Setari Cookie-uri

Lumanarile

Poate viitoarea fina sa vada lumanarile cand le comand?Trebuie ca lumanarile sa se asorteze cu buchetele?am inteles ca lumanarile sunt fala nasului si eu as vrea sa le vada miri in ziua nuntii.
satane2005
Postat pe 4 Iunie 2009 21:30
din cate stiu eu nu sunt probleme poate sa le vada si inainte.daca sa le asotezi sau nu cu bichetul asta depinde de voi.pe mine nasa ma intrebat ce flori vreau pt.ele...
kudika007717
Postat pe 5 Iulie 2009 16:00
Lumanarile de cununie, ca si alte lucruri(voalul,biserica) sunt platite de nasi,insa se pot cumpara impreuna cu buchetele,decoratiunile, de la o firma specializata sau florarie de catre miri (si costul lor platit ulterior de nasi) sau acestia din urma pot decide sa le faca separat, iar mirii sa le vada doar in ziua nuntii. De recomandat ar fi insa sa existe o asemanare intre aranjamente (cel putin cromatic, daca nu si ca flori). Mie personal nu imi plac lumanarile "rupte" din restul peisajului, deci ca viitori nasi ar trebui sa intrebati macar cu ce flori si pe ce nuante se realizeaza restul aranjamentelor.
Lilly_s
Postat pe 31 August 2009 12:37
eu una imi fac singura si lumanarile si buchetele (detin o firma care se ocupa cu asta )si sincer recomanda sa existe legatura intre flori vb celei de mai sus macar cromatic adik nu pui flori albastre in buchetu tau si rosii in lumanari ca se vad urat.E bine ca nasii si finii sa fie de acord cu tot inclusiv cu buchetele.eu cu nasa am discutat si a fost de acord sa le fac eu asa cum imi plac (ne potrivim la gusturi) Oricum e nunta voastra ar fi bine sa discutati inainte
sweetyeye
Postat pe 1 Septembrie 2009 15:21
De la: sweetyeye, la data 2009-09-01 15:21:55eu una imi fac singura si lumanarile si buchetele (detin o firma care se ocupa cu asta )si sincer recomanda sa existe legatura intre flori vb celei de mai sus macar cromatic adik nu pui flori albastre in buchetu tau si rosii in lumanari ca se vad urat.E bine ca nasii si finii sa fie de acord cu tot inclusiv cu buchetele.eu cu nasa am discutat si a fost de acord sa le fac eu asa cum imi plac (ne potrivim la gusturi) Oricum e nunta voastra ar fi bine sa discutati inainte



ce te faci daca-i nunta de stelisti si vor rosu+albastru? :))
mimish
Postat pe 12 Noiembrie 2009 21:59
le faci dupa placul lor pana la urma lor trebuie sa le placa nu tie (cel care le faci) tu poti veni cu o idee daca ei vor neaparat o combinatie ciudata atunci faci dupa cerintele clientului k pana la urma sunt banii lui
sweetyeye
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:19
Buna fetelor,

Noi am avut o singura fata care s-a ocupat de toate florile,are firma specializata asa ca s-a descurcat foarte bine. Cat despre "potriveala" sa stiti ca buchetul misesei era din aceleasi flori cu aranjamentul de pe masa mirilor, lumanarile cu trandafiri rosii ca si cocarda nasului iar domnisoarele si cavalerii aveau aceleasi flori ca si in aranjamentele pentru mese si stalpii de la intrare. A aratat totul foarte frumos.

Spor la pregatiri
dorabv
Postat pe 13 Noiembrie 2009 09:39
buna ca lumanarile se potrivesc sau nu ca le alegeti voi sau nasi nu conteaza treb sa fiti atente la calitate de ex ale mele au aratat bine dar dupa un timp au inceput sa cada florile din burete una sa rupt si din cauza caldurii au facut dezastru in masina nasilor ma refer la ceara acum nu stiu cauzele daca sau tot plimbat si ele cu noi in mare graba nu pot da vina pe nimeni nu stiu ce sa zic asa ca sper sa va ajute sfatul meu si sa puneti in discutie cu cel care le face si aspectele astea a si apropo buchetul pt masina mirilor daca e cu ventuza sa se umezeasca putin inainte de aplicare pt ca altfel zboaraaaaaaa asa sa intamplat la mine pupici paaaaa
andre_dany
Postat pe 5 Decembrie 2009 13:50
eu o sa comand buchetul meu, lumanarile si buchetul nasei in acelasi loc.
vreau ca lumanarile sa se potriveasca cu buchetul meu.
le-am spus si lor asta si nu a fost nici o problema.
ei doar le vor plati.
ptr buchetul ei, i-am spus sa imi dea o poza sa imi spuna exact cum il vrea. il fac asa cum si-l doreste.

ps: eu sunt mireasa
iulik_flore
Postat pe 6 Decembrie 2009 22:05
E mai bine sa le faceti intr-un singur loc si cereti sa va arate creatiile lor nu poze de pe net.
fantome
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:42
Inca ceva, lumanarile noastre au avut in interior o tija de lemn (mai putin la capete) care sustine lumanarea sa nu se rupa, indoaie de la caldura sau manevrare.
fantome
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:45
da, cele cu lemn la capete nu imi plac
iulik_flore
Postat pe 8 Decembrie 2009 23:19
http://magicflowerscraiova.blogspot.com/2010/02/oferta-noastra.html
avccraiova
Postat pe 25 Februarie 2010 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Singuratatea.......arma de distrugere a vietii de tanar 5 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 15:05
Momente artistice pentru nunti si evenimente artistice, cultural, sportive si de divertisment 1 De la: fashiondancebtro 8 Aprilie 2010 10:00
ce parere aveti de sexul dupa casatorie? 53 De la: kiss_my_ass 27 Martie 2012 09:14
Ramai sclavul societatii sau nu? Ai sau nu ai tupeul sa spargi tiparele? 35 De la: klarra 22 Februarie 2010 16:30
Ce muzica sa aleg? 14 De la: Jannine 3 Iulie 2010 18:02