Setari Cookie-uri

VIRGINITATEA...

A FI SAU A NU FI...VOI CE SPUNETI?
simona_grace
Postat pe 28 Noiembrie 2007 11:26
Teoretic.... a fi ... practic ...mai greu :-o ... in ziua de azi ;)
AngelDust_grace
Postat pe 28 Noiembrie 2007 14:53
Nu cred ca asta ar trebui sa fie un motiv de ingrijorare. Si sincer nici nu prea cred ca este posibil in ziua de astazi. Chiar daca esti virgina, si el ar fi primul, cred ca este cel mai bine sa faceti acest pas inainte de casatorie. Viata sexuala este foarte importanta intr-o casatorie si daca nu va potriviti in pat sincer veti avea o casatorie 'defectuoasa'. Parerea mea...
criskiss81
Postat pe 29 Noiembrie 2007 09:58
hm... din "experienta" stiu k un subiect din asta poate provoca certuri maricele intr-un grup de fete. :) cred ca e bine sa acceptam parerea fiecaruia - eu una nu sunt adepta "asteptam pana la nunta" pentru ca, asa cum spune si cristina, sunt sanse sa nu se potriveasca cei doi si in plus apropierea asta intre 2 persoane transforma relatia si poti sa iti dai seama de mai multe lucruri. asa, daca ne rezumam la tinut de manuta si pupici e posibil sa descoperim lucruri neplacute mai tarziu.
repet - e doar parerea mea, le respect pe fetele care vor sa fie un moment special noaptea nuntii

Postat pe 30 Noiembrie 2007 15:32
Complet de acord cu cristina si wildrose.:)

Postat pe 3 Decembrie 2007 06:09
Mai in zilele noastre cand sunt atatea posibilitati si metode contraceptive abstinenta nu mai e varianta cea mai potrivita pentru a te feri de o sarcina si uite asa virginitatea devine o simpla problema de preferinta... de religie, de educatie, de conceptii. aveam si eu o data un vis cum ca persoana cu care imi voi incepe viata sexuala va fi sotul meu, dar asta era la 17 ani cand inca mai credeam in basme. totusi pe parcurs am realizat ce greseala as fi facut sa ma fi pastrat pana dupa nunta pentru ca nu stiu cine ar fi in masura sa nege dar sexul e o nevoie primara si la fel cum am o mancare preferata si cum unele mancaruri nu-mi plac tot asa sunt oameni care se potrivesc la pat si care pur si simplu nu. De ce sa ma chinui o viata intreaga, de ce sa caut in alta parte ceea ce nu am acasa? mai bine incerci inainte sa te avanti intr-o casnicie.
Asta e parerea mea dar fiecare traieste dupa propriile idei si face cum crede ca e mai bine pentru el. am o prietena care e virgina si se pastreaza pentru casatorie o respect pentru hotararea ei, insa eu cred ca, cu cat astepti mai mult cu atat vei avea mai mari asteptari si cu siguranta vei fi dezamagita(normal orice regula are exceptia ei care o intareste :P).
the_only
Postat pe 22 Decembrie 2007 18:17
mda...personal nu sunt adepta...virgina pana la casatorie....mi se pare oarecum absurd...in fine...dar am prietene are au peste 25 ani si inca sunt...nu prea le inteleg si nu se inteleg nici ele...dar....acum fiecare face cu simte...
iulik_flore
Postat pe 18 Ianuarie 2008 10:36
E o prostie.. E ceva absurd sa ramai virgina pana in noaptea nuntii. Eu am o relatie de 8 ani..ce-ar fi trebuit sa fac? sa-l las sa astepte atata amar de vreme?:))
Adda_11
Postat pe 5 Martie 2008 12:51
ai dreptate adda 11...dar mai sunt si cazuri...
iulik_flore
Postat pe 6 Martie 2008 10:04
mda..sper sa ma iertati k ma introbag intr-o discutie "k intre fete",am observat k sunt si cateva doamne,dar o parere din "cealalta tabara" nu va intereseaza? :)
patric
Postat pe 16 Iunie 2008 21:01
ba da patric...cu placere
iulik_flore
Postat pe 17 Iunie 2008 15:31
scuze ca ma bag si eu..
dar eu cred ca e bine sa fi virgina pina in noaptea de casatorie..:P

