Setari Cookie-uri

Unde sa fac nunta??

Buna fetelor,am nevoie de ajutorul vostru sa ma ajutati cu nunta mea pt ca eu una singura nu pot..prob e ca is plcata din romania de 10 ani si nu am mai fost in tara si in 2011 in vara vreau sa ma casatoresc in romania dar prob e ca eu sunt din Alba-Iulia si iubitul meu e din Craiova si nu stim unde sa facem nunta?? Asa ca am nevoie de voi sa va dati o parere unde ar fi mai bine sa facem nunta,nu o sa avem multi invitati la nunta o sa fie intre 50 si 80persoane si dupa cum am socotit noi invitati is egali din amandoua partile..Prob e ca nu stiu unde se fac nuntile mai ieftine in craiova o alba?? voi ce ziceti unde iti iasa mai ieftin sa faci o nunta si restaurante unde is mai ieftine? Am nevoie de ajutorul vostru!! Multumesc mult pt ajutor si va doresc numai bine!! Va pup!!
andreyca
Postat pe 30 Decembrie 2009 07:56
Nu ma ajuta nimenia sa imi imi spuna unde e mai ieftin?
andreyca
Postat pe 30 Decembrie 2009 20:39
andreyca
Postat pe 8 Ianuarie 2010 09:50
pai mai eu cred ca nunta o faci acolo unde vrety voi dar nu cred ca o sa mai gasesty local acum pentru nunta
si eu sunt plecata din tara si nu am gasit local pentru a putea sa-mi fac nunta anul acesta asa ca trebuie cautat local din ianuarye 2010 pentru august sau alte luni daca sunt salile libere pentru anul 2011 eu ity doresc bafta sa gasesty si sa ai o nunta reusyta te pwp
grace005631
Postat pe 18 Ianuarie 2010 09:03
ar trebui sa vezi in functie de invitati,cati o sa trebuiasca sa dorma peste noapte ,cati au posibilitatea sa isi plateasca hotelul si restul?
casa de piatra
MONYK_ADRIANA
Postat pe 18 Ianuarie 2010 09:28
De la: andreyca, la data 2009-12-30 07:56:08Buna fetelor,am nevoie de ajutorul vostru sa ma ajutati cu nunta mea pt ca eu una singura nu pot..prob e ca is plcata din romania de 10 ani si nu am mai fost in tara si in 2011 in vara vreau sa ma casatoresc in romania dar prob e ca eu sunt din Alba-Iulia si iubitul meu e din Craiova si nu stim unde sa facem nunta?? Asa ca am nevoie de voi sa va dati o parere unde ar fi mai bine sa facem nunta,nu o sa avem multi invitati la nunta o sa fie intre 50 si 80persoane si dupa cum am socotit noi invitati is egali din amandoua partile..Probl e ca nu stiu unde se fac nuntile mai ieftine in craiova o alba?? voi ce ziceti unde iti iasa mai ieftin sa faci o nunta si restaurante unde is mai ieftine? Am nevoie de ajutorul vostru!! Multumesc mult pt ajutor si va doresc numai bine!! Va pup!!

