Setari Cookie-uri

Il iubesc, il urasc, il vreau... dar sufar!

Poate multi dintre voi ma vor judeca, poate aveti dreptate caci uneori ma judec si eu... Sunt casatorita insa nu am o casnicie foarte ok..dar asta e acum 8 luni am intalnit p cineva si viata mea sa schimbat...m-am indragostit de un alt barbat IL IUBESC MA IUBESTE dar...are si el pe cineva :(....acum 2 saptamani am aflat ca sunt insarcinata....:(copilul e al lui...si pe 11 ianuarie voi face avort:(..imi doresc acest copil dar nu il pot pastra ma judec ca am gresit indragostindu-ma de el...dar il iubesc alaturi de el am petrecut cele mai frumoase clipe din viata mea...il iubesc enorm de mult...il vreau langa mine am nevoie de el...il urasc ca nu poate fi doar al meu si sufar pentru ca nici eu nu pot fi doar a lui...mie greu cel mai greu mi este ca sunt insarcinata si trebuie sa renunt...:(((nu am facut niciodata un avort si sufar cumplit
elissa_grace
Postat pe 8 Ianuarie 2010 16:23
Draga mea,

imi pare rau sa citesc cele spuse de tine.te inteleg perfect
as vrea sa te intreb ceva.....de ce anume nu puteti fii impreuna? si sa tineti copilasul? daca va iubiti....de ce nu puteti sa va separati si s aramaneti impreuna?
decizia care o iei este una grea dar iti apartine in totalitate....nu vreaus a judec asta ci doar decizia de a ramane langa barbatul pe care nu-l mai doresti doar pt ca sunteti casatoriti. aveti copii impreuna deja/
si el de ce nu poate renunta la cea cu care este dar te iubeste pe tine.
succes mult si putere!!!!!!
tiny_grace
Postat pe 9 Ianuarie 2010 06:08
pot recunoaste ca am avut aceeasi situatie ca si tin numai ca eu nu sunt casatorita .... si in schimb ne placeam multa amandoi ne doream multe de la noi si intr-un fel ne ferea, sa ne marturisim sentimentele asta pna sa aflu ca sunt insarcinata .... in acel moment am rupt orice legatua cu actualu prieten si drept rasplata am primit de la tata-l copilului o inconfudabila indiferenta si nepasare la auzirea vesti ....au fost momente cumplite pt mine avand in vedere ca eram la prima sarcina fara sprijin moral si la o varsta destul de frageda 21 de ani ...si iti pot spune ca asta a rupt multe in mine si m-a dus sa urasc orice in jurul meu ... imi doream enorm acel copil dar am constientizat ca nu e momentu si nici locul sa ii dau viata ... regret mult si aku dar in schimb am invatat multe din asta si te sfatuiesc si pe tine sa fii tare lumea e perversa rau si daca nu te gandesti tu la tine si viitorul tau altu nici atata nu face ... iti cunosc situatia in care te aflis si prin ce treci dar hai sa fim tari sa demonstram ca pana ;a urma o femeie are caracter si poate conduce mai bien decat un barbat te pup si fii cu capul sus ...
newfeel
Postat pe 9 Ianuarie 2010 07:42
Mergi din greseala in greseala. Pacat . Mare pacat. Amandoi distugeti 2 suflete si amandoi omaorati un alt suflet nevinovat. La ce te astepti incontinuare?...........La bine , la fericire? Daca faci acum avortul asta , vei mai face. Daca te iubea cu adevarat si-ar fi asumat raspunderea. Ceva similar am patit si eu dar cu sotul meu, DASCALU NELU. Care si acum intretine relatii pe tot felul de site-uri cu diverse domnisoare si bine-nteles declara ca-i necasatorit. Dar el are si copii. Imi este mila de naive. El minte extraordinar de frumos.