Postat pe 17 Iunie 2008 15:36
viata sexuala este foarte importanta intr-o relatie,si asta am aflat de curand.Inainte eram contra dar am realizat ca este ceva firesc mai ales cand esti sigura ca este persoana potrivita, cu care iti poti incepe viata sexuala.Se mai considera ca daca esti virgina esti invechita, nu e chiar asa dar multe pers raman socate cand alfa si in mare nu te cred,vb din proprie xperienta.pup
ene_ctln
Postat pe 19 Iunie 2008 09:39
auzi...
ce e mai frumos sa o faci cu toti profitorii sau profitoarele, sau sa te retii pentru persoana aceea care doresti si tanjesti dupa?
in fine...fiecare cu parerea lor...
parerea mea e ca daca te abtii pina in seara nuntii demostrezi persoanei respective ca il sau o in cazul meu cu adevarat.

Postat pe 19 Iunie 2008 12:44
ups..am uitat citeva cuvinte..:))
deci asta vroiam sa zic...
iubesti pe persoana respectiva cu adevarat.

Postat pe 19 Iunie 2008 12:47
mda...este cu dus si intors...cam greu in zilele noastre
eu nu am nimic impotriva pers virgine...insa sexul intr-o relatie mi se pare ceva firesc...
iar dc o faci cu unul ,asta in cazul fetelor vb nu inseamna ca o faci cu toti!!!
dc iubesti o pers si iti doresti sa o faci ...nu ai de unde sti dinainte dc el este sau nu cel cu,care te vei si casatori,,,,asa ca...
este k la loterie un risc...pe de o parte sunt mai mult 60% pentru a o face inainte de nunta si nu dupa...nu stiu,mi se pare k pierzi atat de multe lucruri...
barbatii si aici nu vreau sa jignesc pe nimeni,vb in general sunt oricum mai egositi si mai orgoliosi si isi doresc acel lucru special ptr ei...adik virginitatea...
toti vor femei virgine dar...in acelasi timp toti vor..ca intr-o relatie sa existe sex...altfel relatia se duce de rapa...
deci....
pana la urma fiecare face cum simte...
o zi buna tuturor
iulik_flore
Postat pe 19 Iunie 2008 15:22
scz de greseli ,sunt la serv si ma grabesc :))
iulik_flore
Postat pe 23 Iunie 2008 16:43
in ziua de azi e greu sa ramai virgina pana in noaptea nuntii..stim cu totii ca sunt o multime de motive care impiedica fetele sa faca asta.traim intr-o lume moderna in care lucrul asta nu mai e obligatoriu asa ca e mai bine sa iti cunosti partenerul si sa vezi ca te potrivesti cu el din toate punctele de vedere inainte de nunta..
japoneza17
Postat pe 24 Iunie 2008 19:50
draga, citeste..
de unde sti tu ca toti barbati ar fi la fel, adik numai dupa sex?
ca sa intimplat in multe cazuri, si ca sunt multi care numai asta ar dori..atunci e treaba lor, dar tot nu poti zice...'toti barbati'.
deoarece nu sti cum simt sau cum sunt toti.
in fine..ai spus ca eu amestec hormonii cu iubirea.
pai nu doream sa o amestec intentionat sau ca nu stiiam, ci doar vroiam sa explic ca daca iubesti cu adevarat ar insemna ca nu ti-ar pasa asa de mult de sex.
da, categoric ca avem nevoi.
toti avem nevoi. inculsiv eu, dar eu nu zic ca sa nu faci sex, ci doar dupa casatorie faci cit vrei, numai timp sa ai.
in fine...mai intrebat de ce sa o faci prima data cu persona care iubesti..
pai e simplu raspunsul si e foarte logic, deoarece o relatie sexuala pina in noaptea nunti este f greu de realizat, chiar tu ai zis-o.
daca faci gestul acesta enorm ar insemna sa fie un mare devotament de iubire pentru persoana respectiva care iubesti sau ai sa iubesti.
daca iubesti pe cineva cu adevarat, trebuie sa areti ca poti sacrifica ceva de la tine pentru el/ea, sa vada asta si sa zica, ca uite asta chiar ma iubeste. deoarece a facut gestul acesta mare care nu e usor de facut.
eu de aceea am zis ca e bine sa fi virgina/virigin,
ca asta e un fel de devotament pentru persoana care poate nu o cunosti acuma, dar la care te gandesti de acuma si ai sa iubesti la momentul respectiv.