Draga si la mine a fost aceeasi situatie eu din Bacau el din Bucuresti si pentru a fi toti multumiti am facut cununia civila la el ,iar nunta la mine consider ca o fata trebuie sa plece din casa parintilor ei mireasa.Acum depinde si de conditiile pe care le ai intr-o parte si in celalta si de persoanele care si iti cunosc gusturile in cazul meu au fost parintii pentru a te ajuta la desfasurarea corecta a lucrurilor.(Local,muzica ,filmat,decorat,aprovizionat .si toate celalte lucruri care sunt necesare la o nunta)
succes la pregatiri si sa fie intr-un ceas bun decizia de a te casatori.iar in privinta restaurantelor ieftene cred ca le poti gasi in ambele parti depinde de gusturi .
mihaelaonu
Postat pe 18 Ianuarie 2010 11:45
Salut!! Uite iti dau exemplu nostru poate te ajuta, eu sunt din Sibiu iar el din Caras Severin, iar nunta o facem in Sibiu, asta pentru ca aici locuim si pentru ca mireasa trebuie sa plece din casa parintilor, si la inceput a mai fost o alternativa cu care n-am fost deloc de acord sa facem 2 nunti si la el si la mine ceea ce mi se pare risipa, asta pt ca el are mai putini invitati si ar putea intr-un autobuz sai aduca aici, asa ca eu zic eventual sa vorbesti cu parintii cu el si sa decideti impreuna, din cate stiu in partea aia spre Craiova nuntile se fac la cort, asa ca e mai ieftin tu trebuie oricum s iei legatura cu cineva din ambele parti sau eventual poate veniti in concediu in tara, umai ca ar trebui sa grabiti pentru ca salile de nunta se inchireaza din timp, Multa Bafta!!!
lucky_happy
Postat pe 18 Ianuarie 2010 12:23
parerea mea este ca ar trebuii sa va informati dak invitatii din partea lui accepta sa vina la nunta la tn in judet sau invers...nush altceva...oricum casa de piatra si iubiti-va mult!
clauditza15_sweety_yahoo_com
Postat pe 18 Ianuarie 2010 17:46
Mmmm....eu snt din Craiova si am vazut ca cineva a spus ca in craiova se fac http://www.grace.ro/comunitate/forum/post_reply/1784.html#nuntile la cort.....nu este adevarat...se fac la cort dar la tara si la zeci de km de craiova.....si ca sa te ajut...nu stiu cum sunt localurile prin alba dar aici sunt localuri frumoase la care tre sa platesti un avans de aproximativ 10 milioane,lautarii in jur de 5 milioane asta daca nu vrei cantareti fff cunoscuti....si in rest gasesti tot ce vrei in craiova pt nunat!mult succes!!!
Bianca86
Postat pe 18 Ianuarie 2010 18:46
Buna! In aceeasi situatie sunt si eu. Sunt plecata din tara si nu stiu unde ne vom face nunta. Problema e sa nu te descurajezi, e un moment important in viata ta, vei vedea ca toate vor decurge bine. Mergi acasa si cauta si intereseaza-te, in functie de cate persoane ai, si de pretentiile pe care le ai.
BAFTA MULTA!
anacamelia12
Postat pe 18 Ianuarie 2010 18:46
Vorbiti si cu parintii, celelalte rude, prietenii.. ei stiu daca isi permit sa mearga in alta localitate sau nu..
Noi am facut nunta la Arad, desi eu eram din Timisoara. Distanta e mica intr-adevar, dar dupa cateva ore si cateva pahare.. a trebuit sa-i cazez pe cativa in Arad. Am mai avut invitati din Bucuresti cu care am procedat la fel.
Am cautat din timp un hotel in apropierea locului petrecerii si am negociat putin preturile pentru ca am luat 16 camere.
Daca intr-unul dintre orase aveti multe rude care ar putea caza invitatii din partea cealalta sau o parte din ei, faceti acolo..
Pana la urma e important ca voi sa fiti ok.. dar stiu ca si parintii trebuie mulumiti.
Un alt sfat.. vorbiti despre toate detaliile cu toate lumea, toate lucrurile trebuie spuse, chiar daca aveti impresia ca unele se subinteleg.
Casa de piatra si spor la pregatiri.




adeana
Postat pe 19 Ianuarie 2010 00:01
uite niste idei:
http://www.youtube.com/watch?v=D-q3K9m4Lrc
http://www.youtube.com/watch?v=kGI7GHaGNVE
http://www.youtube.com/watch?v=SljEzkOdowA
grace006966
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:17
Multumesc frumos pt ajutorul vostru si pt sfaturi si cand o sa ma decid unde sa fac nunta o sa va anunt!! va pup dulce si sa fiti iubite!!
andreyca
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUCHET MIREASA - HELLLPPPP!!!! 9 De la: alfredodecurtofreco 8 Octombrie 2010 15:36
Formatii muzica in Timisoara 4 De la: busyasta 12 Decembrie 2009 05:28
calele in buchetul miresei inseamna despartire? 55 De la: lenutica 29 Martie 2010 08:49
viata de dupa casatorie 32 De la: ully1986 29 Iunie 2013 11:04
Pianist pentru nunta ta! 13 De la: music 19 August 2013 22:24