Ai mare grija. Gandeste-te ce vina are acel copil nenascut?
ROUA_DIN_SUFLET
Postat pe 9 Ianuarie 2010 09:09
DRAGA MEA SFATUL MEU ESTE SA NU OMORI ACEL COPIL EU MA LUPT DE NII DE ZILE SA RAMAN INSARCINATA RECUNOASTETII AMANDOI SI LUATI VIATA IN PIEPT CU COPILASUL VOSTRU
kudika085059
Postat pe 9 Ianuarie 2010 10:47
DACA TE IUBESTE VA RAMANE CU TINE SI CU COPILUL TAU DACA NU AI FOST O SIMPLA AVENTURA NU VR SA TE JUDEC DAR DESCHIDE OCHII
kudika085059
Postat pe 9 Ianuarie 2010 10:51

Imi pare rau pt sufletelul la care vei renunta, dar e cea mai buna alegere..ai multa grija de tine si capul sus, suntem femei puternice
d_ralucaa
Postat pe 9 Ianuarie 2010 11:52
Propune-i sa ramaneti impreuna. Daca nu se poate, avortul e foarte necesar - parerea mea. Altfel iti distrugi ambele relatii, si pe tine, si copilul care s-ar naste. Vei mai avea ocazia sa faci copii. E pacat ca se intampla asta, dar trebuie sa fii un pic rationala si sa te gandesti la cum ar putea fi viitorul tau in situatia asta.
abcd_grace
Postat pe 9 Ianuarie 2010 11:57
Draga mea, o situatie...speciala. Ce sa spun? Am trecut si eu prin asta insa pana la avort. Stiu ce inseamna sa vrei ,,fructul oprit".Acum sunt singura si indragostita de un barbat casatorit...este cumplit. In viata nu ne indragostim de cine vrem noi. Inimii nu-i poti porunci. Daci, se impune o discutie foarte serioasa cu el. Daca nu accepta sa se separe de actuala pentru tine, iarta-ma ca iti spun atat de direct, nu mai pierde timpul. Nu-i pentru tine, nu se ridica la inaltimea sentimentelor pe care tu le ai pentru el.Insa si ceea ce spui tu, ca ai o casnicie nu tocmai ok ma pune pe ganduri. Ti-am spus, am trecut prin asta. Nu merita sa stai asa. Viata, timpul , nu ti-l mai da nimeni inapoi. Si nu uita un lucru: NU TRAIM DECAT O DATA.
maria_doina
Postat pe 9 Ianuarie 2010 12:53
Te rog sa te gandesti de doua ori inainte sa faci avort. E un copil care nu are nici o vina ca a fost creat. Decizia e in mainile tale; ofera-i sansa la viatza; parintii tai au facut asta cu tine. Cat despre relatia cu tatal copilului - impreuna ati creat acest copil, impreuna raspundeti pentru el. Amandoi sunteti persoane mature, responsabile si puternice; luati decizia corecta!
yoyocina
Postat pe 9 Ianuarie 2010 13:47
hm, acuma se stie ca in barbati greu te poti baza..... DAR sa omori un copil?! si tu ai participat la facutul lui!... poate pastrezi bb-ul si gata, vezi tu cu care ramai. Nu uita, tata nu e neaparat cel cu spermatozoidul...etc, of, mi-e ciuda pe cele care pt un barbat fac asemenea lucruri, iti bati joc de Dumnezeu, de tine, de un sufletel...gata , tac
ps. eu am ales copilul cu mare frica de ce va urma si a fost cea mai buna alegere din viata mea. Mai apoi ai ocazii sa cunosti atat de bine pe cei de langa tine, si vei sti si tu mai bine ce vrei. Oricum, bafta!
dack
Postat pe 9 Ianuarie 2010 14:23
de ce ma rog nu ai avut o casnicie ok?daca nu-ti mai iubesti sotul ,lasa-l draga.ai facut totul sa-ti mentii casnicia?banuiesc ca atunci cand te-ai casatorit iti iubeai sotul.de ce nu-l mai iubesti acum?nu prea ne-ai oferit prea multe date despre sotul tau sa ne putem face o parere corecta despre tine.sa nu crezi ca te judec fiecare isi administreaza gaurile cum vrea dar eu cred ca chestia cu sarcina la tine a fost un accident nu cred ca iti doreai asa ceva.Si altceva de ce nu divortezi de sotul tau daca nu il mai iubesti ,sau e cumva centura ta de siguranta?ce ai facut cu amantul trebuia sa faci cu sotul.sunt sigura ca daca ai fi facut tot ce iti statea in putinta nu ajungeai la rutina si la plictiseala cu sotul.ai mare grija sa nu crezi ca acum e asteapta lapte si miere daca divortezi. eu zic sa-ti faci mea culpa ,sa stergi cu buretele ce aifacut si ia-o de la capat cu sotul tau.din ce ai scris tu despre tine nu prea reiese ca el a gresit f. tare fata de tine cred ca nu ati comunicat destul.stai de vorba cu el spune-i ce vrei,in nici-un caz sa nu te spovedesti la el,si incearca sa o iei cu sotul tau de unde ai ramas.cauta-i calitatile ca sa stii ca nimeni nu e perfect ,termin-o cu tipul ala.si daca nu poti sa o termini cu amantu atunci divorteaza ca ce tie nu-i place altuia nu-i face.ce ai fi facut daca auzeai ca sotul te inseala de 8 luni cu o haimana?iti parea bine?esti intr-o deruta totala.du-te si la un preot inainte de a te duce la avort.D-zeu sa te apere si sa te indrume ca ai mare nevoie de el.la urma vreau sa-ti spun ca sunt mama de baieti si nu as vrea vreodata sa treaca baietii mei prin ce a trecut sau prin ce trece sotul ttau.nu se mai putea bagai divort de acum 8 luni si gata nici nu incepea nici nu se termina pamantul cu asta.8 luni mi se pare ca seamana a bataie de joc .cred ca nici mama ta nu stie.
lusica
Postat pe 9 Ianuarie 2010 14:24
