Setari Cookie-uri

criza dinaintea casatoriei

fetelor nu vi se intampla ca dupa ce fixati data nuntii sa aveti multe dubii si indecizii asupra acestui fapt???? eu ma casatoresc in august 2010 dupa o rel de 3 ani, numai ca..uneori..cand ne certam imi pun intrebarea...oare merita?????sa traiesc toata viata asa????
elena8820
Postat pe 8 Decembrie 2009 20:45
Buna!Sorry ca sunt off-topic.Vroiam doar sa te rog sa dai si tu un click aici http://e-castig.com/index.php?r=va3v . Multumesc pentru ajutor.O zi buna
kryssa_grace
Postat pe 11 Decembrie 2009 13:28
Buna!Sorry ca sunt off-topic.Vroiam doar sa te rog sa dai si tu un click aici http://e-castig.com/index.php?r=va3v . Multumesc pentru ajutor.O zi buna
kryssa_grace
Postat pe 11 Decembrie 2009 13:28
Buna!
Sunt Cami si e prima data cand postez pe acest site cu toate ca il urmaresc de ceva vreme...De fapt, cand am inceput sa citesc subiectele de aici nici macar nu era vorba de casatorie la mine.In fine,timpul a trecut si anul acesta in mai avem si noi nunta dupa o relatie de 2 ani si jumatate, insa noua chiar nu ni se intampla sa ne certam.Stiu ca suna un picut ciudat, dar chiar asa e.Pe cand l-am cunoscut pe actualul meu logodnic nu ne-am impacat deloc,nici macar nu stiu daca a fost scanteia aceea de inceput,insa acum sunt ferm convinsa ca n-as schimba nimic la viata mea.E adevarat ca de ceva vreme tot vorbeam de casatorie,insa atunci cand a venit momentul si m-a cerut am stiut ca asta e ceea ce ne dorim.Asa ca planurile merg inainte si nu avem nciun fel de dispute.Sper sa ne ajute D-zeu sa fie asa toata viata!Si pe voi....cele care urmeaza sa va casatoriti in anul acesta sa va ajute!
Pupici!
kamy1207
Postat pe 2 Ianuarie 2010 19:05
buna elena..eu am nunta in 24 aprilie..anul acesta...deci sunt chiar pe ultima suta de metri ....sa-ti mai spun de cate ori imi vine sa-l strang d gat si de cate ori i-am zis ca m-a pus sa ma marit? ca sa nu-ti mai zic d cate ori m-am gandit ca fac o mare gresala? dar indiferent cu cati m-am pus seara langa el in pat dimineata tot cu el in brate ma trezeam..il iubesc pt ca e zapacitul meu si enervantul meu asa cum e el ...are d multe ori si cate o cearta rolul ei..mi-ar place inainte d nunta cu tot stresul care il am pe cap sa plecam undeva doar noi doi fie si pt o zi sa uitam d tot si sa ne aducem aminte de fapt ce inseamna nunta asta pt noi..in afara de stres ,cearta si probabil cativa bani mai multi la sfarsit .De cate ori simti ca nu e bine ce faci si nu esti sigura daca il mai vrei ,cauta poze cu voi..si uita-te cat d fericiti ati fost in te miri care loc.. excursie sau chef...desigur dupa ce treci d partea in care vrei sa-l vezi impaiat bafta...
celia_sadu
Postat pe 19 Februarie 2010 09:47
SI EU SUNT FOARTE FOARTE STRESATA, IN FIECARE NOAPTE VISEZ CHESTII DESPRE NUNTA, si mereu se sfarseste cu anularea nunti (IN VIS)din diverse motive, ba nu aveam nasi, ba nu e gata rochia de mireasa, etc....trec printr-un stres continu, plus ca o amica m-a visat ca eram imbracat in mireasa si plangeam...... sper ca toate acestea nu fie de rau, sunt un picut superstitioasa si din acest motiv imi e cam frica :)
CarmenKma
Postat pe 26 Februarie 2010 09:21
De la: celia_sadu, la data 2010-02-19 09:47:17 buna elena..eu am nunta in 24 aprilie..anul acesta...deci sunt chiar pe ultima suta de metri ....sa-ti mai spun de cate ori imi vine sa-l strang d gat si de cate ori i-am zis ca m-a pus sa ma marit? ca sa nu-ti mai zic d cate ori m-am gandit ca fac o mare gresala? dar indiferent cu cati m-am pus seara langa el in pat dimineata tot cu el in brate ma trezeam..il iubesc pt ca e zapacitul meu si enervantul meu asa cum e el ...are d multe ori si cate o cearta rolul ei..mi-ar place inainte d nunta cu tot stresul care il am pe cap sa plecam undeva doar noi doi fie si pt o zi sa uitam d tot si sa ne aducem aminte de fapt ce inseamna nunta asta pt noi..in afara de stres ,cearta si probabil cativa bani mai multi la sfarsit .De cate ori simti ca nu e bine ce faci si nu esti sigura daca il mai vrei ,cauta poze cu voi..si uita-te cat d fericiti ati fost in te miri care loc.. excursie sau chef...desigur dupa ce treci d partea in care vrei sa-l vezi impaiat bafta...