Postat pe 25 Iunie 2008 00:22
mda...
sa sti k sunt in mare parte de acord cu u
ok...poate am generalizat cand m-am referit la toti barbatii...dar am vb in mare....
o zi buna
iulik_flore
Postat pe 25 Iunie 2008 15:08
te felicit Vasy Flore!!sunt total de acord cu tine...desi in ziua de azi tot mai multe persoane rad cand aud ca o persoana gandeste in felul acesta, de a ramane virgin/a pana in noaptea nuntii, dar totul e in legatura cu educatia care a primit-o de la parintii lui/ei.cum se mai spuneº:Ceea ce semeni aceea e si recoltezi''.
andreea25graversen
Postat pe 6 Iulie 2008 23:55
torasexy_grace
Postat pe 7 Iulie 2008 19:57

stylisimo
Postat pe 15 Iulie 2008 15:45
Daca te iubeste, iti poate respecta parerea...hotararea asta se ia de comun acord, inca de la bun inceput! Fiecare face cum simte, cum isi doreste...nu trebuie sa ne lasam duse de val in prezenta oricarui barbat...eu zic ca dupa nunta e mai sigur, mai relaxat, sincer si curat! O iubire binecuvantata!
vero4new
Postat pe 17 Iulie 2008 18:02
eu sunt deparere ca femeia nu trebuie sa fie virgina pana la casatorie...nu doar virgina..ci ar trebui sa se si mute impreuna o vreme...altfel la dau 90 la suta sanse sa nu reziste nici macar un an impreuna...abia cand locuiesti cu cineva il/o cunosti...stii cei place ..ce nui oplace...casatoria e un pas important..nu potzi sa te casatoresti si sa te despartzi de cate ori ai chef...sa nu mai spun...ca...daca ne pastram puritatea..avem toate sansele ca viitorii sotzi sa ne insele ...nu prea cred ca stau ei 3,4,5 ani fara nimic...sa fim serioshi...

Postat pe 19 Iulie 2008 00:48
inca ceva...sunt de acord cu virginitatea atat timp cat si el este...si ne pastram amandoi...asa ar fi corect...nu..noi sa fim idioatele...iar voi sa saritzi pe fiecare fusta(nu m-am nascut ieri...barbatzii sunt infideli de la natura....insa...daca ar indrazni sa mio faca va trebui sa-si bage silicoane...ca de barbat nu va mai avea decat numele...dupa ce termin cu el

Postat pe 19 Iulie 2008 00:51
am ras un pic la ce ai zis..
in fine..e un lucru logic, adica..de inteles.
despre noi barbati fiind mai infideli..
dar si femeile tot pe acolo sunt..:P :))
numai chestia e ca, de unde sti tu ca el nu ar fi, daca nu l'ai intrebat?
poate sunt unii care le este rusine sa zica asta, si spun ca da au facut dragoste.
pentruca daca nu ar zice s'ar teme de ce ar zice fata sau prieteni lui despre el.
deci ei zic ca ar fi bine ca fetele sa zica parerea lor despre acest lucru baietiilor.

Postat pe 19 Iulie 2008 04:12
vai vai vai...voi si orgoliul vostru idiot...intr-o relatzie nu exista rusine..sunteti parteneri de viata si trebuie sa va spunetzi orice...sa inteleg..din ce ai spus ca pentru tine conteaza mai mult ce cred prietenii decat ce crede iubita ta...super...eu nu cred ca sar simtzi prost sai spui ca ea e prima femeie din viata ta...parerea mea..

Postat pe 19 Iulie 2008 22:02
Deci .. daca toate femeile ar fi virgine pana in noaptea nunti .. barbatii ar fi la fel. atunci .. cum am mai sti ce ar fi trebuit sa facem ? cum am fi stiut cum sa facem sex.. dragoste.. sau cum vreti sa o numiti?

Deci .. kestia cu virgina pana in noaptea nuntii .. sux ;)

Postat pe 19 Iulie 2008 22:29
torasexy_grace
Postat pe 20 Iulie 2008 17:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pantofi sau sandale...? 32 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:56
eu am niste lamuriri legat de sex 72 De la: 4 Octombrie 2012 19:25
cununia religioasa ca-n filme 86 De la: 6 August 2016 23:09
nunta la ortodocsi 1 De la: dana2005 26 Aprilie 2010 10:54
Traista bucovineana 1 De la: traista_bucovineana 3 Iunie 2009 02:28