e complicata situatia ta,da tot ce as putea sati spun e sati iei inima in dinti si sai zici la cel care te-a lasat insarcinata sa aleaga.....ori cu tine,ori cu femeia lui.eu nu stiu ce drac e in capu barbatilor cand fac astfel de lucruri,ei nu se gandesc k mai devreme sau mai tarziu vor avea si ei fete si altii la randu lor o sa faca la fel cum fac ei cu femeile.ei chiar nusi dau seama de prostiile care le fac,atat de incuiati la minte sunt?singurul lor raspuns la o chestie din asta e k pt ei a fost o singura aventura,da ei nu se ganndesc k cea care ia iubit si ia oferit tot ce avea mai bun sufera??????
dak nu o sa vrea sa accepte k esti pe cale sa aduci pe lume un copil al lui,al vostru,ar fi mai bn pt tine sa faci avortul,nu iti vreau raul,esti femeie k si mine,si eu am facut un avort cu actualu meu barbat,te marcheaza mult,si suferi enorm,da e mai bn pt tine,gandestet k esti tanara,un copil cere multe,o sa suferi,o sati fie foarte greu,da singurul lucru care trebe sal faci e sa pui capat casniciei tale si sa te duci la nevasta celui ce tea facut sa suferi si sai spui cum sta treaba,dak el pe tine te va distruge cand nu va accepta copilu,atunci si tu vei face la fel,ii vei distruge casnicia.eu una asta as face,la toti barbati,nici cu una,nici cu alta,tu fi tare,gandestet k ai o viata de trait,lasa in uram tot ce a fost rau si incepe o alta viata,te poop si iti doresc tot binele din lume.
dulcik0021
Postat pe 9 Ianuarie 2010 14:54
Sincer imi pare de un singur lucru rau de faptul ca vrei sa faci avort, eu una nu sunt deloc de acord cu avortul e un suflet, e un copil care din vina voastra exista deja, nu incerca sa te minti daca nu-l vezi inseamna ca nu traieste, copilasul acela n-are nici o vina pentru greseala voastra, nu sunteti suficent de maturi sa va asumati responsabilitatea??? Serios!! Nu vreau sa judec sau sa critic dar atunci cand iubesti pe cineva nu faci tot posibilul sa fii cu el si daca el te iubeste de ce sa nu faca tot posibilul sa fie cu tine si cu copilasul pe care impreuna l-ati creat!!! Daca iubirea voastra e atat de mare de ca sa nu ramaneti impreuna sa aiba un happy end! Eu iti doresc succes si gandeste-te, te rog inainte de a face avortul!! Chiar daca nu ramaneti impreuna eu zic sa pastrezi acel copilas!!! E u sfat doar dar eu ma gandesc ca asa as proceda!! Multa bafta draga mea!!
lucky_happy
Postat pe 9 Ianuarie 2010 14:59
ficare are un ochi critic si vorbeste din experienta sa dar tu trebuie sa asculti pe toata lumea si sa faci cum stii ca iti v-a fi mai bine .... asta doar pt ca numai tu stii care e adevarata situatie si ce se intampla cu tine si ce e in sufletu tau ...
newfeel
Postat pe 9 Ianuarie 2010 16:26
greu de luat o decizie in asemenea caz dar tu lai luat deja dc zici ca avortul e programat.ai vorbit cu tatal copilului?el ce a zis?nu e adevarat ca dc faci un avort vei mai face.eu din pacate am facut unul pt ca eram prea tanara ca sal pastrez si nici situatia numi permitea;o sa regreti o viata ca ai facut acel avort dar dc el(tatal copilului)nu vrea sal ti nu are rost pt ca sotul tau sigur nul va vrea si te vei trezi singura cu un copil care e f greu de intretinut.tu ce varianta ai vrea?bafta in continuare.sa revii cu noutati.pa
ankaLoredana
Postat pe 9 Ianuarie 2010 17:34
dulcika007 da ce sa caute la nevasta aluia,acum 8 luni cand s-a culcat cu barbatu-sau a intrebat-o?ea e singura vinovata pt tot ce i se intampla.trebuia sa ramana gravida cu barbatul ei nu cu al alteia.sau daca ni il mai iubea pe barbatu-sau trebuia sa il lase si ura si la gara.eu una nu stiu cum a facut fata cu duplicitatea asta 8 luni.si barbatu ala a ei o fi fost mort cum naiba sa nu-ti dai seama ca omul de langa tine te inseala.eu am auzit multa cazuri cand barbatii inseala asa in stilul asta golanesc da eu stiam ca femeile in general sunt mai de casa.sunt eu mai invechita cred.tot raul spre bine ar trebui sa lasi copilul,sa te duci acasa la mama ta si nici cu unul nici cu altul.mai ia o pauza de odihna gandeste-te la ce ai facut,la ce ai de facut de acum incolo,linge-ti ranile si gata multumeste-i lui D-zeu ca esti sanatoasa ,si creste-ti copilul chiar si singura nu stii ce copil bun o sa fie si o iesi vreun doctor,vreun profesor,si o sa-ti multumeasca ca l-ai nascut.n-ai spus cati ani ai tu?
lusica
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:09
De la: albacz7, la data 2010-01-09 11:57:34Propune-i sa ramaneti impreuna. Daca nu se poate, avortul e foarte necesar - parerea mea. Altfel iti distrugi ambele relatii, si pe tine, si copilul care s-ar naste. Vei mai avea ocazia sa faci copii. E pacat ca se intampla asta, dar trebuie sa fii un pic rationala si sa te gandesti la cum ar putea fi viitorul tau in situatia asta.