ai mare dreptate micile certuri o sa fie toata viata,dar seara cand ajung in pat uit de toate si imi doresc sa fiu sotia lui din nou,si din nou.
eu am nunta in 29 mai dar sunt convinsa ca vreau sa fiu sotia lui din tot sufletul, il iubesccc tare tareee.
casa depiatra la toata lumea
MONYK_ADRIANA
Postat pe 26 Februarie 2010 09:34
De la: kma, la data 2010-02-26 09:21:58 SI EU SUNT FOARTE FOARTE STRESATA, IN FIECARE NOAPTE VISEZ CHESTII DESPRE NUNTA, si mereu se sfarseste cu anularea nunti (IN VIS)din diverse motive, ba nu aveam nasi, ba nu e gata rochia de mireasa, etc....trec printr-un stres continu, plus ca o amica m-a visat ca eram imbracat in mireasa si plangeam...... sper ca toate acestea nu fie de rau, sunt un picut superstitioasa si din acest motiv imi e cam frica :)


eu m-am visat mireasa la propria mea nunta nimic nu era cum mi-am dorit,dar eu pun asta numai pe seama faptului ca ne gandim cum sa iasa totul bine si sa fim cat mai dragute,stresul bata-l vina,nu crede nimic
MONYK_ADRIANA
Postat pe 26 Februarie 2010 09:36
@ KMA: si eu am visat ca aveam o rochie total aiurea, eram nemachiata, nearanjata...un dezastru total...am inceput sa plang...Dar nu cred in vise. e un stres si acesta si va trece cat a-i zice peste! nu te speria.
Mel_grace
Postat pe 26 Februarie 2010 10:44
Buna fetelor, e normal sa fiti stresate inaintea nuntii...si eu sunt ( am nunta in 18 iulie).Trage-ti aer in piept si inainte...Multa putere de munca pentru cele care urmeaza sa fie mirese si casa de piatra celor care au fost. Asteptam pozele de nunta de la voi toate.Pupici...
prispi
Postat pe 26 Februarie 2010 11:19
Fetelor, stati linistite, daca este sa se intample ceva rau, se va intampla oricum. Nu are rost sa te lamentezi cu un an inainte pentru ca apar probleme chiar in cuplu din cauza stresului continuu. Si eu visam tot felul de lucruri nedorite despre nunta(a fost anul trecut in iulie) si unele chiar s-au adeverit - mi s-au uscat forile chiar cu cateva ore la restaurant si au fost facute alte aranjamente florale( la fel de frumoase, dar nu erau cele alese de mine), nu au sosit invitatii la ora care trebuie ci mult mai tarziu si cireasa de pe tort, fix cu doua ore inainte de a merge la biserica am ramas fara nasi( nasa era insarcinata si a avut o criza grava) si fa rost de nasi, noroc cu cei mai buni prieteni care fara ezitare i-au inlocuit cu totul, chiar si-au luat in serios rolul de parinti spirituali si datorita lor totul a fost mult mai frumos si ne-am distrat fantastic. Si acum ne amuzam teribil de faptul ca si noi si nasii avem aceeasi varsta(28-30 ani) si s-a intamplat totul ca asa a fost scris. Asa ca fetelor lasati grijile si ganditi-va doar ca nunta trebuie sa fie de fapt o incununare a iubirii voastre, nimic altceva. Oricum nu o sa isi aminteasca nimeni , inafara de tine ca mireasa cum a fost rochia si ce gust a avut totrtul, credeti-ma pe cuvant. Si asta pentru ca noi femeile parca avem creierul conectat altfel. Altele sunt lucrurile cu adevarat importante. Asa ca ZAMBITI si FITI FERICITE.
dsimona
Postat pe 26 Februarie 2010 11:40
cosmaruri mari am avut inainte de nunta{adica visam}....nu cantau lautarii,nasii plecau suparati de la nunta,ma duceam sa aduc de acasa invitatii,rochia imi era rupta si radea lumea....groaznic,dar a trecut.nunta a fost pe 11 iulie 2009 si a fost suuuper.acum as mai face o nunta,ca tare ne-am distrat.o alta problema este:pe baza de stres{cred eu,ca de mancat nu prea am mancat} m-am ingrasat inainte de nunta 10 kg{cam in jumatete de an},dar....asta a fost...casa de piatra fetelor
