Setari Cookie-uri

Il iubesc, il urasc, il vreau... dar sufar!

Draga mea, te asteptam cu vesti! vrem sa stim ce decizie ai luat!
yoyocina
Postat pe 11 Ianuarie 2010 22:05
Sfatul meu este sa nu avortezi ca mai tarziu o sa regreti, este o fiinta nevinovata care ai i-ai dreptu de la viiata. Gandestete foarte bine inainte sa iei aceasta decizie, ca este foarte importanta,nu inteleg daca va iubiti asa de mult de ce nu puteti sa va separati de prieten, prietena si sa ramaneti impreuna.Parerea mea este sa-i spui si lui despre aceasta veste, ca eu cred daca te iubeste cu adevarat nu ar renuta la tine asa usor, pentru ca ai un copil si poate ar fi bucuros, ca i-ai spus si nu ai luat o decizie de una singura, fara sa n-ul consulti si pe el.I-ti doresc drum bun in viata si sa i-ai cea mai buna decizie,mult noroc.
grace006585
Postat pe 8 Aprilie 2010 20:42
Este incredibil cati agramati simt nevoia sa se exprime pe forum. As citi opiniile voastre dar cred ca un om inteligent nu are cum sa faca atatea greseli la redactarea unui text de 4-5 randuri. Mie mi-ar fi rusine sa dau sfaturi de viata cuiva atata vreme cat eu nu-s in stare sa scriu si sa citesc. Cine sa asculte sfaturi de viata de la un elev de clasa a doua cu rezultate dezastruoase la invatatura?
errinne
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:13
De la: gruie, la data 2010-01-11 17:58:03Ai savarsit deja pacatul preacurviei.Vrei sa te faci vinovata si de prucucidere?Gandeste-te!


Tehnic, prin pruncucidere se intelege uciderea nou-nascutului imediat dupa nastere, deci nu avortul, asa ca nu are deocamdata la ce sa se gandeasca.
errinne
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:32
tulai, domnita draga, in ce te-ai bagat.. cine nu a gresit niciodata cu nimic, sa arunce primul piatra.. asta pentru cei care au postat inaintea mea.. eu vreau sa iti dau in sfat, strict legat de copilas.. atat cat imi permit eu sa dau sfaturi.. ..acum nu iti dai seama, pentru ca nu il vezi, nu il poti atinge, insa el exista in tine, creste, asteapta sa iasa la lumina.. tu chiar vrei sa ucizi? cu ce ai fi diferita de cei din inchisori? nu ma bat cu pumnul in piept ca sunt crestina, dar mai citesc si eu Biblia si merg la biserica si.. stiu una si buna: un copil e un dar, nu un moft, nu un obiect, la care sa poti renunta ca asa vrei tu.. sunt milioane de femei care se vor sa aiba un prunc si nu pot, stau prin spitale, ca doar doar o sa cunoasca bucuria de a avea ceva in burtica.. si tu, care ai deja pe cineva in tine, of.. ma superi fata ..ce daca nu e al sotului, ai gresit, nu a fo bine ce ai facut, dar asta e.. gura lumii? ar trebui sa ti se falfaie de ea, si sa te gandesti numai la minunatia care te asteapta.. stiu femei care au avortat, niciuna nu are constiinta impacata.. so, tu vrei un an, doi, de gura lumii.. sau o viata plina de remuscari?! Think! vorba cuiva de mai sus, daca ramai singura si fara sprijin, punem cot la cot si te ajutam.. kaelyndra@yahoo.com daca ai vreodata nevoie de ceva..
KALI03
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:05
imi pare rau de un 'se' in plus in ce am scris mai sus.. cand ma grabesc, mai scriu gresit, plus ca nu vorbesc romana unde sunt eu acum.. numai bine!
KALI03
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pretul Unui Meniu De Nunta 34 De la: grace008815 13 Mai 2010 16:35
Cununia civila:cu sau fara petrecere? 10 De la: kudika052198 10 Februarie 2011 13:29
cercei cu clips 1 De la: ciripelle 3 Mai 2011 15:06
Mai iubesc? Daca, DA...OARE PE CINE? Cum sa imi mai dau seama? Am nevoie de un sfat... 20 De la: Andana87 7 Octombrie 2009 12:05
indragostita de sotul surorii mele 71 De la: printzes_ali 6 Februarie 2010 13:50