nu esti normala nici tu nici raluca,,,cum sa omoare un suflet????????????????????????????????
Bluesky_grace
Postat pe 9 Ianuarie 2010 20:40
eu zic sa incerci sa pastri copilul,ce daca tatal lui il va respinge, oricumspuneti ca nu puteti fi impreuna,si ce daca sotul va face urat cand va afla ca nu poti copilul lui(dar poate ca nu afla),pana la urma si asa nu va intelegeti,mai bine ramai cu copilui,iar in ceea ce priveste cei 2 barabati,vezi care te va vrea cu copil si gata,...gandeste-te daca nu vei mai putea face alt copil?daca nu ai servici si depinzi de sot e mai nasol dar daca lucrezi...copilul e priorotatea! asa barbati mai gasesti...bafta si asteptam vesti noi de la tine!
felicia16
Postat pe 9 Ianuarie 2010 21:26
imi pare rau pentru text nu stiu ce are calc meu de modifica ceea ce scriu
felicia16
Postat pe 9 Ianuarie 2010 21:28
Pastreaza copilashul chiar daca iti va fi greu la inceput! Nu are rost sa continui in ritmul asta, daca nu iti mai iubesti sotul nu mai sta langa el pentru ca oricum o sa-l mai inseli si candva tot se va afla. In plus nu este corect fata de sotul tau si de casnicia voastra sa umbli cu alti barbati. Urmeaza-ti inima si lupta sa fi cu barbatul iubit si cu bebelusul vostru. Ai grija de tine!
Deea_4u
Postat pe 10 Ianuarie 2010 01:07
in urma cu 8-9 luni eram logodita si anul acesta urma nunta,am cunoscut un barbat care parea perfect ,m-am intalnit pe ascuns cu el,si dupa o luna de "iubire in secret"am anulat logadna si am renuntat la o relatie de 4 ani pt o persoana care o cunoasteam doar de cateva luni. Mi-a fost bine doar o luna, atat a tinut magia ,barbatul perfect incepuse sa isi dea arama pe fata,sa imi spuna ca nu m-a pus el sa renunt la fosta relatie,ca am facut-o pt mine ,familie lui nu a fost de acord ca eu locuisem cu logodnicul,si tot asa ....,mentionez sa sunt cu acel barbat care parea perfect dar sufar enorm la gandul ca am piedut omul care ma cerut de nevasta pt o iluzie ,o iluzie cu care sunt inca din teama de a nu fi singura, Apreciaza ceea ce ai langa tine, iar in legatura cu copilul nu stiu ce sfat sa iti dau,asculta ti sufletul ...si lumineaza ti gandurile
Andresssa
Postat pe 10 Ianuarie 2010 17:52
La subiectul deschis de tine sunt multe de zis si parerile sunt impartite ...
Eu vreau doar sa citesti urmatorul articol http://www.valexa.org/pentru-mame/ce-este-avortul/ si de acolo decizia iti apartine.
Si sa iti spun parerea mea ( legata de copil pentru ca cea legata de relatiile tale cu sotul, respectiv amantul, o pastrez pentru mine :) )
Daca lucrezi, daca esti independenta financiar sau chiar daca nu lucrezi, dar te poti baza pe parintii, fratii, rudele tale eu as zice sa pastrezi copilul.
Daca nu ai nici un fel de suport ... nu pot sa iti recomand avortul pentru ca ma doare sufletul pentru acele sufletele ... daca citesti articolul de mai sus vei vedea ce se intampla cu ele ...
Iti va fi greu fara nici un suport, dar cu siguranta te vei descurca cumva.
As putea sa iti vorbesc pe tema asta ore in sir...
Eu am un baietel de un an si noua luni si daca ai nevoie de lucruri de bebe iti pot trimite.
Sa sti ca am dat din greseala peste postarea ta si extra pentru a-ti raspunde mi-am facut cont pe acest site.
Sper sa citesti in seara asta articolul...
allis_grace
Postat pe 10 Ianuarie 2010 19:32
am avut aproximativ aceeasi situatie acum 19 ani, cu diferenta ca nici unul nu eram casatoriti, dar tot nu puteam fi impreuna (parintii). Ca urmare am hotarat sa ne despartim cu ”recomandari” fierbinti din partea lui sa renunt la copil. Nu am facut-o si acum sunt fericita mamica a unei ”fetite” (cum imi place mie sa-i spun) de 19 ani - frumoasa, desteapta si care ma iubeste enorm, fiind de altfel singurul om care imi este aproape cand am nevoie. Desi tatl ei nu m-a ajutat cu absolut nimic sa o cresc tot nu-mi pare rau ca am luat decizia de a=i da viata, desi a fost destul de greu in primii 2-3 ani sa infrunt gura lumii. Crede-ma ca singurul om care poate sti ce are de facut esti tu. Gandeste-te de doua ori daca vrei sa faci lucrul acesta. Eu m-am gandit si nu regret nimic. E MINUNATA FETITA MEA.
mldvngeorgeta
Postat pe 11 Ianuarie 2010 09:31
De la: elissa, la data 2010-01-08 16:23:33Poate multi dintre voi ma vor judeca, poate aveti dreptate caci uneori ma judec si eu... Sunt casatorita insa nu am o casnicie foarte ok..dar asta e acum 8 luni am intalnit p cineva si viata mea sa schimbat...m-am indragostit de un alt barbat IL IUBESC MA IUBESTE dar...are si el pe cineva :(....acum 2 saptamani am aflat ca sunt insarcinata....:(copilul e al lui...si pe 11 ianuarie voi face avort:(..imi doresc acest copil dar nu il pot pastra ma judec ca am gresit indragostindu-ma de el...dar il iubesc alaturi de el am petrecut cele mai frumoase clipe din viata mea...il iubesc enorm de mult...il vreau langa mine am nevoie de el...il urasc ca nu poate fi doar al meu si sufar pentru ca nici eu nu pot fi doar a lui...mie greu cel mai greu mi este ca sunt insarcinata si trebuie sa renunt...:(((nu am facut niciodata un avort si sufar cumplit


