grace007819
Postat pe 26 Februarie 2010 12:24
Si eu care credeam k numai eu visez nunta mea foarte rau:D . Si eu am nunta in august anul acesta si luna viitoare facem 3 ani de cand suntem impreuna. Cred k nu este relatie fara certuri, si toata viata o sa va intalniti cu probleme si trebuie sa stiti sa treceti peste ele. O nunta cat mai reusita si cat mai frumoasa cu tot ce va doriti pentru toate miresicile de anul acesta.
Simona21_grace
Postat pe 26 Februarie 2010 12:41
Fetelor stresul este normal atata timp cat nu degenereaza in crize si razbunari pe toti din jur (care evident nu au nici-o vina). Daca te arati calma chiar daca esti cu sufletul bucati (de la stres si panica si alte sentimente daunatoare) vei fi admirata de toti din jur si cu atat mai mult cei apropiati care se ocupa sau va dau un ajutor in organizarea nuntii se vor simti bine si increzatori in ceea ce o sa iasa. Va garantez ca fiecare nunta este speciala si frumoasa in felul ei atata timp cat pui suflet. Este de asemenea normal ca in acea zi unele detalii sa fie uitate sau omise sau te miri ce, insa voi trebuie sa va canalizati pe lucrurile cu adevarat importante in ziua nuntii. Sa va dau un exemplu personal, la nunta mea, nu de mult timp, mi-am organizat fel de fel de chestii speciale cum ar fi porumbei, domnisoare de onoare imbracate in rochite de aceeasi culoare, datul vualului jos de pe cap si schimbatul din rochita de mireasa in costum popular si alte chestii care vroiam sa personalizeze nunta mea si...... majoritatea din acestea au lipsit (din lipsa de timp) sau au suferit modificari (la poze unele (cele mai apropiate)din domnisoarele de onoare se schimbasera deja in alte rochii de alte culori, si muuulte altele, dar... oricum nunta mea a fost foarte reusita si pot spune ca am avut o nunta foarte frumoasa pentru ca toata lumea a fost in jurul meu. Asa ca fetelor nu va lasati stresate de toate detaliile , ci din contra daca le organizati cu calm totul va fi bine si tot universul va fi de partea voastra in ziua nuntii (o sa vederi) Va pup pe toate, va doresc o nunta frumoasa, si casa de piatra! Si nu uitati ca cel mai important lucru al unei nunti este ca omul pe care il iubiti o sa va devina sot si cei apropiati o sa va fie alaturi.
criss23lupe
Postat pe 26 Februarie 2010 12:49
Buna fetelor ... am citit ce ati scris mai sus si m-am mai linistit un pic... si eu am nunta in sept anul acesta si din cauza stresului visez mereu chestii legate de nunta : k nu am avut timp sa imi aranjez parul si a iesit un dezastru ... , k nu am avut timp sa imi cumpar rochia si am inceput sa plang etc etc .
Acum k am citit k si voi visati chestii de genul asta , mi-a mai venit un pic inima la loc .
Sunt stresata si nu pot sa controlez asta . Sper sa iasa bine .
Va pup si casa de piatra! Asteptam poze de la nunta!
vivi1984
Postat pe 26 Februarie 2010 22:04
same story...am nunta in 17 iulie si stresul peste limita normala...dar ce ma bine dispune intotdeauna este faptul ca ma gansesc ca dupa nunta ma duc in luna de miere la paris...nu are cum sa dea gres...si deabia astept
Ramona160789
Postat pe 27 Februarie 2010 14:57
De la: elena8820, la data 2009-12-08 20:45:00fetelor nu vi se intampla ca dupa ce fixati data nuntii sa aveti multe dubii si indecizii asupra acestui fapt???? eu ma casatoresc in august 2010 dupa o rel de 3 ani, numai ca..uneori..cand ne certam imi pun intrebarea...oare merita?????sa traiesc toata viata asa????


