
chetegalina
Postat pe 25 Iunie 2010 19:38
De la: yez, la data 2009-11-27 12:53:12am nevoie de niste sfaturi..de la voi..nu stiu ce sa fac. am 19 ani si inca sunt virgina..am un iubit de 4 luni...el imi cere sa fac acest pas dar inca nu sunt singura ca vreau.. nu stiu ce sa fac..sa fac acest pas sau nu..? sau sa raman asa pana cand am sa ma casatoresc..pentru mine chiar conteaza asta virginitatea. astept sfaturi de la voi nu critici va rog din suflet!..


....................draga mea dupa kum tiau spus si altii sau altele in msg in momentu kand simti tu ka esti pregatita atunki fao,akest lukru vine de la sine,nu e un lukru pe kare il programezi,kand stati impreuna,glumind,mangainduva,pupanduva la un momendat vei simti ka nu vrei sa te opresti din toate astea,e un sentiment frumos kare orke fata il simte,,,deki vei stii tu momentul exakt,vei vedea kati doresti tu asta,atunki e un moment frumos si de neuitat nu neaparat in noaptea nuntii,krezi ka daka programezi totul va mai fi un moment de neuitat,frumos?nu,atunki kand simti ku adevarat kati doresti akest lukru atunki fao,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,dar in privinta dezvirginari in noaptea nunti ,parere personala,e o prostie,,,o nunta,kasatorie e un lukru important si nu poti lua dekizia asta fara a stii ka totul e bine intre voi,sexul intro relatie inseamna mult,,, ,,,
ynayna22_yahoo_com
Postat pe 1 Octombrie 2010 03:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
m-a lasat dupa 5 ani jumatate..... 4 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:53
pantofi sau sandale...? 32 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:56
Logodna cu tam-tam sau logodna discreta? 30 De la: lif3_dr3am 19 Decembrie 2009 20:21
cosuletul cu cocarde si petale 9 De la: andrada2010 13 Ianuarie 2010 21:11
voi ce parere aveti.....sa cred sau sa nu cred... 7 De la: Al3xandra 6 Mai 2010 11:46