Concluzia e clara,nu ai gresit cu nimic ,stai intr-o relatie falsa, bazata pe minciuna, unde nu a existat nu exista si nu va exista niciodata dragoste indiferent ce ai face si incerca , trebuie sa fii constienta de lucrul acesta . O persoana poate iubi o alta persoana si numai una, o singura data in viata si tine toata viata , sau niciodata! Cu acel barbat ti-ai gasit adevarata dragoste, iar copilul e rodul dragostei e un copil adevarat !!-e pacat sa moara . In cazul asta ai de ales, ori preferi sa stai intr-o relatie falsa,ca doi colegi de camera si nimic mai mult si sa te chinui asa, care pana la urma oricum se va termina,sau singura solutie este divortul si casatoria cu barbatul care il iubesti ! Alta varianta nu mai ai !!!
Tycu
Postat pe 11 Ianuarie 2010 11:14
De la: Tycu, la data 2010-01-11 11:14:49
De la: elissa, la data 2010-01-08 16:23:33Poate multi dintre voi ma vor judeca, poate aveti dreptate caci uneori ma judec si eu... Sunt casatorita insa nu am o casnicie foarte ok..dar asta e acum 8 luni am intalnit p cineva si viata mea sa schimbat...m-am indragostit de un alt barbat IL IUBESC MA IUBESTE dar...are si el pe cineva :(....acum 2 saptamani am aflat ca sunt insarcinata....:(copilul e al lui...si pe 11 ianuarie voi face avort:(..imi doresc acest copil dar nu il pot pastra ma judec ca am gresit indragostindu-ma de el...dar il iubesc alaturi de el am petrecut cele mai frumoase clipe din viata mea...il iubesc enorm de mult...il vreau langa mine am nevoie de el...il urasc ca nu poate fi doar al meu si sufar pentru ca nici eu nu pot fi doar a lui...mie greu cel mai greu mi este ca sunt insarcinata si trebuie sa renunt...:(((nu am facut niciodata un avort si sufar cumplit