pai dc va zic eu de vise, va cruciti

visez aproape in fiecare seara k nu ma mai incape rochia de mireasa sau k e alta decat cea dorita sau k pierd nunta, asta e un vis frecvent pe care sincer chiar nu stiu de ce il am. mai nou am visat k imi adusesera un tort albastru in forma de inima in loc de cel cu flori naturale cum voiam eu sau k aveam voalul taiat ori ca venise alta mireasa in locul meu sau k decoratiunile erau mov si nu aurii cum am vrut eu.

dar fetelor, nu va mai faceti griji eu nu cred in vise, oricum e evident k visam asa ceva din cauza stresului.

cat despre certuri cu iubitul......si noi avem unele momente in care ne vine sa ne aruncam cu apa fiarta pe noi

dar asta e, ne revenim repede si o luam de la capat. am inteles k dc nu tratam nunta ( care este primul pas comun in viata ce ne priveste pe amandoi) cu maxima seriozitate si responsabilitate, atunci ce sa ne mai asteptam de la altele.

ca oricare si eu am avut mom in care efectiv nu doream sa ma casatoresc sau in care nu eram sigura k el este pers potrivita...insa acum cred ca el este...cel putin pana in prezent nu am gasit altul mai bun
iulik_flore
Postat pe 27 Februarie 2010 16:18
Hey,eu am scapat de nunta,a trecut,vreau s azic ca nu am avut asa emotii niciodata in viata,si am nervoasa si stresata si nemultumita ba de una ,ba de alta,asa s eintampla o s atreaca sa vezi dupa ce se termina ce linistiti o sa fiti.,Casa de piatra pt.toate fetele care vor fi miresici.
kalis27
Postat pe 1 Martie 2010 00:52
Astea inseamna ca chiar te cam stresezi de ai asa vise ,ca nu te mai incape rochia o sa fie buna,ca tortu erea albastru in forma de inima asta e bine poate faceti un baiat,iar mov o sa va scoateti banii si peste la nunta asa ca stai linistita .......acum zic si eu ,sa te linistesc,Casa de piatra sa fiti fericiti si mai lasa stresu,pregateste-te de nunta.
kalis27
Postat pe 1 Martie 2010 00:59

Vino mireasa,
da-mi mana si vezi cum e sa fii libera,
Libera la nunta ta,
in clipa cea mai stralucitoare
Cand doar tu si el visati la infinit
Iar cerul va e suprema nemarginire.
Vino mireasa, iesi din incorsetarile rigide,
Ia-ti iubitul si vino pe camp
Acolo langa sura
Si descatuseaza-ti zambetul sublim
Amestecata si imbaiata cu paiele verii
Si fluturi albi prin pletele-ti dansnd.

Iata si acolo, un rau cu cristale
Te cheama pe tine, mireasa cu nuri
Sa-i patrunzi limpezimea
Scufundandu-te si alergand prin albastru-i minunat.
Nu te uita la rochie, las-o incolo,
Caci azi e ziua zambetului tau divin
Si doar lumina, sublim si absolut
Sa-ti ramana in amintire.

Vino mireasa, te joaca pe creste
Unde arcasii, mai demult,
Aparau cetatea si fecioarele de-al cruntii atac.
Priveste la piatra tarzie
Cata istorie, cate oftaturi si saruturi in dansa se ascund...
Ia-o cu tine in amitire
Si incoroneaza-te in Cetatea Istoriei
Cu iubitu-ti la trena sezand.