Concluzia e clara,nu ai gresit cu nimic ,stai intr-o relatie falsa, bazata pe minciuna, unde nu a existat nu exista si nu va exista niciodata dragoste indiferent ce ai face si incerca , trebuie sa fii constienta de lucrul acesta . O persoana poate iubi o alta persoana si numai una, o singura data in viata si tine toata viata , sau niciodata! Cu acel barbat ti-ai gasit adevarata dragoste, iar copilul e rodul dragostei e un copil adevarat !!-e pacat sa moara . In cazul asta ai de ales, ori preferi sa stai intr-o relatie falsa,ca doi colegi de camera si nimic mai mult si sa te chinui asa, care pana la urma oricum se va termina,sau singura solutie este divortul si casatoria cu barbatul care il iubesti ! Alta varianta nu mai ai !!!




Sa lamuresc de la inceput, raspunsul meu ii este adresat d-lui Mitaru nu initiatoarei topicului.
Domnule Mitaru e inadmisibil ceea ce faci?Sa-ti spun doar ca esti inconsecvent ar fi mult prea putin.
Deci fetele care au mai avut relatii inainte de casatorie sunt curve, dar cea care isi insala sotul
nu a gresit cu nimic.Explica-mi cum vine asta ca eu nu reusesc sa inteleg.
evangeline_grace
Postat pe 11 Ianuarie 2010 11:28
De la: elissa, la data 2010-01-08 16:23:33Poate multi dintre voi ma vor judeca, poate aveti dreptate caci uneori ma judec si eu... Sunt casatorita insa nu am o casnicie foarte ok..dar asta e acum 8 luni am intalnit p cineva si viata mea sa schimbat...m-am indragostit de un alt barbat IL IUBESC MA IUBESTE dar...are si el pe cineva :(....acum 2 saptamani am aflat ca sunt insarcinata....:(copilul e al lui...si pe 11 ianuarie voi face avort:(..imi doresc acest copil dar nu il pot pastra ma judec ca am gresit indragostindu-ma de el...dar il iubesc alaturi de el am petrecut cele mai frumoase clipe din viata mea...il iubesc enorm de mult...il vreau langa mine am nevoie de el...il urasc ca nu poate fi doar al meu si sufar pentru ca nici eu nu pot fi doar a lui...mie greu cel mai greu mi este ca sunt insarcinata si trebuie sa renunt...:(((nu am facut niciodata un avort si sufar cumplit


In primul rand vreau sa spun ca nu vreau sa te judec, dar ceea ce ai facut cu sotul tau nu se face, nu va mai iubiti mai bine divortati; in legatura cu celalalt barbat din viata ta, daca refuza sa fie langa tine si sa formati o familie ar fi mai bine pt tine sa uiti de el.
In ceea ce priveste copilul, nu ar trebui sa plateasca pentru greselile parintilor, dar sunt situatii si situatii, fa ceea ce te indeamna constiinta.
Mai multa intelepciune in viitor si ai grija de tine.
evangeline_grace
Postat pe 11 Ianuarie 2010 11:42
nu stiu, poate ai facut deja acest pas, cred ca nu trebuiea sa o faci, adica avort, nu stiu cum sta situatia cu sotul insa cred ca era bina daca lasai ca fiinta acesta sa vada lumina, doar e din dragoste
grace006872
Postat pe 11 Ianuarie 2010 15:19
De la: evangeline, la data 2010-01-11 11:28:53
De la: Tycu, la data 2010-01-11 11:14:49
De la: elissa, la data 2010-01-08 16:23:33Poate multi dintre voi ma vor judeca, poate aveti dreptate caci uneori ma judec si eu... Sunt casatorita insa nu am o casnicie foarte ok..dar asta e acum 8 luni am intalnit p cineva si viata mea sa schimbat...m-am indragostit de un alt barbat IL IUBESC MA IUBESTE dar...are si el pe cineva :(....acum 2 saptamani am aflat ca sunt insarcinata....:(copilul e al lui...si pe 11 ianuarie voi face avort:(..imi doresc acest copil dar nu il pot pastra ma judec ca am gresit indragostindu-ma de el...dar il iubesc alaturi de el am petrecut cele mai frumoase clipe din viata mea...il iubesc enorm de mult...il vreau langa mine am nevoie de el...il urasc ca nu poate fi doar al meu si sufar pentru ca nici eu nu pot fi doar a lui...mie greu cel mai greu mi este ca sunt insarcinata si trebuie sa renunt...:(((nu am facut niciodata un avort si sufar cumplit


Concluzia e clara,nu ai gresit cu nimic ,stai intr-o relatie falsa, bazata pe minciuna, unde nu a existat nu exista si nu va exista niciodata dragoste indiferent ce ai face si incerca , trebuie sa fii constienta de lucrul acesta . O persoana poate iubi o alta persoana si numai una, o singura data in viata si tine toata viata , sau niciodata! Cu acel barbat ti-ai gasit adevarata dragoste, iar copilul e rodul dragostei e un copil adevarat !!-e pacat sa moara . In cazul asta ai de ales, ori preferi sa stai intr-o relatie falsa,ca doi colegi de camera si nimic mai mult si sa te chinui asa, care pana la urma oricum se va termina,sau singura solutie este divortul si casatoria cu barbatul care il iubesti ! Alta varianta nu mai ai !!!




Sa lamuresc de la inceput, raspunsul meu ii este adresat d-lui Mitaru nu initiatoarei topicului.
Domnule Mitaru e inadmisibil ceea ce faci?Sa-ti spun doar ca esti inconsecvent ar fi mult prea putin.
Deci fetele care au mai avut relatii inainte de casatorie sunt curve, dar cea care isi insala sotul
nu a gresit cu nimic.Explica-mi cum vine asta ca eu nu reusesc sa inteleg.




Am precizat,doamna sta intr-o relatie falsa , bazata pe minciuna , la ei nu a fost si nu va fi niciodata dragoste indiferent ce ar incerca sa faca, la care sot te referi ? acasa doamna nu are sot adevarat si nu a avut niciodata, persoana din casa e un pseudosot,un simplu coleg de camera , unde e raceala , ghiata , nu iubire !. este cea mai mare greseala sa omoare un copil rezultat din o adevarata dragoste !Decat sa stea intr-o relatie falsa , cel mai indicat este divortul!
Tycu
Postat pe 11 Ianuarie 2010 16:13
Ai savarsit deja pacatul preacurviei.Vrei sa te faci vinovata si de prucucidere?Gandeste-te!
gruie_grace
Postat pe 11 Ianuarie 2010 17:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poezia asezata in rama 1 De la: eunescu09 27 Octombrie 2009 04:32
Cautam nasi 28 De la: kudika_708 25 Iunie 2012 19:17
Evenimente de Lux la Cort 2 De la: kudika452279 13 Octombrie 2011 16:54
Pentru o nunta perfecta alege www.nuntavranceana.ro 3 De la: kudika381801 6 Aprilie 2011 18:43
viata e un chin... 35 De la: kudika056836 5 August 2011 22:08