O, vina copila,
Si alearga desculta spre satra de tigani
Unde copile inca timide te-or privi razand
In timp ce tiganca batrana
Cu ghiocul ti-o urzi de fericire.
Nu te sfii mireasa, fii stapana acestei zile,
Regina luminii si Consanzeana de demult.

Vino la izvorul din padure
Cum zeitele din povesti
Si pune-ti iubitul sa-ti spuna poezia luminii
Ingenunchiat precum Cavalerul Furtunii
La picioarele zeitei ce-a fost si azi doar tu esti.

Trash The Dress…


Dragos Popescu photography – Bucuresti - Phone 0742 577 082
E-mail: fotografie_dragosp@yahoo.com sau eunescu09@yahoo.com
Ne puteti gasi pe http://dragospopescuphotography.blogspot.com

energiccom_grace
Postat pe 1 Martie 2010 08:33
De la: viviana1984, la data 2010-02-26 22:04:54Buna fetelor ... am citit ce ati scris mai sus si m-am mai linistit un pic... si eu am nunta in sept anul acesta si din cauza stresului visez mereu chestii legate de nunta : k nu am avut timp sa imi aranjez parul si a iesit un dezastru ... , k nu am avut timp sa imi cumpar rochia si am inceput sa plang etc etc .
Acum k am citit k si voi visati chestii de genul asta , mi-a mai venit un pic inima la loc .
Sunt stresata si nu pot sa controlez asta . Sper sa iasa bine .
Va pup si casa de piatra! Asteptam poze de la nunta!
celia_sadu
Postat pe 1 Martie 2010 15:45
De la: viviana1984, la data 2010-02-26 22:04:54Buna fetelor ... am citit ce ati scris mai sus si m-am mai linistit un pic... si eu am nunta in sept anul acesta si din cauza stresului visez mereu chestii legate de nunta : k nu am avut timp sa imi aranjez parul si a iesit un dezastru ... , k nu am avut timp sa imi cumpar rochia si am inceput sa plang etc etc .
Acum k am citit k si voi visati chestii de genul asta , mi-a mai venit un pic inima la loc .
Sunt stresata si nu pot sa controlez asta . Sper sa iasa bine .
Va pup si casa de piatra! Asteptam poze de la nunta!

calmeaza-te asta e sfatul meu..ca pana in septembrie mai e atata timp....faci infarct pana atunci...cosmaruri am si eu ...sala goala...nunta stricata..desi nu e cel mai bun sfat :ori ca te stresezi ori ca nu...nunta tot o sa aiba loc..cu sau fara probleme
celia_sadu
Postat pe 1 Martie 2010 16:02
Buna seara fetelor. Eu sunt casatorita de vreo 5 anisori si inainte de nunta cu vreu 4 luni visam tot felul de prostii.Dar cel mai urat cosmar al meu era acela cand visam ca ma trezeam dimineata in ziua nuntii si ne dadeam seama ca nu avem actele bagate la primarie si cand ma uitam la mine in oglinda eram neepilata pe picioare (asta era cel mai rau cosmar) iar rochia nu imi mai venea, mirele nu avea costumul cumparat . Cand ma trezeam eram cam confuza. Ma uitam in pat sa vad unde sunt, ma uitam la data in care sunt si zicea" Uoof alt cosmar" . Si am visat asa in fiecare seara aproape 3 luni de zile. Sotul meu radea de mine. Zicea ca nu am ce face, ca nu am ce visa Dar dupa a trecut. Oricum cu o zi inainte de nunta nu o sa poti dormi deloc. Eu am luat un calmant seara si chiar dimineata in ziua nuntii. Sunt mai emotiva iar emotiile nu prea imi fac bine
bianca_petrescu
Postat pe 18 Aprilie 2010 22:34
De la: bianca_petrescu, la data 2010-04-18 22:34:40Buna seara fetelor. Eu sunt casatorita de vreo 5 anisori si inainte de nunta cu vreu 4 luni visam tot felul de prostii.Dar cel mai urat cosmar al meu era acela cand visam ca ma trezeam dimineata in ziua nuntii si ne dadeam seama ca nu avem actele bagate la primarie si cand ma uitam la mine in oglinda eram neepilata pe picioare (asta era cel mai rau cosmar) iar rochia nu imi mai venea, mirele nu avea costumul cumparat . Cand ma trezeam eram cam confuza. Ma uitam in pat sa vad unde sunt, ma uitam la data in care sunt si zicea" Uoof alt cosmar" . Si am visat asa in fiecare seara aproape 3 luni de zile. Sotul meu radea de mine. Zicea ca nu am ce face, ca nu am ce visa Dar dupa a trecut. Oricum cu o zi inainte de nunta nu o sa poti dormi deloc. Eu am luat un calmant seara si chiar dimineata in ziua nuntii. Sunt mai emotiva iar emotiile nu prea imi fac bine


cam aceeasi situatie este si la mine
iulik_flore
Postat pe 19 Aprilie 2010 12:14
Vaaaai eu sunt tareee panikata mai am vreo 2 luni de zile pana la nunta dar deja simt ca innebunesc!Asta ptr k nimeni nu prea se inghesuie sa ma ajute pe parinti nu i prea intereseaza iar viitorul sot zice k ma panikez degeaba.Imi este foarte frica ptr k ma gandesk ba ca n o sa vina invitatii ba ca n o sa iasa nimic bine sfatuiti ma ce sa fac pls va multumesc si o nunta de vis tuturor
ralucutzu
Postat pe 19 Aprilie 2010 20:33
e normal sa avem emotii, eu am nunta in august si am de ceva vreme emotii, mai ales ca mai are si un var de-al meu nunta tot in aceeasi zi cu mine, dar va fi ce va vrea Dumnezea. iti doresc multa rabdare si numai bine, ia lucrurile asa cum vin
mari_ioana
Postat pe 20 Aprilie 2010 21:35
Ma bucur ca nu sunt numa eu cu cosmarurile:))si eu am visat ca se intampla tot ce nu imi doream...nu am scapat nici in realitate de ele in ziua nuntii dar la un moment dat dupa ce te vezi cu sacii in car nu te mai intereseaza ca aranjamentele nu sunt cele pe care le visai,ca tortu nu arata ca in poza pe care ai vazuto tu cand l'ai cumparat ca buketu tau de mireasa cand te duci sa il ridici arata ca o varza infoiata si tre sa te apuci sa il ciopartesti pe drum spre biserica...cel mai important e atitudinea cu care mergi la nunta,oamenii pe care ii ai in jur..daca esti mereu bufnita ca nu iti convin anumite detalii lumea isi da seama zambitoare mai cu haz cu necaz trec toate oricum nu mai conteaza lucrurile astea in casnicie dupa ce se termina petrecerea si se stinge lumina.succces cu aranjatu...va recomand cateva ore bune la salon inainte si in ziua nuntii nici vorba acasa inconjurati de altii ca o sa va stresati mai tare..si app de certurile dinaintea nuntii...mi se pare normal mai nenormal mi se pare sa nu te certi deloc inainte de nunta asa ca cine a lansat topicu stai linistita ca se va aseza situatia..succes cu nunta la toate miresicile
upssa4u
Postat pe 21 Aprilie 2010 13:55
multumim

asta cam asa e...

micile detalii oricum nu le observa nimeni si asta ptr ca numai tu stiai cum trebuia sa fie lucrul respectiv chiar dc el nu a fost asa in realitate.

de ex: ca tortul are 15 trandafiri si nu 17, k la vals ati gresit un pas care trebuia facut pe stanga si voi l-ati facut pe dreapta, ca cocul tau e mai sus cu 5 cm decat prevazusei tu...etc...

decat dc atragi tu atentia asupra acestor detalii vor constata si altii...altfel...nunta merge inainte...cu bune cu rele, oricum nimic nu mai poate fi reparat atunci.

asadar de ce sa ne stresam prea mult fetelor si sa le transmitem si celorlalti starea noastra in loc sa profitam de memorabila zi din viata noastra?

iulik_flore
Postat pe 22 Aprilie 2010 01:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Idei de cadou pentru nunta 7 De la: kudika_1042942 15 Ianuarie 2022 20:31
Limuzina 6 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:54
Coliva din grau pentru parastas 1 De la: driada 21 Mai 2011 21:53
virginitatea pentru mine e o problema... 326 De la: tot_eu_sas 18 Mai 2013 09:14
VAND ROCHIE DE MIREASA DEMETRIOS 1 De la: Derya 25 Septembrie 2009 23:40